mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:31:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42560 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #15 : torek, 27.04.2004 : 21:34:58 »

jessy:Ce ga krtacis vsak dan je NEMOGOCE,da so se mu naredili vozli Roll Eyes
Ali mu poceses vso dlako(torej ne samo povrhu ampak tudi pod zgornjo dlako))?? Imam obcutek,da ga ne razceses temeljito.

Kaj moras narediti:
Vzemi balzam ga vtri v vozlje in razcesi(z glavnikom).Cesi od konca dlake proti telesu.Vozel razdeli na vec manjsih delov in razcesi vsakega posebaj.

lp,pia

Vozli so se mu naredili po nogah.
Bom poskusila razčesati. Bom poročala. Wink


Lp
Logiran
Milena
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10



« Odgovor #16 : sreda, 28.04.2004 : 11:33:50 »

zdravo!

jaz pa imam 8 tednov strega maltežančka in ga česšem vsak dan, da se bo navadil, zanima pa me kdaj ga lahko začnem kopati. Bojim se, da ker je mladiček, ga še ne smem Undecided

Hvala za odgovore

Veliko sončka!

MILENA
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #17 : sreda, 28.04.2004 : 15:55:43 »

Milly!
Skopaj ga, ko je umazan .Kupi dober sampon in ga skopaj nanesi pa mu tudi balzam saj se ti bo lazje godilo ,ko ga ceses.Moja je bila stara tudi 8 tednov, ko se je prvic kopala.Kje si kupila maltezancka in ali imajo se kaksnega-samicko. Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #18 : sreda, 28.04.2004 : 21:48:55 »

sisi- a bi še enega?  Cheesy Grin
Moj kuža je bil že pri vzrediteljih 2× skopan. Tako da ga lahko mirne vesti skopaš, če se ti bo to zdelo potrebno.

Kupi šampon za mladičke, pa kakšen v redu balzam...  Wink


Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #19 : četrtek, 29.04.2004 : 13:54:59 »

Sem ga prečesala....  Cheesy Cheesy Wink Wink Sem že mislila, da mi ne bo uspelo. Sem ga ap česala kakšno uro in pol.  Tongue


Lp
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #20 : četrtek, 29.04.2004 : 15:35:34 »

zivjo!
Ja bi kupla se eno maltezanko sem zelo navdusena nad sedanjo in bi ji druzba dobro dela.Pravzaprav ne vem komu bolj al meni al njej Cheesy Wink.LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #21 : četrtek, 29.04.2004 : 18:01:02 »

zivjo!
Ja bi kupla se eno maltezanko sem zelo navdusena nad sedanjo in bi ji druzba dobro dela.Pravzaprav ne vem komu bolj al meni al njej Cheesy Wink.LP

Verjamem...  Cheesy Wink Jst sm tud fuuuul navdušena nad svojim maltežančkom... Cheesy Wink Wink


Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #22 : četrtek, 29.04.2004 : 19:47:47 »

pia!
Se pravi da je moja cist ok  zrasla.Me pa zanima zakaj srecujem maltezane ki so precej dalsi in vecji od moje Shocked .Se vceraj sem srecala eno gospo ,ki se je potem cudila moji maltezanki ces kako mala da je za svojo starost.LP Wink

Ja to so tipicne nerodovniski maltezani dolgi in po moznosti veliko vecji od normalnih(visina visavskega terierja recimo).Imajo tudi daljsi gobec(ne vsi vecina).Zadnjic sem pri vetu srecala "maltezanko",ki je bila velika priblizno toliko kot brak jazbecar ali pa vecji koker spanjel Shocked

jessy:Super,da ti je uspelo Wink Ja vem koliko dela je z dlako,jaz svojega cesem tudi do 2uri,da celega precesem .

sisi:Ce bos kupovala se enega ga NUJNO kupi z rodovnikom.

milly:Ja brez skrbi ga lahko skopas;)

lp,pia
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #23 : četrtek, 29.04.2004 : 20:09:56 »

Zivjo!
Rodovnik je predpogoj za nakup Grin,nerodovniskega bi kupila samo tako,da tocno vem odkod je psicka in od kod pes.Se pravi ,da se da preverit rodovnik starsev.Vem ,da je veliko vprasanje ali dobis dobrega mladicka velika verjetnost pa ,da mladic zrase v pudla ali kaj takega.Problem pa je dobit sploh mladicka -maltezana z rodovnikom.Nic ne zasledim ,da bi jih kdo imel.Salamonc me pa ne zanima Undecided je prevec unih notr. LP Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #24 : četrtek, 29.04.2004 : 20:40:26 »

sisi:Najprej kontaktiraj Marijo Ferlez(040 856 411) ter psarno Snezna kepica(tlf ti bo dala jessy).Ker je legel v Sloveniji sorazmerno malo(mislim,da jih je bilo lansko leto okoli 7),lahko tudi poskusis v tujini.Poglej malo spletne strani(namig:Italijani imajo kar veliko psarn maltezanov) Wink
Poiskala sem se nekaj tujih psarn,ki imajo trenutno ali v bliznji prihodnosti mladice:

psarna White Dun(Nemcija):

http://home19.inet.tele.dk/berggren/berggren/hvalpe.htm


psarna Enigmatic Vittoria(Ceska):

http://www.evittoriamaltese.cz/strana_page.php?j=ang


psarna Moonlight ShadowNemcija):

http://www.malteserdream.de/neue_seite_1.htm

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #25 : četrtek, 29.04.2004 : 21:47:06 »

Vzreditelji maltežanov:

Marija Ferlež
Andrejka&Igor Mlakar

Zdej sta bli pa dve legli:
Vzreditelja:
-Stoporko Gavez Stanka Izidor, Ljubljanska 39, 2000 Maribor
02 3317 694
-Stanka Bešter , Ročevnica 52, 6290 Tržič
04 5962 214

Pokliči, če imajo še kakšnega mladiča. Wink Zdaj v kratkem so jih men se zdi oddajal.


Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #26 : petek, 30.04.2004 : 20:56:59 »

Vozli so se mu naredili po nogah.
Bom poskusila razčesati. Bom poročala. Wink


Lp

Ugotovila, da se mu vozli naredijo sami, če hodi po mokrih tleh...  Huh Lips Sealed
Danes je, ko smo bili v šoli, deževalo. In naredili so se mz vozli. Pred šolo jih še ni imel. Lips Sealed

Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #27 : petek, 30.04.2004 : 21:11:36 »

Ja,ce je dlaka mokra se vozli veliko hitreje naredijo saj se dlaka sprime,ti psa tudi,ce bo ze moker se enkrat umij ter posusi s fenom zraven pa ga cesi.

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #28 : petek, 30.04.2004 : 21:34:27 »

Ga bom sedaj česala.... joj, kako mi grejo na živce ti vozli...  Lips Sealed Roll Eyes Oči mi že teži, da ga bomo ostrigli.... sam ne pustim.  Wink Grin

Lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #29 : sobota, 01.05.2004 : 19:58:09 »

jessy,joj zdajle ni se nic,ko ima kratko dlako pocakaj da odraste Grin Roll Eyes

lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines