mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:11:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nepredvidljiv pes  (Prebrano 26061 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #15 : petek, 09.04.2004 : 17:02:46 »

živjo!

Js ti predlagam,da začneš po kakšni vasi hodit,kjer ni toliko prometa,ljudi.Kakega znanca,ki ga pes ne pozna poprosi naj počepne in s priboljškom privabi psa.Zraven naj pomirjujoče govori,pes pa naj se sam odloči ali bo šel,kdaj bo šel.Pa ti ne smeš kazat strahu,veselo se pogovarjaj z znancem (pa ne vmes zakrilit z rokami ali kaj podobnega).Znanec in vsi ostali,ki jih oes ne pozna ga NE SMEJO BOŽAT PO GLAVI-to je znak dominance.Samo pd brado in po prsih ga lahko,za začetek samo narahlo.

Upam,da se boste lahko sprehajali po ulicah.

papa
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : petek, 09.04.2004 : 17:39:53 »

pzorko, nočne sprehode je bolje da pozabiš. Pojdi po ulici z navezanim psom ob taki uri, ko sprehajalcev ni veliko (npr. ne v nedeljo popoldan Grin ). S sabo imej priboljške in ko gre kuža ravnodušno mimo tujca ga prisrčno pohvali in mu daj priboljšek.
Malo se ''igraj'' in ga pod nadzorom vodi na različne kraje, nikakor pa se ne strinjam s tem, da bi ga kar naenkrat peljal v veliko množico (tržnica)!!!

Če pa rabiš pomagača- ''markerja'' Grin, si lahko tudi jaz vzamem čas; saj si iz okolice NM, kaj?

LP

P.S. ja, za beauce je res nekako značilno, da so izredno nezaupljivi do tujcev, je pa to pri psu, ki se srečuje z več ljudmi nezaželeno, pes mora biti vsaj toliko socializiran, da ne šavsa v ljudi.

P.P.S kakšen pa je do drugih samcev?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : petek, 09.04.2004 : 21:32:52 »

Jaz bi se tega problema lotila enako, kot sem se z mojo pitbulko, ki je agresivna do nekaterih psičk. Če kuža pride, ko ga pokličeš, je problem v bistvu zelo majhen - psa privežeš, stopiš z njim ob potko, iz žepa potegneš priboljšek, in ko gre človek mimo, treniraš kakšen lahek ukaz - recimo sedi ali prostor, ki ga bogato nagradiš. Moja Sarah je že drugi dan takega treninga začela sedet pred mano, ko se ji je približal kakšen pes, ker je vedela, da je takrat dovolj, da se usede, pa bo dobila košček posebne salamce...
Pes hitro poveže pozitivno stimulacijo (npr. hrano, igro) z dogodkom (npr. srečanjem s psom, s človekom).

Just a thought...

Good luck, 5ra
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #18 : petek, 09.04.2004 : 21:52:38 »

Ta ideja mi je pa zelo všeč!  Cheesy Preusmeritev pozornosti z nagrado...

Samo mislim, da je pri Aiku problem malce drugačen, ker mislim, da je v tisti situaciji prvenstveno ščitil pzorka. Tudi psi imajo (kakor ljudje) t.i. zasebni prostor, v katerega vdor lahko pomeni napad ali pa vsaj provokacijo.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #19 : sobota, 10.04.2004 : 07:13:18 »

Najlepša hvala za odgovore! Sem bom poskusil ravnati po vaših navodilih.

Saj ne, da je ta napadalnost tako izrazita, ker na sprehodih ponavadi srečamo bolj malo ljudi. Samo ni pa fino, če je treba s psom vsakič na drugo stran ceste, če vidiš človeka ali pa če že greš mimo po istem pasu, ga moraš fino držat, pa še to skoči. Mogoče je pa samo radoveden. Samo kaj, ko zarenči in "uščipne". (posledica -> plava roka  Huh )
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #20 : sobota, 10.04.2004 : 11:38:06 »

 ;DPoglejte to lepoto:  Grin
http://www.mobisux.com/album/data/500/20561P1010019-med.JPG

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #21 : sobota, 10.04.2004 : 11:50:26 »

Je pa res lep Kiss (kaka zelena ovratnica bi mu zelo pristajala,bolj kot veriga) pa saj nič ne grajam,ob pravilni uporabi tud zatezna ovratnica ni škodljiva,ampak koristna.

se vidi da je sproščeno pa nekam zamišljen? Zdej morm pa še js svojga 'nepredvidljivca' prilimat

papa
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #22 : sobota, 10.04.2004 : 16:36:48 »

No, daj, prilimaj kar sem.

Takšno ovratnico ima pa zaradi tega, ker ima dokaj slab poleg(napaka pri inštruktorju v šoli) in rad vleče.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #23 : sobota, 10.04.2004 : 17:40:00 »

pozorko res je lep tvoj kuža.
Če pa ima "slab poleg" ga pa popravi in ne samo ravnodušno kriviti inštruktorja. Vodnik je tisti ki mora naučiti psa, inštruktor naj bi ti bil samo v pomoč  Cool.

LP Noli
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #24 : sobota, 10.04.2004 : 18:55:17 »

pzorko a rabiš nasvet za poleg,mam dobro knjigo Težave s psom.

No sej se vidi da je pes zdrav,lep in vesel  Cheesy No sicer so pa slike mojega Karona tudi v albumu (3),bom pa probala najt kako dinamično.

Js bi to sliko poslala na Fotoklepetalnico,Karlu Dolencu,pri reviji Nedelo.(tvojo)

papa
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #25 : nedelja, 11.04.2004 : 08:05:49 »

pzorko,res imaš čudovitega psa,takšne pasme še nisem videla.Se pa tudi jaz strinjam z Dunjo,ko je rekla,da te je na ozki poti hotel samo zaščititi. :PJe pač dober čuvaj,še posebno zaščitniški do tistih,ki jih ima najraje.Pobožaj ga še v mojem imenu!! Smiley
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #26 : nedelja, 11.04.2004 : 11:37:34 »

Citat
Če pa ima "slab poleg" ga pa popravi in ne samo ravnodušno kriviti inštruktorja. Vodnik je tisti ki mora naučiti psa, inštruktor naj bi ti bil samo v pomoč  

Hmm ... mislim, da smo pri njegovih letih kar pozni. Pa saj smo že vse poskusili za poleg, pa ni pomagalo. Napaka je bila, da smo ga na začetku že pustili, da se je delal frajerja in ni lepo hodil poleg.

Citat
Js bi to sliko poslala na Fotoklepetalnico,Karlu Dolencu,pri reviji Nedelo.(tvojo)


Zakaj je pa to dobro?

branka:
Verjetno si že slišala za francosko ovčarsko pasmo beauceron, oz. berger de bauce, oz. rdeča nogavička. Mene nekako spominja na križanca med dobermanom, rottweilerjem in kako dogo. Ima pa izjemno elegantno hojo. Bom še danes na sprehodu naredil kakšen posnetek, da ga boste lahko še videli.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #27 : nedelja, 11.04.2004 : 12:31:08 »

Rdeča nogavička? Družina Smrdelj iz Maribora? pzorko, kakaj pa njih ne povprašaš za kakšen nasvet? Viki Smrdelj je celo sodnik  za delo!
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #28 : nedelja, 11.04.2004 : 18:08:26 »

Kaj a to je psarna? Jaz sem tisto samo prevedel tako.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #29 : nedelja, 11.04.2004 : 18:52:56 »

Malo nerodno sem napisala. Smerdeljevi iz MB imajo psarno Črna Perla in vzrejajo tudi beaucerone.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Nepredvidljiv pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines