mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 11.06.2024 : 16:48:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 200125 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #600 : sobota, 15.05.2004 : 21:41:12 »

EuropaSieger Zuchtschau prejsnji vikend v Dortmundu, preko 5.000 psov prijavljenih in....tarararam:

Best in Show (BIS)  
GOLDEN RETRIEVER
Hundename: Sequins Shamrock
Besitzer: Knippenborg, Casper
Ort: RT Marienvelde
Land: Niederlande


 Cheesy  Cool  Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #601 : nedelja, 16.05.2004 : 09:52:08 »

Wau Cheesy Cheesy Cheesy CheesyČestitke!!!Sirtaki,mogoče veš,če bi se kje dalo kakšno fotko videt?
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #602 : sreda, 19.05.2004 : 15:34:13 »

caw!jst mam spet eno vprasanje glede mojga goldna.ko grem z njim na sprehod, me velikokrat vlece in dejansko on mene pelje na sprehod. sj ko se umiri, gre poleg in uboga ampak, skrbi me, da ga zatezna kovinska ovratnica ne zateguje prevec, kr je vedno totalno zadihan in ima cist plav jezik. res ne zelim, da bi ga kej poskodovala s to ovratnico ampak na usnjeni, ki jo tudi ima, ga je pa zelo tezko obvladati.svetujte prosim.lep pozdrav
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #603 : sreda, 19.05.2004 : 15:56:19 »

zlatezna ovratnica, nikoli ni bila moj pripomoček, pri vodenju psa. Poiskusila sem z haltije, stvar pri mojem nikakor ni delovala, pa smo probali z vsemi nasveti, kako je najbolje.... Pa smo poiskusili z oprsnico, in to je delovala. Odvadil se je vleči v neskončnost. Ker je bil tudi moj tak, da bi se na USNJENI (in ne zatezni) ovratnici raje zadušil, kot pa malo popustil. Oprsnica pa ga ni ovirala pri vlečenju, ampak ga je lažje potegnit nazaj in tudi lažje zaustaviti.
Sicer pa si preberi pod temo o šolanju, o vlečenju pa boš dobila marsikateri pameten nasvet, recimo vsakič ko povleče se ustavi in šele ko popusti nadaljujta pot, in spet ko povleče se ustavi.... Sicer zna v tem primeru sprehod samo okoli bloka ali hiše trajati pol ure ali celo več Tongue ampak pomaga.  Wink

LP nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #604 : četrtek, 20.05.2004 : 12:36:10 »

Glede zatezne ovratice: nikakor je ne smete uporavljati, če z njo ne znate ravnati! Ovratnica mora biti pravilno nameščena, nikoli je ne smete zategovati, le kratko "cukniti"! Ne učite se sami, vprašajte koga, ki je hodil v pasjo šolo (oz. če hodite sami) kako z njo ravnati.
Ja, zatezna ovratnica pomaga le pri pravilni uporabi! Za dolgodlake pasme kupite tisto, ki ima "dolge obročke" - da mu ne uničite dlake! Tudi dolžina je zelo pomembna - če jo zategneš (ne preveč), mora biti cca. 5 do 7 centimetrov daljša od obsega vratu!

Lp, Urša

PS: Kako kaj tisti, ki ste iskali pse od Hočevarja - ste koga našli? Sprašujem zato, ker se on osebno veselo oglaša tule: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=3073
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #605 : četrtek, 20.05.2004 : 12:41:11 »

hehehe on se ne oglaša, samo OGLAŠUJE Tongue Wink
Važen je samo posel. No saj mene ne gane preveč, od njega sem dobila zdravega psa, ki je vsaj po mojem mnenju prišel v dobre (moje Wink ) roke. Tako da...  smo vsi zadovoljni.

LP nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #606 : četrtek, 20.05.2004 : 13:33:47 »

No še tole, pred kratkim sem brskala, po internetu za Smartovimi predniki, zelo zanimivo, česa vse človek ne najde. Med drugim sem našla podatek o slikanju kolkov njegovega pradedka. In me nekaj zanima, kolke je imel slikane kar 86, da o raznolikosti rezultatov ne govorim. Najbrž mi bo kaj več o tem vedela povedati Sirtaki, ali pa še kdo drug. Torej zakaj tako različni rezultati? Je odvisno od veterinarja, ocenjevalca, od dneva od... starosti ...?

No pa še tole, prilagam sliko Smartovega strica po očetovi strani, podobnosti enostavno nisem mogla verjeti. Imata popolnoma enako obliko glave, popolnoma enako črtico ki vodi od oči proti ušesom, skratka je ravno tak srček kot moj, pa še enako ovratnico imata Tongue

LP nina

[attachment deleted by admin]
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #607 : četrtek, 20.05.2004 : 16:11:15 »

caw!hvala za nasvete glede zatezne ovratnice. ninci a je to tvoj prvi golden?al si ze mela ksnega prej?mislim goldna al pa kerga druzga.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #608 : petek, 21.05.2004 : 14:44:15 »

MAKS V ZONZANIJU BO V PONEDELJEK ODDAN!!!

Lp, Urša
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #609 : petek, 21.05.2004 : 15:24:34 »

hehe ja moj prvi pes,  in posledično moj prvi golden Grin

Linchaich super, kam pa bo Maks šel?

LP nina
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #610 : petek, 21.05.2004 : 20:55:32 »

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii za maksaaaaa Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss :-*Samo,da je našel nove lastnike,pa mene tudi zanima,kam bo maks šel?

Glede zatežne ovratnice pa:liza jo nosi več ali manj na sprehodih pa pri šolanju,ampak je ponavadi pripeta tako,da je ne zateguje in jo potegnem samo ko res ne gre drugače,ponavadi pa z briketkom.Se pa spomnim,ko sva bili v taprvi pasji šoli,so vsi imeli zatežne ovratnice in se je dvema psoma okrog vratu čisto dlaka odrgnila,tako da je treba malo pazit...
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #611 : petek, 21.05.2004 : 22:20:53 »

ko ste ravno pri zateznih ovratnicah...saj nisem zagovornik ampak zatezna ovratnica se med drugim  zahteva tudi na izpitih (seveda pripeta na drugi obrocek oz. na oba in ne na zateg)...
Logiran
kk
rad pišem
****
Sporočil: 282


« Odgovor #612 : sobota, 22.05.2004 : 20:37:05 »

hola,

tudi jaz spet tu.... ful moram odgovorit, upam, da cesa ne pozabim Roll Eyes
liza, najprej zate... tale Sequins Shamrock je lani, se kot mlad pes, v bratislavi pobral na evropski bob in seveda premagal kima... sirtaki mu je ze takrat napovedala zmago, meni pa ni bil glih 100/h vsec... no, upam, da je v priponki njegova slika iz bratislave, ne vem, ce znam pripet sram

potem vlecenje in zatezna ovratnica... jaz sem absolutno proti!!!... sicer pogosto slisim, da je najlonska ovratnica z lustnim vzorckom, ki jo uporabljam, za igrackanje, ko pa moj kimo bolj uboga kot pes poleg, ki ma ovratnico na zateg, pa je svojeglav, se pocutim zmagovalka Wink Grin Roll Eyes
kimo je nekaj dni do dveh let star golden, tezak kot bernc, zivahen kot border, priden kot samo on Kiss... ceprav ima sreco, da vecino casa prezivi na dezeli in hodi spuscen na sprehode, mora vmes nekaj casa prezivet tudi v centru prestolnice, obiskovat lokale, trznico Wink... in hodi poleg kot kak solan nemski ovcar Roll Eyes
in nikoli ni imel zatezne ovratnice!!!! (edino razstavna je na zateg, ampak jo skusam drzati tako, da ni na zateg, ker se mi peso smili)...
oprsnica sicer ni slaba ideja, se boljsa resitev pa je veliko, veliko, veliko, ogromno dela s psom, igre, druzenja, pogovarjanja, nagrad, pohval... v glavnem, pozitivna motivacija in potrpljenje... ton glasu pa je najbolj pomemben - tako je dosegljivo vse... pa nic slabega ni, ce se kuza ze od malega uci hoje na vrvici, malo po malo... potem je zivljenje veliko lepse...

imam pa tudi izkusnje z ovratnico na zateg Lips Sealed... tam iz leta '90, ko smo nasega prvega goldna vodili v solo... cista represija, pa nobene (dolgorocne) koristi... ko smo s tem nehali in prisli na vzgojo psa z glasom in priboljski, je bilo vse ok... se 11 let!

...no, lepo se imejte, se bom zagotovo se spomnila kaj, kar sem pozabila napisat Cool

[attachment deleted by admin]
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #613 : nedelja, 23.05.2004 : 09:54:02 »

Ninci!

Za Maksa bomo najbolj veseli mi (jaz, ti, ...), ker gre v Zadobravo - Ljubljana!!!

Ga bomo še videli!

PS: Sicer gre tako, kdor prvi pride prvi melje, tako da upamo, da bomo v ponedeljek prvi!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #614 : nedelja, 23.05.2004 : 10:24:43 »

Glede zatezne ovratnice:

Kot sem že napisala, je učinek dober le, če se pravilno uporablja. Če se jo pravilno uporablja, se mi ne zdi "kruta"! Enako kot z zatezno ovratnico, lahko naredite z navadno ovratnico, le da je učenje počasnejše!
Hodite naprej. Ko boste videli, da pes uhaja naprej in da vas bo slej ali prej povlekel, mu recite NE VLECI (ali podobno), dajte mu 3 sekunde časa, da razmisli, kaj ste mu ravnokar povedali, če ni odziva se obrnite v drugo smer (180 stopinj) in ga cuknite. Ne smete ga z napeto vrvico "zapeljati" v drugo smer. Ko bo zopet hotel potegniti, naredite isto (obrnite se za 180 stopinj in cuknite). Po desetih vajah se bo že umiril. To ponovite VSAK dan (tako se bo hitreje naučil) in kmalu ne bo več vlekel.
Cukniti ga morate še preden vas povleče!
Mogoče sem malo zapleteno napisala, upam da razumete.

Če ima vaš pes zatezno ovratnico, vrvica NIKOLI (razen, ko ga cuknete), ne sme biti napeta!!!
Če ste do sedaj imeli zatezno ovratnico in ponavadi napeto vrvico, se mu je vrat "ojačal", tako da je delo s takim psom malo težje - glede učenja naj ne vleče in podobno!

Cukanja se lahko učite tudi na balkonski ograji (cuk mora biti kratek in močan - ne preveč). Cuknite in roka mora takoj nazaj na mesto kjer je bila preden ste cuknili!
Če imate psa na levi strani, mora zatezna ovratnica izgledati tako, kot če bi črko P obrnili v levo (trebušček mora gledati v levo stran) in jo v drugo smer kot urni kazalec (v levo) spustili za 90 stopinj! Tako jo psu nataknite na glavo! SEM DOVOLJ JASNO NAPISALA???

PS: Če je ovratnica nepravilno nameščena, se ponavadi zatakne in psu onemogoči dihanje, zato je potrebno biti zelo previden pri nameščanju!

Lp, Urša
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines