mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 19:24:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: lulanje
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: lulanje  (Prebrano 21705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #30 : petek, 01.10.2004 : 20:50:48 »

Zdravo!

Jaz mam tudi en problemček glede lulanja. Je pa tako, da imamo psa (no smo ga imeli) spuščenega na dvorišču. Dvorišče je betonsko, tako da smo njegove lužice do pred kratkim spirali z vodo. Zdaj tega ne smemo več početi (sosedski spori  Undecided). Zaradi tega bi moral biti pes večino časa zaprt v pesjaku pa, da bi tam spirali njegove lužice in ne ob sosedovi fasadi. To meni ni všeč, ampak druge šanse v bistvu sploh ne vidim. Lahko ga peljem ven zjutraj in ko pridem iz šole in seveda zvečer, vendar je fora v tem, da se polula večkrat na dan, kot samo trikrat. In seveda tudi ponoči. S kakanjem ni težav, ampak z lulanjem...
Ali naj ga tudi jaz začnem učiti, da se polula takrat in samo takrat, ko tako rečem jaz? Je pa star 4 leta.
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #31 : sobota, 02.10.2004 : 17:07:36 »

Rincy
Lepo da napredujete! Cheesy Vidiš, počasi se daleč pride. Wink

n3wfka
Ne vem kako bi ti lahko pomagala, lahko ti samo svetujem, da ga pelji lulat naprimer vsake 2 ali 3 ure. Celo popoldne kuža ne bo zdržal.
Ti bo kdo drug dal pametnejši odgovor. Wink

                                                     Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #32 : sobota, 02.10.2004 : 18:08:47 »

Zakaj pa pes ne bi zdražal? Moja psa sta sama skoraj 9 ur in normalno zdržita. Je pa res, da si Brin ko je na vrtu vzame najprej pol ure, da zalije vsako cipreso in šele potem je na vrsti kaj drugega.
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #33 : sobota, 02.10.2004 : 18:26:24 »

Saj lahko da zdrži! Samo mislim, da če je navajen, da lahko lula kadar hoče bi bilo težko, da bi celo popoldne zadrževal v sebi. Še posebej težko je poleti, ker je vroče in spije veliko vode.
Drugače pa mislim, da če je navajen že od malega lahko zdrži celo popoldne!
Je pa vse odvisno od psa!

                                           Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #34 : ponedeljek, 04.10.2004 : 15:43:51 »

danes bomo "špricali" šolo ker gremo k veterinarju zaradi tistih pik (saj sem že napisala kje Grin Grin) bom poročala ko pridem nazaj včeraj smo šli na malo daljši sprehod in ni mogla več zadrževati in se je po dooooolgem času polulala IN pokakala na sprehodu sledilo je ............Pohvala, pridna pridna pridna... Grin

pozdrav Nina
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #35 : ponedeljek, 20.12.2004 : 20:20:51 »

Zivjo!

Nas senior nas je malo prej prav "grdo" presenetil, namrec, polulal se je v hisi. To se, odkar ni vec mladic, torej dobrih 13 let, ni nikoli, ampak res nikoli, zgodilo. Kuza je jedel, si potem "obrisal" smrcek in mirno dvignil tacko in lulal. Sploh mi ni nic jasno. Prej sploh ni nakazal, da bi moral vn, drugace vedno "pove", ko kaj rabi.

So razlog ledvica? Vcasih lezi na kamnu, kadar noce spat na svojem fotelju. Je mozno, da se je prehladil? Se je kdo ze kdaj srecal s tem? Bi bilo dobro, da bi sli do veterinarja?

Hvala.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #36 : torek, 21.12.2004 : 01:01:48 »

Čudna ta reakcija. Drugače pa je 13 let že kar zavidljiva starost za psa in starost zna biti včasih kar neprijetna. Morda bi bilo res bolje, če bi šli k veterinarju na pregled.
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 19.10.2006 : 10:05:32 »

Naš enoletni bernardinec zelo čist pes. Nikoli, ampak res nikoli se ne polula v pesjak.
Danes pa lula po pesjaku na vseh koncih in to že pol ure po tistem, ko je bil spuščen.
Včeraj pa sem opazila, da ima na koncu spolovila nek rumen izcedek.
Je imel že kdo podoben primer?
Hvala
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #38 : četrtek, 19.10.2006 : 12:28:48 »

Takoj k veterinarju! Verjetno gre za vnetje mehurja ali ledvic, zato kuža nujno potrebuje zdravila. Ne čakajte! Dlje ko boste čakali, bolj dolgotrajno bo zdravljenje.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #39 : ponedeljek, 30.10.2006 : 20:25:28 »

Tudi jaz imam eno vprašanje glede lulanja. Naš frajer (5 mesecev) je bil zelo hitro sobno čist, medtem, ko je bil sam doma, pa je hodil lulat na časopis ali krpo - vedno na isto mesto. Zaradi bolezni smo pri štirih mesecih malo omejili izhode, zato smo ga malo zmedli. Zdaj zunaj lula bolj ponesreči, medtem ko je takrat ob prvem stiku s travico odprl pipico Smiley No, ampak to bomo že rešili, najprej naj se pozdravi do konca. Skrbi me nekaj drugega. Namreč, pri nas doma obstajata dve vrsti lužic - ene so tiste, ki so narejene vedno na istem mestu - torej ko gre namensko lulat. Druge pa so tiste, ki se vlečejo skozi tri prostore - od kuhinje skozi dnevno do spalnice. Kuža hodi in pušča. Ta tekočina ni rumene barve, je popolnoma prozorna in zdi se mi, da kuža ne ve, da lula. Veterinarka je rekla, da dokler ni krvi v urinu, nimamo kaj skrbeti, da je pač to značilno za mladičke. V takem primeru niti ne vem, da lula, ker me npr. spremlja do kopalnice, normalno hodi in ne posumim, da pušča sled in tako ga tudi ne uspem pograbiti in odnesti na travo. Po takem lulanju tudi nima slabe vesti kot kadar se mu posreči tista prava lužica na kakšnem prepovedanem mestu, ko se običajno kar sam kaznuje tako, da zleze pod mizo Smiley) Ima kdo podobne izkušnje? 
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #40 : nedelja, 19.11.2006 : 16:30:24 »

Odgovor na zgornje vprašanje sem dobila takoj ko smo prešaltali na brikete. Revež je očitno toliko vode dobil v telo z razkuhanim rižem, da je kar naprej malo spuščal. Odkar je na briketih, zdrži 5 do 6 ur brez lulanja, lula pa samo zunaj, tako kot smo ga nekoč že naučili Smiley
Logiran
blanci
novinec
*
Sporočil: 37


WWW
« Odgovor #41 : sreda, 02.02.2011 : 19:10:39 »

Kako veš, da je pes prehlajen? Moja občasno kihne, pa ne vem, a zato, ker je prehlajena, ali jo pa kaj zmoti. Ima 4 mesece in pol, imamo jo komaj 2 tedna pa se nam je danes npr. med 5-o in 6-o uro 3x polula doma, čeprav je bila prej 1 uro zunaj. Pa še to me zanima, ali je vredu, da je psička toliko časa zunaj ob tem času, ko ima samo 4, 5 mesecev?

Vprašanja sem dala kar v to rubriko, ker se pač vse povezuje.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #42 : torek, 15.02.2011 : 10:41:55 »

Morda še preveri v rubriki "Uhajanje urina". Meni se to ne zdi ravno zdravo pri teh letih.
Drugače pa se da veliko naredit s kakšnimi zeliščnimi tabletami... Pri nas so pomagale in ravnokar jih spet iščem.  Wink
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines