mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 17:14:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #255 : torek, 25.04.2006 : 07:28:51 »

patea... To je pa lepo slišat. Očitno je bolj odvisno od tega ali se policajem da ali ne. Očitno podlaga za obisk je...
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #256 : torek, 25.04.2006 : 08:03:50 »

Ja, podlaga je.

Mi je pa prav žal, da nisem vprašala, kakšna je zagrožena kazen za kaj takega, baje pa je visoka.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #257 : torek, 25.04.2006 : 11:44:50 »

baje je 50.000 neglede na to ali ugrizne pes človeka ali psa. Ampak če je napadeni tudi spuščen pa mislim da plačata oba.
Če priteče v tvoje dvorišče je seveda nekaj drugega...

Tako so povedali na enem drugem forumu.
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #258 : torek, 25.04.2006 : 20:35:12 »

Moj pes je bil na povodcu; en del našega dvorišča namreč ni ograjen, sva se pa odpravljala na sprehod.

Hvala za podatek o višini kazni!   Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #259 : torek, 25.04.2006 : 22:08:48 »

Upam, da to tudi komu zaračunajo...
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #260 : torek, 25.04.2006 : 22:32:19 »

Bi bilo zanimivo vedeti, ja. 
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #261 : sreda, 10.05.2006 : 20:29:54 »

pozdravljeni!
tudi jaz sem imela danes *zabaven sprehod*.
s  psičko sva sli skozi neko vas in kar naenkrat sta se vanjo zapodila in lajala dva majhna psa. Angry
videla sem njuno lastnico,ki pa se je samo smejala in rekla da itak nikomur ne narediza žalega ampak le lajata.meni se to ni zdelo tako saj sta se kar zaganjala vanjo jaz sem sla malo hitreje in mirila naso psičko.tista ženska pa mi je rekla kaj se tako razburjam saj imam velikega psa in če ga ponoči zapiram v hišo ker se tako bojim zanjo Shocked.sploh nisem mogla verjet Angry
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #262 : sreda, 03.01.2007 : 23:29:08 »

No, danes smo tudi mi imeli zabaven sprehod, vendar ne s podivjanimi psmi, niti kmeti, ampak s policaji.

S fantom sva šla preko Piramide v Mariboru z mojima psoma, ko naju ustavi policaj (sredi ničesa, v naravi), zahteva identifikacijo mojega fanta, z razlogom, da je podoben nekemu nevarnemu človeku, fant je mogel izpraznit žepe, ga je prešlatal in na koncu nama še zagrozil, da kršiva zakon, ker psa nimata nagobčnikov (na drugem koncu vrvic pa stojita shih-tzu in škotski ovčar, no tadrugemu bi vsaj pasal kakšen nagobčnik, za razliko od prvega) in še predavanje o tem, kako je vsak pes nevaren.

Mogoče bi še k naslovu teme spadali policaji, tako da vsi sprehajalci psov v Mariboru, pazite se policajev ker ste lahko žaklani in še kakšna kazen za nenošenje nagobčnikov...mislim v kakšni državi živimo, kot da nimajo drugega dela dovolj.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #263 : sreda, 03.01.2007 : 23:42:21 »

Felina, noben zakon je zahteva, da psi nosijo nagobčnike. A veš, kateri policaj je bil? Mogoče prijava?
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #264 : četrtek, 04.01.2007 : 00:03:15 »

Ja, vem ja da zakon tega ne zahteva in sem mu to tudi povedala, no potem je začel z litanijo o nevarnih psih, v avtu pa je imel policijskega psa, ki je lajal kot zmešan...bog ne daj da bi ta pes ven skočil....

Ja sem vidla priimek, čeprav je eno roko skozi nekako čudno držal pred značko(kot da bi jo hotel skriti...no mogoče se mi je samo zdelo), da je v bistvu to pritegnilo moj pogled in sem ga videla. Razmišljam v smeri prijave, ja. Najverjetneje pa je tudi na našem kinološkem društvu, glede na to, da je imel policijskega psa zraven...

Je pa zanimiva prigoda, ni kaj. 
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #265 : četrtek, 04.01.2007 : 00:13:40 »

Meni je tukaj najbolj alarmantno to, da nekateri naši policisti nimajo pojma, kakšni so zakoni. Potem pa še, da je imel sam psa pa ni imel pojma, kakšen je zakon na tem področju. Mislim, da kinološko društvo tukaj nima pristojnosti. Policijska uprava Maribor mogoče.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #266 : četrtek, 04.01.2007 : 00:39:30 »

Verjetno je poznal zakon, sva mu pač bila samo nesimpatična, ni naju mogel zaradi ničesar nadlegovat (najverjetneje je smatral
 da sva prišla kadit travo tja ali kaj podobnega, imava oba bolj hipijski imidž, sploh na sprehodih, ko si oblečeva najbolj razvlečene in stare cote), pa se je spravil na neko izmišljeno stvar, ker je po mojem mislil, da nimava pojma o zakonih, potem pa jih je slišal od mene, ko sem mu vse zdrdrala (hvala temu forumu....hehehhe)

Kako pa sploh izgleda prijava policaja? Greš tja in na kakšnem info pultu rečeš, da bi rad prijavil neprimerno ravnanje ali kaj? In kako naj dokaževa vse skupaj, če bo najina beseda proti njegovi in od njegovega partnerja, pa daleč okoli nikogar drugega kot ovce?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #267 : četrtek, 04.01.2007 : 00:43:46 »

Jaz nisem potem prijavljala tistega policaja, ki se je spravil name, ker bi bilo vse skupaj brez smisla. Mogoče bi že zaleglo, če bi povedala njegovemu nadrejenemu.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #268 : četrtek, 04.01.2007 : 00:51:46 »

Ja saj, tukaj se tudi midva sprašujeva, če ima sploh smisel, samo po drugi strani pa, če bi vsak prijavil, ki se mu je zgodilo kaj takega, bi mogoče policaji parkrat premislili, preden bi se spravljali na sprehajalce po nepotrebnem...če samo pomislim kakšne je prijavljal....če ima kakšno orožje, da ga more prežaklat, ker ima mogoče pri sebi zvezdice, karkoli bi naj to bilo (sva špekulirala da tiste zadeve, ki jih imajo nindže  Huh)....pa razumela bi, da bi to bilo tam nekje zvečer, ker imamo zadnje čase res neke probleme z mularijo v mestnem parku, ne pa sredi belega dne, ob treh popoldan, sva tam stala cela blatna midva in še bolj blatna psa....totalno očitno, da smo iz sprehoda in vsi štirje butasto gledali od kod je zdaj to priletelo.

 
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #269 : četrtek, 17.05.2007 : 16:35:05 »

Danes zjutraj pa se nama je zgodilo res en čuden sprehod. Jo peljem čez en bližni park in tam en gospod s spuščeno psičko bokserko in on veselo po mobitelu govori in niti ne opazuje okolice, kaj šele svoje psičke. Končno konča s tel. klicem in naju opazi. Seveda, čeprav sem hodila po drugem delu parka ravno zaradi te psičke, sta bila potem že dokaj blizu in on jo pokliče. Itak ga ni ubogala in je prišla do Aske. Aska je malce grbice res naredila in hočem z Asko proč iti, a je bilo že prepozno, ker je tista pčička jže skočila v Asko in jo grabila na vse možne načine za vrat.  Je res Aska potem tud nazaj nekaj bevksala, samo una je bila skoz na njej. Po dolgem času je tistemu gospodu šele uspelo  svojo psico za ovratnico jo odvleči proč od moje in šele nato jo pripne in brez besed oddide dalje. Seveda jih je slišal za sabo. Aska se ima zahvaliti samo njeni gosti dlaki, da ji nič ni bilo. Tako, da je bil res zelo "zabaven " jutranji sprehod.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines