mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:49:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Tekanje psa za avtomobili
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tekanje psa za avtomobili  (Prebrano 6901 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« : torek, 09.03.2004 : 12:30:03 »

Imam psa pasme SAMOJED. Vse je bilo v redu dokler ni začel tečti za avtomobili, ki so se vozili mimo hiše. Zdaj to počne kar naprej. Ne vem kako naj ga odvadim, strah me je namreč, da bi se mu kaj zgodilo. Kot se je mojemu prejšnjemu psu Tasotu (nemški ovčar).
Prosim pomagajte!!!

Aha še nekaj.
Glede neznancev pa je tako.
Zagleda neko žensko, ona ga kliče k sebi, kuža nanjo MOČNO laja in maha z repom, potem ko pa pridem ven utihne in maha z repom kot nor, a še vedno gleda njo? Kaj je to?HuhHuhHuh? Sad

(spremenjen naslov; Jana)
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #1 : torek, 09.03.2004 : 14:33:31 »



Saj ne vem kaj bi rad?

Da ti še tega psa avto povozi??

Zakaj ga pa pustiš, da teka za avtomobili?

Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : četrtek, 11.03.2004 : 12:53:01 »

Imam psa pasme SAMOJED. Vse je bilo v redu dokler ni začel tečti za avtomobili, ki so se vozili mimo hiše. Zdaj to počne kar naprej. Ne vem kako naj ga odvadim, strah me je namreč, da bi se mu kaj zgodilo. Kot se je mojemu prejšnjemu psu Tasotu (nemški ovčar).
Prosim pomagajte!!!

Imej ga na vrvici ali pa naredi ograjo okrog hise, na primer.

Aha še nekaj.
Glede neznancev pa je tako.
Zagleda neko žensko, ona ga kliče k sebi, kuža nanjo MOČNO laja in maha z repom, potem ko pa pridem ven utihne in maha z repom kot nor, a še vedno gleda njo? Kaj je to?HuhHuhHuh? Sad
Morda jo je vesel? Res je, da zna biti lajanje motece, zato ga poskusi odvaditi. Ceprav so samojedi, vsaj tisti, ki jih jaz poznam, kar precej zgovorni.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : četrtek, 11.03.2004 : 12:54:25 »

O lajanju je pa ze nekaj napisanega tukaj:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=306

Pa srecno, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #4 : nedelja, 14.03.2004 : 09:52:52 »

larčy, jaz sem ti že napisala odgovor v temi Samojedi!
ograja pa je pri samojedih obvezna!
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #5 : sobota, 27.03.2004 : 11:17:13 »

ojla!

Nisem expert pri samojedih. Sicer pa vem da rabijo veliko gibanja. Mogoče dobi malo premalo rekreacije in mu je posalo dolgčas... Undecided


lp,
hunden
Logiran
mincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #6 : nedelja, 04.04.2004 : 13:50:11 »

a mi lahko kdo pove kako maltežana starega 6 mescev odvadim da teka za avtomobili, traktorji in kdor koli gre po vasi teka za njim... kako ga odvadim?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : nedelja, 04.04.2004 : 14:22:38 »

a mi lahko kdo pove kako maltežana starega 6 mescev odvadim da teka za avtomobili, traktorji in kdor koli gre po vasi teka za njim... kako ga odvadim?

Tako kot vsakega drugega. Najprej s pomocjo dolge vrvice vadi odpoklic brez motecih elementov. Nato poprosi koga, naj tece mimo vaju, ti pa odpoklici psa. Potem tudi z vsem ostalim ne bo tezav. Predvsem pa veliko potrpljenja, vaje, pohval in dobre volje, pa bo slo. Srecno, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #8 : nedelja, 04.04.2004 : 20:15:10 »

Mincy...

Najboljši je res odpoklic... Cheesy
 V knjigah so sicer, opisane še druge metode: npr.: prosi prijatelja v avtu, ali celo na traktorju, da se ustavi in psa poškropi z vodno pištolo... po tem naj bi se namreč vedno spomnil, da to ni gut.- kot sem djala, sem to le prebrala-ne preizkusila.
Srečno!
Neli
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Tekanje psa za avtomobili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines