mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:12:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?  (Prebrano 19048 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #30 : nedelja, 10.08.2008 : 15:25:35 »

Živjo!

Jaz imam doma že slaba 4 leta morskega prašička, ki je od nekdaj svoboden - spi pod mojo posteljo, je na dekci pred mojo omaro, v kletko pa "zaluta" le občasno...res pa je, da je skoraj nepremičen...

No pred 4imi meseci sem domov pripeljala mladiča (3 mesece starega) francoskega buldoga. Moj morski prašiček je že prej srečal kakšnega psa, in nanj pač ni reagiral, zato me za njega ni skrbelo. Psu smo pa takoj mpja pokazali, in sicer smo imeli eden psa eden pa mpja v naročju, in psu povedali, da je to naš pujs in da ga mora pustiti na miru. Poleg vsega tega živita pes in mp v isti sobi...

Moram reči, da na srečo ni nobenih težav...edino kar je bilo na začetku (prvi teden) je bilo to, da je pes kradel mpju travo in semena, pa sem ga tudi to odvadila. Je pa kakšen mesec nazaj skočil pes proti mpju, najbrž se je hotel igrati...mp seveda ni odreagiral, pes pa je bil kregan in smo sedaj vsi zmenjeni. Res pa je, da zaenkrat, ko psa pustim samega doma, mpja zaprem v kletko, saj nočem izzvati iz psa kakšnega maščevanja nad mpjem, ker ga pustimo samega doma Smiley

lp
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #31 : nedelja, 10.08.2008 : 18:07:12 »

Tako je pa zgledalo, ko smo dobili Klaja  Smiley Pujsek je pred kratkim poginil, zdaj imamo novo 3 mesečno Megi, črno-bela, vrtinčasta. Tudi z njo se razume, nasplošno ima zelo rad glodalce.

Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #32 : nedelja, 10.08.2008 : 18:09:28 »

Pa še ena:  Roll Eyes

Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #33 : nedelja, 10.08.2008 : 20:42:33 »

Kalsang, naš pes je vajen naših mačk, saj jih imamo kar lepo število. Nepoznanih pa ne mara. Vsakič sem morala biti pri spoznavanju nove mačke zelo previdna, potem pa se je sčasoma le navadil. Sedaj je njihov prijatelj. Razen na enega, ki se mu iz previdnosti ne pusti povohat ampak zbeži pred njim. To traja že od lanske jeseni. Sedaj imamo spet eno malo najdenko in sem začela razmišljati ali ne paničarim preveč in bi ju mogoče lahko že spustila skupaj. On se oblizuje ko jo gleda, z čeljustjo nič ne tleska, nekaj časa je napet in repek ne miga, nekaj časa pa sproščen z migajočim repom.
Najbrž potrebuje še malo časa, kaj meniš?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #34 : nedelja, 10.08.2008 : 21:00:42 »

Mislim, da boš ti najbolje vedela, kako ga spoznati z novo mačko, saj ti ga je uspelo že z več drugimi. Saj veš, počasi pa previdno. Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : ponedeljek, 11.08.2008 : 07:54:08 »

Čisto laičen nasvet glede kunčkov, buder in podobnega. Jaz imam žal zelo slabo izkušnjo. Chopper je od malega živel s kunčkom, spala sta skupaj, se podila nokoli, drug drugemu kradla hrano. No, pa je bil dovolj samo trenutek moje nepazljivosti.Chopper je kunčka zagrabil in ga vrgel čez sebe, pa je bilo konec. Tako da, bodite previdni.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #36 : ponedeljek, 11.08.2008 : 14:23:22 »

Hvala za nasvet Yo!
Sicer jih tudi jaz nikoli ne pustim sama skupaj v prostoru, ker konc koncev je pes, ki ima prirojene nagone.
Logiran
trapa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #37 : sreda, 01.10.2008 : 08:32:58 »

Pozdravljeni ljubitelji in ljubiteljice psov.


Dober teden dni imamo doma 2 leti staro mešanko iz azila, zadnjih nekaj dni pa imamo doma še malega 2 mesca starega mucka. Zelo rada bi jo pripravila do tega, da bi se vsaj tolerirala in bi ju lahko dopoldan pustila skupaj sama doma.
Osnovni problem je v tem, da psica grozno laja na mucka. Mislim, da niti ne laja iz jeze, ampak iz želje po igranju, češ "glej kaj sem našla" pa malo iz ljubosumja, čeprav se večinoma ukvarjamo z njo.
Tako imamo sedaj čez dan psico spodaj v stanovanju, mačka zgoraj in vloge zvečer zamenjamo. Vidita se samo nekaj  minut na dan, ravno toliko, da ju počasi navajamo drugega na drugo.


Sklepam, da bo počasi šlo na boljše. Najbrž bi morala psici ukazat naj ne laja in ignorirat to njeno zbujanje pozornosti?

Vsakega nasveta bi bila vesela, ker res še nimamo izkušenj na tem področju.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kako se pes razume z drugimi živalmi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines