mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:28:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Ameriški buldog - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ameriški buldog - čvek  (Prebrano 45850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« : sreda, 28.08.2002 : 19:44:50 »

Men so pa ti pesjani izredno všeč. A kdo mogoče ve, če je v Sloveniji kakšen predstavnik te pasme? Sama ga še nisem videla.

http://www.americanbulldog.dk/

http://www.primetimekennels.com/

http://www.american-bulldog.com/

http://www.american-bulldogs.net/
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1 : četrtek, 29.08.2002 : 08:54:29 »

v sloveniji ga še nisem videla, na češkem pa ga lahko vidiš tudi na razstavi. tak kot še nekaj pasem ki (še) niso priznane od FCI
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #2 : četrtek, 29.08.2002 : 19:11:52 »

Hojla  Cheesy

Zgleda da so men tud všeč psi k niso priznani od FCI, tile ameriški buldogi so super  Tongue

LP
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #3 : petek, 30.08.2002 : 13:40:49 »

Ej zdaj me boste pa čisto zmešali. A kdo mogoče ve če je pes te pasme nastopal v kakšnem ameriškem filmu. Namreč nekaj zelo podobnega je bilo v enem filmu o dveh psih in mački, ki se vračajo domov, ko so se zgubili.

lp

Maja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : petek, 30.08.2002 : 13:46:10 »

Chance a ne. En goldie Shadow, pa himalajka (mačka) Daisy in Chance-ameriški buldog (Homeward Bound 1 in2). Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #5 : petek, 30.08.2002 : 14:13:57 »

Ja Maja  Wink
to je bil Ameriški buldog Chance - luškan peso s ne?!
V filmih kot je napisala Nanook pa je nastopala še mucica in zlati prinašalec  Grin Grin

LP
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #6 : petek, 30.08.2002 : 14:29:35 »

zdaj je ma po meni. Ta pes mi je bil za crknit všeč. O zdaj bo pa dela spet in srfanja po netu. Ej lepo se mejte. Se vidimo naslednji teden, upam. Pa pocajti se.

lp

Maja
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #7 : petek, 30.08.2002 : 16:57:21 »

A to mislite film Pot domov? Jst sm pa skoz mislnla, da je tisto pasma buldog alapaha blue blood. Tak podoben je igral tud v filmu o enih malčkih, kjer je bil eden tak polizan z enim laskom gor postavljenim men se zdi da je bil AlfAlf-a (Po naše lucerna)Huh
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #8 : sobota, 22.03.2003 : 19:21:47 »

A mogoce kdo ve kje se da tega psa v zivo videti in ali je mogoce kaksen vzreditelj tudi v Sloveniji?
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #9 : torek, 25.03.2003 : 21:24:35 »

kerega mike? Alapaha blueblooda ali ameriškega oz. old country bulldoga? Vem za klub ki je na nizozemskem za ameriške buldoge.  Kolikor vem gre pri tej pasmi za dve liniji. V evropi naj bi prevladoval delovni tip ameriškega buldoga.
Meni so zelo všeč, ko en zelo nabildan bokser. No ja, saj naj bi dedek od bokserja bil takle pes, ne tisto v kar se je kasneje izrodil angleški buldog, ko so v angliji prepovedali boje z biki konec 18. stoletja.
V ameriki se je pasma obdržala zaradi tega ker se ga je še naprej uporabljalo pri delu z živino, tako da je bil kasneje pri poimenovanju pasme edini problem v bistvu ta, da je bilo ime buldog že zasedeno (pa tudi pes ki ga je nosil je bil povsem drug kot tisti ki so mu prvemu pripeli to ime), in so mu zato pridali "ameriški".
Je pa redka pasma. Tudi v ameriki.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sreda, 26.03.2003 : 08:48:47 »

V Parizu na razstavi je bil eden (se ni razstavljal), mislim, da je mojo sliko Jana nekje objavila. Malo pobrskaj med utrinki razstav! lp
Logiran

mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #11 : sreda, 26.03.2003 : 17:03:12 »

Ma sej na netu je veliko slik teh psov ampak baje jih ima v sloveniji nekdo, tako sem slisal. Mi je pa obljubljena tel.st. od tega mozakarja....... bomo vidli Roll Eyes
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:43:23 »

Ja dej če karkoli veste kje jih majo povejte...res so lepi psi..sam čimolj bel more bit taki so najlepši Smiley
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #13 : torek, 22.07.2003 : 19:06:29 »

Pozdrav!!
A mogoče veste a še kje v evropi ima mogoče psarno z Ameriškimi bulldogi?
Hvala
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #14 : sreda, 23.07.2003 : 19:24:19 »


Kolikor vem so ti psi (bili) prisotni v Nemciji. "Posnofaj" malo po internetu v tej smeri.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Ameriški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines