mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:26:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42561 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« : petek, 02.04.2004 : 17:52:41 »

Ojla!

Kako kaj urejate svoje pse lastniki maltežanov?


Lp Kiss
Logiran
mincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #1 : nedelja, 04.04.2004 : 13:40:38 »

krtačim ga ne, ker nimam krtače... ammm, strižem, občasno ji naredim mašnco da se navadi... včasih jo tut vsak dan kopam... al pa enkrat na tedn je čist dovolj..
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #2 : nedelja, 04.04.2004 : 14:24:00 »

krtačim ga ne, ker nimam krtače...

Ne krtačiš ga?  Shocked Shocked Veš kakšne vozlje bo lahk mel? Jaz mojega krtačim vsak dan. Če nimaš krtače, si jo pa kupi. Saj ni draga.  Roll Eyes


Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : nedelja, 04.04.2004 : 20:26:44 »

O maltezanih je tema odprta tukaj:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=5;action=display;threadid=127

Morda je tudi ze kaj napisano o negi. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mincy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #4 : četrtek, 08.04.2004 : 14:00:53 »

ne krtačim ga zato ker ima lepo ravno dlako....
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.04.2004 : 22:03:37 »

Jaz svojega maltežančka Dona krtačim vsaka 2 dni kopam pa ga na 1 teden. Wink Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #6 : torek, 27.04.2004 : 09:09:15 »

Jaz svojega maltežana krtačim vsak dan. Sedaj so se mu naredili vozli.
Kaj naj zdaj naredim? 
Kopam ga pa enkrat na teden ali na štirinajst dni.



Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #7 : torek, 27.04.2004 : 19:43:48 »

jessy:Ce ga krtacis vsak dan je NEMOGOCE,da so se mu naredili vozli Roll Eyes
Ali mu poceses vso dlako(torej ne samo povrhu ampak tudi pod zgornjo dlako))?? Imam obcutek,da ga ne razceses temeljito.

Kaj moras narediti:
Vzemi balzam ga vtri v vozlje in razcesi(z glavnikom).Cesi od konca dlake proti telesu.Vozel razdeli na vec manjsih delov in razcesi vsakega posebaj.

lp,pia
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #8 : torek, 27.04.2004 : 20:16:59 »

Zivjo!
Jaz svojo pocesem priblizno na tri dni pri kopanju pa ji dam na dlako balzam ki sem ga kupila od Marije Frlez in je zelo dober .Moja Lady nima vozlov in tud cesanje je lazje, vedno cesite vlazno dlako ne suhe.Ja jessy verjamem da imas tezave z cesanjem tud jaz sem jih imela ko je moja bila toliko stara. Ni pomagalo nic.Sedaj pri enem letu in se malo, teh problemov ni vec ,malo seveda zaradi balzama nekaj pa se mi zdi da dlaka postaja malo drugacna, ne vem ali je res ali mam mogoce samo tak obcutek.Pia ti verjetno ves kaj vec o tem ce je mozno da se dlaka spremeni oz. postane bolj debela ne vec tako puhasta.LP Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #9 : torek, 27.04.2004 : 20:25:08 »

sisi:Ja pes zacne menjavati dlako in sicer iz puhaste(to je dlaka,ki jo je imel kot mladic)v navadno svilnato nekoliko trso dlako.Vozli nastajajo predvsem zato,ker prva dlaka odpada in raste druga(nova).Zato je psa potrebno temeljito presesati vsak dan in sicer na mokro oz.nekoliko vlazno dlako).
Najboljse je,ce s pletilko vzemas sop,po sop dlake in vsakega temeljito preceses(s krtaco),nakoncu z glavnikom preveris ce si vse dele presesal/a Smiley

lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #10 : torek, 27.04.2004 : 20:30:59 »

Pia!
Kdaj se ta dlaka zamenja v popolnosti.Moja je stara eno leto a jo ocitno se ma malo puha.Pri kateri starosti maltezan neha rasti.LP Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #11 : torek, 27.04.2004 : 20:33:40 »

V bistvu glede dlake je cisto odvisno kdaj ima vso dlako ze zamenjano naj pa bi jo pri enem letu ze imel/a Grin Undecided

Glede rasti ne vem tocno,v bistvu je to tako kot pri ostalih majhnih pasmah(po moje pri kaksnem letu-je ze cisto razvit in dovolj velik).Ce zelis pa se lahko pozanimam Wink

lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #12 : torek, 27.04.2004 : 20:41:14 »

Pia!
Pozanimaj se prosim,saj jaz sem dobila kar nekaj razlicnih informacij.Nekateri pravjo ,da manjse pasme dalj casa rastejo se pravi do dveh let Huh ne vem ali je res.Moja je sedaj velika 21 cm plecne visine zato me zanima ali bo se vecja,dolzino ima pa 25 cm (se pravi od vratu do repa).LP Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : torek, 27.04.2004 : 20:46:42 »

Verjetno bo zrstla se kaksen cm,vec pa po moje ne.Kaj recimo je velik 25,5 cm vendar je potrebno upostevati,da je samec(je pa tudi na zgornji meji dovoljene visine).

lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #14 : torek, 27.04.2004 : 20:53:03 »

pia!
Se pravi da je moja cist ok  zrasla.Me pa zanima zakaj srecujem maltezane ki so precej dalsi in vecji od moje Shocked .Se vceraj sem srecala eno gospo ,ki se je potem cudila moji maltezanki ces kako mala da je za svojo starost.LP Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines