mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:15:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42775 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #45 : torek, 03.05.2005 : 18:55:48 »

Mel, nestrpno čakamo na tvojo razlago Wink Bešterjeva je men rekla, da je tud ful razlik med maltežani, ameriški naj bi bili ful majhni, nekateri naši - tudi njeni (zato sva midva zbrala najmanjšo - oziroma je ona naju- da ne bi bila preveč velika) pa naj bi bili malce večji Huh...

Pozdravček
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #46 : torek, 03.05.2005 : 20:47:31 »

No evo punce, sem si vzela končno čas Wink

jaz sem mislila nekako takole. Dejansko obstaja samo ena vrsta Maltežana, vedno je bilo tako, še vedno je tako, in upam da bo v prihodnodti tudi tako ostalo.

Vem, da so razlike med Evropskimi in Ameriškimi Maltežani. Moje mnjenje za Ameriške Maltežane je, da je to zato, ker so pse že totalno deformirali zaradi takšnih in drugačnih "potreb" in želja, da o puppy millih, ki so tam precej, precej razširjeni sploh ne izgubljam besed Angry. Že če samo bereš ameriške forume o Maltežanih, ti gre na jok, ko dejansko ne poznajo standarda o Maltežanih!  Angry

Pri nas pa so edina odstopanja lahko pač med posameznimi Maltežani, ampak vsa v okviru standarda. Ja, določeni so manjši, določeni večji - ampak vsi moraju biti v sklopu standarda, če me razumete. Tudi za Maltežane je standard sledeč:
plečna višina;
- samec: 21 do 25 cm,
- samica: 20 do 23 cm,
- teža: od 3 do 4 kg

Se pravi, da je moj samec lahko višine 21cm plečne, od nekoga drugega pa 25cm. Torej sta vseeno oba ok. V kolikor pa so večji ali manjši, pa tako ali tako ne bi smeli dobiti vzrejnega dovoljenja za nadaljnje parjenje. V kolikor bi lastniki prevelikega  ali premalega psa vseeno parili brez vzrejnega, bi bili mladiči brez rodovnika...

To sem govorila izključno o rodovniških Maltežanih. Za druge žal ne moremo govoriti da so čistokrvni  Maltežani, ker dejansko ne vemo a ne?. Pa upam, da se vsi tisti, ki imate nerodovniške ne boste zdaj razburjali nad mano, ker ne napadam vaše pse, želela sem samo obrazložit, zakaj taka odstopanja Grin

In tako smo zopet pri rodovnikih...

Upam, da sem dovolj jasno napisala, drugače vprašajte Wink

LP,
Diana

P.S: Sumim, pa da je tu vseeno govora o nerodovniških Maltežanih, od teh je pa tako ali tako velika večina popolnoma netipičnih predstavnikov tako karakterno kot vizuelno, in je to že druga tema  Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #47 : torek, 03.05.2005 : 21:27:27 »

Mel hvala do tukaj vse jasno, ampak nic novega... zanima me kako razlozis razliko v gobckih, ki je zelo opazna. Ne vem opisat tocno, ampak so vidne razlike. Ze med maltezanom na tvoji sliki in na sliki  od sisi... Na razstavi je mojega pregledal Gavez in ga full pohvalil, pa nic ni omenil, da bi bilo narobe z gobcem, je pa bil zraven Princ od Ferlezeve, ki je imel drugacen gobcek in njegove lepote in ocen ne mislim dajat pod vprasaj, sam ne vem kako drugace opisat razlike, ki jih sama opazam... Ce bi imela skener bi kaksno staro sliko skenirala, da bi bolj nazorno pokazala Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #48 : torek, 03.05.2005 : 21:34:15 »

Ojla,

če slučajno misliš na Maltežančka v profilu, te moram popravit da ni moj Wink. Od mojega Orija je očka Princ, in moram rečt da mu je zelo podoben, žal mam sliko na netu, moram samo pogruntat kako jo gor napopat Grin.

Poleg tega Maltežanke od Sisy ne moreva ocenjevati po eni sliki, ravno tako ne mojega Orija, ali tvojega Maltežančka. Potrebnih bi bilo veliko slik, da bi lahko približno vedele o čem govoriva.

Ali je tvoj Maltežanček rodovniški?
 
sam ne vem kako drugace opisat razlike, ki jih sama opazam...

Ali opažaš razliko med rodovniškimi Maltežani? Evropskimi?

LP,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #49 : torek, 03.05.2005 : 21:50:04 »

Ja, ne govorim o nerodovniskih maltezanih. Opazam, da je bil moj sicer po FCI standardu velikost, ampak gobcek je imel cisto taksen kot ga imajo maltezani iz mojih ameriskih knjig, pa nekateri iz knjige Mali druzni psi (Gorazd Gavez)...ja ce imate to knjigo se vidijo razlike - sicer boste spet rekli, da po slikah se ne more nic ugotovit... str48, slika na kateri sta dva maltezana skupaj in lev je cisti moj Tamu, desni pa je drugacen...vsaj meni...
Sicer pa je ze tolko od tega kar sem imela maltezana (15 let) in sem ze malo zakrnela hehe
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #50 : torek, 03.05.2005 : 22:00:38 »

Ja Ozzy, saj se razumeve. Razlika je med Ameriškimi in našimi Maltežani. Drugače pa jaz razlike v gobčku, nisem opažala med rodovniškimi psi, niti na razstavi Wink.

Imela sem knjigo o kateri govoriš, pa mi jo je moj Ori pod zobe dobil in je konec z njo. Mislim pa da vem o kateri sliki govoriš. Tam so še bolj maldički ne? Drugače pa tudi ne veva, od kje so kužki na sliki Wink

Sicer pa je ze tolko od tega kar sem imela maltezana (15 let) in sem ze malo zakrnela hehe

He, he...saj se v 15 letih ne bi smeli spremeniti Wink. Drugače pa resnično med rodovniškimi Maltežani jaz razlike, ki bi bila vredna govora, nisem opazila Huh. Sem pa jo videla med rodovniškimi in nerodovniškim, to pa tako ali tako poznamo

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #51 : torek, 03.05.2005 : 22:07:52 »

Se bom pa še natančneje pozanimala, da razrešimo to z gobčki in bomo vsi bolj zadovoljni ok Wink

LP,
Diana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #52 : sreda, 04.05.2005 : 06:14:03 »

Ozzy: Vem kaj misliš. Wink Res, razlike v gobčkih se kar pojavljajo.  Nekateri maltežani ga imajo bolj izbočenega(daljšega), nekateri pa bolj kratkega.  Meni osebno so kratki gobčki bolj všeč. Smiley Tongue So pa vsi maltežani fajni.... Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 04.05.2005 : 09:18:03 »

joj vsaj nekdo, ki me je razumel hehehe Smiley hvala jessy
mel mislim, da nista mladicka, ker ima en ze zelo dolgo dlako, drugi pa je star okrog 1 leta (po dlaki sodec)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : sreda, 04.05.2005 : 11:42:47 »

Glejte se bom jaz pozanimala o teh smrčkih / gobčkih. Ne glede na vse, ne moremo govoriti o dveh vrstah Maltežanov! Wink Maltežan je samo en.

Se slišimo, upam da kaj pametnega sporočim Grin

LP,
Diana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #55 : sreda, 04.05.2005 : 12:21:58 »

Ojla!

Saj ni noben rekel, da je več vrst maltežanov. MALTEŽANI SO SAMO ENI-ampak se med seboj tudi razlikujejo(saj se tudi ljudje Wink ).
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #56 : sreda, 04.05.2005 : 12:34:27 »

Ja Jessy, rečeno je bilo da je več vrst Maltežanov.

sisi kolkor jaz vem sta dve vrsti maltezana...ne vem kako drugace temu rect.

Zato sem še enkrat povdarila, da je samo ena vrsta Maltežana, da ne bi kdo, ki bo bral narobe razumel.

ampak se med seboj tudi razlikujejo(saj se tudi ljudje Wink ).

Ja, se strinjam. Sem tudi na tak način poskušala razložiti Wink

LP,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 04.05.2005 : 14:11:28 »

Mel...napisano je blo: sta dve vrsti maltezana...ne vem kako drugace temu rect. Drugi del stavka je ze opravicilo za moje nepravilno izrazanje, ampak vcasih je tezko najti pravilne izraze, ki bi bili vsem po godu. Maltezan je po FCI standardu samo en, so pa razlicni/-e/-a .................... najdite vi pravi izraz Wink jaz vidim razlike in nimam prividov. Lahko je res to, kar pravi Jessy....da so si razlicni, saj smo si tudi ljudje razlicni, ampak vcasih so tudi med rodovniskimi maltezani zelo ocitne razlike, kar marsikatera slika dokazuje in jaz sem imela z odlicno ocenjen zivec dokaz doma.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #58 : sreda, 04.05.2005 : 14:41:39 »

Ozzy, ne razumi me narobe prosim, ker nisem mislila nič slabega Wink Gledam tudi na to, da bodo forum in to temo lahko brali tudi bodoči lastniki Maltežanov, ki so že tako nafilani z napačnimi informacijami o Maltežanih (baje da naj bi zdaj po novem obsatajale celo 3 vrste Shocked Shocked) - svašta.

Zato sem tolikokrat povdarila da je Maltežan samo en Wink

LP,
Diana
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #59 : sreda, 04.05.2005 : 15:20:05 »

.... pa nekateri iz knjige Mali druzni psi (Gorazd Gavez)...ja ce imate to knjigo se vidijo razlike - sicer boste spet rekli, da po slikah se ne more nic ugotovit... str48, slika na kateri sta dva maltezana skupaj in lev je cisti moj Tamu, desni pa je drugacen...vsaj meni...


Imam to knjigo doma in je res razlika med tema dvema maltežanoma-kar velika razlika!! 

Res je, da je samo ena vrsta maltežanov, so si pa nekateri takoooo različni,...kot je napisala jessy-da smo si tudi ljudje, kar je popolnoma res. Smiley

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines