mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:38:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Basenji - čvek  (Prebrano 53312 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Beba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4



« : sreda, 30.10.2002 : 11:23:36 »

Zanimam se za pasmo Basenji. O pasmi vem kar nekaj iz knjig in interneta. Zanima me, če je med vami kdo, ki je psa te pasme imel ali ima, izkušnje,...

Beba
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 30.10.2002 : 18:18:38 »

Beba pozdravljena,

basenji je prvobiten pes, ki kljub atraktivnemu videzu niti slucajno ni neproblematicen in " navaden" pes. Imajo kar nekaj pasemsko tipicnih karakternih tezav (npr trdoglavost in netoleranca do drugih psov). Ne lajajo temvec zavijajo in njihov ugriz je podoben ugrizu kace.
V centralni Evropi ima najboljse basenjije psarna v Franciji "Out of Africa", nekaj izvrstnih psov je v Nemciji (mislim, da se gospod pise Koch in je dokaj reden gost slovenskih razstav). V skandinaviji je prav tako nekaj izvrstnih psarn - Sternhimels npr.
V ZDA pa je stevilka 1 Akuaba.

Ostalo pa se strinjam z Darkotom.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #2 : sreda, 30.10.2002 : 19:42:08 »

Seveda ne smemo mimo krasnega predstavnika te pasme - Ch Jethard Cidevant-a, ki je bil leta 2001 najlepsi pes (BIS) mogocne razstave v UK - Crufts-a. Wink Cheesy

****
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #3 : četrtek, 31.10.2002 : 08:51:28 »

Barbka, Sally in ostali

Ko sem omenil le Phillys, sem v mislih imel tiste, ki niso predalec.

Drugace francoska psarna "**" je zakon pri basenjijih (njihova vzreja izvira iz pradomovine basenjijev).
Njihove pse ima Hans Juergen Koch (Nemcija), ki je razstavljal v Sloveniji.

Phillys zivi pri Dunaju in je redni gost na nasih razstavah. Je zelo prijazna ter vedno pripravljena na razgovor o basenjijih.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
Cat
gost
« Odgovor #4 : četrtek, 31.10.2002 : 20:47:27 »

Ziv,
tudi jaz imam 2 predloga o Basenji psarnah. Prva se imenuje **(Danska) druga pa ***(Nemcija). Vzreja slednje temelji na vzreji psov Iz psarne ***. ***v svojo vzrejo velikokrat vpelje svezo kri iz Afrike-tam je redna gostja in prav tako Ambasad a Kiafrika.
O psih gospe Phyllis sem slisala kar nekaj negativnih zgodbic. Ne vem sicer, ce bi jim verjela, saj so prisle iz ust ljudi, ki se prav tako ukvarjajo z Basenjiji in vsi vemo kaj in zakaj lahko potem take storije nastanejo. Veliko njenih psov sem tudi sama videla(na nasih in tujih razstavah) in moram reci, da so za moj okus, mnogo predrobni(sama sem velika ljubiteljica hrtov-ampak njeni psi so pa res suhljati) in to je ena izmed(morda celo "smesnih") zgodbic, da gospa svojih psov ne hrani toliko kot bi jih morala. No na lasne oci sem se pa prepricala, da njeni psi obozujejo prezvecene cigumije(ki jih na razstavah po tleh nikoli ne primankuje). V druge pravljice(ali resnice) se ne bi spuscala, ker se v kaksne  podrobnejse raziskave o njej in njeni vzreji nisem nikoli poglabljala.

LP
Logiran
Beba
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4



« Odgovor #5 : torek, 05.11.2002 : 11:45:14 »

Najlepša hvala za odgovore. Kot sem že napisala mi je pasma poznana, tudi vzreditelja ni tak problem dobiti. Upala sem, da je med vami kdo, ki te pse ima, torej konkretne informacije.

Vseeno še enkrat hvala, Beba
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #6 : torek, 05.11.2002 : 11:54:35 »

No,
jaz jih sicer nimam, sem pa obcasno zivela z basenjiji - tako pri meni, v SLoveniji, kot na Finskem.
Ti, s kateirmi sem prezivela cas, so bili do ljudi ful OK, do psov pa zelo problematicni. Baje je to najvecja tezava teh psov. Na sprehodu imajo velikokrat zamasena usesa (nekateri absolutno), ceprav so seveda izjeme. Imajo kar dolgo zivljensko dobo in njihova nega je nezahtevna. Cist na kratko.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 06.11.2002 : 22:37:12 »

Nadja,
predlagam, da kontaktiras gospod Pio, psarna ****in jo povprasas o karakterju basenjijev in zivljenju basenjijev z drugimi psi. Basenjije ima ze 20 let, ni pa velik vzreditelj. Loviisa, trenutno najstarejsa , je stara 14 let. Pse je imela tudi v solastnistvu z Anelli Pukilla, Nr. 1 na Finskem - med vsemmi pasmami.


Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
J.J.
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 07.11.2002 : 19:48:54 »

Ojla !!!

Jaz imam basenji-ja in če se mene praša so to karakterno
zelo težki psi in rabijo dosti ukvarjanja z njimi drugače so
lahko tudi uničevalni. :))

Če hočeš kkšne podrobnejše detajle mi piši.
Logiran
Speedster
gost
« Odgovor #9 : nedelja, 17.11.2002 : 20:45:14 »

No jaz sem pa bližnji sosed od gospe Galičeve ter lahko samo potrdim kar je rekel Darko. Ti kužki so skoraj ves čas v ograjenem prostoru ca 30 m2. Notri ima 4 kužke(2 bas., 1 beagle, 1 mešanček),od tega ima en basenji skoraj vedno nagobčnik.
Spuščeni so zelo redko, skoraj nikoli, sprehod je dolg ca 100 m gor in 100 m nazaj do pesjaka in cel dan se sam derejo, tako psi kot ona na njih. Jaz jih pri njej ne bi kupil niti pod razno.
lp, gape
Logiran
Zdravc
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #10 : torek, 03.12.2002 : 15:05:27 »

Pozdravljena Beba,

doma imamo enega razvajenega basenjija, psičko Dino, ki bo ta mesec dobila mladice. Dina je naš prvi pes iz legla ***, prvega v Sloveniji. Ne bom razpravljal o značaju te pasme, ne o vzrediteljih, lahko pa ti zatrdim, da po basenjiju nebi hotel imeti nobene druge pasme. Podobno zagotovilo boš našla na skoraj vseh spletnih straneh ljubiteljev basenjijev povsod po svetu. Če te zanimajo informacije iz prve roke, ni treba po te v "tujino", enostavno pokliči ****.
P.S.:tole ni reklama za leglo!
Lp Zdravc
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #11 : sreda, 04.12.2002 : 15:40:10 »

Živjo!
Mene pa zanima katera je dobra knjiga o basenjijih verjetno je v angleščini. Sprašujem pa zato ker delam projetkno nalogo pri informatiki in rabimo tudi nek "knjižnji vir"
Logiran
Anfora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #12 : petek, 24.01.2003 : 00:23:19 »

PRVO LEP POZDRAV VSEM POZNAVALCEM PASME BASENJI !

NAJPREJ OPRAVIČILO, KER NISEM REDNA GOSTJA TEGA FORUMA IN NE SPREMLJAM VAŠIH ZANIMIVIH POGOVOROV.

RES JE, VZREJAM BASENJIJE IN JIH TUDI PRODAJAM. AMPAK TAKŠNI SO VSI VZREDITELJI. MLADIČKE  ŽELIMO PRODATI, LE KDO JIH PODARJA? VSI VEMO KAKŠNE SO CENE RODOVNIŠKIH PSOV.
GOSPOD DARKO, KOLIKO BEAGLOV STE PODARILI, KO JE IMELA VAŠA PSIČKA PASME BEAGLE MLADIČKE ? STE BODOČIM KUPCEM NAŠTELI VSE SLABOSTI BEAGLOV?

LAHKO NAPIŠETE, KOLIKŠNA JE BILA CENA MLADIČKA, ALI JE TO POSLOVNA SKRIVNOST ? ALI JE TO BOJ ZA TRŽIŠČE, ALI NE?
JAZ VSAKEMU KUPCU BODOČEGA PSA POVEM, KAR GA ZANIMA, OD TEGA DA PES NI NAJBOLJ UBOGLJIV, DO TEGA DA ZAHTEVA VELIKO POZORNOSTI IN LJUBEZNI,... TOLMAČI SI PA VSAK PO SVOJE. NOBENEGA NE SILIM V NAKUP!!!

SEDAJ PA ŠE ODGOVOR MOJEMU BLIŽNJEMU SOSEDU G. ŠUŠTARŠIČU! GOSPOD ŠUŠTARŠIČ, PROSIM POMEDITE PRVO PRED SVOJIM PRAGOM. VAŠ PESJAK ZA NEMŠKO DOGO JE TAKO MAJHEN, DA SE GA ŠE IZMERITI NE SPLAČA. MOJIH 100 KVADRATNIH METROV ALI PA ŠE KAKŠEN VEČ KAR ZADOSTUJE. S TEM, DA IMAJO MOJI PSI DOSTOP DO DNEVNE SOBE, VAŠA PSIČKA PA ŠE GARAŽE NE VIDI. ALI STE JO DALI SEDAJ, KO JE BILO TAKO MRZLO V HIŠO, ALI JE ZOPET ZMRZOVALA CELO NOČ V NJENI UTICI? PA DRUGIČ, KO BOSTE ŠLI MIMO, PROSIM PREŠTEJTE MOJE PSE. PA ŠE NEKAJ, KO SEM PELJALA VSE PSE NA SPREHOD 3X DNEVNO, JE BILO ZA DOMAČINE TO OBUP IN GROZA, NAJ SE RAJE POSVEČAM SVOJIM TREM OTROKOM, SO GOVORILI, SEDAJ PA PSE SPREHAJAM PREDVSEM ZVEČER, PA SPET NI DOBRO, KER ME NE VIDITE. ALI SE VAM MORAM DRUGIČ JAVITI NA ZVONEC, KO GREM Z NJIMI VEN?

P.S. S TEM ZAKLJUČUJEM DEBATO O MOJIH PSIH, VSI, KI IMAJO KAJ PRIPOMNITI, PA NAJ SE PRVO OGLASIJO PRI MENI DOMA.

GALIČ ALENKA
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #13 : petek, 24.01.2003 : 07:25:00 »

Citat

PRVO LEP POZDRAV VSEM POZNAVALCEM PASME BASENJI !

NAJPREJ OPRAVIČILO, KER NISEM REDNA GOSTJA TEGA FORUMA IN NE SPREMLJAM VAŠIH ZANIMIVIH POGOVOROV.

RES JE, VZREJAM BASENJIJE IN JIH TUDI PRODAJAM. AMPAK TAKŠNI SO VSI VZREDITELJI. MLADIČKE  ŽELIMO PRODATI, LE KDO JIH PODARJA? VSI VEMO KAKŠNE SO CENE RODOVNIŠKIH PSOV.
GOSPOD DARKO, KOLIKO BEAGLOV STE PODARILI, KO JE IMELA VAŠA PSIČKA PASME BEAGLE MLADIČKE ? STE BODOČIM KUPCEM NAŠTELI VSE SLABOSTI BEAGLOV?

LAHKO NAPIŠETE, KOLIKŠNA JE BILA CENA MLADIČKA, ALI JE TO POSLOVNA SKRIVNOST ? ALI JE TO BOJ ZA TRŽIŠČE, ALI NE? .................................

GALIČ ALENKA


Gospa Alenka!

Samo odgovor na vprasanja napotena na mene:

- Vse mladice sem prodal po MOJI ceni (poklicite me, in vam bom dal telefone vseh lastnikov, da vam oni povedo koliko so placali)
- Tiste, ki so se hoteli pogajati, sem zavrnil. Kupnina je konpenzacija za moje stroske, ne pa trzna kategorija, ali vir prihodkov. Moji prihodki so placa za delo v mojem poklicu.
- Za prvo leglo (30.01.2001) sem dolgo izbiral nove lastnike. Podarli nisem nobenega.
- Nimam nobene potrebe, da se borim za "trzisce". Kupce celo zavracam, ker psiko ne mislim pariti do jeseni.
- Coco je prvo leglo imela jan 2001, ko je bila dovolj stara in fizicno zrela (3 leta 2 mes)
- Legla je imela: 30.01.2001 (6 mladicev), 13.04.2002 (tri mladica), naslednje (njeno zadnje) ne bo pred septembrom/oktobrom 2003.

Nobenega legla nisem, in ne bom imel "brez papirjev". Kaj pa vi???

Pozdrav
Darko L.

Logiran
marjeta
gost
« Odgovor #14 : ponedeljek, 03.02.2003 : 15:05:51 »

Zdravo! Danes sem prvič prebrala kup neumnosti o basenjijih in kot sem lahko razbrala, večina udeleženih sploh nima psa te pasme. Sama sem lastnica psičke  basenji in trenutno imamo domače leglo. Res je, da vsak lastnik svojega psa hvali oz.pasmo. Sedaj mi pa  povejte katera pasma je naboljša? Vsak si izbere pasmo, glede na svoje želje in potrebe. Jaz nimam slabih izkušenj oz. je basenji pes kot tudi drugi z veliko več kvalitetami, kot pa slabostmi. So pa ljudje, ki imajo vrednostni sistem drugačen in se kvalitete sprevržejo v slabosti in obratno...
Tudi jaz sem kupila svojo psičko pri *** in sicer v prvem leglu. Imam samo to pripombo, da je gospa z vsakoletno produkcijo basenjijev le-tem krepko znižala tržno ceno, z odnosi s sosedi  pa "pridelala" basenjijem slab prizvok. Glede na zadnje sosedsko besedičenje pa Lips Sealed :-/. Lep pozdrav in brez zamere!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines