mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 04:14:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 198721 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
katya__
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #915 : četrtek, 02.09.2004 : 11:48:39 »

Ok še enkrat in tokrat prosim berite počasi!!!

Rodovnik ne pomeni meni osebno čisto nič!Če moja psica nima dobrih kolkov oz. ima kakršnokoli drugo napako je pač ne bom parila...če pa je zdrava pa jo bom z ali brez rodovnika...Marsikatera psička ki ima vzrejno dovoljenje daje mladičke z slabšimi geni kot jih je dala moja!!!!

Aja zanima me zakaj pa pri volkih,slonik,žirafah,hrčkih,zajcih,petelinih,tigrih,levih,zebrah,....ne obstajajo vzrejna dovoljenja?A to pomeni, da imajo potem vse te živali že v naprej določeno slabo gensk zasnovo???HALOOO a boste končno doumeli,da je vzrejno dovoljenje pač tukaj zato ker so na svetu res taki ljudje ki jim gre samo za denar.Če imaš svojo žival rad je ne boš paril če boš videl da to ni dobro.

Pa še nekaj jaz svoje samičke nisem parila zato da bi kasirala...Mal si preračunajte koliko stane kvalitetna hrana za 10 mladičkov pa cepljenje...in koliko mi potemtakem ostane???

 Sicer pa vzrejno dovoljenje dobi že vsak,ki si ga zaželi.Pa ni važno v kakem stanju je pes!!!Kdaj vam bo jasno,da živimo v Sloveniji,kjer živali ne pomenijo nobenemu.

Če bi v šoli malo bol poslušali,bi ugotovili,da gre narava velikokrat čisto svojo pot in na to ne moremo vplivati.

Še odgovor katera psica ima dvakrat letno mladičke:Dober primer je samo Celjski vzreditelj.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #916 : četrtek, 02.09.2004 : 12:02:27 »

Citat
Rodovnik ne pomeni meni osebno čisto nič!Če moja psica nima dobrih kolkov oz. ima kakršnokoli drugo napako je pač ne bom parila...če pa je zdrava pa jo bom z ali brez rodovnika...Marsikatera psička ki ima vzrejno dovoljenje daje mladičke z slabšimi geni kot jih je dala moja!!!!

Kako ves, da ima psica zdrave komolce in zdrave oci, ce si pregledala le kolke? Kaj pa karakter? Ninci pravi, da je streloplaha! Kako ves kaksne "gene" imajo mladicki vase psicke. Ste delali genske teste? Ze pri starosti dva meseca veste, da so mladicki zdravi in karakterno zlati prinasalci?

Citat
Aja zanima me zakaj pa pri volkih,slonik,žirafah,hrčkih,zajcih,petelinih,tigrih,levih,zebrah,....ne obstajajo vzrejna dovoljenja?A to pomeni, da imajo potem vse te živali že v naprej določeno slabo gensk zasnovo???

Si ze slisala za naravno selekcijo? Ko se parijo le najbolj zdravi in tipicni primerki vrste? In po zakonu NS slej ko prej netipicni mladicki z genetskimi napakami poginejo.

Citat
Sicer pa vzrejno dovoljenje dobi že vsak,ki si ga zaželi.Pa ni važno v kakem stanju je pes!!!Kdaj vam bo jasno,da živimo v Sloveniji,kjer živali ne pomenijo nobenemu.

Japajade! Ali s tem opravicujes svoje leglo! Zalostno!


Citat
Če bi v šoli malo bol poslušali,bi ugotovili,da gre narava velikokrat čisto svojo pot in na to ne moremo vplivati.

Ja, narava ze poskrbi, da spacki ne hodijo naokrog ampak slej ko prej koncajo kot hrana ostalim. Pri udomacenih vrstah pa je zato zadolzen clovek. Da ne pari cisto vsake zivalce samo zato, ker so maldicki tako luskani!

Citat
Še odgovor katera psica ima dvakrat letno mladičke:Dober primer je samo Celjski vzreditelj.

Kdo pa je to?

Sem prebrala zelo pocasi!  Cool
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #917 : četrtek, 02.09.2004 : 12:09:17 »

Aja zanima me zakaj pa pri volkih,slonik,žirafah,hrčkih,zajcih,petelinih,tigrih,levih,zebrah,....ne obstajajo vzrejna dovoljenja?A to pomeni, da imajo potem vse te živali že v naprej določeno slabo gensk zasnovo???HALOOO a boste končno doumeli,da je vzrejno dovoljenje pač tukaj zato ker so na svetu res taki ljudje ki jim gre samo za denar.Če imaš svojo žival rad je ne boš paril če boš videl da to ni dobro.

Mogoče boš lažje razumela, če ti omenim veliko skrivnost: NARAVNA SELEKCIJA  Cool in vzrejni komisiji predseduje in jo fura gospa narava osebno.
Verjetno ni treba povdarjati, da je zelo neusmiljena pri vzreji škart mladičev ne glede na vrsto.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #918 : četrtek, 02.09.2004 : 12:09:45 »

Citat
Aja zanima me zakaj pa pri volkih,slonik,žirafah,hrčkih,zajcih,petelinih,tigrih,levih,zebrah,....ne obstajajo vzrejna dovoljenja?A to pomeni, da imajo potem vse te živali že v naprej določeno slabo gensk zasnovo???HALOOO a boste končno doumeli,da je vzrejno dovoljenje pač tukaj zato ker so na svetu res taki ljudje ki jim gre samo za denar.Če imaš svojo žival rad je ne boš paril če boš videl da to ni dobro.

Saj obstajajo lol. Tisti, ki ima napake, ki zmanjsujejo moznost prezivetja, nima potomcev oz. ti vsi pocrkajo. Temu se rece naravna selekcija, prezivetje najboljsih, evolucija, razvojni nauk, itd.. Stric Darwin in recimo Galapagos? Ja, dedne znacilnosti so vnaprej dolocene. V kolikor pa gre za znacilnost, ki je odvisna tudi od okolja, pa seveda ni vse tocno doloceno, do neke mere pa vseeno. Recimo telesna visina je tak primer, pa konstitucija, barva koze. In, tra ra ram, displazija (odvisno katerega strica genetika se vprasa ane Wink).

Ne, vzrejno dovoljenje ni na svetu zaradi ljudi, ki se jim gre samo za denar. Za te ljudi je na svetu samo denar.  Grin To govorijo ljudje, katerih psi nimajo vzrejnega dovoljenja, s tem poskusajo druge prepricati, da so rodovniki itd. lari fari.

Citat
Pa še nekaj jaz svoje samičke nisem parila zato da bi kasirala...Mal si preračunajte koliko stane kvalitetna hrana za 10 mladičkov pa cepljenje...in koliko mi potemtakem ostane???

Ne, ti si jo parila, ker si zelela imeti njene potomce, torej iz egoizma. Tako kot ninci. Smo ze ugotovili, da gre pri nerod. vzreji za egoizem ali pa denar. Aja, pa zato, ker sta bila tako neznansko zaljubljena in sta se vsa blazena sparila. Srcki moji, mislim da se marsikdo od nas zaljubljen pari, pa vseeno nimamo vsi otrok, kajne. Zato obstaja kontracepcija. Roll Eyes
"Zaljubljeno" parjenje, ki ni namenjeno samo razmnozevanju, pa srecamo le se pri delfinih in simpanzih. Psi tega, po domac povedano, ne poznajo.

Citat
Sicer pa vzrejno dovoljenje dobi že vsak,ki si ga zaželi.Pa ni važno v kakem stanju je pes!!!Kdaj vam bo jasno,da živimo v Sloveniji,kjer živali ne pomenijo nobenemu.

Vzrejno dovoljenje dobijo psi, ki pac nimajo oz. ne kazejo nekih blaznih odstopanj. Ko/Ce dobi pes vzrejno, je pa na lastniku, da se odloci ali bo ali ne bo paril. Seveda za to potrebuje ustrezno znanje.

Citat
Če bi v šoli malo bol poslušali,bi ugotovili,da gre narava velikokrat čisto svojo pot in na to ne moremo vplivati.

Ta pot se imenuje evolucija, posejana pa je z naravno selekcijo, prezivetjem najboljsih, ni nobena neznanka. Povedano drugace-ni vsak tako dober predstavnik svoje vrste (ali pasme), da si zasluzi potomce. Ja, imeti potomce je privilegij, obrni kakor hoces. Ko pa se clovek zacne igrati boga in turiti pravice psom v anuske,... pa stvar postane najmanj nenaravna, ce ne se kaj vec. V izogib fitefatam imamo vzrejna dovoljenja. Osebno bi uvedla pa se kaksen izpit za vse potencialne vzred.. Kam pa pridemo, ce bo vsak, ki ima psico z jajcniki in vsak, ki ima psa z jajci, delal mladice.

Citat
Še odgovor katera psica ima dvakrat letno mladičke:Dober primer je samo Celjski vzreditelj.

Kateri?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #919 : četrtek, 02.09.2004 : 12:12:00 »

Odgovoril bom samo na tole:
Aja zanima me zakaj pa pri volkih,slonik,žirafah,hrčkih,zajcih,petelinih,tigrih,levih,zebrah,....ne obstajajo vzrejna dovoljenja?A to pomeni, da imajo potem vse te živali že v naprej določeno slabo gensk zasnovo???HALOOO a boste končno doumeli,da je vzrejno dovoljenje pač tukaj zato ker so na svetu res taki ljudje ki jim gre samo za denar.Če imaš svojo žival rad je ne boš paril če boš videl da to ni dobro.

V naravi se žirafa nikoli ne bo sparila s slonom. Ljudje pa pri psih brez rodovnikov in dovoljenj žal velikokrat počnejo ravno to, pa se morda tega sploh ne zavedajo ali pa se nočejo zavedati. Mislim, da je o tem že dovolj napisanega in vsak si lahko prebere, če si hoče. Ampak se mi zelo zdi, da si niti noče.

Ja, seveda, moj pes je zdrav in paril ga bom, če bom hotel. Pa je res? Pa je to zagotovilo, da ne bo dajal od sebe nezdravih psov, ne samo v prvi, ampak tudi tretji ali x generaciji. Gledamo samo nase in na svojega psa, vse ostalo pa nas nič ne briga. S tem naj se pa potem drugi ukvarjajo, aneda?
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #920 : četrtek, 02.09.2004 : 12:12:47 »

Ninci: dobrodošlo je da parimo brata pa sestro med seboj?Huh?Ok, sem pa res za luno...
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #921 : četrtek, 02.09.2004 : 12:15:04 »

Ninci: dobrodošlo je da parimo brata pa sestro med seboj?Huh?Ok, sem pa res za luno...

Dobrodošlo je da parijo ljudje, ki imajo o tem veliko veliko znanja in imajo o genetika kaj pojma! Sicer pa če ne verjameš vprašaj kakšnega vzreditelja recimo Sirtaki pa ti bo ona povedala kako in kaj. Če boš v kakšnem iskalniku vpisala inbreeding boš pa našla tudi kar nekaj odgovor na svoja vprašanja!

LP nina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #922 : četrtek, 02.09.2004 : 12:17:18 »

Ninci, jaz sem razumela, da govorimo o psici, ki jo paril tvoj Smart! Ce temu ni tako, se opravicujem! lp
Logiran

Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #923 : četrtek, 02.09.2004 : 12:18:29 »

Tega niti nočem verjeti....raje sem za luno...
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #924 : četrtek, 02.09.2004 : 12:22:07 »

Ok, ninči se opravičujem, sem dobila od sirtaki odgovor in je Inbreeding v resnici mogoč, vendar ga jaz ne podpiram - na žalost to še zdaleč ni naravno...
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #925 : četrtek, 02.09.2004 : 12:23:34 »

Ninči:Jaz sem si sirtakijin post  razlagam takole: ti se odločiš da boš svojo rodovniško psičko ZP parila, pa recimo imajo od njene sestre psički super rezultate slikanj, se lahko odločiš za istega samca tudi ti - piše: verjetnost da bo uspelo je zelo velika. mislim da sirtaki ni omenila da je paritev med bratom in sestro odlična, ker nam samo izboljša lastnosti pasme?Huh???to mi razloži, prosim...

Jaz ne govrim o tem postu, ker ti je z kolki in komolci že povedala kako dedovanje poteka. Teoretično lahko pes z kolki D da lahko potomca z kolki A. Nima veze!

Govorim o inbreeding. Torej imaš brata in sestro oba imata najboljše možne lastnosti pasm. Recimo nista streloplaha, obožujeta vodo imata nagon, željo po delu, sta živahna, brez zdravstvenih težav, o genetiki veš toliko kot genski inžinir, taka paritev ni problem! S tem pasmo izboljšaš moraš pa imeti ogromno znanja! Ni vse v razstavnih ocenah in v ocenah slikanja kolkov in komolcev. Pač genetika je nekaj več, in dela čudeže. Zato ti lahko pariš tudi dva super psa, ki bosta dala full sabe potomce, lahko pa dva povprečna, ki bosta dala super potomce z vsemi najboljšimi lastnostmi. Upam, da ti je sedaj to jasno.

LP nina

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #926 : četrtek, 02.09.2004 : 12:25:38 »


Jejžešna, zakaj imam jaz filing da sem očitno nekomu iz teh, ki me kar naprej omenjajo (in linč, nisem še ge. ampak gdč. in nevem kaj me sprašuješ priznam Grin, orto stopila na peto? Ok al pa njihovim prijateljem, pač nekomu, ki ima neposredne povezave z retrieverji, takimi ali drugačnimi  Roll Eyes
Pa niti vzrediteljica nisem več hehehehe. Superca. Aja mogoče vas moti to, da kljub par besed nazaj omenjenem dejstvu še vedno dobivam tedensko kar nekaj mailov+klicev kdaj bom imela naslednje leglo goldijev Huh Wonder why ane?

Sicer pa ninci, ne znaš prav vredu obračati besed:
1. nisem rekla da v inbreedingu ne more priti do nikakršnih anomalij
2. nobenemu psu osebno nikoli nisem podelila vzrejnega dovoljenja - to vedno naredi vzrejna komisija (ki jo sestavlja 5-6 članov)
3. streloplahe pse, ki imajo to dedno, NIKAKOR ne moreš navaditi na ta zvok, ostale lahko

Katya, celjski vzreditelj? Imajo v Celju kakega vzreditelja goldnov, ki vzreja s psico 2x letno rodovniške mladiče več let zapored? Po mojem najboljšem poznavanju, tak človek ne obstaja.

Mimogrede Katya in ninci, resno me zanima kaj bosta naredili, če bosta čez recimo 4-5 let ugotovili, da imajo vnuki vajinih psov hude zdravstvene in karakterne težave.







Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #927 : četrtek, 02.09.2004 : 12:31:16 »

Ponovno - tudi mene resno zanima:
Sicer pa ne morem mimo tega:
Sirtaki napisala:
Citat
pa mrbit še ps:
to ni reklama za njih, le prav zelo zelo vesela sem postala ko sem videla, da si kdo ogleduje legla na Hrvaškem, saj imajo približno za 100% boljšo vzrejo (po videzu, značaju, zdravju) kot pa v Sloveniji, čeprav so prvi goldni priši tja točno od tukaj. Potem pa so se Hrvati postavili na noge in imajo danes kar nekaj predstavnikov te pasme, ki po domače povedano "razturajo" sceno po celi Evropi. Kar nekaj je tudi vzrediteljev, ki pazijo na osveževanje krvi, vzrejajo s srcem in ne prodajo mladičev samo zato, da dobijo denar.

Ce se tako zelo vsi trudijo, kako da ni kakovosti pri nas?! Kako, da ni kakovosti?!?!?! No, pa sirtaki je sama napisala, da jim gre za denar - govorim o rodovniskih psih!
Ce je vzreja 100 % boljsa - je pri nas totalen poden!!! Kaj so vzreditelji naredili?! Resno me zanima!

Ce nisi vec v "tem svetu" se ne pomeni, da NISI BILA!!!

Lp, Ursa

PS: Ce je kdo komu trn v peti, sem to jaz tebi, ne? Sicer pa ti citiram le izkljucno tisto, kar si sama napisala!
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #928 : četrtek, 02.09.2004 : 12:35:48 »


Aja to me sprašuješ. Kaj če bi ti za začetek prebrala CELO temo o zlatih prinašalcih, torej vseh 69 strani ali koliko jih je že. Zelo veliko je namreč odgovorjenega na tvoja vprašanja že v teh napisanih postih.
Je pa res da moraš vedeti koliko je 1+1, pa da znaš misliti celovito in integrirano. Lahko si prebereš tudi temo o zlatih prinašalcih na pikakomu (tisto, ki je bila zbrisana in tisto, ki je še obstoječa).

Če ti še kaj ne bo jasno pa ti bom z veseljem odgovorila - pač se nočem skoz ponavljati  Smiley

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #929 : četrtek, 02.09.2004 : 12:36:47 »

Citat
Mimogrede Katya in ninci, resno me zanima kaj bosta naredili, če bosta čez recimo 4-5 let ugotovili, da imajo vnuki vajinih psov hude zdravstvene in karakterne težave.

Kaj je zdaj s tem? Je Katjina psica tista, ki jo je paril Smart ali ne? Ali govorimo o dveh razlicnih leglih? lp
Logiran

Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines