mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 04:24:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #90 : petek, 11.10.2002 : 15:28:00 »

Zivjo,

a se vrnemo tukaj nazaj na temo zlatih prinasalcev?

Hvala in lp,
Logiran

Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #91 : nedelja, 27.10.2002 : 23:10:11 »

Vsem lastnikom zlatih prinašalcev:

Prijavite svojo zlato prinašalko oziroma zlatega prinašalca na državno CAC razstavo v Ljubljani 8.12.2002.

Poslovno uspešno ljubljansko zlatarstvo je namenilo prav ta pravo zlato verižico , ki jo bo organizator podelil z žrebom med razstavljalce zlatkotov.Več naslednjč!
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #92 : ponedeljek, 28.10.2002 : 00:27:14 »


Mh Tonko, mar bi delal takole reklamo za SKR klubsko, ne pa "navadno" CAC razstavo...
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #93 : ponedeljek, 28.10.2002 : 20:56:52 »

Prav vsi lastnik zlatih prinašalcev na CAC razstavi vLjubljani bodo obdarjeni s priložnostnimi novoletnimi darili.
Zlate prinašalce bo sodil priznani kinološki delavec in sodnik gospod Jože RUS iz Slovenije.
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #94 : torek, 29.10.2002 : 12:00:20 »


Ah zdaj mi je pa zal, da bo moja matrona lih takrat popolnoma brez dlake in verjetno se vroca  Sad
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #95 : nedelja, 10.11.2002 : 13:17:03 »

Za vse ki jih zanimajo zlati prinašalci sem našla dve strani, ki se meni zdita res super. Predstavljeni so temni zlati prinašalci ki so prekrasni:


Sončen pozdrav
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #96 : sreda, 13.11.2002 : 21:20:54 »

Lastniki psičk zlatih prinašalcev

V decembru načrtujem nakup zlatega prinašalca v Angliji,ki je star dve leti s pregledanimi kolki,komolci in očmi s kvalitetnim rodovnikom lepega  zunanjega izgleda z zelo dobrim karakterjem in ga bom razstavljal ter uporabljal za razplod,vendar je cena žal zame osebno nekoliko previsoka.čeprav je glede na ponujeno večkot realna.
Iščem sovlagatelje,ki bi si želeli vnaprej kupiti paritev seveda za precej nižjo ceno kot bo sicer stal skok s tako kvalitetnim psom.
No,da nebo kakšnih napačnih razlag.Smo ena redkih držav,kjer večlastnikov psičk ne zbere skupaj večji kup denarja in si kupi psa No.1
Vsi lastnikim psičk ,ki razumete mojo ponudbo me pokličite 041 673081
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #97 : sreda, 13.11.2002 : 22:15:14 »


Zanimiv nacin iskanja soinvestitorjev Tonko... Lips Sealed
Sama se neb tega lotila tako, ampak bo zanimivo videti, ce bo kak odziv sploh ne?

Zdaj bos lahka videl zainteresiranost slovenskih lastnikov psick za pasmo oziroma samo bistvo vzreje...
Ni zasluzkarstvo, da ne bo pomote  Roll Eyes

Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #98 : nedelja, 17.11.2002 : 22:23:31 »

Sirtaki
No kakšnega pretiranega naval res ni,je pa zanimiv odziv lastnikov psičk zlatih prinašalk.ki sicer vzrejajo mladiče res ljubiteljsko.Prepričan sem v uspešen konec zgodbe kljub sicer visoki ceni prekrasnega plemenjaka.
Tonko
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #99 : torek, 17.12.2002 : 22:09:01 »

Nagradno vprašanje:
Kdo od znanih Slovencev si ta trenutek želi zlatega prinašalca?
Pravilni odgovor bo nagrajen bogato oziroma botrsko.
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #100 : torek, 17.12.2002 : 22:56:11 »

Jaz?  Tongue

Ok priznam da pojma nimam ampak no a velja tud odgovor na to, koga si bo ta VIP izbral za vzreditelja? Definitivno tebe Tonko... Wink
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #101 : sreda, 18.12.2002 : 15:09:08 »

Sirtaki
Izberi si nagrado!Bodi skromna!
P.S.Kot vzreditelj sem v majhni zadregi,ker je izbor moj.
Tonko
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #102 : sreda, 18.12.2002 : 16:56:35 »


Tale kviz je bil pa lahek  Smiley Ok ze razmisljam kaj bi mi bozicek oz dedek mraz oz tonko prinesel  Grin

Mimogrede, po toliko letih vzreje pa ze valda imas "oko" za pravi izbor? Sej ves...najvec vidis pri goldijih pri 5-6 tednih. To je ko se gre za zunanjost jasno...
Ce rabis pomoc pa povej Smiley
Logiran
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #103 : ponedeljek, 03.03.2003 : 12:04:56 »

Wink ZIVJO!
Moja prijateljica bi rada posvojila zlatega prinasalca, rodovnik ji ni pomemben, mladicka iz kaksnega azila ali od koga, ki jih oddaja. Prosim, ce koga poznate, da mi poveste ali ce veste, da so v kaksnem azilu kaksni mladicki retieverjev ali ce jih kdo oddaja.
Hvala!!!!!!!
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #104 : ponedeljek, 21.04.2003 : 04:04:32 »

Opisi z neta pravijo takole
Golden:
Tracing the origin of the Golden Retriever starts in 19th century Great Britian.
Desiring a staunch hunting companion whose personality and looks would also lend themselves to the opinions of British aristocracy, Sir Dudley Majorbanks, first Lord of Tweedmouth at Inverness-Shire, Scotland. set out to breed the "perfect dog".
Made available to the public in 1952 by Country Life, Lord Tweedmouth’s Stud Book (developed from 1835-1890) indicates a meticulous breeding program (which was decidedly not the norm for 1800’s England).
A yellow pup ("Nous") from a litter of Black Flat Coat Retrievers** marks the beginning of Lord Tweedmouths quest. Breeding "Nous" with a Tweed Water Spaniel (also know as the English Water Dog – now extinct) produced four pups which became the main stock from which his breeding program initially drew.
Taking these four pups, Lord Tweedmouth began a crossbreed program, which covered 20 years and included other breeds such as Labrador Retrievers, Flat Coat Retrievers, Irish Setters, Tweed Water Spaniels, and even Bloodhounds. The result was what we now know as the Golden Retriever.
The Kennel Club of England first recognized the breed in 1903 as "Flat Coats – Golden". By 1911, it acknowledged them as their own separate breed – "The Yellow or Golden Retriever". (over the ensuing years, "Yellow" was dispensed with).

Ali:
The Origin of the Golden Retriever is less obscure than most of the Retriever varieties, as the breed was definitely started by the first Lord Tweedmouth last century, as shown in his carefully kept private stud-book and notes, first brought to light by his great nephew, the Earl of Ilchester in 1952. In 1868 Lord Tweedmouth mated a yellow Wavy-Coated Retriever (Nous) bred by Lord Chichester to a Tweed Water-Spaniel (Belle) from Ladykirk on the Tweed. These Tweed Water-Spaniels, rare except in the Border Country, are described by authorities of that time as like a small Retriever, liver-coloured and curly-coated. Lord Tweedmouth methodically line-bred down from this mating between 1868 and 1890, using anther Tweed Water-Spaniel, and outcrosses of two black Retrievers, an Irish Setter and a sandy-coloured Bloodhound. It is now known that one of the most influential Kennels in the first part of the century which lies behind all present day Golden Retrievers was founded on stock bred by Lord Tweedmouth

http://www.rebelcreek.com/GoldenRetrieverHistory.html

Labrador
http://www.alllabs.com/labrador_retriever_history.htm
http://www.barkbytes.com/history/labret.htm

Vsi tisti viri, ki sem jih  preučeval postavljajo izvor labijev v precej zgodnejše obdobje, čeprav lokacija ni točno določena.
Eni pravijo, da izvira iz "Newfoundland-a" in naj bi ga britanci prinesli v Evropo kot The Black Dog, nekateri pa pravijo, da naj bi ravno obratno prišel iz severa Portugalske kot
"Cane di Castro Laboreiro" (pes iz vasi z imenom Castro Laboreiro) in da naj bi ga mornarji zanesli na obale Newfoundlanda. (preveden citat Mrs. Roslin-Williams vir: The Versatile Labrador Retriever by Nancy Martin).

Po prebranem lahko sklepamo, da pasmi nimata enakih korenin, da je izvor goldnov dobro znan, da v labiju ni goldna obe pasmi pa so res križali z podobnimi pasmami in ju danes uporabljajo za podobne naloge, čeprav so bile te v preteklosti različne.
Ko so prenehali pobijati rumene labije (češ da so neumni in slabše lovijo kot črni), pa marsikdo ni ločil labija in goldna.

Če sem kaj morebiti napak napisal pa me popravite.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines