mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:10:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: slinjenje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: slinjenje  (Prebrano 7572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
score
novinec
*
Sporočil: 2


« : sobota, 28.02.2004 : 13:46:10 »

Pozdravljeni!
Pri nas imamo leto in pol starega Mehkodlakega pšeničnega terierja in imamo že od malega čuden problem obnajšanja našega psa. Ko je sam doma poslini vrata, toliko da pred vrati nastane luža sline. To se mi zdi res nenavadno in ne vem več kaj naj storim, da bi preprečila njegove slinjenje.
Ali je mogoče kdo ki je imel podobne težave? Zelo bi bila hvaležna za kakšen nastvet.
Lep pozdrav, Sabina
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : sobota, 28.02.2004 : 22:48:22 »

scorte:Kaj pa ce je vzrok slinjenja povezan z zdravstvenimi tezavami ???Ker za mehodlakega psenic. terierja ni ravno v navadi da se slini.Nasplosno se terierji ne slinijo zato bi bilo mogoce pametno,da bi se za nasvet obrnila na veterinarja Wink

lp,p.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : nedelja, 29.02.2004 : 08:31:02 »

Nasa mladicka se sicer ne slini ko je sama doma, se pa zato neverjetno slini, ce jo v avtu vozim v boksu. Undecided Ker pa sem vztrajna in ker je boksa navajena ze od doma (spi v njem), upam, da bo pocasi prenehala. Zdaj pa enostavno slino pobrisem.

Score, je mogoce psicka predolgo sama, ji je dolgcas (igracke in razlicne zadeve za zvecit pomagajo), je nervozna? Se slini se kdaj ali samo kadar je sama doma? lp
Logiran

score
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #3 : nedelja, 29.02.2004 : 09:55:42 »

Najprej hvala za odgovore.
S Scorom sva že bila pri veterinaju. Ugotovili niso nobenih znakov obolenj.
Kadar smo skupaj  se nikoli ne slini. Slini se samo kadar je sam doma,zadostuje že 30 minut in nastane luža sline. Mislim, da je to povezano z živci. V prostoru kjer počaka ko je sam ima tudi kar nekaj igrač, ki jih ima sicer zelo rad, vendar izgleda, da mu v času naše odsotnosti ne pomenijo kaj dosti. lp S
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #4 : nedelja, 29.02.2004 : 19:13:58 »

Po vsej verjetnosti gre za locitveno tesnobo, kajti tako obilno slinjenje v casu vase odsotnosti kaze na stresno in nenadzorovano odzivanje telesa. Verjetno je pes zelo navezan na vas in vsaka vasa odsotnost povzroci psihicen sok. Kadar boste doma, ga od casa do casa na zacetku za nekaj minut osamite. To pomeni, da ste vi na primer v dnevni, on pa naj bo v predsobi, vrata med prostoroma naj bodo zaprta. Pred tem se ne poslavljajte in mu ne govorite, da boste kmalu odprli vrata. Enostavno zaprete jih in pika. Ko jih odprete, ga nikar ne hvalite in pomilujte. Obnasajte se, kot da je bilo dejanje popolnoma normalno. Postopno cas osamitve podaljsujte. Zacnite ga uciti tudi vajo "pocakaj" in ko bo vedel in razumel, kaj to pomeni, jo zacnite uporabljati, ko boste zaprli vrata med prostori. Recite "pocakaj" in zaprite vrata. Enako boste ravnali tudi pred odhodom od doma. Poskusite in malo vztrajajte.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #5 : petek, 23.04.2004 : 21:59:47 »

Dani, superca nasveti! Kiss

Res je, psi se med sabo nikoli ne pozdravljajo; zato je od kar sem Sally nehala nakladat kam in za koliko časa grem veliko bolje.
Uporabljamo tudi ukaz čakaj in ni več nobenega žalostnega cviljenja. Počasi bomo dobnali to pasjo psiho! Cheesy

Hvala in pa, pa
Neli in familly
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #6 : sobota, 25.02.2006 : 19:01:42 »

Zopet odpiram to temo, ker imam zelo podobne težave z labradorcem, ki se pojavljajo vedno pogosteje. Najprej je to bilo 1x na leto, v nekaj letih pa se je spremenilov skoraj 1x na mesec. Pes se v popoldanskih urah začne tako hudo sliniti (čista voda), da je stanovanje popolnoma mokro. To traja nekaj ur. Početje ne moremo pripisati nobenemu dejavniku (hrana, bolezen, nervoza,...). Ugotovili smo le, da se zgodi popoldne in traja do poznih večernih ur. Pes je zaradi tega tudi malo nervozen, saj se neprestano oblizuje. Vprašali smo dva veterinarja, ki sumita na vzdraženost živčnega sistema, vzroka pa ne najdeta, razen v rahli zastrupitvi, ne vemo,  s čim. Ali ima kdo kakšno idejo? Morda vsaj, katerega veterinarja bi še lahko vprašala.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: slinjenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines