mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:38:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 215406 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MATOMA
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1725 : torek, 01.11.2011 : 15:06:35 »

najprej se opravičujem vsem ki sem jih kakorkoli užalil, to vsekakor ni bil moj namen.
obrnil sem se tudi ze na prodajalca, ki je izredno prijazen in mi je povedal da še ni imel primera da se usesa nebi dvignila, je pa rekel da je imel primere da so se dvignila tudi pri 6-7 mesecev. od tega prodajalca sem kupil psa ker ga je prijateljica kupila tu pred 4imi leti in je vse ok. zdaj pa se enkrat prosim ce ima kdo kaksen nasvet ce ga lahko prosim zaupa. se enkrat se vsem ki sem jih užalil opravičujem in upam da se bodo usesa našemu kužku postavila z ali brez vase pomoči.
 
Logiran
MATOMA
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1726 : torek, 01.11.2011 : 15:29:43 »

Najprej se opravičujem vsem, ki sem jih užalil, to vsekakor ni bil moj namen.
Glavni namen mojega posta je bil, da se obrnem na vas kot poznavalce ki takšne pse vzgajate in rejite in bolj veste kaj se lahko v takem primeru stori. klical sem tudi prodajalca, ki je zelo prijazen in mi je povedal da je imel ze primere da so se usesa postavila tudi pri 6-7 mesecev. Psa od istega prodajalca je kupila tudi prijateljica pred 4imi leti in je vse ok. Zadnjic nisem napisal da ima pes ze skoraj do polovice gor ušesa potem pa se mu kar prepognejo in visijo dol. Če ima kdo kaksen nasvet, mu bom zelo hvaležen, vsem , ki pa sem jih užalil, pa se se enkrat opravičujem.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1727 : torek, 08.11.2011 : 14:23:11 »

Tole, da se kakšnemu psu še pri 6-7 mesecih dvignejo ušesa se ti je pa zlagal kolikor je dolg in širok. No, javi nam čez 3 mesece kakšno bo stanje.
Logiran
matey18
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #1728 : torek, 24.01.2012 : 14:20:50 »

Pozdravljeni

S punco imava 4 mesece staro psičko ZVT z rodovnikom. Vse je v redu le iz ušes ji cudno "smrdi". Veterinar je pogledal in pravi da je vse v redu pa me zanima če je to normalno da imajo višavci svoj vonj iz ušes ali ne?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1729 : sreda, 01.02.2012 : 21:37:26 »

Hmmm, načeloma ni normalno, da bi jim smrdelo iz ušes, elektronsko je pa težko vedet, kakšen je tale smrad. Če je veterinar uho pošteno pogledal, ne samo tako od zunaj in pravi da ni nič, potem mu je že za verjet nekako no. Če pa je samo tak malo od zunaj pogledal, potem pa raje pojdite kam drugam. V vsakem primeru, pa tudi za vaš občutek, pa ne bi škodilo sčistit ušes preventivno s kakšnim od preparatov. če ne obvladate sami prosite za pomoč vzreditelja, načeloma vam bo rade volje pomagal.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #1730 : nedelja, 10.06.2012 : 18:18:03 »

Živio!

Mi lahko kdo priporoča kak naraven, nežen šampon za višavko?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1731 : sreda, 13.06.2012 : 14:37:23 »

Jaz uporabljam All Sytems in Biogroom šapone, v vsakem primeru pa takšne za trdo-resasto dlako, ki ne vsebujejo preveč "mehčala" oziroma balzama. S klasičnimi šamponi, bo dlaka dolgoročnejše slabša. Katere izmed znamk, pa so najbolj naravne pa nebi vedela, vsekakor bodi pozoren na zgoraj napisano, da je za resasto dlako.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #1732 : sreda, 13.06.2012 : 19:58:20 »

Hvala, veš mogoče, če se da nabavit v kakšni spletni trgovini pri nas? Pa še eno vprašanje, imaš mogoče oziroma ima kdo izkušnje, da bi imel njegov kuša zelo hrapave blazinice, razmišljam, da bi jih bilo dobro s čim namazat, čeprav ni navdušena, če ji šarim po tačkah Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1733 : četrtek, 14.06.2012 : 08:58:53 »

Namažeš ji najbolje s klasičnim vazelinom, pa jo fajn zamotiš potem, da si ne poliže dol. Mi mažemo sicer samo pozimi zaradi soli na cesti.

Šampone pa all systems na razstavah, biogrom tudi v raznih trgovinah.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1734 : četrtek, 14.06.2012 : 10:04:55 »

Če kaj pomaga, moja prva psica (sicer čisto druge pasme) je imela zelo hrapave blazinice, sploh če jih primerjam z vsemi ostalimi napimi psi. Nikoli nismo nič mazali ali kaj podobnega in tudi sicer je imela najbolj vtrjene blazinice od vseh skupaj  Cheesy Wink

Lahko je cel dan laufala po asfaltu in ni imela nobenega problema. Jo je pa v primerjavi z ostalimi malce nesel led pozimi. Takrat smo jih morali malo bolj zaščitit...

Z mazanjem izven zimskih razmer ne vem, če boš kaj koristnega naredila, razen, če je to posledica kake mehanske poškodbe, ampak tudi v tem primeru ni potrebe...
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #1735 : četrtek, 14.06.2012 : 12:11:34 »

Hvala obema Smiley
Logiran
ninchy-roxy
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1736 : ponedeljek, 02.07.2012 : 09:01:27 »

Hei,tudi jaz za svojo višavko uporabljam šampon bio groom super white za belo dlako
in je ful dober se mi zdi,sicer je za mehko dlako,ampak me to ne moti ker ne hodimo na razstave  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1737 : ponedeljek, 09.07.2012 : 20:44:16 »

Na razpolago imamo dve psički, skoteni 31.5., za oddajo po 27.7.


Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1738 : petek, 27.07.2012 : 11:56:20 »

Psički še vedno na voljo, vse informacije tukaj: http://www.mojpes.net/modules/legla/article.php?storyid=1151
Logiran
Lary
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #1739 : nedelja, 02.09.2012 : 22:24:49 »

Pozdravljeni!

Na ta forum sem se prijavila, ker res ne vem, kako naj še pomagam našemu Lariju. Star je 10 let in zadnje leto se mu pojavlja kot nekekšna srbečica na stiku tačk in trupa. Na čase ga tako srbi, da se spraska do krvi. Sedaj se mu je podobo zgodilo tudi pod repkom.

Peljala sem ga že k veterinarju, kjer sem dobila šampon proti srbenju (za občutljivo kožo).

Stanje je samo še slabše. Bolj kot ga kopam, bolj ga srbi.

Brala sem, da je nekdo zamenjal hrano in je bilo boljše. Zanima me, katete brikete naj kupim, da bi  se stanje v čim krajšem času izboljšalo (seveda, če srbenje izvira iz hrane) in kaj lahko še naredim.  Kuža  se mi smili, pomagati pa mu tudi ne znam.

Sedaj ima nateknjano "trobento" okrog vratu, da se ne more praskati in gristi, vendar to ni rešitev. Na obolelih mestih ga sicer mažem s kremo iz aloe vere, ki malo oblaži srbenje, vendar vzrok še vedno ostaja.

Mi lahko kako pomagate s kakšnim nasvetom iz vašeih izkušenj?
Logiran
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines