mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 20:19:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81670 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #210 : četrtek, 05.05.2005 : 13:12:37 »

Mislim, da je večina naših psov (katerih oskrbniki se družimo na tem ali kakem drugem forumu in smo večno tako ali drugače zaskrbljeni zaradi naših psov, obiskujemo pasje šole, seminarje, itd.) ni neotesancov in da tudi mi nismo bebci. Mislim, da vsi postopamo enako: pes je prosto spuščen (govorimo o sprehajalnih poteh), ko vidimo, da se približuje pes sledi obvezen odpoklic, svojega psa na povodec, potem sledijo tri variante:
1. psa si nista zanimiva in gremo mirno mimo
2. psa sta si zanimiva, se povohata in gremo dalje (zaradi takega ali drugačnega razloga)
3. psa sta si zanimiva, se povohata, oskrbnika se strinjata, da se pesjanarja lahko igrata - sledi igra.

A se ne strinjate z mano?
Stemi trditvami se popolnoma strinjam.

Psi sodijo na povodec, pa je problem rešen. Basta!


S tem se ne strinjam.Razen v samih mestih,ko so ceste okoli.Na sprehajalnih poteh se mi to naceloma na zdi potrebno( v primeru dobro socializiranega,zdravega psa)-so seveda situacije ki kazejo izjemo.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #211 : četrtek, 05.05.2005 : 13:19:46 »

"Sicer pa imam glede psov jaz eno drugo teorijo,s katero se jih bo malo,ce kdo strinjal.Ker moj pes ni se do nobenega kazal agresije,si ne morem kaj da mi ne bi bili vsec agresivni psi.Tako da mislim,da bi vsi lastniki ki imajo psa ki slabo odreagira na druge pse morali voziti psa na povodcu in ONI opozorit druge sprehajalce.
Lepo je da delijo s tabo to informacijo,tako kot je primerno da jaz vprasam ali se lahko povohata."
Mogoce je ta moja filozofija se toliko mimo..pac meni pa se filozofija o temu da se psi ne smejo med sabo povohat zdi cisto mimo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #212 : četrtek, 05.05.2005 : 13:27:16 »

Citat
Mogoce je ta moja filozofija se toliko mimo..pac meni pa se filozofija o temu da se psi ne smejo med sabo povohat zdi cisto mimo.

Kdo ima pa tako filozofijo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #213 : petek, 06.05.2005 : 10:59:59 »

Ko recejo "saj nas ne bo nic naredil" zavpij nazaj "saj bom jaz!". Ce pa zavpijejo "Saj nas ni hud" pa ti zavpij "saj sem jaz". Wink

Pa ti misliš, da to vedno pomaga? Japajade, meni je zadnjič v Iškem Vintgarju ravno zaradi enega takega trapa totalno počil film. No, kaj se je zgodilo? Se pripeljem na parkplac, dam najprej iz avta Laylo. Potem dam ven še Huarmi in Supaya. Naenkrat se prikaže malamutka in začne rinit ravno v Huarmi, ki je rahlo hostilna do psov, ki jih ne pozna. In se začne... Renčanje malamutke na Huarmi, Huarmi znori nazaj, seveda jo začne Supay branit, nakar se še Layla spomne, da spada v krdelo in veselo pritegne. Jaz končno opazim lastnika, ki se veselo naliva s pirom. Zaderem se, naj pokliče psico, a on meni kljub 4-im renčečim psom na kupu (Layla, Huarmi in Supay so bili privezani!) tuli nazaj, da njegova ne bo pa nič naredila. Ja, jebemti, kako si lahko tako totalno trapast? No, zadeva se je končala tako, da sem idiota tako napizdila, da ga je postalo sram in je le prišel po psico in jo odvlekel stran - v zadnjem trenutku, ker so bili psi dejansko že popolnoma razpizdeni. No, ko sem potem končno lahko vzela še ostale stvari iz avtomobila, sem šla mimo oštarije in slišala, kako je ta isti tip razlagal svojim kompanjonom, da bi morali pite prepovedat, ker so totalka agresivni. Ja, res je, jaz sem bila kriva, ker sem imela privezane pse, ki so ponoreli, ker se je trapu zdelo popolnoma normalno, da njegova spuščena psica rine v moje pse, v moj prtljažnik, v moj ruzak. Aja, mogoče bi jih pa morala še malo bližje spustit, da bi se družno ovohavali. Ja, to bi sigurno rešilo problem...

Lp, Yo

p.s. Sorry, sem se mogla zlajat...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : petek, 06.05.2005 : 11:04:18 »

Ah kje pa. To je samo ena od metod. Zakaj pa mislis, da mam "solzivcka" in bulerje. Wink Cheesy
Je pa zabavno gledat face, ki jih ljudje naredijo, ko jim poves. da si hud. Grin
Tako kot ena mala-drazi privezanega psa. Pa ji recem, da naj neha, ona pa "Saj je privezan.". Sem ji rekla: "Ja, on ze, jaz pa nisem.". Je kar hitro spokala stran.  Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #215 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:27:51 »

Vi ste svoje pse vsaj obranili, ali pa so imeli majhne poškodbe...mi smo imeli nesrečo s smrtnim izidom, oziroma jo je imel moj fant z pudljico. Kadar so bili na sprehodu je bila na vrvici, okrog hiše pa je bila spuščena, ni šla več kot 30 metrov od hiše, še mačk se je bala. In je nekega dne zašla na sosedovo dvorišče (samo čez majhen vrtiček), kjer jo je njihova psica tako napadla da ji ni bilo več pomoči. Takoj so jo odpeljali k lokalnemu veterinarju, nato na kliniko v Lj kjer so jo slikali in ugotovila da ima čisto polomljen prsni koš in poškodovane notranje organe. Edini izhod je bila enekcija  Cry Sosed se je nato velikodušno ponudil da bi pokril stroške!  Shocked Mislim halo!!! S tem da ta napad ni bil edini ki ga je "izvedla" njegova psica! Napadla je že druge pse, celo otroka. Oni pa ne ukrenejo nič!!!!!!! Angry
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #216 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:34:51 »

Kaj je pa imela vasa psica za pocet na njihovem dvoriscu? Roll Eyes
m.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #217 : ponedeljek, 01.08.2005 : 18:20:59 »

maja vseeno nebi smel napaditi. moj pes je vesel, ce ima obisk na svojem dvoriscu. york jaz imam zaradi takih stvari vedno solzivec in tisti tazer al kak se rece(to da strese psa) tako, da mojega psa ne bo nobeden poskodoval, stane pa oboje skupaj 24tisoc, kar je malo denarja za resevanje zivljenja.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #218 : torek, 02.08.2005 : 08:04:19 »

Ja seveda nebi smel biti na njihovem dvorišču...samo pes čisto točne meje pa tudi ne ve. V bistvu so čisto sosedje, še ograje ni vmes, samo ena vrsta hrušk... Ampak a potem lahko pes napade kogarkoli ki pride na dvorišče? Otroka, poštarja, psa.... To se tam namreč dogaja.  Undecided
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #219 : torek, 02.08.2005 : 10:20:48 »

Ne razumem, res ne razumem. Če veste, da je sosedov pes napadelen zakaj potem svojega psa ne zaščiitite z ograjo ali pa ga na vrtu kam privežete. Zakaj igrate tombolo, če se gre za življenje?
Če sosedov pes napada pse in ljudi in je spuščen, potem je policija dolžna ukrepati, da zavaruje občane. Pa dajte malo migat no, se opravičujem ampak včasih se mi res zdi, da imajo nekateri 2 levi roki.
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #220 : torek, 02.08.2005 : 10:23:22 »

Ja seveda nebi smel biti na njihovem dvorišču...samo pes čisto točne meje pa tudi ne ve.
Točno tako. Zato pa vi, njegovi lastniki, poznate mejo in bi morali poskrbeti, da pes ne bi zašel na tuje dvorišče. Še posebej, če ste vedeli, da imajo tam napadalnega psa.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #221 : sreda, 03.08.2005 : 09:01:59 »

Žal za karkoli takega že prepozno....psička je bila sama zunaj vedno le 10 minut (ja vem, da je tudi to dovolj za nesrečo) toliko da je šla lulat. Potem se je vedno vrnila ko so jo poklicali v hišo. Sosede so opozarjali, in ne samo oni. Je pa v manjših naseljih tako, da se sosedu noče noben zameriti.... so opozorila, ampak taka bolj blaga...da bi kdo komu nakopal policaje na glavo je zelo redko. Ja saj vem da boste rekli da se z življenjem psa ne morejo primerjati sosedski odnosi in tako naprej....ampak tako je.  Undecided
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #222 : sreda, 03.08.2005 : 09:52:31 »

Tudi jaz imam eno svežo cvetko... Angry

Med vikendom smo se moja polovica, Blu in jaz odpravili namakat riti v morje  Cheesy (na DR), bila je nedelja zjutraj, ljudi pa (še) ne pretirano veliko.
Pridemo na dobro znano parkirišče, Bluja spustim iz avta in gre malo naokrog - populat bližnji grm (potem pa sem ga dala na povodec, ker je bilo precej avtov na tisti mikro cesti).

Medtem, ko smo se odpravljali sem vidla na drugi strani "parkirišča" dva človeka, moškega z zavezanim dobermanom in žensko z nekim majhnim belim psom, oba sta se zaganjala na povodcih ampak ni bilo frke. Huh

Po približno 10 metrih smo se za trenutek ustavili, ko sem zaslišala, da nekdo kliče psa in valda doberman spuščen pridivja izza ovinka in se zakadi direktno v mojega psa, ki je bil na povodcu.  Huh

Bluja sem v tistem trenutku odpela, da bi se lahko umaknil, valda sem dvignila glas in začela kričat (MIR!! NE!!! BEŽI STRAN in podobno v tistem, ko sem dvignila povodec (povodec je mehek), če se pes ne bi  umiril in nehal napadat mojega, se je primajal izza istega ovinka še lastnik in NAHRULIL MENE z besedami : KAJ SI NORA; KAJ MI TEPEŠ PSA!!! TI NISI NORMALNA...itd itd... Shocked Shocked Angry ( HALO?!! vse kar sem izustila je, da naj si pride po psa, ker če ne jih bo res fasal, pa ne samo pes Angry)
in valda potem izustil še par žaljivk in dodal : Sej se mi je samo strgal s povodca - PROSIM?!!! Shocked Shocked Angry (ja valda)

Tolko sem bila šokirana, da me je nardl človek, katerega pes je napadel mojega, da sploh nisem prišla do besede  Shocked sram, Bluju, hvala bogu ni bilo nič ampak mi je pa pritisk narasel vsaj na 500 (zaradi lastnikovega obnašanja).

A zdej imajo pa ljudje novo taktiko, če tvoj pes napade drugega se moreš začet dret na njegovega lastnika, da ga popolnoma šokoraš in se na tak način izogneš kakršnemukoli očitku al kako?
Živa resnica, da bom tudi jaz začela hodit z bulerji okoli in sprejem ja pa nabrušenim jezikom (za vsak slučaj, očitno je boljše že preventivno nekoga nadret pa mir) Shocked
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #223 : sreda, 03.08.2005 : 10:09:09 »

Bom komentirala zadnja dva posta.
Sosedski odnosi gor ali dol (hvalabogu so zaenkrat odlični, nikoli ni bilo nobenega problema), če bi se zgodilo, da bi sosedov pes hudo poškodoval mojega (kaj šele da bi ga pokončal Shocked Angry Angry  ) bi tako ali drugače ukrepala. Lepo ali grdo Angry
Do sedaj ni bilo problemov, smo pa v ulici dobili filo, (ta pasma ni ravno oboževalec ostalih psov) ki je s svojimi 4 meseci že izreden kazatelj svoje nadvlade med štirinožci. Če bi se zgodilo, da bi ta pes kaj naredil mojim-brez skrbi, da bi ukrepala na vse mogoče načine! Prva stvar, če bi pes napadel mojega bi bila ta, da bi ga z lastnimi rokami branila, pa čeprav je verjetnost, da bi staknila kakšen ugriz Tongue Razlog več za policijo Wink

Kar se tiče neželenih srečanj in reakcij napadalnih psov, Petra;
tudi jaz sem imela podobno izkušnjo.
lani na morju je bil Tayko pajko star 2 meseca. Mala, uboga pikica. Pa ga je na mostičku, katerega sva prečkala napadel pes (lovske pasme), ki je bil vedno, razen takrat, na ketni.
Ker sem alergična na napad na MOJEGA mladega psa (POSLEDICE!!! Angry ) sem odreagirala v trenutku, brez razmišljanja in brez milosti. Psa sem nekajkrat pošteno brcnila in šutirala proti njemu vsakič, ko se je spet želel približati. Moj ubogi pajkec se je polulal od strahu, jaz pa sem bila sposobna marsičesa Roll Eyes
Nakar je priletel lastnik in me začel nadirati, da nimam kaj brcati njegovega psa (njegov seveda spuščen, moj na povodcu). Znorela sem nazaj in ga podučila, da imam še kako pravico brcati njegovega psa, če napada mojega. ''Podučila'' sem ga, da agresiven pes nima kaj delati prost... Drla sva se en čez drugega, ko sva si prišla bliže, je grozil, da me bo knockout-iral Shocked Shocked
Ker sem takšna, da se ne uklonim, se nisem umaknila ali kaj podobnega. Pa magar fašem-ni problema, vedela sem, kje pes živi (torej tzudi kje živi lastnik) Grin Spet razlog več za policijo Roll Eyes

Potem se je tip pomiril. Ko sva se bolj mirno pogovarjala, se je opravičil za grožnje in povedal, da je bil izven kontrole, ker je ravno izvedel, da je prijatelj naredil samomor Tongue

Lp
Teja, ki bo za vsako ceno branila svoje srčke Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #224 : sreda, 03.08.2005 : 11:54:30 »

York, tvoja psička na sosedovem dvorišču ni imela kaj delati, za nesrečo je žal kriv tisti, ki se mu je psička zmuznila. Če bi sosedov pes prišel k vam bi bila pa druga pesem. Sosed je bil še dober, ker je ponudil odškodnino, mu ne bi bilo treba.
Tudi meni se zgodi, da se kakšen pes zakadi v moje psice, jaz se zaradi tega sploh ne razburjam, psice so popolnoma sposobne same braniti. Še celo tako sem hudobna, da psicam ne dovolim da bi se steple. Napadu se lahko izognejo ali pa napadalca onesposobijo brez grizenja (ga vržejo na tla). Še zlasti če jih je več skupaj.  Posredujem samo, če je napaden mladič, pa še takrat ne brcam  in tulim ampak napadalca samo dvignem, da spusti mladiča in počakam da ga lastnik pripne.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines