mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:14:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Akita Inu
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akita Inu  (Prebrano 29415 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bluebear
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« : četrtek, 01.04.2004 : 15:45:04 »

Živjo!

Zanima me pasma Akita Inu. Ali poznate vzreditelje, cena mladicev z rodovnikom itd...


LP
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #1 : sobota, 03.04.2004 : 08:36:38 »

Legla te pasme pri nas, žal, ne boš našel. Pot pod noge in v Italijo ali Avstrijo.. Jaz sem iskala to pasmo pred cca enim letom. Neuspešno. Cene psov z rodovnikom se gibljejo okrog 1000 - 1200 EUR. Nikar pa jih ne kupuj na Češkem, kjer so cene za skoraj polovico nižje - vprašljivo poreklo. Morda ti lahko pomagajo v klubu za polarne pse.

Ne morem pa mimo pripombe, da so dosti bolj simpatični kot Veliki Japonski psi.

lp in srečno!

Alenka
Logiran
bluebear
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #2 : sobota, 03.04.2004 : 11:13:50 »

ok, najlepsa hvala! Smiley
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : sobota, 03.04.2004 : 11:38:24 »

Meni se pa zelo zdi, da so imeli leglo akit v psarni ****, samo to že mnogo let nazaj. Morda ti bodo pa znali svetovati. Srečno, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #4 : nedelja, 11.04.2004 : 08:51:54 »

Prosim poročaj o iskanju, upam da ti bo uspelo.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 13.01.2005 : 19:48:39 »

Na naši ulici živi en primerek tega psa, naj pa povem samo to da se te ljudje nič ne ukvarjajo z njim zato je postal zelo zelo agresiven, ven ga pa seveda peljejo 5 let stari mulci , halo kje pa so odgovorni starši. Upam da če se boš odločila za to pasmo da se boš veliko ukvarjala z njim, želim ti veliko sreče pri iskanju bodočega psa.
LP
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6 : četrtek, 13.01.2005 : 21:54:30 »

Na naši ulici živi en primerek tega psa, naj pa povem samo to da se te ljudje nič ne ukvarjajo z njim zato je postal zelo zelo agresiven, ven ga pa seveda peljejo 5 let stari mulci , halo kje pa so odgovorni starši. Upam da če se boš odločila za to pasmo da se boš veliko ukvarjala z njim, želim ti veliko sreče pri iskanju bodočega psa.
LP

Tudi v mojem kraju je en tak, le da nevem koliko je agresiven, res pa je da se z njim ne ukvarjajo.
Enkart sem šla tam mimo z Dinotom, tisti pes se je pa, prosto šetal na drugi strani ceste.
Mislim, da je skliznil. "Lastnik" mu sicer je nekaj žvižgal, samo pes ni no--jebal Smiley

Saj nebi bilo panike, samo vem da ne on, ne Dino ne marata ravno drugih samcev Wink

Drugače so mi pa to hudo lepi psi, 1x sem gledala v "Dogs with jobs", ko je bil en "pet terapevt". Smiley
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #7 : petek, 14.01.2005 : 07:24:31 »

Na razstavah redno srečujem gospdično, ki ima samca in mlado samičko in sta ena izmed posebnežev, ki se šetkata brez vrvice! Bom jutri preverila, pa ti dam lahko tudi njene podatke. In gospa, ki ima samčka veterana. So pa vsi tile kužki zelo zlo prijazni in lepo vzgojeni. Drugače pa, pridi na razstavo! Wink
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #8 : sreda, 26.01.2005 : 12:09:41 »

Kar se tiče agresivnosti te pasme. Pri tem psu je, tako kot pri psih tipa bull, izrednega pomena zgodnja socializacija in pravilna vzgoja. Prav tako pa ta pasma ni ravno primerna za začetnike. Sicer je pa za moje pojme to ena najlepših pasem.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #9 : ponedeljek, 04.04.2005 : 17:46:47 »

Prijatelj mojega fanta ima  akito- samca in je grozno popadljiv( brez heca), bog ne daj da  stopiš na njihovo dvorišče , če ni nikogar zunaj.   Pa še potuhnjen je .... nič ne nakaže  da mu kaj ne bi bilo všeč samo šavsne.

So ga vozili v šolo , pa so jih nagnali, ker s psom ni bilo mogoče delati.

Sem se pozanimala kje so ga dobili .  Italia. 




Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #10 : nedelja, 02.10.2005 : 08:56:27 »

Kar se tiče agresivnosti te pasme. Pri tem psu je, tako kot pri psih tipa bull, izrednega pomena zgodnja socializacija in pravilna vzgoja. Prav tako pa ta pasma ni ravno primerna za začetnike. Sicer je pa za moje pojme to ena najlepših pasem.
Prijatelj mojega fanta ima akito- samca in je grozno popadljiv( brez heca), bog ne daj da stopiš na njihovo dvorišče , če ni nikogar zunaj. Pa še potuhnjen je .... nič ne nakaže da mu kaj ne bi bilo všeč samo šavsne.
So ga vozili v šolo , pa so jih nagnali, ker s psom ni bilo mogoče delati.
Sem se pozanimala kje so ga dobili . Italia.
Pasma NIKAKOR ni za začetnike, pa tudi ne za "mehke duše", ki sicer imajo pasje izkušnje...
Strinjam se, da je to ena najlepših pasem, - pravi volk...
Žal pa popolnoma drži vse kar pravi Damayanti. Potuhnjen, hkrati pa naravno prepotenten, neustrašen, gospodovalen karakter, ki si bo znal hitro podrediti kompletno krdelo in doma zasesti "osrednji fotelj"  Grin
Rojen alfa...
(moja sodba tudi temelji na oceni samca, ki ga imajo naši prijatelji...)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : torek, 11.10.2005 : 13:44:28 »

To je eden od tistih psov, za katere rečemo da so v pravih rokah kralji, v nepravih pa.... Poleg vsega drugega so še izredno zviti in zelo samostojni. to, da so nekoga v šoli nagnali pa ne pomeni, da je bil neobvladljiv pes in da z njim ni bilo mogoče delati ampak da je bil zanič inštruktor in z njim ni znal delati. S silo pri njem ne prideš nikamor.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #12 : sreda, 12.10.2005 : 13:43:05 »

Poznam psarno **** iz Češke. Vzrejajo Akita ine. Poglej si na ****
lahko pa tudi kontaktiraš po elektronski pošti in to kar v slovenščini. Tako si dopisujem tudi jaz, ker imajo v tej psarni tudi mojo pasmo evrazijce.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #13 : sobota, 12.11.2005 : 08:38:42 »

Prijatelj mojega fanta ima akito- samca in je grozno popadljiv( brez heca), bog ne daj da stopiš na njihovo dvorišče , če ni nikogar zunaj. Pa še potuhnjen je .... nič ne nakaže da mu kaj ne bi bilo všeč samo šavsne.

So ga vozili v šolo , pa so jih nagnali, ker s psom ni bilo mogoče delati.

Sem se pozanimala kje so ga dobili . Italia.





Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #14 : sobota, 12.11.2005 : 08:43:04 »

Sem nekaj narobe naredila....

Akita je bila na Japonskem delovna pasma, tako da trditev, da z nimi ni mogoče delati ne bo držala. Je pa res , da bo mogoče treba malo več truda.

Šola, ki nekoga nažene, ker kao z psom ni mogoče delati je po moje zelo slaba šola. Tudi če mogoče pes ne dela 100% je boljše, da je v šoli, kot pa da  ni deležen nobeneg šolanja. Ne vem v katerem kraju se je to zgodilo ampak če je možnost bi jaz poiskala drugega inštruktorja.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Akita Inu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines