mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:18:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Čiščenje zadnjice in smrčka
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje zadnjice in smrčka  (Prebrano 21792 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vivka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« : sreda, 31.03.2004 : 16:38:47 »

Doma imam knjigo v kateri piše, da naj vsake toliko psu obrišem zadnjico z vlažno krpo. Potem pa naj jo namažem z vlažilno kremo. Piše tudi, da moram včasih obrisati tudi nos in če je hrapav naj tudi njega namažem z vlažilno krmeo. Zanima me če je to res potrebno in če je, kakšno vlažilno kremo naj uporabljam? Huh Huh Huh
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #1 : sreda, 31.03.2004 : 18:13:38 »


Včasih je res potrebno umiti zadnjico(pride do kakšne driske ali pa se nasuši blato) sploh če imaš psa v stanovanju. Ne vem točno kaj piše v tvoji knjigi je pa tudi pomembno odstranjevanje notranjih parazitov.

Glede smrčka pa: če je roza obarvan-brez pigmenta-je bolj občutlijv na sončne žarke-ga lahko namažeš s kakšno vazelino.
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #2 : sreda, 31.03.2004 : 18:35:50 »

Ja jaz se tudi strinjam, da ga je ucasih treba ubrisati. Jaz ga takoj po sprehodu, ce ima drisko.  
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #3 : sreda, 31.03.2004 : 19:37:51 »

Jaz tudi Lizi včasih obrišem rito,vlažim je pa ponavadi ne.

Nos ima običajno suh,kadar premalo pije,na morju,ko hodi po soncu,jo pa včasih namažem s kremo za sončenje,ker ji je enkrat nos opeklo Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #4 : četrtek, 01.04.2004 : 17:55:55 »

LP za vse!
Pri nas prakticiramo vsakodnevno brisanje ritke, pa tudi frače, po vsaki potrebi. To naredim z otroškimi vlažilnimi robčki. Kupim jih v Sparu, tiste za občutljive otroške ritke.S temi robčki ji vsakodnevno obrišem tudi notranjost uhljev. Ta obred imamo po vsakem sprehodu, tako, da je že navajena na "dril" in se kar sama vsede pred vrati in počaka. Poleg tega obrišemo še tačke po vsakem sprehodu. Po vsakem pitju vode ali hranjenju pa obrišemo še notranjost gobčka oziroma gubic. Nosek pa obrišem v primeru, da se na njemu drži še ostanek kosila ali večerje. Nisem še nikoli probala namazati smrčka z vazelinom, se mi pa zdi zelo dobra ideja za poleti, ko je od vročine(ali morske vode) včasih čisto razpokan.A mislite, da bi prišel prav tudi za suhe in razpokane šapice(poleti od asfalta?)
LP,Miša
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #5 : četrtek, 01.04.2004 : 23:19:14 »

Nisem še nikoli probala namazati smrčka z vazelinom, se mi pa zdi zelo dobra ideja za poleti, ko je od vročine(ali morske vode) včasih čisto razpokan.A mislite, da bi prišel prav tudi za suhe in razpokane šapice(poleti od asfalta?)

Pomoje ne bi bilo slabo, da kadar ima razpokane blazinice in bi ga namazala ali pa z bepantenom, ki je tudi za suho in razpokano, vneto in podobno kožo, tudi otroško. Vem da pozimi tudi priporočajo ko je sneg, da se psu blazinice namaže z vazelinom ali pa kakšno mastno kremo.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #6 : petek, 02.04.2004 : 09:07:48 »

Missa,

vazelin je super za tačke- sicer imamo samo izkušnje od zime (Bubo šele čaka njeno prvo poletje), ampak se je zelo obneslo. Po vsakem sprehodu sva ji obrisala tačke (ali celo splaknila pod vodo in posušila, če je tacala po soljenem asfaltu) in namazala z vazelinom. Moram reči, da še nisem videla psa z bolj mehkimi blazinicami na šapkah  Grin Za poleti pa mogoče tudi ne bi bilo slabo.
Bepanthena ne uporabljam, ker je notri tudi malo alkohola, kar pa lahko razpokano kožo še bolj razdraži.

Lp,
Tina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #7 : petek, 02.04.2004 : 09:31:27 »

LP!
Glede bepanthena,medicinske K45 in Lekove LMK lahko rečem, da ne zaležejo kaj dosti(mogoče za mazanje smrčka). Po veterinarskem nasvetu smo veliko uporabljali dobre,drage kozmetične izdelke priznanih kozmetičnih izdelovalcev. Kakšne pa so cene teh malih stekleničk pa je jasno vsaki babi, ki kaj da nase. Moj Bučko je imel taaaaake mastino šape, da je en lonček trajal za 3x namazat, če sem mazale vse štiri blazinice. Zato se mi vazelin zdi nekako ugodnejša varianta,seveda pod predpostavko, da resnično zaleže.
LP,Miša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #8 : petek, 02.04.2004 : 09:36:23 »

Vazelin zaleže  Wink Vsaj tisti, ki ga uporablja Buba  Grin Kupljen je bil v Avstriji (pri nas ga še nisem videla), je tak prozoren lonček s temno plavo nalepko gor, piše pa z belimi črkami. Imajo ga v vsaki drogeriji, tudi v različnih velikostih, največji ima okrog pol kile, kar bi moralo zadostovati tudi za mastinske šapke  Grin Cene se ne spomnim več, ampak ni pretirana.

Lp,
Tina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #9 : petek, 02.04.2004 : 09:41:11 »

ok, eno neumno vprasanje - pa potem, ko psu z vazelinom namazes sape, nimas novega vzorca tal v stanovanju (odtisi in to...)? Ali vi vase mrcine prerpicate, da so takrat in se 3 ure (da se rec vpije) pri miru  Huh
m.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #10 : petek, 02.04.2004 : 09:50:37 »

LP!
Tole belo modro kilsko škatlico vazelina poznam, saj se ga na kmetih uporablja v drugačne namene, mi pa še nikoli ni padlo na pamet, da bi z njim mazala šape, ker se mi je zdel, no ...(glede na to, zakaj ga je naš veterinar uporabljal...)
Maja01,kako je s tem v stanovanju ne vem, ker sem Bučkota zmeraj namazala pred sprehodom po asfaltu in po navadi zvečer, ko smo šli spat in je on že itak bil v komi, da mu je bilo čisto vseeno kaj mu dajem gor. Do jutra pa se je posušilo. Kam smo prilezli od ritke do vazelina!
LP,Miša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #11 : petek, 02.04.2004 : 10:19:21 »

Kam smo prilezli od ritke do vazelina!

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #12 : petek, 02.04.2004 : 11:13:39 »

Maja,
žal imaš po nanosu vazelina take fine štampiljke po tleh  Grin pa še to samo par korakov (če ne namažeš predebelo), potem se že vpije v kožo. Lahko pa prakticiraš samo mazanje pred oz. med spanjem, tako kot je rekla Miša.
Lp,
Tina
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #13 : petek, 02.04.2004 : 12:45:36 »

Hej hov! Wink

je že kdo poskusil s kremo iz mlečne maščobe??....dobi se v vsaki večji drogeriji.
Če pomaga pri ljudeh,bi morala tudi kužatom....predvsem pri spokanih tačkah in smrčkih.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #14 : petek, 02.04.2004 : 12:48:00 »

ok, se eno vprasanje - pa je kuzolinom to ok, ce se jim maze smrcke s kremami? Mislim zaradi vonja kreme in vseh receptorjev za voh, ki so tam - ga nic ne ovira pri vohljanju?
m.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Čiščenje zadnjice in smrčka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines