mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 09:09:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Strani: 1 ... 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: weimaraner - čvek  (Prebrano 323314 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2025 : sobota, 13.03.2010 : 22:40:03 »

Ou, oprostite za double posting sam zanima me isto kot kana ali je piknik za vse in ali imamo kakšni Slovenia Weimaraner club?
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #2026 : sobota, 13.03.2010 : 23:02:06 »

Prvi piknik je bil odprtega tipa in predvidevam, da bodo tudi naslednji. Tokrat organizacijo predajam v druge roke. Svojega kluba pa še nimamo, a bi ga glede na vedno večjo zagretost za to pasmo in na žalost tudi na vedno večje neznanje o tej pasmi nujno potrebovali!
Logiran
Reason To Rush
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2027 : ponedeljek, 15.03.2010 : 14:47:09 »

U, tole mi je pa všeč, tale forum se je res zbudil iz zimskega spanja!!!!

Opala, zgleda da bo tale piknik idealna priložnost, da se pogovorimo o ustanovitvi lastnega pasemskega kluba. To je res ideja! Povsod po svetu imajo Weimaranci svoje klube, v Nemčiji že od leta 1897 - pa ne le iz razloga prestiža, pač pa predvsem iz razlogov, kot jih opisuje Zobek! In vedno več je weimov v Sloveniji, a zdi se, da kulturni nivo poznavanja te pasme žal sploh ne dosega povpraševanja po njej... Ogromno ljudi srečujem, ki si "želijo" imeti tega psa, a pojma nimajo kaj ta pes v resnici prinaša in to kljub informacijski dobi, ki jo živimo! Kot zanimivost naj povem, da Weimaraner Club of Washington DC (WCWDC) že 32 let izdaja in dopolnjuje "Navodila o vajmarcih" ... Ne dvomim, da ne bi prišel prav tudi komu izmed slovenskih lastnikov........

Piknik pa upam, da bo!
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2028 : ponedeljek, 15.03.2010 : 15:57:32 »

Nekaj fotk:

http://www.shrani.si/f/3E/UQ/3KTRq4vD/dsci0072.jpg

http://www.shrani.si/f/1s/ES/1FYxJhK8/dsci0052.jpg

http://www.shrani.si/f/34/62/4jXvowoi/dsci0051.jpg

http://www.shrani.si/f/P/BY/4YTE1Q06/dsci0056.jpg
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #2029 : ponedeljek, 15.03.2010 : 17:36:46 »

Koliko je zdaj že star?  Smiley

Tudi sama bi bila zelo vesela, če bi imeli kak piknik..  Cheesy

Morali bi se dogovorit, kdo se javi za organizacijo, kraj dogodka, itd..  Wink
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2030 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:32:51 »

Star je 7 mesecev Smiley

No za organizacijo pa mislim, da bi blo najboljše, da bi se zbrali tisti, ki imajo s tem izkušnje in potem iz skupnega mnenja in oddaljenosti izbrali pravo lokacijo
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #2031 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:50:07 »

Mislim, da bi bilo najboljše, da se javijo tisti, ki bi želeli sodelovati pri pikniku, potem pa poiščemo lokacijo, ki bo nekje "na sredini" za vsaj večino.. Smiley

Kako pa je izgledal že en piknik? Smiley

LP
Logiran
kan
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2032 : torek, 16.03.2010 : 13:53:02 »

Za piknik predlagam mogoče kakšno Vransko ali tam nekje, da imamo približno vsi isto razdaljo in menda imajo tam v okolici kar nekaj lepih piknik prostorov. Organizacije žal ne morem prevzeti, ker NIKOGAR od vas ne poznam niti nimam kontaktov. Mogoče predlog: objaviti datum, kraj in čas piknika, udleležnci se pa prijavijo na forumu in bo najmanj kompliciranja.
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2033 : torek, 16.03.2010 : 14:07:24 »

Zelo dolgo sem se zadrzevala komentarja v tem forumu,ampak zdaj pa je mera polna.Najprej glede 'crnega' legla - kje pa pise da ti psi nomajo lovskih korenin.Kje pise da ce opravis preizkusnje za vzrejo ( ponavadi jo opravijo tuji instruktorji,niti ne sami lastniki pasem,seveda so tudi ocene potem temu primerne) imas lovskega psa? Ali bo tak pes sel kdaj v lovisce?Zakaj potem s takimi psi ne hodite na tekmovanja,kjer bi se vsako leto imel priloznost dokazovati kaksen lovec je?Kapo dam dol takim lovskim psom, ti pa so vedno v rokah lovca.Mis smo svoje pse samo pripravljali za vzrejo, lovci pa si delajo norca iz nas in prav imajo. Zakaj jaz ,ki nisem lovec moram opravljati te preizkuse ,ce moj pes ne bo nikoli videl lovisca in jo na sprehodih zatiram agresivnega ( lovskega) nagona.Meni je pasma vsec pa je lovski ali ne.Ali to pomeni da lahko imam samo pudlja ali pa labradorca, ce vsem dokazem, da ZNAM vzgojiti in tudi socializirati
weimaranca?( v soli za vzgojo pticarjev sem imela primer, ko je lastnik pticarja zelo ponosno izjavil kako cudovito 'odglumi' stojo, namrec divjadi ni bilo.Meni je vse skupaj smesno in verjemite tudi lovcem ki imajo pticarje za tapravo delo, pa to niso weimaranci ali pa tudi.Kdo bo rekel da moj pes ni za lov ce ne mara 'igrati'vodnega dela (zivim na podrocju,kjer ni fazanov in rac)?
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2034 : torek, 16.03.2010 : 14:12:27 »

V glavnem - zelo smesno je ko to prebira mogoce negdo ki nima weima, saj se lastniki vcasih obnasamo , kot da smo tako posebni ,kot da smo poslani od boga. Pa ni tako , ta pasma nam je vsec in prav tako kot vsakega psa  ( saj navsezadnje Weim tudi je 'samo' pes) lahko tudi ta pes cisto preprosto funkcionira v vsakdanjem pasjem okolju z rodovnikom ali pa brez.Vse kar pa renicno je pomembno je ,da ima dovolj gibanja,ljubezni in vzgoje - to pa potrebujejo vsi psi.
LP Darja
Logiran
Vanilla
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #2035 : torek, 16.03.2010 : 14:22:26 »

Aja se to - jaz svojega psa nimam  zato, da ga bom vsak vikend vodila na razstave , kjer je do sedaj ( 2x) samo trpela, ker se se 'pokakat' ni smela tako kot ji je vsec.Jaz jo imam zato ker je moj partner na dolgih pohodih, kar koristi tako meni kot njej. Iz istega razloga pa ni ovekovecena z raznimi lovorikami in titulami, pa je prav krasna psicka. To je pac nas stil zivljenja in tudi njen in prepricana sem ,da ji je vsec.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2036 : torek, 16.03.2010 : 14:28:50 »

Torej:
rodovnik=mučenje na razstavah
rodovnik=brezvezen papir
vzrejna selekcija=brez veze
Telih prekrasnih psov pa brez selekcije sploh ne bi bilo, ker jih ni ˝bog ustvaril˝ ampak človeška roka.
Aja, no, v bistvu je itak pomembno le, kako pes izgleda, pa da se imamo radi.
Predvidevam, da se je tudi videz pasem prilagajal funkciji Roll Eyes, za katero so bili selekcionirani, ne le temu, da noro dobro izgledajo.
Logiran
Reason To Rush
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #2037 : torek, 16.03.2010 : 14:47:34 »

Vanilla, te čisto razumem v tvojem zadnjem "izpovednem" postu. A kaj ti ni všeč, zakaj slaba volja? Nihče ne trdi, da psi iz črnega legla niso lovsko dobro zasnovani - prav nasprotno! Vsi se le zgražamo ob misli, da bodo te, danes luštne mladičke, kasneje novi lastniki težko obvladovali ravno ob pomanjkanju znanja o pasmi. In zgražamo se ob neprimernosti te črne paritve, ki nima nobene resne podlage za vzrejo, še manj pa znanja o tem.

Ko govoriš o naučeni stoji, se strinjam s tabo. Deloma se strinjam tudi s tvojo ugotovitvijo, da večina weimov v nelovskih rokah ne izpolnjuje osnovnega pasemskega namena in jim je edina "divjina" le taka ali drugačna lovska preizkušnja. Žal pa si kontradiktorna s tem, ko izpostavljaš nelovsko lastništvo in vzrejo. Če ti ni všeč, da tvoj pes izraža lovske nagone, zakaj se torej želiš ukvarjati z vzrejo (če že priznaš, da ti je psama le "všeč")? Torej, tebi, ki nisi lovec, kot pišeš, ti ni treba glumiti lovstva, pa četudi nedvoumno imaš lovskega psa. Izpolniti zgolj formalnosti, naučiti psa stati tudi na metulja, potem pa z njim/njo štepati legla, najbrž ni nobenemu na tem forumu želja. Ali pa se morda motim?

In weimaraner JE posebna pasma, pa čeprav "samo" pes, kot pišeš. A kljub vsemu, daleč samo od tega. Da bi bili lastniki posebneži? Morda imaš prav. A kaj je s tem narobe in kaj ima to s tem, sicer čisto prijaznim forumom?

Lotevaš se tudi razstav. Le kaj je narobe z njimi? Tvoja psička se tam pač neudobno počuti in najbrž tudi ti. Nič ni narobe s tem, kakor ni nič narobe z ljudmi, ki svoje pse radi pokažejo na razstavah in med drugim nekateri psi ob tem tudi radi in s ponosom sodelujejo. Še vedno bolje to, kot da jih imajo privezane na verigo na dvorišču, ob pasji uti. Mar se ne moreš strinjati s tem?

In še enkrat, tudi in celo weimaraner lahko naravno in normalno funkcionira v pasjem svetu. Pa najsi bo to mešanček ali rodovniški pes. S psi načeloma ni nič narobe. Zatakne se navadno pri njihovih lastnikih.

Aja, pa lovski nagon je daleč od agresije, kot pišeš ti.

Vse to sem ti želel iskreno zapisati, ker me je malo zmotil tvoj povsem neutemeljen negativni prizvok na zadnje poste. A kakorkoli, upam, da boš vzela zapisano z dobro voljo, nenazadnje tukaj debatiramo, da si izmenjamo mnenja, kajne?

Lp! Miha
Logiran
Don-weim
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #2038 : torek, 16.03.2010 : 14:53:03 »

Hvala, da si se tako dobro razpisal in trdim, da si zapisal čisto prav saj so vsi psi enakovredni in je problem ponavadi v njihovih lastnikih. Glede lovskega nagona pa to niti malo ni agresija, meni je celo všeč, ko tako vohlja in se obnaša po lovsko.

Lp
Logiran
arron
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2039 : torek, 16.03.2010 : 15:24:43 »

Vanilla!

Stoje se weimi ne nauči ali priuči, to je njemu dano v zibko  ali pa ne.

Tudi v našem koncu ni fazanov, prepelic, jerebic, rac itd., se je pa potrebno potruditi in najti učitelja in prostor, kjer bo psu dana možnost, da se te veščine nauči

Lepo je, da imaš svojega psa za sprehode, vendar ali ga vodiš samo na vrvici. Ali ga lahko ustaviš, če ga slučajno zagrabi lovski nagon in začne goniti žival?

Za weimije je šolanje pač nujno potrebno ravno tako če ne še bolj pa tudi za vodnika. Ne verjamem, da se ima kdor koli na tem forumu za boga, prav pa je, da če že imamo weimarce in želimo, da se pri nas ta pasma razvija naprej, spoštujemo določena pravila, to se pravi, pes mora opraviti spomladansko in jesensko preizkušnjo ter vzrejni pregled. Če tega pes nima, parjenje ni dovoljeno oz. se pojavijo divja legla.

Samo šolanje pač ni tako zahtevno in tudi  lovci niso tako grozni, da bi se na preizkušnjah delali norca iz nelovcev. Vedeti je pa treba, da je weimaraner ptičar in ne pudel ali pa zlati prinašalec ali "en pes" in da je z njim precej več šolanja in dela, kot s kakšno drugo pasmo. Zato pa se vsekakor splača  potruditi. V Sloveniji je kar nekaj kinologov, ki so vešči dela s ptičarji in menim, da bi vsak, seveda proti plačilu rad delil znanje s psi in vodniki. Naš Don je imel dva čudovita učitelja in sicer je eden že žal pokojni, ki nas je najprej naučil, da v  mora pes v lovišču delati t.j. opraviti svojo nalogo, doma je pa mora biti največji "scrkljanček" in to tudi je. Ko dela dela in se obnaša kot lovec, ko je doma je največja "plišasta scrkljana žival", niti slučajno pa ni agresiven ne do živali in ne do ljudi. V lovišču pač opravi svoje poslanstvo. Upam, da se to da razumeti

Kar pa se razstav tiče, le-te so in bodo. Če komu ni všeč, pač ne gre, še nikoli niso nobenega vleki za ušesa na razstavo.

lp   
Logiran
Strani: 1 ... 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: weimaraner - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines