mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:17:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medvedi  (Prebrano 66091 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #150 : torek, 28.06.2011 : 21:52:23 »

So našli medvedka Srečka? Odgovor bo podala analiza DNK
Črna kronika - torek, 28.06.2011 20:05 Tekst: (tk)
Ljubljana - Na območju Kočevske Reke so lovci opazili medvedka, ki po starosti in velikosti ustreza pogrešanemu medvedku Srečku, ki ga je neznani storilec pred tednom dni ukradel iz zavetišča v Muti, poroča 24ur.com. Če gre res za tega medvedka, bo znano po opravljeni analizi DNK, medvedka pa so zaenkrat nastanili v zavetišču.

http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042455414
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #151 : sreda, 29.06.2011 : 07:41:35 »

Ne razumem. Kaj pa če ni on? Kar primejo žival in jo odnesejo v zavetišče??? Tile ljudje, kdorkoli že so (in očitno je takih čedalje več), rabijo en dober dober kompas, ker so čisto skrenili s poti  butnglavc Za bruhat.
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #152 : sreda, 29.06.2011 : 07:49:05 »

Menda ga niso iz gozda pobrali: http://www.rtvslo.si/slovenija/je-srecko-le-koncal-v-rokah-policije/260838

Pa tud če bi - verjetno bi posumli, da gre za tegale Medota ravno zato, ker bi rinil k človeku, pa ker nikjer naokoli ne bi bilo mame. Ker tako po moje niso šli pobrat prvega mladiča, ki so ga srečali. Pa tudi očitno ni bilo tako, da bi ga kar en lovec pobral iz gozda in odnesel, ampak je šlo vse lepo po uradni poti, preko zavoda za gozdove do PU Celje.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #153 : sreda, 29.06.2011 : 08:09:24 »

Hja, potemtakem se opravičujem. Živim še v kameni dobi in ko preberem, da so našli medvedjega mladiča, pomislim, da so ga našli v gozdu, kamor tudi spada. Se bom resetirala in naslednjič, ko mi bo kdo povedal, da je srečal divjo svinjo (na primer), se bom potrudila pomisliti, da jo je srečal na Kongresnem trgu  predaja 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #154 : sreda, 29.06.2011 : 08:54:35 »

Čaki, čaki, tole vseskupaj je precej čudno. Kdo je našel medveda - lovci ali štiri tačke? Je medved taval okoli ali je bil pri človeku, ki ga je očitno ukradel iz gozda in dal/prodal Logarjevim?
Če velja to zadnje - je morda ta oseba iz gozda odtujila celo več mladičev? In kaj pomeni, da ga bodo poslali v romunijo? Po čigavi odločitvi? In kaj pomeni, da ga bodo čez par let poslali nazaj?
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #155 : sreda, 29.06.2011 : 09:54:54 »

tule je njihov članek, v katerem je nekaj več informacij: http://www.vier-pfoten.at/website/output.php?id=1249&idcontent=3723&language=1 policija je z njimi žal vedno zelo skopa, dokler niso zadeve zaključene.

Očitno gre za organizacijo, ki so jo čakali tisti dan, ko je bil (ne)Srečko ukraden; torej za organizacijo za katero so se odločili na ministrstvu.

Majo pa z medvedi (kolk sem uspela poguglat na hitro) kar nekaj izkušenj, v Romuniji so vzpostavli neke vrste sirotišnico za medvede, kjer jih pripravijo za samostojno življenje v naravi: http://four-paws.org.uk/website/bearorphanage
A sem preveč pesimistična, če ne verjamem, da bodo lahko s tem medvedkom prav tako uspešni?

@Moksa: hehe, sej meni je bilo tudi (dokler nisem prebrala članka) logično, da bi ga našli v gozdu; samo glede na moje izkušnje z lovci in njihov odnos do medvedov sem podvomila, da bi kar prvega mladiča, ki bi ga zagledali, pobrali in vzeli s sabo. No, je pa res da poznam večinoma lovce nove generacije, ki imajo drugačen odnos do lova, narave in živali. Wink

Glede izvora Srečka se je pa med lovci že od začetka šušljalo, da je do Logarjev prišel na sumljiv način, ker v tistih koncih že desetletja ni bilo nobene medvedke.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #156 : sreda, 29.06.2011 : 10:32:52 »

Linka mi ne odpre, a se da najti - zgledajo v redu. A da bi pripravili medveda, ki je navajen na ljudi na življenje na prostosti  - ne verjamem.

Ni problem medveda pripraviti za življenje v divjini. Problem je najti tako veliko divjino, da prej udomačeni medved ne more priti do ljudi. V Sloveniji je nimamo. Zato si nikakor ne predstavljam, da bi medveda po nekaj letih vozili iz Romunije nazaj sem. Treba je vedeti, da so praktično vsi primerni prostori že zasedeni in da medvedje novega prišleka ne sprejmejo prijateljsko....in kamor se obrne ko išče še nezasedeno ozemlje so naselja....
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #157 : sreda, 29.06.2011 : 14:43:33 »

Ni problem medveda pripraviti za življenje v divjini. Problem je najti tako veliko divjino, da prej udomačeni medved ne more priti do ljudi. V Sloveniji je nimamo. Zato si nikakor ne predstavljam, da bi medveda po nekaj letih vozili iz Romunije nazaj sem. Treba je vedeti, da so praktično vsi primerni prostori že zasedeni in da medvedje novega prišleka ne sprejmejo prijateljsko....in kamor se obrne ko išče še nezasedeno ozemlje so naselja....

S tem si mi pa prav prebrala misli... No, po moje tudi pristojne inštitucije ne bodo zaintereserane za njegovo vrnitev, ker se vsega tega tudi zavedajo.

Sicer se mi pa zdi, da so zadnja leta število medvedov ocenjevali z analizo dnk vzorcev v iztrebkih - verjetno se bi na ta način lahko poizkusilo določiti tudi njegov izvor.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #158 : petek, 01.07.2011 : 08:06:22 »

Srečko naj bi bil na poti v Romunijo:

http://dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042455876

Sprašujem se dve stvari, citiram z zgornje povezave:

Medveda so po Golobovih besedah našli v Kočevski Reki, kjer je presenetil delavce v gozdu pri spravilu lesa. V zavetišče na Muti so ga vrnili v soboto, medved je po njegovih besedah zdrav in sproščen, se že bolj sam igra in se raznovrstno prehranjuje.

Kje točno in po čigavih besedah vse so torej našli Srečka?

Še bolj me pa zanima, zakaj je že na poti, če še niso prispeli rezulati analize DNK.

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #159 : petek, 01.07.2011 : 11:07:53 »

Na poti je verjetno zato, ker je na cloveka navezanih medvedkov pri nas vseeno omejena kolicina, ce pa ni pravi je pa se en "zapuscen" mladic in tudi v tem primeru itak morajo nekaj narediti z njim, sedaj, ko zanj ve sirsa javnost.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #160 : petek, 01.07.2011 : 11:31:04 »

Tisti, ki so za medveda skrbeli v zavetišču so ga verjetno prepoznali - verjetno bi ga spoznali celo po videzu, po vedenju, ki je za divjega medvedjega mladiča neznačilno pa vsekakor.
Bolj zanimivo vprašanje je kje oziroma v kakšnih okoliščinah so našli medveda - tu se v medijih pojavljajo nasprotujoče si informacije.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #161 : petek, 01.07.2011 : 12:04:40 »

Mene tudi zanima, ali so zraven odkrili storilce.
Sicer pa medvedji mladič, ki iz igre sledi človeku in mu za hec (baje) celo skoči na hrbet, ni za nikamor drugam kot za v prevzgojo - pa če je 'Srečko' ali ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #162 : četrtek, 07.07.2011 : 08:21:32 »

Srečko se v Romuniji dobro počuti
Bukarešta, 06.07.2011, 20:46 | STA / T.Še
Slovenski medved Srečko se v Romuniji dobro počuti. Veliko časa preživi na drevesu, zvečer pa se spušča na tla, da bi jedel.

http://24ur.com/novice/slovenija/srecko-se-v-romuniji-dobro-pocuti.html
Logiran

Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #163 : četrtek, 07.07.2011 : 10:25:36 »

http://www.rtvslo.si/svet/v-nacionalnem-parku-yellowstone-grizli-pokoncal-pohodnika/261437

"Oblasti v parku niso sprožile proti medvedki nobene akcije, ..."
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #164 : petek, 15.07.2011 : 10:35:43 »

Organizacija Vier Pfoten sporoča, da Srečko ni več nesrečko!  Wink

Medved Srečko: korak bližje življenju v divjini
15 / 07 / 2011 
Medved Srečko se v Romuniji počasi privaja novemu načinu življenja. Strokovnjaki predvidevajo, da bo v divjini lahko samostojno zaživel čez dve leti.
http://www.zverce.si/medved-srecko-korak-blizje-zivljenju-v-divjini
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Medvedi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines