mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:33:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Hrvaški ovčar
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrvaški ovčar  (Prebrano 29934 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #30 : ponedeljek, 16.08.2004 : 15:24:56 »

Oj, Buco, nič se sekirat glede razumevanja, mi smo "poligloti" Grin Kaj pa ti, a nas razumeš Huh

Hrvaški ovčar -> moja ljubezen številka 2. ali 3.  Kiss
Ko sem z mojo šiperkico hodila po Šolti (tj. en otok nasproti Splita) so me vsi spraševali, če je to hrvaški ovčar. Nak, sem rekla, to je "Šoltanski vuk" Grin
In sem potem po knjigag gledala, in ugotovila, da saj ni čudno, da so zamenjali.
V živo sem potem spoznala pok. Rokota (v ZG in potem na svetovnem v Milanu), pa Alenovega (potom Dejana, ki ima edino hrvaško šiperko)...
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #31 : torek, 24.08.2004 : 22:54:16 »

Mala Graa napreduje krasno. Sicer ni več tako mala. Prerasla je že vse tri pinče in pa tudi precej je težja od njih (to občutim predvsem jaz, ki jo nosim vsak dan najmanj 5x po stopnicah). Preživeli smo čudovit vikend v Bratislavi. Samo nora je na vodo. Probala je vodo iz vseh vodnjakov v Bratislavi in parih na Dunaju. Preživela pa je tudi družbo Keri na tekmi Cheesy Shocked. Drugače pa je ful pridna.
Baje je precej manjša od Groma.
Kako Živa? A že kaj trenirate agility?

Lep pozdrav, Ivana
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #32 : četrtek, 26.08.2004 : 06:41:33 »

Živa bo veliko bolj srečna, ko bo Grom menjal zobe. Ker ima bolj malo dlake, je reva vsa popraskana od njegovih šivankic Roll Eyes. Sicer je pa Grom po višini že skoraj večji od Žive, po kilaži pa še malo zaostaja. Je pa tudi tako priden in resen, da so me že slišali izjavit, da se ne obnaša normalno za pasjega mladiča Grin.

Obožuje žogico in na poligonu običajno pokrade in odnese vse žogice, tudi od Ceri. Ceri ga je zaradi tega sicer že trdo prijela in nekaj časa je bil pri njej malo bolj previden, ampak izgleda, da je že pozabil lekcijo Roll Eyes.

Kar se agilityja tiče, smo bili kar pridni celo poletje in že komaj čakamo jesenske tekme. Pridem v soboto v Ljubljano, v Zagorje in Tržič pa me ne bo, ker grem končno na dopust Cool. Ti greš na IMCA-o?
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #33 : četrtek, 26.08.2004 : 06:47:15 »

Ne na IMCO ne grem, pa tudi v Ljubljano ne. Si bom privoščila še malo dopusta. Grem pa tako v Zagorje, Tržič, Naklo in Hrušico. Pa verjetno še kakšno tekmo vmes najdemo.

Veseli me, da je Grom bolj "trdnega" karakterja kot Graa. Graa jih je "fasala" od Tax pa se zdaj boji vsega velikega in črnega.

Lep pozdrav, Ivana
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #34 : torek, 14.12.2004 : 14:19:34 »

No, da malo pometem prah s te teme. Mi še kar rastemo, redimo pa se bolj počasi. Še dobro, da ima Grom toliko dlake, če ne bi me še mučenja živali obtožili Undecided. Dlake ima pa vsak dan več, se mi zdi. Zdaj igleda tako:

Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #35 : torek, 14.12.2004 : 21:37:15 »

Ojla!

Ta vikend sem v Bratislavi videla sestrico-Gera od Graa in Groma in moram reči da so si vsi trije izredno podobni. Po velikosti je tu nekje kot Graa, njena dlaka je bolj skodrana kot Gra-jina in Grom-ova. Z Graa sta se celo malo igrali. Po temeljitem spoznavanju seveda. Bom ob kakšni drugi priložnosti prilepila še kakšno slikico. Trenutno nimam časa.
Jasna: se vidimo v Postojni?


Lep pozdrav, Ivana
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #36 : petek, 17.12.2004 : 09:13:45 »

Seveda pridemo v Postojno Wink. Mi, ki nismo bili v Bratislavi, imamo že kar abstinenčno krizo Tongue.

Sem že po slikah ugotavljala, da so si precej podobni, ampak v živo je to najbrž še bolj očitno. Bi bilo zanimivo videti celo leglo na kupu, pa kaj ko so raztepeni po celi Evropi Smiley.

Ko boš imela kaj časa, pa le prilepi kakšno slikico. Da me ne bo predolgo radovednost mučila Wink.

Nameravaš kaj razstavljat Graa? Jaz se nekaj odločam, da bi se šla z Gromom spomladi pokazat v Vrtojbo. Bomo videli.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #37 : torek, 12.04.2005 : 15:48:58 »

Hrvaška ovčarka v zavetišču Koper:

http://www.odpmz-drustvo.si/omeni/m174.html
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #38 : sreda, 27.07.2005 : 12:57:32 »

Tale slikica se mi zdi tako zanimiva, da jo moram objaviti še tukaj. Mali Lojzek je na spodnji meji standarda, veliki Grom pa na zgornji meji. Fanta imata istega očeta (ki je večji od Groma) in različni mami.



Lojzek in Grom, mali in veliki pes Smiley
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 27.07.2005 : 13:01:11 »

Tale ovčarka se še vedno oddaja. Kaj res ni nobenega ljubitelja pasme, ki bi ji namenil dom? Glede na to, da je pasma precej redka pri nas, sem mislila, da bo takoj oddana. Cry
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #40 : četrtek, 28.07.2005 : 09:22:39 »

Saj verjetno ravno zato, ker je pasma tako redka, poleg tega pa za večino na prvi pogled "nič posebnega". Ne vidiš jih na razstavah, ne vidiš jih na cesti in ljubiteljev te pasme pri nas skoraj ni (razen nekaj redkih izjem). Jaz sem na mojem koncu že vprašala vsakega, ki se mi je zdel vsaj približno primeren za posvojitelja, pa na žalost brez uspeha  Undecided.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #41 : četrtek, 28.07.2005 : 09:35:06 »

Kakšen pa naj bi bil posvojitelj? Da jaz ocenim malo moje prijatelje, ki si želijo imeti psa (pa ne vedo še kakšnega)...

LP
Sebi
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #42 : četrtek, 28.07.2005 : 09:51:42 »

"Potrebuje ljudi, ki jo bodo razumeli, a jo bodo kljub temu znali voditi," piše na strani ODPMŽ. Drugače pa naj bi to bil nekdo, ki se je pripravljen poučiti o pasmi in o psih na splošno (po moje lahko tudi začetnik).

To so aktivni psi, ki potrebujejo psihično in fizično zaposlitev, slabo prenašajo samoto, slabo prenašajo šolanje s prisilo in zelo radi lajajo. Zelo se navežejo na gospodarja.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #43 : četrtek, 28.07.2005 : 13:41:44 »

Se mogoce ve kdo je vzreditelj? lp
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 28.07.2005 : 13:49:28 »

Koliko vem, si je psico odsla pogledati ena od tekmovalk v agilityu, ki ima sama mudija. Povedala je, da je psica cisto normalna hrvaska ovcarka, ki je niso najbolje razumeli (v smislu pasemskih znacilnosti). Psica ni "pokvarjenega" karakterja.
Vzreditelj je Slovenec (do sedaj edino slovensko leglo), in ve, da je psica v azilu...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Hrvaški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines