mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:35:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 215399 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1710 : četrtek, 19.05.2011 : 16:16:44 »

Današnji prvi izlet male pikice:

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1711 : četrtek, 19.05.2011 : 16:29:55 »

O, lej jo, pomladno frajlo ljubezen
Logiran

Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1712 : petek, 20.05.2011 : 21:46:27 »

Srčkana lubica mala Kiss Kiss Cheesy
Logiran
MATOMA
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1713 : ponedeljek, 31.10.2011 : 17:33:27 »

lp

S punco sva ponosna lastnika višavčka, trenutno je star 3 mesece in pol in se nima pokonci ušes, zato se obračam na vas z vprašanjem ali lahko kako pomagamo da se mu ušesa postavijo hitreje? Vem da boste najprej vprašali ali je pes rodovniški, ne ni, ker se mi zdi da so rodovniški psi precenjeni in ker mi je vsak veterinar, ki sem ga vprasal priporočil nerodovniškiga ker naj bi bili bol zdravi. Upam da mi boste pomagali in ne napadali zaradi rodovnika kot sem ze videl na tem forumu.
za pomoc se vam ze vnaprej zahvaljujem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1714 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:00:05 »

Kot napišemo vsakemu, bom tudi tebi - vprašaj prodajalca. Če je bil od tebe pripravljen vzeti denar za mešanca, naj bo tudi pripravljen pomagati naprej. Tako delajo vzreditelji in ne vidim razloga, da bi tudi v tvojem primeru ne bilo tako, saj si psa zagotovo plačal, oz. pošteno preplačal. Torej, telefon v roke, poklicat in prosit za pomoč tistega, ki ti je prodal psa. Sem skoraj prepričana, da bo vedel, kaj narediti, saj skoraj gotovo tvoj pes ni edini iz njegove reje, ki ima težave z uhlji. Rodovniškim psom se namreč uhlji menda postavijo pokonci sami od sebe Wink, če pa že ne, so vzreditelji v vsakem trenutku v pomoč pred vsemi forumi tega sveta.

Naše "napadanje" nikoli ni povezano s pomočjo, temveč z razmišljanjem kupcev mešancev, oz. njihovim tukajšnjim pisanjem. Kot je iz tvojega pisanja jasno, nisi prebral ničesar o tem, zakaj smo proti nakupu mešancev, temveč nam že takoj razložiš, da so rodovniški precenjeni (hm ..., kakšna pa je po tvojem prava cena za mešanca?) in da veterinarji priporočajo nakup nerodovniških, ker so bolj zdravi (a bejž no, so ti postregli s kakšno študijo o tem?). Večjih buč tukaj pač ne bi mogel napisat. Če bi kaj prebral, bi bilo v tvojem sporočilu samo vprašanje - kako psu pomagat, da se mu uhlji postavijo pokonci.

Zakaj, pravzaprav, je potrebno opravičevanje tvojega šteparskega nakupa, če si tako siguren v svoj dober posel in v naš "narobe"? V resnici mi je vseeno, če imaš preveč denarja in ti ni škoda dat nekaj 100 € za mešanca, pri katerem si pričakoval pokončne uhlje, smili se mi le psica, od katere mladiča imaš. In, ja, pozitivno o tvojem nakupu ti tukaj pač ne bo dovoljeno pisat. Lahko pa, seveda, pišeš o svojem psu.

Preden se do konca razjeziš, preberi TOLE.
Logiran

robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #1715 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:04:05 »

Za nasvet se obrni na osebo ki ti je psa prodala ali pa na veleumne veterinarje katerih nasvete tako ceniš.

Jaz ne vem a nam na čelu piše BUBALE al kaj??!! Prideš sem popluvaš naše pse da niso zdravi in da so precenjeni, pol pa nas sprašuješ za nasvet.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1716 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:23:11 »

robin, mi je prišlo na misel, da se rodovniškim uhlji postavijo pokonci sami od sebe zaradi rodovnika Tongue Grin Cheesy (beri: papirja v predalu Cool)

Ok, brez heca, sem pregledala slikce v naših oglasih in ugotavljam, da so uhlji pri mladičih "gor" nekje med mesecem in pol in dvema mesecema starosti. robin, to drži? Jim morate vzreditelji kaj pomagat? Kot je videt s slik, uhlji strumno štrlijo v luft Smiley KLIK

Tehle so sami uhlji, pa naj bi šlo za mesec in pol stare mladiče Smiley
Logiran

robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #1717 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:57:01 »

Ne praviloma ni treba nič pomagat, ušesa se dvignejo, včasih že zelo kmalu, včasih kasneje, vendar če je pes star že 3 mesece potem se je treba pa že malo zamisliti.

Je pa možno da se ta problem pojavi, zaradi genetskih vzrokov, ali pa zaradi ene čisto nedolžne zadeve (ki jo seveda ne bom povedal) in se lahko pomaga z lahkoto in tudi uspe.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1718 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:59:33 »

Če pri 3 mesecih in pol niso postavljena gor je velika verjetnost da nikoli ne bodo gor postavljena. Vzreditelji rodovniškim mladičem načeloma ne pomagamo nič, da se ušesa postavijo gor. Je pa tu in tam kak rodovniški, ki mu je treba malo pomagat, ampak jaz takšnega primera še nisem imela, vsem lepo stojijo gor. Smiley

Drugače pa ni nekega pravila kdaj se gor postavijo, je odvisno od linije in paritvene kombinacije, imaš mladiče, ki imajo že pri 5-6 tednih ušesa gor, pa takšne ki imajo pri 3 mesecih, ampak tam jih pa imajo praktično vsi že, vsaj naši.

Glede navedenga primera pa je velika verjetnost da so ti prodali kakšnega mešanca z maltežanom, tisti pa imajo pol ušesa dol., pride marsikateri tak "kvazi" na striženje.
Logiran
Miriam
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1719 : ponedeljek, 31.10.2011 : 18:59:58 »

hehe Jana, ja, pravilno si ugotovila, stari so mesec in pol in vsem ušesa stojijo strumno kot vojakom  Cheesy Grin, verjetno da zato, ker imajo na KZS vložene papirje za izdajo rodovnikov  Wink

tudi mene razjezijo razni taki "matome", strašno pametni, poslušajo vse sorte nasvetov pred nakupom, najraje tiste, da se je treba rodovniškemu psu izognit vsaj na kilometer ali dva (da ne bi prišlo do okužbe  Cheesy), potem pa hop-hop, čim kaj ni v redu z njihovo novo pridobitvijo, potem pa se hitro obrnit na vzreditelje (pa ne tistega, ki so mu nesli denar!!!) za nasvet in pomoč

jp Robin, na čelu nam piše "BUDALA", najbolje da z vzrejo rodovniških psov prenehamo, samo potem ne vem, od kje se bodo jemali tisti "čistokrvni brez rodovnika", bo potem kmalu zmanjkalo "rodovniških staršev, za katere se nam ni ljubilo iskat vzrejnega dovoljenja, ker je to čisto brez veze"

Matoma, imam rodovniške višavce,  do sedaj so se še vsem mladičem uhlji postavili sami pokonci še pred oddajo, brez pomoči, mati narava je sama tako poskrbela, moje višavke niso nič bolane, prav tako cena mladičkov ni precenjena; sorry, to je enako kot če bi šel v avtosalon in hotel za ceno fičota kupiti mercedesa in potem bi prodajalca prepričeval, da je mercedes precenjen avto


ampak smo res BUDALE NA KVADRAT  Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1720 : ponedeljek, 31.10.2011 : 19:51:20 »

Hvala vsem trem Smiley
Žal nam je MATOMA medtem ušel. Upam, da mu je rejec ta čas že razložil, kaj mu je prodal, oz. kako spremeniti tisto, kar je kupil, v tisto, kar je plačal Undecided

Moram pa takoj popravit zapis o starosti mladičkov na linku KLIK, ker so bile zdajle dodane tri slikce, na katerih so nedobudni uhački stari devet tednov Smiley Kiss Na naslednjih šestih pa so stari mesec in pol, kot pravi miriam. Smiley
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1721 : ponedeljek, 31.10.2011 : 20:01:46 »


sorry, to je enako kot če bi šel v avtosalon in hotel za ceno fičota kupiti mercedesa in potem bi prodajalca prepričeval, da je mercedes precenjen avto


Smiley pri Slovencih so avtomobilske primerjave kar primerne, ko so večinoma vsi tako obsedeni z avtomobili. In jaz vse tiste, ki mi modrujejo okoli "čistokrvnih brez rodovnika", ki da so bolj zdravi ali pa da jih takointako ne nameravajo razstavljati (papir je pa menda samo za to) itd..., vedno vprašam, če bi kupili avto svoje omiljene znamke pri enemu, ki bi makino sešraufal skupaj v domači garaži iz nadomestnih delov ali delov "od konkurence", pritrdil na nos vozila znak izbrane avtomobilske znamke, in jim ga prodajal za recimo pol cene... Tko, brez papirjev, brez garancije, nepreverjenega izvora. Ko jih to vprašam, vsi obmolknejo. Ker avtomobila pa nihče ne bi kupil "imitacije" oz. brez papirjev.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1722 : ponedeljek, 31.10.2011 : 20:08:31 »

 
Tele primerjave z avtomobili so pa za Slovenčke glih ta prave. Hvala za idejo! Točno to bom zdaj tudi jaz začela tistim "ta pametnim" prodajat - se mi zdi, da me bodo hitreje razumeli, kot če razlagam o štepanju in kaj to je.  Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1723 : ponedeljek, 31.10.2011 : 20:15:53 »

Pepsi, se spomniš tiste reklame za pežo 206 izpred let... ko indijec v domači garaži naklepa skupi imitacijo 206-ke, ker si ne more privoščiti originala? http://www.youtube.com/watch?v=EyGZVR72Vbk
 Evil Evil Evil
Tazga pežoja ne bi hotel noben Slovenc, psa, naklepanega skupaj iz nepreverjenih virov, pa mirno...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1724 : ponedeljek, 31.10.2011 : 20:51:04 »

Hja, ne gre tole tko enostavno, ker bodo takoj tapravi ljubitelji psov povedali, da se psov pa res ne sme primerjat z avtomobili, ker so psi le živa bitja, blabla ... Tongue Ampak v Sloveniji je kupovanje mešancev kar nekakšen nacionalni šport (kolk zanimivo, da je nacionaln šport tudi kupovanje večjih avtov, kot jih imajo sosedi Kiss) in če bi ekonomisti merili situiranost Slovencev po tem, koliko denarja zmečemo čez ramo ob nakupih psov brez porekla, bi se pojavili v samem svetovnem vrhu tistih narodov, ki imajo preveč denarja in ga z velikim veseljem mečemo stran. Mešancev je namreč na vsakem koraku več kot dovolj zastonj. Ampak ne, Slovenci jih hočemo plačevati v večih stoevrskih bankovcih Cool

Tko, brez papirjev, brez garancije, nepreverjenega izvora.

miskica, pri primerjavi si izpustila enega najpomembnejših momentov - SERVIS Tongue. Po pravilu namreč "servisiranja" pri mešancih ni. Prodajalci večinoma po prejemu denarja izginejo v mišjo luknjo in s svojimi vprašanji se lahko novi lastniki obrnejo le na ... Hm ... Mal višje poglej Wink Smiley
Al pa na pametne veterinarje? Me čudi, da ni MATOMA vprašal veterinarjev glede uhljev, če so se že pred nakupom izkazali za tako hude reference.

Meni je resnično fenomen, da nekdo, ki ima malo denarja oz. ga težko spravi na kup, kupi nekaj, kar stane recimo 400 €, pa za to sploh ne ve, kaj bo dobil, oz. ve lahko le to, da je kupil mačka v žaklju. Nekako si predstavljam, da vsak, ki nima denarja na pretek, obrne vsak euro dvakrat ali trikrat in poskusi opraviti najboljši nakup za toliko, kolikor ima. Torej, če bi se šli po načelu varčnosti, ne bi bilo nikoli nobenega kupca mešanca za več, kot morda za ceno cepljenja ali pač nek simbolični znesek, kar je zagotovo krepko pod 100 € in ne nekajkrat 100 €. Če želiš opraviti smotrn in poceni nakup, je treba opraviti domačo nalogo od začetka do konca - najprej naštudirat vzreditelje, njihove pse, od teh potomce in žlahto, potem mal skalkulirat, kam sežem z budgetom, mal se it kupca na turškem bazarju in ... uspešen in varčen nakup nikakor ne more izostat.
Logiran

Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines