mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:34:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 75   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek  (Prebrano 143618 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« : nedelja, 11.08.2002 : 16:51:53 »

Mogoče bo kdo na temu forumu vedel za  kak kontakt reševalne skupine, ki ni v okviru KZS?  Roll Eyes

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1 : nedelja, 11.08.2002 : 17:13:18 »

Frenk Kogovsek ali dr. Dusan Necak, Drustvo vodnikov resevalnih psov Slovenije
http://members.tripod.com/dvrps/
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #2 : petek, 23.08.2002 : 11:42:37 »

Jaz sem pa v KLUB REŠEVALNIH PSOV KRANJ. Če si doma iz okolice Kranja te vabim na eno od naših vaj. Pokaži zanimanje pa ti sporočim lokacijo. Smiley
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #3 : sobota, 24.08.2002 : 20:32:58 »

ne razumem čisto tistega "....ni v okviru KZS".... ZvezaVRP, pa društvoVRP...ok, razumem, da so njihovi psi šolani in da te fantje in punce trenirajo samostojno, ampak kam potem spadajo? Pod CZ? Oziroma so samostojni kot Lovska zveza?

In če društvo ni pod okriljem KZS imajo pa tečaje...To pomeni da izpit delajo tečajniki v nekem društvu?

Čist sm zmeden.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #4 : sobota, 24.08.2002 : 22:07:17 »

Altervita, kolikor je meni znano je DVRPS (Drustvo resevalnih psov Slovenije) samostojno resevalno drustvo, ki ima po Sloveniji regionalne sekcije in je tudi clan IRO, Mednarodne zveze resevalnih psov.  Seveda sodelujejo tudi s CZ.

Izpite in tecaje pa organizirajo sami, s tem da so pravilniki za izpite popolnoma isti kot za izpite po programu KZS in so tudi medsebojno priznani. Na mednarodnih tekmovanjih recimo Slovenijo tako zastopajo predstavniki DVRPS in pa Enote resevalnih psov Slovenije, ki so pod KZS.
Vec si lahko prebers na njihovi domaci strani!
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #5 : nedelja, 25.08.2002 : 08:16:35 »

hvala, glih to mi ni bilo jasno, ker na njihovi strani (društva) nisem našel kakih pojasnil (al' pa nisem dobro bral) kako je s tem.
Vidim samo da so članica tega in onega mednarodnega združenja, pa da so šli gledat, kako imajo tekmovanja organizirana v nekih drugih zvezah...

Zanimivo. Vsak dan kej novega izvem. Moja favoritka je Bokserka Rina Smiley. Prvi delovni Bokser, ki sem ga zasledil dosedaj Smiley
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #6 : nedelja, 25.08.2002 : 11:44:01 »


Kot zanimivost, upam da ne bom s tem komu stopila na žulj, naj omenim da so ustanovni člani DVRPS v bistvu  še iz vrst pionirjev reševanja ponesrečencev v Sloveniji, to je prvih reševalnih enot pod pristojnostjo KZS seveda.

Menda pa prehajanje članov iz ene skupine reševalcev v drugo in obratno ni nobena redkost. Pa tudi sodelovati so "končno" začeli med sabo  Roll Eyes
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.08.2002 : 08:29:19 »

Prosim, če mi lahko oseba, s katero sva se dopisovali na temo KLUB VODNIKOV REŠEVALNIH PSOV se enkrat piše, ker sem po nesreči zbrisala njena sporočila. sram

Nekoliko smo pa res začeli sodelovati z KD, Smiley samo kljub temu, da sem med mlajšimi bi raje videla da bi se bolj sodelovalo.  Wink
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #8 : četrtek, 29.08.2002 : 18:00:35 »


Uglavnem ja kavka, upam da se cimprej nalimas tudi tukaj  Grin

Ce sem te dobro razumela si ti v DVRPS ne?
Ok, ko se je to drustvo odcepilo od ERP ali kakorkoli bi temu ze lahko rekli, sem bila precej aktivno v resevalskih vodah, nekje na sredi moje "kariere resevalca"  Roll Eyes
Po eni strani mi je bilo kar malo zal, ker je bilo med tistimi, ki so odsli precej takih, ki so me sploh uvedli v resevanje in so "bedeli" nad nami alias otroskim vrtcem Grin
Po drugi strani pa je z njihovim odhodom se malo "sprostilo" v ERP in smo dobili priloznost se dokazati tudi mlajsi.

Se predobro pa se spomnim "svete jeze" dolocenih ljudi in predvsem v zacetnem obdobju je bilo precej blatenja drugih z obeh strani (predvsem vodilnih). Najbolj smo nastradali tisti, ki se nismo hoteli opredeliti in se nam je slo le za humanitarno stran resevanja, saj hoditi po sredini se nikoli ni zares bilo kjerkoli zazeleno (le zakaj, jaz to pocnem ze skoz, posebi v kinologiji:)

No scasoma so zaceli med sabo vsaj kontaktirati, ampak se vedno pa so se dajali glede razdelitve sredstev itd. Samoumevno, denar je sveta vladar ane?

No mi "operativci" smo zadeve prepustili unim, k se jim je lih ze dalo ubadati s tem in  se tu pa tam celo znasli na treningih pri "nasprotnikih" (bolj ali manj inkognito, odvisno od razpolozenja dolocenih ljudi Smiley

Ce mene vprasa za bistveno razliko med obema skupinama...imam obcutek, da je v ERP (ok vsaj bilo je tako) vec mladih ljudi in vecja fluktuacija. Slisala sem ze celo pripombo, da jim je resevanje bolj "postranska" zadeva, da je na prvem mestu zabava.
Hja sej ne da jih cesa obtozujem, sem bila med njimi seveda, ampak res je, da so tisti ki so zdaj v DVRPS ponavadi na razlicnih taborih in usposabljanjih hodili spat s pticki in vstajali s petelini, te iz ERP pa hmmm no ja, vcasih nismo videli sploh postelje Smiley In podobne zadeve.
Ampak to se vedno ni kriterij za resnost in zagnanost, vem pa da je bil eden od kljucnih problemov tudi to "zuriranje"...

Naceloma pa je "pocilo" zgoraj, sej ves, nekdo hoce prevzeti oblast pa se mu drug ne pusti pa un pa to...in normalno, da sta se zgodili dve organizaciji.
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #9 : petek, 30.08.2002 : 08:32:11 »

Ja vem da je zgoraj počilo, tudi v Kranju so se zgoraj počil. Jaz sploh ne vem zakaj se gre, ampak enkrat se je zgodilo, da je prišla gospa iz Avstrije da bi začela sodelovanje s Slovenijo-zadolžena je bila za gorenjsko pa je delala s kinologi. Čist po naklučju sem se znašla na njihovi vaji na Čukovi jami. Seveda sva se z gospo zaklepetali še preden sem opazila da imajo KD reševalci vajo. Po končani vaji jim je povedala da sem pa jaz iz KVRP in sem njihova kolegica. Imela sem občutek kot da me bodo z očmi raztrgal, tko da sem raje pobegnila proč. Pa kaj imajo ta stari proti nam mladim, ki pojma nimamo zakaj se na prebavljajo. Prvič v življenju sem jih videla pa je blo že tako hudo ko so me videli. NORO! Rada bi da bi mladi začel sodelovat brez ta starih če nočejo. Mi po moje hočemo mir. A je tko?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : nedelja, 26.01.2003 : 15:29:42 »

Mene pa fuuuuuul ferbec kakšne pasme VSE so reševalci v vašem društvu! Tako da, mi lahko naštejete pasme, ki delajo v vašem društvu kot reševalci?? Prosim! Grin
Aja, pa kateri je najtežji reševalec?! Wink
Ker moja Oxa mora na shujševalno!!!!!!! Pa ima ''samo'' 45 kg!!
No pri nas sta 2 zlata p., labradorka, nem. ovčarka pa groenendael.

Aja, še nekaj Grin Grin : Kaj mislite o landseerju kot reševalnem psu??
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #11 : torek, 28.01.2003 : 19:57:06 »

Pa kaj je tukaj sploh kakšen z reševalnim psom?Huh? Cry Cry
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #12 : torek, 28.01.2003 : 20:18:02 »

Živjo Teja!

jaz imam reševalnega psa - zlati prinašalec, drugače pa imamo še v društvu poleg mojega dva zlata prinašalca, eno zlato prinašalko, dva črna labradorca in eno rumeno labradorko, črnega nemškega ovčarja in klasičnega in gladkodlako prinašalko.

Ja najtežji reševalni pes je po mojem berni, ki tehta čez 50 kg, drugače pa je ta klasični nemški ovčar v našem društvu tudi okoli 45 kg težak.
Kako dolgo pa se že ti ukvarjaš z reševanjem?
Landseer, kaj pa vem. Probati ni greh. Je pa sigurno da so prednosti reševalnega psa da je srednje velik, dokaj lahek, spreten in previden. Po mojem da za v gozd in v lavino še ne bi bil tak problem, bolj za ruševino kjer se mu lahk hitro kaj vdre ali se ne more zmuzniti v kakšno luknjo. To se mi zdi za zunanji videz, njegove karakterja pa ne poznam tako dobro.

Lp, Eva
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #13 : sreda, 29.01.2003 : 14:31:59 »

Meni je kolegica, ki je bila včasih pri reševalcih povedala, da je bila takrat pri reševalnih psih tudi nemška doga. Za bolj aktualne novice bi se morala malo pozanimati.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #14 : sreda, 29.01.2003 : 14:57:03 »

Tudi jaz sem jo videla na mednarodnem taboru reševalnih psov v Tolminu. Imeli pa so jo Italijani. Zanimivo je, da psi slovencih vidiš večinoma prinašalce in ovčarje, Italijani pa so imeli kup psov različnih pasem, med njimi je bil tudi meimaranec ki ga na žalost nisem videla. Zanimivo pa je bilo pogledati dogo kako dela, vendar so oni kar se tiče reševanja kar daleč za nami.

Lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 75   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Reševanje  |  Tema: Reševanje ponesrečencev - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines