mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:46:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: RODOVNIŠKI/OBČUTLJIVEJŠI?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: RODOVNIŠKI/OBČUTLJIVEJŠI?  (Prebrano 13109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 13.10.2011 : 13:24:21 »

Jaz jo pa vidim... ata je otroku takole naložil, ker ni hotel kupiti psa, ki si ga je otrok vbil v glavo.

Verjetno res.
Ravnokar sem izvedela, da je to izrekel nek gospod, pri katerem so moj znanci kupili "čistokrvno psico brez rodovnika". Tako, da vest tudi preprodajalci širijo... Sad
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #16 : četrtek, 13.10.2011 : 13:29:41 »

Pa lej ... ketnarji niso vidli veterinarja nikoli ali pa morda na vaških skodih ob cepljenju proti steklini. Pa jim "nikoli nič ni falilo" v dolgih letih životarjenja ob pomijah in zeleni vodi. Ker seveda nihče ničesar niti ne bi opazil. Ko so poginili, pač so, ali pa so izginili ali jih je avto zbil ali kakorkoli že. V glavnem veterinarskih stroškov nobenih, za hrano pa tudi ne, saj ostanki so itak odpad. No, potem pa pride en "moderen" pesjanar s pasemskim psom in ga stalno nekaj pedena, pa hrana stane, pa vseeno ima drisko včasih, pa mora k veterinarju po Efloran, pa ušesa ima vneta, pa dobi Otonazol, prmejduš, "stalno nekaj", občutljivost pa taka. Tistemu prvemu pa nikoli nič ni. Garje gor ali dol, driska? A pes jo tudi lahko faše? Pa gliste? No, takole si jaz predstavljam to sceno o občutljivosti.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #17 : četrtek, 13.10.2011 : 13:31:12 »

V bistvu sem hotela pojasniti svoj pogled na izvor tega prepričanja.
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #18 : sobota, 15.10.2011 : 22:15:40 »

Jp, sunny day, če se mene vpraša, bi (iz lastnih izkušenj) dala točno tako razlago, kot si jo ti zgoraj. Ker sem tudi jaz že slišala od nekaj pametnjakovičev, da imam s svojim (rodovniškim) psom kao skozi neke zdravstvene težave. Pa nismo bili v dveh letih za nič drugega pri vetu kot za redna cepljenja, 2x zaradi manjše poškodbe in 1x zaradi hotspota.  (Da ga vsako leto preventivno testiram za klopne bolezni takim sploh ne razlagam, bi mi najbrž potipali čelo, če imam vročino  sram)
Aja, pa skozi nekaj kompliciram s hrano, si zmišljujem kaj sme in česa ne...mora bit pa res občutljiv.
In tako se rojevajo miti  Tongue
Vse je stvar zornega kota...če mene kdo povpraša o zdravju mojega psa, bom rekla, da je zdrav kot riba (in upam, da bo ostalo tako, tudi ko ne bo več tako rosno mlad kot je zdaj).


     
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: RODOVNIŠKI/OBČUTLJIVEJŠI?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines