mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:21:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: V SPOMIN MOJIMA KAJAMA
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: V SPOMIN MOJIMA KAJAMA  (Prebrano 1821 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lucky_
novinec
*
Sporočil: 2


« : sobota, 03.03.2007 : 10:18:21 »

Preden začnem z opisovanjem moje nesreče, naj vsem, ki ste izgubili svojega najboljšega prijatelja, ISKRENO IZREČEM SOŽALJE, kajti vem, kaj takšna izguba pomeni.

Prvo kužiko Kajo sem dobil v 4. razredu OŠ. Bila je mešanka med nemškim ovčarjem in Lassijem. Lepa in pridna punca, skupaj sva preživljala ves moj čas. Dokler ni prišel usodni oktoberski dan, ko je zagledala na travniju čez cesto sosedovega psa in stekla k njemu. Toda v tistem trenutku je pripeljal avto in ... Nismo ji več mogli pomagati. Umrla je stara 1leto 2meseca. Mnogo prezgodaj. Drugi so rekli, da je bila samo pes kot vsi drugi. Toda bila je več - bila je moj najboljši prijatelj.

Še isti mesec sem dobil novega psa - 2 meseca staro mešanko med nemškim ovčarjem in kraševcev. Ime sem ji dal Kaja. Punca, da se šika. Skupaj sva preživela več kot šest let, z menoj je šla v srednjo šolo. Toda jeseni 2005 je prišla bolezen - vnela se ji je maternica. Po posvetu z veterinarjem smo prišli do dveh možnosti - operacija ali injekcija. Operacija naj ne bi bila zanesljiva. Končna odločitev je bila injekcija. Žalostni trenutek je prišel 27.10.2005 ob 810. Ta dan in uro vsak mesec obeležim z munuto molka v spomin na obe.
Mnogi pravijo, naj ju pozabim, toda kako naj pozabim na nekoga, ki mi je v življenju največ pomenil, na nekoga, ki mi je stal ob strani in me branil.
KAKO NAJ ČLOVEK POZABI NA MOKER SMRČEK, MEHKA UŠESA, GLOBOK IN ISKREN POGLED in PRIJATELJSTVO!


Danes me ponovno razveseljuje 9 mesečni mešanček med nemškim boksarjem in labradorcem Lucky, ki mi pomeni vse na svetu. Toda spomin na obe moji Kaji še vedno živi, pisanje in pripovedovanje o njiju pa mi še vedno SPROŽI SOLZE V OČEH.



KAJI, VEDNO BOSTA V MOJEM SPOMINU!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #1 : nedelja, 04.03.2007 : 10:35:25 »

Žal mi je za tvoji Kaji, vendar v življenju je tako, da nismo večno. Zelo hudo je kadar izgubimo svojega kosmatega prijatelja, vendar v tolažbo so nam spomini nanje in dejstvo, da jim je bilo z nami lepo prav tako kot nam z njimi, da smo lepo skrbeli zanje in naredili vse, da so bili naši kosmatini z nami srečni.
Vedno so v spominih z nami zato jih nikoli povsem ne izgubimo in jaz verjamem, da se nekoč spet snidemo .
Janad
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2 : sreda, 07.03.2007 : 14:49:52 »

Lucky, najboljšega prijatelja nikoli ne pozabiš! Zato ni nič narobe če se spominjaš svojih psičk. Čez čas se bodo solze umaknile lepim spominom, tekanju po travnikih, igri in ljubkovanju. To so zakladi ki jih nosimo s seboj, so čustva in neponovljivi trenutki, ki nam jih dajo lahko le živali.
Nov prijatelj ti bo dal nove spomine, novo veselje. Vendar ob tem ne zbledi ljubezen do pokojnih.
In res je, vsi smo umrljivi. Žal imajo psi kratko, prekratko življenjsko dobo. Vsakega ki se odloči za psa čaka tudi ta trenutek, čeprav vsi upamo da ga kar ne bo. Zato živi danes, pobožaj svojega psa, igraj se z njim, imej ga rad. To je največ, kar mu lahko daš in s tem bo nekoč odšel v pasja nebesa.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #3 : sreda, 07.03.2007 : 20:27:48 »

Sad
Žalost, žalost....ko te zapusti prijatelj. Ko sam žaluješ mnogi pa ne razumejo.
Bo čas prinesel svoje. Ko ti bo hudo se spominjaj in bo minlo.
Ja življenjska doba teh naših kosmatincev je pa vsekakor prekratka.
Mojo psičko je tudi zbil avto, ko je bila stara 2 leti in ostal nam je 2 tedna star mladiček. Potem se je pa začelo s flaškami. Apak je preživel in zdaj romavaskupaj e celih 12 let. Nedotakljiva  Cheesy Prijatelja

Sej bo...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: V SPOMIN MOJIMA KAJAMA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines