mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:32:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 215394 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1665 : sreda, 19.05.2010 : 12:06:04 »

Prav. Potem pa sprašuj in ne si delat utvar, da ne zmoreš. Sama si jo posvojila, tvoja skrb je in odgovornost.

Karakterno mislim da si ne ustrezava, sploh ko berem poste članov in vidim kako ostali ravnajo s svojimi psički, torej posvečajo res ogromno pozornosti in energije v druženje, vzgojo - jaz se žal ne znajdem, psička ima zahteven karakter, energična je, prekrasna, vendar razmišljam, če bi ji morda bilo boljše s kakšno družino, kjer bi se res počutila v redu. Ker mi je jasno, da se pri meni ne, to se čuti. 


In če že sprašuješ, potem nima kaj tole zgoraj početi v tvojih komentarjih. Če se je pa želiš znebiti, potem pa tole res paše noter.

Vzgoja psa ni muha enodnevnica. Danes ga vzgajaš, jutri je pa že vzgojen. Tako kot se boš trudila par tednov, mesecev, vama bo potem 14, 15 let lepo, če boš dosledna in tako nadaljevala do konca. Začetki so pa povsod težki. Pa uspešno pri vzgoji  Wink
Logiran
Persia
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1666 : sreda, 19.05.2010 : 12:19:18 »

Je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo priletel kakšen negativen post.  Wink

McKruster in Oxer, hvala za odgovore!

Lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1667 : sreda, 19.05.2010 : 12:23:32 »

Hehe, en klasicen problem, ko cincamo med "vzgojo" in vzgojo Grin.

Ostalo je ze vec ali manj jasno, da je treba biti dosleden, ne glede na to, kaj si ti osebno v tistem trenutku zelis. Treba je misliti na to, kaj je ok zate, za macke in psa, torej dolgorocno.

Bi pa imela pripombo pri spanju. Ne vem, kako imas razporejene prostore, vendar je resitev najenostavnejsa v nocni locitvi psa in mackov.
Nesmiselno je zaradi prihoda psa spreminjati celoten hisni rezim, vendar si ga ti ze in moras zdaj pac postaviti pravila na novo. Bo veliko tezje, kot bi bilo, ce bi ze zacela z njimi, vendar se da, je pa treba vloziti v to zdaj veliko vec energije. Osnovni nasvet je - NE POPUSCAJ za nobeno ceno, tudi ce si utrujena in navelicana, pa ne spreminjaj pravil, temvec se drzi enih. Ena sama napaka in popuscanje postavi zadevo spet na zacetek, spreminjanje pravil pa spravlja psa v dilemo, ko ne ve vec, kaj je prav, kar je se slabse. Jaz bi, recimo, ze na zacetku odmerila psu plac za spanje drugje, kot so macki, se posebej, ce se ne marajo prevec. Torej, po mojem bi macki spali se vedno pri meni, psica pa na posteljici na tleh ali v drugem prostoru (ce ne gre drugace, se pac vrata zacasno zapirajo, pa tudi hisni boks ni bav bav). Zdaj je sicer treba paziti tudi na to, da psica ne "obtozi" za svoje nove probleme prav mackov, za kar moras tudi poskrbet. Vsekakor bodi pozorna in delaj po obcutku - vse pa v korist dolgorocnih ciljev - za uspesno in prijetno sobivanje vas vseh podnevi in ponoci.

Zal se zelo pogosto v nase pse vtikajo razni "dobromisleci" in "poznavalski" zlahtniki, sosedje, prijatelji ... Kot po pravilu so to vecinoma taki, ki nimajo psov, ali pa so njihovi psi nemogoci in nevzgojeni. Poslusaj selektivno in uporabi tisto, kar ti pravi zdrava pamet, da je uporabno. Psi niso otroci, pri vzgoji so najosnovnejsa jasna in dosledno izvajana navodila in zahteve. Ko se mi discipliniramo, se disciplinirajo tudi psi in takrat so tudi najbolj zadovoljni. Mi pa tudi Smiley
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1668 : sreda, 19.05.2010 : 12:28:34 »

Osnovni nasvet je - NE POPUSCAJ za nobeno ceno, tudi ce si utrujena in navelicana, pa ne spreminjaj pravil, temvec se drzi enih.
In kako je včasih to težko sram, se pa izplača.

Zal se zelo pogosto v nase pse vtikajo razni "dobromisleci" in "poznavalski" zlahtniki, sosedje, prijatelji ... Kot po pravilu so to vecinoma taki, ki nimajo psov, ali pa so njihovi psi nemogoci in nevzgojeni. Poslusaj selektivno in uporabi tisto, kar ti pravi zdrava pamet, da je uporabno. Psi niso otroci, pri vzgoji so najosnovnejsa jasna in dosledno izvajana navodila in zahteve. Ko se mi discipliniramo, se disciplinirajo tudi psi in takrat so tudi najbolj zadovoljni. Mi pa tudi Smiley
In kje pri tem nasvetu ti vidiš razliko med vzgojo otrok in psov, Jana Shocked Evil
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1669 : sreda, 19.05.2010 : 12:36:49 »

Hehe, kocka, razlike ni, je pa problem, ker jemljejo mnogi pse kot "otroke". Se nisi videla, da jih dobi otrok po riti, pes za enako pizdarijo pa samo nasmesek? Ja, ko pa tako milo gleda, pa tako je srckan, pa ... dopovedat mu ne moremo, pa ... Otroku slej kot prej kaj dopovemo, cetudi kdaj kaksno pravilo ni ravno dosledno izvajano, psu pa pac ne. Psu bomo tezko argumentirano razlozili, zakaj je neko pravilo dobro zanj, otrokom pa kar kmalu lahko. Ok, pustimo ob strani trmo Tongue
Moj komentar je bil predvsem namenjen pisanju Persie o tem, kako jo korigirajo mimoidoci - "pusti jo , boga psička" ...
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1670 : sreda, 19.05.2010 : 16:02:26 »

Če se pes ne zna obnašati, ga lahko daš ponoči v drug prostor, pripneš na povodec nekam ob svoji posteljici, da ne skače na tvojo posteljo, navadiš na kletko,... itn
Če so ti mačke prioriteta, ostani pri tem.

Tako mišljenje, češ da čuti, da si ga nisi želela, kar takoj opusti Wink

V bližini imaš super pasjo šolo, katero ti priporočam za osnove ali več, jaz se na Millana ne bi zanašala.

Lp in srečno!
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1671 : petek, 18.06.2010 : 11:31:53 »



Bi pa imela pripombo pri spanju. Ne vem, kako imas razporejene prostore, vendar je resitev najenostavnejsa v nocni locitvi psa in mackov.
Nesmiselno je zaradi prihoda psa spreminjati celoten hisni rezim, vendar si ga ti ze in moras zdaj pac postaviti pravila na novo. Bo veliko tezje, kot bi bilo, ce bi ze zacela z njimi, vendar se da, je pa treba vloziti v to zdaj veliko vec energije. Osnovni nasvet je - NE POPUSCAJ za nobeno ceno, tudi ce si utrujena in navelicana, pa ne spreminjaj pravil, temvec se drzi enih. Ena sama napaka in popuscanje postavi zadevo spet na zacetek, spreminjanje pravil pa spravlja psa v dilemo, ko ne ve vec, kaj je prav, kar je se slabse. Jaz bi, recimo, ze na zacetku odmerila psu plac za spanje drugje, kot so macki, se posebej, ce se ne marajo prevec. Torej, po mojem bi macki spali se vedno pri meni, psica pa na posteljici na tleh ali v drugem prostoru (ce ne gre drugace, se pac vrata zacasno zapirajo, pa tudi hisni boks ni bav bav). Zdaj je sicer treba paziti tudi na to, da psica ne "obtozi" za svoje nove probleme prav mackov, za kar moras tudi poskrbet. Vsekakor bodi pozorna in delaj po obcutku - vse pa v korist dolgorocnih ciljev - za uspesno in prijetno sobivanje vas vseh podnevi in ponoci.



Sem imela lani podoben problem s spanjem. Moj samec je pri 4 letih pricel "maltretirati" mojega partnerja in rencati, ce se je v postelji stisnil malo preblizu Wink. TAKOJ smo ukrepali in mali je za vedno izgubil privilegij spanja na postelji. Zdaj ima svojo posteljico v sobi in v dnevni in mu tudi na pamet ne pade, da bi poskusal na posteljo. Rabil je samo par dni da je dojel nov sistem..... problem resen Smiley! Jaz mislim, da je tvoja psicka se tako mlada, da ne bos imela nobenega problema. Zacni s spanjem (postavi lezisce morda v drug prostor) in bos videla, da se bo vse postavilo na svoje mesto.

lp
Logiran
Persia
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1672 : torek, 29.06.2010 : 14:44:47 »

Zal se zelo pogosto v nase pse vtikajo razni "dobromisleci" in "poznavalski" zlahtniki, sosedje, prijatelji ... Kot po pravilu so to vecinoma taki, ki nimajo psov, ali pa so njihovi psi nemogoci in nevzgojeni. Poslusaj selektivno in uporabi tisto, kar ti pravi zdrava pamet, da je uporabno. Psi niso otroci, pri vzgoji so najosnovnejsa jasna in dosledno izvajana navodila in zahteve. Ko se mi discipliniramo, se disciplinirajo tudi psi in takrat so tudi najbolj zadovoljni. Mi pa tudi Smiley

Ja, res je. Tisti, ki nimajo psov, to sem na lastni koži ugotovila. Glede spanja zase bo težka ker sem jo (očitno) navadila tako, da lahko spi pri meni. Takoj ko grem spat, prileti k meni. Ne da pride, prileti. In frca mačke dol iz postelje. Ko pa zaspi, pa pridejo mačke gor in pol se vsi skupaj stisnejo in spijo.
Mačkam sem že prestavila vse na relacijo hodnik-kopalnica, le spat pridejo sem v glavni prostor. Psičko bi pa tudi rada na svojo posteljo navadila. Samo medtem ko spim bo težka ji pokazat naj gre dol iz moje postelje. Ali pa če ji našpricam ležišče s temi feromoni. Pojma nimam.
Logiran
Persia
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1673 : torek, 29.06.2010 : 14:48:50 »

Zacni s spanjem (postavi lezisce morda v drug prostor) in bos videla, da se bo vse postavilo na svoje mesto.

Bom. Bom začela s tem, ja. No, 7 mesecev bo stara 12.7., jaz mislim da bi se jo dalo še vse to lepo naučit. Malo je zdaj pri mačkah naredila korak nazaj, ker sem ji začela izkazovat pozornost (kar ji prej res nisem kot bi morala) in ne čuti več da se mora borit za to (po moje). Se je zdej malo umirila in se ne zaganja več tolko vanje pa tud mirnejša je tko čez dan, na sprehodu, vsepovsod.

Logiran
Andie
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #1674 : sreda, 07.07.2010 : 15:23:40 »

Dober dan!
ali so višavci primerni za agility Smiley?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1675 : sreda, 07.07.2010 : 16:59:15 »

Ja, zelo Smiley
Logiran
Persia
novinec
*
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1676 : petek, 09.07.2010 : 14:27:51 »

McKruster, ravno vas sem iskala na enem drugem forumu! Želela bi le vaše mnenje, in sicer, vmes sem oddala oglas za psičko in jo tudi oddala v zelo dobre roke, vendar je imela stres ob ločitvi tolikšen, da jo je posvojiteljica pripeljala nazaj. Torej tresla se je, tulila, nikogar ni spustila blizu. Pač posvojiteljica ni imela takih izkušenj s psi, da bi vedela kaj storiti, in je psička prišla nazaj. Jaz jih imam pa še manj. Grozno mi je, ker je bil dom res res dober, še z eno malo psičko, s katero sta se res ujeli. Poznate morda koga, ki bi psičko posvojil, vendar da ima izkušnje na tem področju?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1677 : nedelja, 11.07.2010 : 19:26:11 »

Hja, trenutno ne poznam nikogar, s psičko ki ima težave je pa še veliko težje. Trenutno je žal na trgu poplav a višavcev in mešancev z višavci za smešno ceno, s posvojitvami pa so vsepovod težave. Poskušajte pač dalje ali pa se poskusite vi aranžirat z njo.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1678 : sobota, 07.08.2010 : 20:59:10 »

No, pa da probam prilepiti sliko moje male pošastke:

Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1679 : sobota, 07.08.2010 : 21:00:09 »

Jej vidi se. Samo je prevelika Undecided
Jana, lahko jo zbrišeš pa jo bom probala pomanjšat, če mi bo uspelo.
Logiran
Strani: 1 ... 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines