mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:43:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ZGODBE VZREDITELJEV
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZGODBE VZREDITELJEV  (Prebrano 39658 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #75 : sreda, 24.03.2004 : 09:40:33 »

Citat
Jaz bi raje prodal vrhunskega mladiča vzreditelju,ampak pravemu.Za svoje vrhunske mladiče bi rad da nadaljujejo vrsto,da se pojavljajo na razstavah.MOj interes ni samo vzrediti dobre mladiče da jih lažje prodam,ampak ohranjati kvaliteto buldogov,in pri tem sodelovati  z ostalimi vzreditelj

To je zagotovo želja vsakega vzreditelja, ki želi izboljšati oz. vsaj obdržati kvaliteto pasme. Vendar ne za vsako ceno!!!!Vzrediteljem, ki imajo 10, 20,... psov, zaprtih po pesjakih, kletkah, jih vlačijo vsak vikend z razstave na razstavo, vsako leto parijo svoje psice,... bi svojega mladiča prodala samo v skrajni sili. Res je, da tak vzreitelj lahko naredi ogromno pozitivne reklame za psarno iz katere izhaja, vendar se mi zdi cena za najboljšega človekovega prijatelja za to previsoka!

Bolj ko spremljam dogajanja oz. vzreditelje pri svoji pasmi, manj jih cenim; umazane, zanemarjene, s krvavimi otiščanci, z na metre daleč vidno dermatozo, otopele pse brez značaja,....in to vizuelno vrhunske predstavnike svoje pasme - spoštujejo manj kot jaz pajka v svoji hiši.  In to so priznano vrhunski vzreditelji! Ali je to res še t.i. športna kinologija ali le pehanje za nazivi in zaslužkom?

Prerada razstavljam in predolgo sem že v svoji pasmi, da bi vse kar opustila, čeprav....ni to več tisto kar je bilo. Veliko ljubiteljski hkupcev mladičkov se že ob nazivu "psarna" zgrozi, češ a imaš ti tudi farmo psov?
Definicija psarne je postala razvrednotena!
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #76 : sreda, 24.03.2004 : 11:53:07 »

Midi - Tone - pošten odgovor , se tudi strinjam z Mefistom - k vzreditelju da, vendar ne za vsako ceno.
Naj povem, kaj me je vzpodbudilo k mojem vparšanju: vzreditelj ali kavč.
Moj prijatelj predstavlja kupca "kavč", je neznan v kinoloških krogih, ima pa dosti znanja o svoji pasmi. Prosil me je če grem z njim kupit mladiča, želel si je pa odličnega predstavnika pasme, in ne samo nekaj kar ima rodovnik. Že na začetku sem mu povedal, da najboljčega mladiša ne bo dobil pa pika, ker je nobody Undecided, pa sva šla v enem letu sva pogledala, tri kakovostna legla, prideva na ogled in kar takoj povejo, tale ni naprodaj, pa tale tudi ne, gresta namreč k priznanem vzreditelju v tujino, veste to je priznanje za našo malo psarno, da gre pes v takšno "hoch" psarno v tujino, kjer bo predstavljal nas in naše dvajset letno delo - pošteno priznam - edini ki so utemeljili svoj odgovor, zakaj rajši v psarno kot pa njemu na kavč. Pri ostalih dveh pa je bilo podobno samo ne tako prijazno, pri enem vzreditelju je bila če bolj komična situacija, ko sva povedala da bo pes doma in ne na razstavah, je takoj kar sam odbral dva mladiča in rekel da nista na prodaj, čeprav ni bil še nobeden rezerviran. Odgovor pa je bil da je teh mladičev škoda za naju.
Pa saj ni nič narobe z vzreditelji,ki svoje najboljše pse hočejo prezentirati v svet razstav in nadaljevanja določenih linij, saj se ni zato peljal 2000 km daleč na parjenje, da bo show mladiča prodal nekomu,    ki ga bo imel "samo" doma.
Včasih me samo malo zmoti preveč leporečja v smislu buci buci cmok cmok, v praksi je pa stvar drugačna image pred buci buci.

Sedaj bi pa namenil če nekaj besed "forumašem", vas ne poznam, ne morem soditi o vašem odnosu do psov - tudi ne želim, želel sem samo povedati da v praksi, ko si na štiri oči ni vse tako buci buci, kot je pa na net-u kjer se izbirajo " lepe, humane, in sploh in oh " besede.

lp Larsson
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #77 : petek, 26.03.2004 : 01:42:47 »

Sam sem razočaran spoznal točno to, kar sta napisala Mefisto in Larsson! Tako sem se nekega jutra zbudil, si rekel dovolj bo in sem lepo odšel po mladička h nekemu posamezniku v tujino, ki nima nikakršne velike, še manj pa znane psarne in je imel prvo leglo, priporočila pa mi ga je tuja avtorica knjige o tej pasmi, sama je sodelovala pri izbiri ustreznega plemenjaka in skrbi za mladiče. No in tako sem z malo sreče prišel do res kvalitetnega mladiča iz priznanih linij, izredno lepega predstavnika svoje pasme, še bolj pa navihanega Smiley , skotil se je v družini z otroci, in v družbi še dveh odraslih psov. Vsem ostalim psarnam, ki so mi pa na obiskih razlagali, ''ne tega ne moreš, ta je razstavni'' pa se sedaj lahko samo veselo smejim  Tongue
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #78 : sreda, 25.10.2006 : 08:33:11 »

No, sedaj pa še moja zgodba, k temi zgodbe vzrediteljev.
Me je tako razkurilo, da morem to napisati.
Me je poklicala neka ga., češ, da kupuje psa za svojo 3 leta staro hčerko, ker ima njena sestrična, ki je stara4 leta tudi takšnega psa, pa se neprenehoma kregata za njega, tako se je odločila, da bo kupila takšnega psa še svoji hčerki, da ne bo kregarij.
Seveda sem čisto znorela in ji razložila, da je 3 leta star otrok premajhen za psa, naj počaka še kakšne 3 leta, da bo punca dovolj stara in bogi pes ne bo samo igrača.
Seveda se s tem nikakor ni strinjala, češ, da so ji drugi povedali drugače itd..
No, tako pa se potem polnijo naši azili za zavržene pse, saj bo kupila psa pri prvem preprodajalcu, ki ima seveda ugodno ceno in mu je pač vseeno, kdo ga kupi, samo da ga.
Ko se bo punčka naveličala svoje žive igračke, ki se pač ne da izklopiti, ga bodo dali pač stran, saj ni bil tako drag!!!!
Gremlin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : sreda, 25.10.2006 : 08:38:41 »

No, sedaj pa še moja zgodba, k temi zgodbe vzrediteljev.
Me je tako razkurilo, da morem to napisati.
Me je poklicala neka ga., češ, da kupuje psa za svojo 3 leta staro hčerko, ker ima njena sestrična, ki je stara4 leta tudi takšnega psa, pa se neprenehoma kregata za njega, tako se je odločila, da bo kupila takšnega psa še svoji hčerki, da ne bo kregarij.
Seveda sem čisto znorela in ji razložila, da je 3 leta star otrok premajhen za psa, naj počaka še kakšne 3 leta, da bo punca dovolj stara in bogi pes ne bo samo igrača.
Seveda se s tem nikakor ni strinjala, češ, da so ji drugi povedali drugače itd..
No, tako pa se potem polnijo naši azili za zavržene pse, saj bo kupila psa pri prvem preprodajalcu, ki ima seveda ugodno ceno in mu je pač vseeno, kdo ga kupi, samo da ga.
Ko se bo punčka naveličala svoje žive igračke, ki se pač ne da izklopiti, ga bodo dali pač stran, saj ni bil tako drag!!!!
Gremlin

Krasen primer, ki nedvoumno dokazuje, da je ena glavnih poti pri dolgorocnem izboljsanju razmer na podrocju prodaje in nakupa zivali - VZGOJA KUPCEV!
Vsi se lahko na glavo mecemo, pa ne bodo preprodajalci prodali nobenega mladica manj, dokler bodo taki kupci hodili po svetu.
Logiran

gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #80 : sreda, 25.10.2006 : 09:39:21 »

Ja, se popolnoma strinjam s teboj Jana.
Vendar bi še kdo drug v tej naši mali državici moral malo premakniti svojo rit in izboljšat nadzor itd.. nad temi prodajalci.
Mi smo premali in nimamo dovolj vpliva.
No, na tak način pa se tudi polnijo naši azili.
A veš koliko krat sem dala predlog ljudem, ki so tarnali, da so rodovniški predragi in da bi raje imeli kakšnega bolj poceni, ker oni nimajo toliko denarja, naj si gredo raje po psa v azil in s tem rešijo eno ubogo dušico.
Vedno so bili vsi UŽALJENI nad mojim predlogom in odgovor je bil Ne, to pa nikakor.
Gremlin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 25.10.2006 : 10:48:03 »

Ena od glavnih aktivnosti bi morala biti koordinirana in izvajana s strani KZS, saj je ona "deklarirana" kot organizacija, ki skrbi za vzrejo psov in ce drugega ne, bi morala skrbeti za "vzgojo" kupcev (vsaj nekaj lahko naredi za vas - vzreditelje). Zal se nisem zasledila kaksne zlozenke, predavanja, akcije..., pravzaprav tudi napisanega v glasilu ne veliko, o pomenu rodovnika, vzrejnih pregledov, nakupu psa z znanim poreklom... Vse, kar se najde, so izjave, da se distancirajo od nerodovniskih psov (hja, razen pri solanju in drugih kinoloskih sportih - saj je tam vendarle veliko denarja). Zal pa se preprodajalci ne omejujejo samo na nerodovniske pse, temvec prodajajo iste nerodovniske pse tudi z rodovniki in KZS jih veselo vpisuje v slovensko rodovno knjigo, daje zegen za parjenja, itd. Tezko verjamem, da je vzrediteljem taka politika po godu. Razen neorganiziranih posameznikov pa ne naredi nihce nic. Tudi klubi ne naredijo kaj dosti, tudi z njihove strani ni zaslediti pri "vzgoji kupcev" njihovih pasem posebnih aktivnosti, povezanih s preprodajo in stepanjem, pa ceprav je vecinoma vsem jasno, kaj se na terenu dogaja.

Gremlin, da ste premali, se ne bi ravno strinjala. Ce gledamo vsakega vzreditelja kot posameznika, resnicno ni nobenega vpliva in je res boj neefektiven. Ce pa gledamo, da je v KZS vkljucenih toliko in toliko vzrediteljev... No, potem vas ni vec tako malo.
Preprodajalci pa bodo, tako kot se vedno najdejo taki, ki odkrijejo trzne niše, pa luknje v zakonih..., ne glede na to, kako postimamo zakonodajo, predvsem pa bodo tako dolgo, dokler bodo kupci, kar je pa ze za drugo temo.
Logiran

gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #82 : sreda, 25.10.2006 : 13:01:24 »

Ja, lepo si napisala.
KZS in pasemski klubi se resnično "trudijo", da nam višajo letne članarine, vzrejne preglede, tetoviranja, ceno rodovnikov, prijavnine na razstave itd...
Potem pa se vsako leto, ko delajo statistiko mladičev za predhodno leto čudijo, da je vsako leto manj takšnih "norcev", ki se trudimo v dobrobit svojih pasem, ne parimo za prvim ovinkom in ne kupujemo psic pri sosedu.
Slej kot prej se začnemo vsi spraševati zakaj sem takšen norec, saj tega razen nas samih ne zna ceniti prav nihče.
Gremlin
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 25.10.2006 : 13:11:46 »

KZS je kaj, pasemski klubi so namenjeni komu.....................? Shocked

po telem pisanju se res sprašujem, če člani nimate nobene besede, razen plačevanja članarine. Undecided

lp.
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #84 : sreda, 25.10.2006 : 13:22:51 »

Žiži, jaz tudi !
Gremlin
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #85 : sreda, 25.10.2006 : 18:59:52 »

Ravnokar sem dozivela neljubo presenecenje...ok, šok.
Šla sem malo pogledat na stran vzreditelja moje psicke iz tujine....mislim... tip se mi ni ravno
priljubil, ampak s kuzo sem zadovoljna.
No, in vidim lepo pise....da pricakujejo novembra mladice od ISTE psice, ki je mama moje
kuze, rojene aprila!!!
Beda.
A je sploh mozno imeti dve rodovniški legli na leto od iste psice?
Da ne govorimo, kako se mi gravža tako "cuzanje" uboge zivali...sam da štepajo...
Ful sem razocarana. In jezna nad sabo, kako sem se lahko tako zmotila o kvaliteti te psarne.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #86 : sreda, 25.10.2006 : 19:26:24 »

Psica ima lahko v koledarskem letu le eno leglo, vse izjeme obravnava strokovni organ. Torej vbistvu lahko ima, vendar je potem pogoj da naslednjo leto, ali vec, pociva. Vsaj tako je, kolikor vem, pri moji pasmi. Ce je pri drugih kako drugace pa enbi vedel.

Lp, Marko
Logiran
gremlin
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 444


« Odgovor #87 : četrtek, 26.10.2006 : 07:06:50 »

Ja Polzek, tudi pri moji pasmi opažam, da imajo v nekaterih državah prav čudna merila. Sem tudi že zasledila, da so v nekaterih psarnah parili psice kar v prvi gonitvi pri 9 mesecih.
Gremlin
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #88 : nedelja, 19.11.2006 : 15:30:52 »

KZS je kaj, pasemski klubi so namenjeni komu.....................? Shocked

po telem pisanju se res sprašujem, če člani nimate nobene besede, razen plačevanja članarine. Undecided

lp.

Besedo že - sam kolk pa šteje je pa vprašanje Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #89 : nedelja, 19.11.2006 : 16:17:01 »

Citat
A je sploh mozno imeti dve rodovniški legli na leto od iste psice?

Ja, je mozno. Recimo, da ima psica (velike pasme, kjer je povprecje 8 in vec mladicev) spomladi samo 2 mladicka. Zdi se mi, da ce da vzreditelj prosnjo na klub, da lahko pari jeseni se 1x.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ZGODBE VZREDITELJEV
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines