mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 09:07:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: nujno pomagajte!!
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: nujno pomagajte!!  (Prebrano 23487 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #15 : torek, 13.02.2007 : 16:34:16 »

Mislim, da imate v Kopru vsaj dve če ne tri pasje šole (Kinološko društvo ELIT, Bobi4ever...) Izberi eno in poskusi.

Pri nas je bila nazadnje cena tečaja pasji vrtec 25.000 sit. Za drugje ne vem.

Veliko uspeha, pa ne odnehati in obupati...
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #16 : torek, 13.02.2007 : 16:50:08 »

hvala alessa06.vsaj en ki mi ne očita tolko.

lp
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #17 : torek, 13.02.2007 : 16:58:27 »

SARA, poskusi vse, preden spet pomisliš na oddajo. Sama imam podobno izkušnjo z velikim šnavcerjem, je postal napadalen in posesiven, pa smo ga vsega tega odvadili (garali z njim) in je dočakal svojih 14 let.
Srečno!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #18 : torek, 13.02.2007 : 19:26:11 »

Ce se prav spomnim si psa ze oddajala. Roll Eyes

Zakaj pa si ga oddajala Sara?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #19 : torek, 13.02.2007 : 21:41:18 »

Jaz žal ne poznam pasjih šol na obali. Poleg nekaj že naštetih stvari bi jaz svetovala še kastracijo. Pa vsaj nekaj mesecev poštenega dela, pa še potem stalen nadzor psa.
Glede odvajanja neželjenega vedenja, pa NAJ bi veljalo, da odpravljanje le-tega traja vsaj toliko časa, kolikor se je to vedenje pojavljalo in utrjevalo. Vendar to verjetno ne drži vedno in povsod.

LP, Katarina
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #20 : sreda, 14.02.2007 : 08:08:36 »

mel: imeli smo eno kritično obdobje in tudi mi smo bili veliko časa zdoma in pes je bil kar dosti časa sam.meni se je ful smilu in sm ga hotela oddat.ampak sem videla da sm naredila napako.rajši sem jaz prej domov prihajala.

xena:jaz sem tudi že pomislila na kastracijo.za pasjo šolo sm se že zmenla.mi je gospa metoda nekoga predlagala in se slišimo danes.

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 14.02.2007 : 16:09:26 »

Sara, midve z mojo kozo sva nardili malo šolo, BBh in zdaj delava dalje v reševalski enoti.

Z oddajo se pa čisto nič ne reši... Žal... Pes težave odnese s sabo. 

V šoli je dobro, če ne zaradi drugega, ker mora ubogat tudi ko so psi zraven. To doma sama težko narediš, ker nimaš koga psorit ponavadi.
Delat je pa treba celo življenje in ponavljat že naučeno. Pes sicer lahko misi, da mu ni treba Wink

In če ma kdo voljo se lahko zmeniš tudi za kako individualno uro.

Problem pa nastane ponavadi zato, ker sami ne znamo pravilno odreagirat.

Tudi jaz svetujem kastracijo.
Kar se vlečenja tiče pa je 100m občutno preveč. Ustavimo ali zamenjamo smer takoj, ko pes povleče, če hočemo na tak način odvajat od tega.

Upam, da boste rešli zadevo.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #22 : ponedeljek, 19.02.2007 : 15:03:12 »

Sara
Sem prebrala tvojo prošnjo za pomoč. Saj veliko hodiš v Azil v Kopru, ane ? se prav spomnim ?
Zakaj pa se ne obrneš na Sleepy ? Ona ti bo prav gotovo znala pravilno svetovati, pa še blizu tebe je...se lahko kar v primorskem Azilu pozanimaš kdaj pride, pa pridi takrat, ali pa jo pokliči... Wink
za kastracijo se boš pa itak odločila, ne ?  Undecided in res ne vem, zakaj se še nisi  Cheesy
Pa lp Mojca
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #23 : ponedeljek, 19.02.2007 : 16:30:37 »

LA HVALA! Wink

Sara, redko kateri vikend mine, da ne pridem v azil, pa tudi med tednom se me da tam najt, samo da res bolj proti večeru. Zdajle sicer nimam časa cele teme brat, sem jo samo preletela, sorr če trapasto sprašujem, ampak a je kuža azilaš?.
Če omeniš puncam v azilu kašen problem imaš, te bojo prav gotovo tako ali drugače spravile v stik z mano. Lahko mi tudi v azilu pustiš listek s svojo telefonsko, lahko pa prideš recimo v soboto  v azil, pa da vidimo kaj in kako se lahko zmenimo. Bom sicer gor tudi med tednom, samo se včasih stvari nepredvidljivo odvijajo. Morala bi bit recimo danes ob 18ih gor, pa moram drugam...
V našo šolo (če bi hotela obiskovat prav šolo skupaj z drugimi "učenci") bi se morala vozit v Portorož, kot je bilo že napisano pa sta vsaj še 2 v Kopru. Pogovori se najprej doma, in če se odločite za pasjo šolo v Kopru bo tudi tako prav, da le začneš končno ukrepat. Če se odločiš poiskat mene, pa veš kje me najdeš Wink
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #24 : torek, 20.02.2007 : 08:48:42 »

Sleepy - ni kaj..je treba punci pomagat, oz njenemu pesjanu, ane  Wink ti si pa blizu  Wink
LP Mojca
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #25 : torek, 20.02.2007 : 09:45:19 »

 Res je!    Se pa sprašujem kaj in zakaj hudiča ljudje tako dolgo čakajo, predno prosijo za pomoč  Huh Vse kar je treba nardit, je vprašat!  Undecided
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #26 : ponedeljek, 26.02.2007 : 21:00:35 »

punce kar neki cajta me ni blo...dopust....sleepy moj kužon ni azilaš in ga mislim kastrirat.lej jaz se bom oglasla v azilu mogoče ta vikend..ti še javim..zdaj ko me ni blo 1 teden se je stanje malo spremenilo..ne vem kako ampak ful več uboga in tudi baje je dedi nekaj "vadil" z njim...maybe pa ga njega bolj posluša ne vem res


lp , sara
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #27 : ponedeljek, 26.02.2007 : 22:36:15 »

Mogoče je bla luna Wink

Smiley Ni problema! Ko se odločiš veš kje me najdeš Wink
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #28 : torek, 27.02.2007 : 21:07:12 »

jp;)
hehe
lp
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #29 : sreda, 21.03.2007 : 18:58:54 »

Ali pa oprsnica SENSE-ible (narociti sem jo pa morala zal iz ZDA), ki res noro dobro deluje. Sicer jo jaz uporabljam bolj preventivno, ce mrcina kaj zanimivega vidi in pozabi, da mora lepo hoditi, ampak deluje pa 100% - to pa seveda ne pomeni, da ne bi letela za njo po zraku, ce bi jo dala nazaj na ovratnico.

Glede solanja pa - jaz ne bi postavljala nobene casovne omejitve. Xena je nekje napisala (vsaj mislim, da je bila ona), da pes potrebuje dvakrat toliko casa, da se necesa odvadi, kolikor casa se je na to navajal (oziroma mu je vodnik dovolil nekaj poceti). Vztrajnost in potrpljenje, pa bo Smiley


ojla luncica, kako pa deluje ta oprsnica ki si jo omenila?
lp t
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: nujno pomagajte!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines