mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 19:54:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: jazbečar - čvek  (Prebrano 50331 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #105 : torek, 23.11.2010 : 21:56:04 »

Čak da ga dobim jest v roke, bodo sami čopki Evil Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #106 : četrtek, 25.11.2010 : 23:06:03 »

Ej, kocka, a ti to resno misliš? A ima že težave s hrbtenico ali kako? Če so posledice, se pokažejo precej kasneje.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #107 : sobota, 27.11.2010 : 13:09:25 »

Ne, samo MENI se po tem branju prikazujejo morebitne posledice Lips Sealed
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #108 : sobota, 27.11.2010 : 13:17:57 »

Missy še ne more biti nič, pa vprašanje tudi, koliko je jazbečarja notri, res pa je, da vsa opozorila vzrediteljev in lastnikov  niso čisto brez veze. Se pa ponavadi težave s hrbtenico pojavijo okoli 10. leta. Kolikšen je odstotek tistih, ki živijo povsem brez stopnic ali pa jih striktno nosijo, me pa tudi zanima.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #109 : petek, 24.02.2012 : 19:32:08 »

Sicer ni neka aktivna tema ampak mogoče pa bo kdo vseeno odpisal....  Wink Kaj točno je potrebno da kratkodlakega standardnega jazbečarja na razstavi prijaviš pod delavni razred? Je dovolj jamarski PNZ (pa redno delo, ampak to se ne šteje Angry)?
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #110 : sobota, 11.05.2013 : 19:36:19 »

Kako je z delitvijo pritlikavi - standardni jazbečar? Vem da se meri prsni obseg - ampak kje se to izmeri? Je v redu izmerjeno tik za prednjimi tacami? Je to res, da je za pritlikave obseg 30 - 35 cm, standardni so pa vsi nad 35 cm? Se mi zdi da povsod piše drugače, ampak danes sem merila Dinota in ima 52 obseg Huh in 29 plečne (ne ravno natančno izmerjeno), pa bi po nekaterih podatkih sklepala, da je nekam zelo premajhen z ogromnim prsnim košem, pa se mi ravno ne zdi. Roll Eyes Tongue Saj ne da je tako pomembno, a bi se vseeno rada prepričala...
lp.
Rebeka & Dino Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #111 : nedelja, 03.11.2013 : 19:23:58 »

Ni bilo tukaj že dolgo nič govora, pa vseeno lahko kaj povem o Dinotu, glede na to da je resasti standardni jazbečar in ga nisem tu še nič kaj omenjala.  Smiley Najprej nekaj fotografij s tega poletja in jeseni:


















Midva skupaj  Kiss


Njegov novi, jesenski video: https://vimeo.com/78456896
Poletje, rojstnodnevni video: https://vimeo.com/71631462
Njegov prvi video, ki ga je naredila prijateljica prejšnje poletje: http://www.youtube.com/watch?v=BhcMeaQQzMk

Drugače pa je Dino res tipičen predstavnik pasme po karakterju (če pustimo videz ob strani --> krive prve tačke, premalo dlake), obožuje lajanje, vohanje, igro, lov, dolge sprehode v naravo in tekanje, najbolj od vsega pa uživava ko vzamem v roke kliker in se učiva vse mogoče trikce. Zdaj ga po DVDju učim tudi poslušnost čisto na novo, sredi novembra pa začneva z online tečajem trikcev.  Smiley Nekaj trikcev ki jih zna (niti približno vseh) pa lahko vidite tudi v teh posnetkih.  Smiley V soboto pa gre na CACIB Šempeter prvič z mano tekmovat v junior handling. Opravljen ima tudi PNZ, načrtujem pa še RO, ampak imava še veliko za narediti pred tem.  Smiley
Tako, nekaj malega o Dinotu.  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #112 : nedelja, 03.11.2013 : 20:25:24 »

Lepotec  Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #113 : nedelja, 03.11.2013 : 20:33:43 »

Oooo, kakšen lep louc!  Wink Super sta!  Cheesy Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #114 : nedelja, 03.11.2013 : 23:11:27 »

O zelo lepe slikce, Dino je krasen! Cheesy Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #115 : ponedeljek, 04.11.2013 : 10:05:02 »

Čudovit je  Kiss  ljubezen, lepe slikice in filmčki.   Smiley
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #116 : ponedeljek, 04.11.2013 : 10:26:16 »

Krasen je..  ljubezen tak, mali veliki pes..  Smiley  (mali vizualno, veliki po karakterju)
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #117 : ponedeljek, 04.11.2013 : 14:36:37 »

Hvala vsem za pohvale, Dino se zahvaljuje!  Kiss

Citat
tak, mali veliki pes..  Smiley (mali vizualno, veliki po karakterju)
To pa vsekakor.  Cool
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #118 : torek, 24.12.2013 : 14:50:39 »

Z Dinotom želiva vsem vesel božič in srečno novo leto (ter mirno praznovanje).  Smiley

Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #119 : nedelja, 27.04.2014 : 17:44:16 »

Malo novih Dinotovih:
















Tega meseca sva začela trenirati agility in zaenkrat gre kar v redu.  Cheesy Sicer ima še kak problem z motivacijo, a se izboljšuje. Februarja se je končal tudi online tečaj trikcev in naučila sva se kar precej novega.  Smiley
Danes pa me je na CAC Snežnik (sva šla pogledat) čisto presenetil - imeli so prikaz dela jamarjev (izvlačenje lisice iz umetnega rova) in sva šla probat, čisto za zabavo, me je zanimalo kaj bo naredil. Pa je pokazal ogromno nagona, čisto se mu je trgalo, prvič mu sicer ni uspelo (ni šel čez polovico rova), a je čisto padel noter, je grizel rov, lajal, kopal, komaj sem ga odnesla proč. Potem je komaj pričakal da so šli še drugi psi, ves čas je lajal in vlekel, nisem ga še videla tako vznemirjenega, ko sva šla potem še probat pa mu je dvakrat uspelo (samo tisto lisico sem mu komaj vzela iz gobca  Roll Eyes ). Potem pa sem ga mogla čimprej odpeljati proč, da se mu ne bi še bolj utrgalo. Tako da sem res zadovoljna da ima toliko nagona, da ni kot nekateri ki sploh niso pokazali zanimanja  Undecided . Upam da bova lahko še kdaj kaj podobnega probala, če ne prej pa drugo leto na Snežniku!

P.s.: če je bil kdo tam in je gledal - ni naju bilo težko prepoznati, Dino je bil daleč najbolj glasen in navdušen jazbečar od vseh  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines