mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:21:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepredvidljiv pes  (Prebrano 26055 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : četrtek, 26.02.2004 : 15:11:31 »

Ja, zadnjič sem pa tudi jaz ugotovil, da mogoče pes le ni tako dober do tujih ljudi, kot zgleda.

Bil je lep sončen dan in šel sem na sprehod v gozd. Aika sem lepo spustil in bil je proč od mene v radiju 15 m. Hodil sem po taki bolj ozki poti, nakar sem zagledal človeka. Aik ga je tudi in se mu je približal na približno 5 metrov. Lepo sem ga poklical, prišel je k meni, privezal sem ga in mislil, da je situacija rešena. Odšprancirala sva naprej. Ko sva pa prišla do tistega človeka (ko je šel mimo naju), pa je pes popizdil. Mogoče je bil on bolj čudno oblečen in ga je bilo tudi mene strah. In Aik (čeprav sem ga trdno držal) je skočil v človeka in ga ugriznil za ramo. Nič drugega, samo naenkrat se je njegov prijazen obrazek spremenil v hudiča in hop. Zarenčal in zagrabil. Jaz sem ga sicer cuknil stran (koliko je sicer mogoče 60 kg težkega psa), a ugriznil je. Saj on je vedel, da je naredil narobe, to je bilo jasno, samo naredil je to. Nisem ga tepel, to je jasno, že samo par očitajočih besed pred tistim človekom je bilo dosti, da je spoznal slabo, pa še onega človeka sem z ganljivimi besedami ganil, da se niti drl ni na mene. (čeprav je imel čisto črno roko)

Ja, križ je to. Tožbe sicer ne bo, vemo pa, da drži tisto, kar piše v knjigi za beaucerone:
Beauceron, ki je sicer prijazen do družine, pa ni vedno naklonjen tujim ljudem.

LP
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #1 : torek, 30.03.2004 : 20:58:39 »

Ampak ga imamo vseeno radi z vsem srcem in od nas dobi vso ljubezen, ki jo potrebuje.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #2 : nedelja, 04.04.2004 : 20:55:18 »

No, v glavnem. Pes sedaj, šele pri 4 letih, dobiva pravo podobo. Zanima me, zakaj je do tujcev, tako nepredvidljiv? Zdaj se je že parkrat zgodilo, da je šavsnil, če je šel kdo blizu nas po cesti, ali pa ga je hotel kdo pobožati. Je možno, da je imel premalo stikov s tujimi ljudmi? Ali kaj? Res nam je žal, ker se moramo odmikati na drugo stran ceste če srečamo ljudi, ali pa ga moramo močno držati.

Je pa res, da je pa do nas pravi cuker. To je ena takšna velika ljubezen, katere si človek sploh ne more misliti. In res so beauceroni zelo dobri do članov družine.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #3 : sreda, 07.04.2004 : 20:44:43 »

Zakaj mi noče nihče odgovorit?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #4 : sreda, 07.04.2004 : 22:01:36 »

No, da ne boš "osamljen" pisal na to temo... Pasme Bauceron žal ne poznam prav dobro. Bi pa rekla, da je možno, da je imel kuža premalo stikov z drugimi ljudmi. Pozorni bodite, da ne bi kaj podobnega naredil tudi komu od vas...Ali je ta pasma nezaupljiva do tujcev?? Namreč tudi pri najini pasmi je pisalo tako, pa se skoraj zlomi od mahanja z repom, ko jo mimoidoči samo pogleda. Inštruktor v mali šoli je rekel, da je to zato, ker sva pač dovolila, da so jo "tuji" ljudje božali-seveda so ponavadi prej naju vprašali, če lahko. Ne vem. Poskusi ga počasi navajat na tuje ljudi. Samo ne vem koga boš prepričal, da bo "statist" in ti pomagal, če imaš takega "bikca" Smiley LP
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #5 : sreda, 07.04.2004 : 22:03:44 »

No, v glavnem. Pes sedaj, šele pri 4 letih, dobiva pravo podobo. Zanima me, zakaj je do tujcev, tako nepredvidljiv? Zdaj se je že parkrat zgodilo, da je šavsnil, če je šel kdo blizu nas po cesti, ali pa ga je hotel kdo pobožati. Je možno, da je imel premalo stikov s tujimi ljudmi? Ali kaj? Res nam je žal, ker se moramo odmikati na drugo stran ceste če srečamo ljudi, ali pa ga moramo močno držati.

Je pa res, da je pa do nas pravi cuker. To je ena takšna velika ljubezen, katere si človek sploh ne more misliti. In res so beauceroni zelo dobri do članov družine.

Kakšen odgovor bi rad?
Da bo tvoj pes zaupljiv do tujcev Huh Dvomim. (jaz se ne bi preveč obremenjeval s tem)
Da se boš lahko sprehajal med ljudmi Huh Uspe ti lahko s pravilnim šolanjem psa, kar ti tudi priporočam, če ne boš lahko imel velike probleme.

Nekaj o agresivnosti lahko najdeš tudi tule:
http://leerburg.com/qaaggres.htm

LP
Igor

p.s.
nekateri psi nikoli ne bodo "cukerčki" in tudi forsiranje stikov s tujimi ljudmi ti ne bo pomagalo samo po sebi, kvečjemu ti lahko še poslabša vedenje psa.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #6 : četrtek, 08.04.2004 : 18:58:31 »

Lahko rečemo, da je delno tudi v pasmi, da je pes tak, kot je?

Radi bi videli, da brez razloga ne bi skakal v tujce. Ker ni imel preveč stikov s hojo po ulici ampak samo po hosti. Bi pomagalo, če bi imel zdaj nočne sprehode še po ulici, med ljudmi?
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #7 : četrtek, 08.04.2004 : 19:28:48 »

Lahko rečemo, da je delno tudi v pasmi, da je pes tak, kot je?

Radi bi videli, da brez razloga ne bi skakal v tujce. Ker ni imel preveč stikov s hojo po ulici ampak samo po hosti. Bi pomagalo, če bi imel zdaj nočne sprehode še po ulici, med ljudmi?

Prvo moraš ugotoviti vzrok, zakaj se pes tako obnaša, nato pa na podlagi vzroka sprejemaš določene ukrepe.
Zakaj pes skače v ljudi, je lahko več vzrokov, kot je strah .....
Problem je v tem, da vzroka ne moreš ugotoviti sam, oz. je to skoraj nemogoče.
Sprehajanje ponoči ti ne svetujem, saj se ponavadi ponoči problemi samo stopnjujejo.
Poišči si pomoč!

LP
Igor
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #8 : četrtek, 08.04.2004 : 19:33:08 »

jaz mislim, da bi pomagalo. probaj prepričat nekaj znancev, s katerimi pes ni imel dosti stikov, da bi šli ob dogovorjenem času v nasprotni smeri kot vidva (na pločniku ali kje drugje). morda bi pomagalo, da bi dobil od njih kakšen priboljšek in potem-če bi bil miren-še trepljanje. in tisti, s katerim bi se srečala, se naj vede popolnoma mirno, psu naj pokaže priboljšek v roki, vendar ga naj z njim ne sili, pa roko pod gobcem, ne nad njim, ker bo mel pes občutek, da hoče neznanec prevlado nad njim. če bi šlo vse po načrtu, bi verjetno pridobil zaupanje v ljudi-po moje je agresiven zaradi strahu.
zanimivo, jaz imam nekako obraten problem, sammy je nor, ko vidi koga in ful sili k ljudem (večini pa to ne paše, čeprav vsi govorijo, da je lep itd.-"na daleč..."). ko je bil mladič so ga vsi božali na sprehodih in zdaj mi je zato ful žal in ga moram odvaditi siljenja k ljudem.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #9 : četrtek, 08.04.2004 : 19:40:32 »

pzorko,
jaz mislim, da te je pes hotel zaščititi (beauceroni so zelo dobri čuvaji).
Iz nekega vzroka je mislil, da to mora narediti. Če ste se s človekom srečali na ozki poti, se ti je očitno preveč pribljižal, na kar je Aik odreagiral.

Verjetno ni bil z družino v situacijah, ko je le-ta prišla v stik s tujci, da bi se tako prepričal, da vsi tujci niso nevarni. Nima pravega vzorca, kdaj ščititi ostale člane tropa.

Zato sem jaz zagovornik tega, da pes živi v istem okolju z ostalimi člani družine.

LP

P.S.: pzorko, v enem od tvojih predhodnih postov si omenjal nogometno tekmo Manchaster-Lyon. Si prepričan, da ste se v Lyonu res srečali te dve moštvi?
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #10 : četrtek, 08.04.2004 : 19:50:42 »

Ne se igrati in eksperimentirati! Pes je že ugriznil človeka.
Kaj se bo zgodilo, če bodo "znanci" naredili napačno potezo in potrdili psa v nepravilnem vedenju.
Kaj če si pes predstavljal ugriz kot rešitev iz kočljive situacije?
Kaj če je ugriz zanj samo igra ?
kaj pa če je pes samo ena velika baraba in bo začel v grizenju celo uživati?
Kaj pa če....

Če se boš lotil problema sam si nabavi literaturo kot je npr. :
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0968420710/104-0471898-3060749?v=glance

Drugače pa že poznate moj nasvet.

LP
Igor
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #11 : četrtek, 08.04.2004 : 21:19:50 »

IgiS:
Hvala, bomo poskušali kaj storiti.

Citat
Namreč tudi pri najini pasmi je pisalo tako, pa se skoraj zlomi od mahanja z repom, ko jo mimoidoči samo pogleda.

Ko je bil mlajši in si je ustvarjal osebnost, je delal isto. Zdaj se je pa malo spremenilo.

Dunja:
Super odgovor! Bila je ozka pot in mislim, da je tvoja definicija pravilna! Drugače pa nisem sigurn, če je bil Manchester ali pa Arsenal, vem pa, da so bili eni znani navijači.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #12 : četrtek, 08.04.2004 : 21:24:11 »

Ne vem, kako je možno, da tako mila živalca

AIK:
http://www.mobisux.com/album/data/500/20561P3050005-med.JPG

lahko koga ugrizne:
http://www.mobisux.com/album/data/500/20561P2120004-med.JPG

PS: Pri drugi sliki ne mislit, da je renčal na mene, ampak je dajal samo glas in se je v resnici bolj drl kot pa hudo lajal. Cheesy Cheesy

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #13 : četrtek, 08.04.2004 : 21:36:35 »

pzorko,
predlagam vam, da ga vzamete se seboj, ko greste med ljudi (naprimer na nedeljsko tržnico; to jaz prakticiram). Vodi naj ga oče, saj ga bo imel lažje pod kontrolo. Tam bo pes videl vaše kontakte s popolnimi tujci.
To zna biti za psa precej stresno, saj psi rabijo čas, da se navadijo množic, hrupa itd. Zato ga prvič držite malo bolj stran, da si bo dogajanje lahko ogledal od daleč (recimo kako tvoja mama plača solato in se pogovarja s sprdajalko), potem pa pride nazaj in ga poboža in pohvali. Psa umirjajte, da bo vedel, da niste v nevarnosti....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : petek, 09.04.2004 : 08:55:20 »

Samo nočni sprehodi? Ne, nikakor. Govorim iz lastnih izkušenj.

Imam psa, ki na dnevnih sprehodih tujce ignorira - mu niso zanimivi in ker ni navdušen na kakšnim božanjem s strani neznancev, se jim raje izogne.
Večerni sprehodi pa... druga zgodba. Pozoren je na vsako osebo, ki se približuje in če mu ni všeč, začne renčati. Verjetno bi celo skočil v človeka, a ne dovolim poigravanja z usodo in dam, ob srečanju, psa raje na poleg.

Moj predlog. Kot so napisali že drugi - poišči strokovno pomoč.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines