mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 13:23:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega maltežanov  (Prebrano 42793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #75 : petek, 06.05.2005 : 13:25:34 »

Ja, je pa odvisno-od posameznik psov. Wink

Ja, sam veliko med njimi jih je res krasnih...Seveda, ti je kakšen všeč bolj, drugi manj Wink Govorim tako, bolj splošno, da kar sem videla na razstavah, mi jih je bilo veliko enkratnih! Wink

LP,
Diana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #76 : sobota, 07.05.2005 : 12:28:29 »

V Sloveniji mislim, da sploh ni dosti psov z ameriskimi linijami(ce sploh so). Italijani imajo nekaj "americanov", pa tudi nekaj maltezanov uvozenih iz Anglije. Imajo pa Italijani nasplosno zelo dobro kvaliteto maltezanov...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #77 : sobota, 07.05.2005 : 17:12:13 »

V Sloveniji mislim, da sploh ni dosti psov z ameriskimi linijami(ce sploh so).

Ja pri nerodovniških, nikoli ne veš, kateri pra,pra,pra je bil lahko ameriski (če imaš to srečo, da je sploh bil Maltežan).

Imajo pa Italijani nasplosno zelo dobro kvaliteto maltezanov...
Ti Pia, veš da sem jaz tudi tako mislila, dokler nisem zadnjič izvedela zelo škantne stvari, ki so spodbile to moje mnenje. O tem pa na forumu raje ne bi. Wink

LP,
Diana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #78 : nedelja, 15.05.2005 : 09:25:38 »

Mel: Jah, povsod se v kinologiji dogajajo take in drugacne stvari. Vendar je nivo kvalitete v Italiji res precej visji od nasega(govorim samo o kvaliteti, da ne bo pomote).

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #79 : nedelja, 15.05.2005 : 22:09:18 »

Mel: Jah, povsod se v kinologiji dogajajo take in drugacne stvari.

Ja na žalost je res tako kot praviš Undecided

LP,
Diana

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #80 : torek, 17.05.2005 : 13:14:40 »



To sem govorila izključno o rodovniških Maltežanih. Za druge žal ne moremo govoriti da so čistokrvni  Maltežani, ker dejansko ne vemo a ne?. Pa upam, da se vsi tisti, ki imate nerodovniške ne boste zdaj razburjali nad mano, ker ne napadam vaše pse, želela sem samo obrazložit, zakaj taka odstopanja Grin

In tako smo zopet pri rodovnikih...

Upam, da sem dovolj jasno napisala, drugače vprašajte Wink

LP,
Diana

P.S: Sumim, pa da je tu vseeno govora o nerodovniških Maltežanih, od teh je pa tako ali tako velika večina popolnoma netipičnih predstavnikov tako karakterno kot vizuelno, in je to že druga tema  Wink


okoli našeg abloka hodi pes, za katerga sem mislila, da je bolj beden bišon ali pa mešanec s pudljem, a sem izvedela, da je "maltežan".....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #81 : torek, 17.05.2005 : 13:34:56 »

okoli našeg abloka hodi pes, za katerga sem mislila, da je bolj beden bišon ali pa mešanec s pudljem, a sem izvedela, da je "maltežan".....

Ja žalostno...potem so pa ljudje totalno užaljeni, ko jim rečem vaš pa že ni Maltežan...Deteljica, dokler so vsaj podobni bišonom je eno...Ko pa vidiš belega psa, s 30cm plečne glavico in ušesi višavca, lastnik ti pa reče da je Maltežan Shocked, te pa skoraj kap!

LP,
Diana

Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #82 : torek, 17.05.2005 : 16:19:19 »

Jaz tudi vidim full maltezanov in moja hiba se iz preteklosti je najprej pogledat pigmentno crto in pol krepeljcke, pa jih ima full bele in so brez pigmentne crte, da o rjavih smrckih ne govorim...sam nimam srca rect ponosnemu lastniku pomanjkljivosti. Eno so ljudje, ki mislijo razstavljat in jih to zanima.
Pa nic proti tebi Mel, sam jaz sem pac takrat raje tiho in pohvalim kar je za pohvalit. Smo si razlicni Smiley
Kaj ti si imela v mislih kuzka s slik - srecanje?
Za usesa mislim pa da imam razlago. Tako kot se mi razlikujemo, tako se tudi psi in sestava hrustanca v usesih. Marsikaterim moras masirat usesa, da se hrustanec ne zaraste nepravilno in potem usesa stojijo gor. Moj briard je z rodovnikom in sta starsa oba prvaka, pa me je vseeno opozorila vzrediteljica, da moram masirat usesa, ker lahko pride do tega...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #83 : torek, 17.05.2005 : 16:36:32 »

...sam nimam srca rect ponosnemu lastniku pomanjkljivosti. Eno so ljudje, ki mislijo razstavljat in jih to zanima.
Pa nic proti tebi Mel, sam jaz sem pac takrat raje tiho in pohvalim kar je za pohvalit. Smo si razlicni Smiley

Ja, jaz se pač s tem ne strinjam. Jaz tudi ne mislim nič slabega s tem ko jim to povem. Če pač mali kuža ki ga vidim ne ustreza standardu, pač ne ustreza...Pa je lahko cukerček, pa še vseeno ne ustreza standardu. Mislim da je prav, da se lastnikom to pove (na prijazen način, ker tudi jaz ne mislim ob tem nič slabega), da to pač ne more bit Maltežan...Saj če jim nihče ne pove, ne morejo vedet a ne? Wink

Kaj ti si imela v mislih kuzka s slik - srecanje?

Ne. Kuža s slik na srečanju je mešanček in njega niti slučajno nisem imela v mislih.

Za usesa mislim pa da imam razlago. Tako kot se mi razlikujemo, tako se tudi psi in sestava hrustanca v usesih. Marsikaterim moras masirat usesa, da se hrustanec ne zaraste nepravilno in potem usesa stojijo gor. Moj briard je z rodovnikom in sta starsa oba prvaka, pa me je vseeno opozorila vzrediteljica, da moram masirat usesa, ker lahko pride do tega...

Ozzy to vsekakor ne drži za Maltežana. Maltežan nima špičastih / pokončnih ušesk in pika. Wink Za ostale pasme ne vem, ker jih ne poznam dovolj dobro. Verjetno je pri nekaterih treba tudi masirati ušesa, tako kot sama praviš za svojega, toda pri Maltežanu to ne igra nikakršne vloge.

Ušeska so vedno dol. Smiley

LP,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #84 : torek, 17.05.2005 : 17:36:30 »

Ja sej fora je glih v tem, da imata briard in maltezan zelo podobna usesa (sej malo se vidi na tej sliki zraven imena). Briardi ki jih imajo navzgor imajo kupirana. Zato sem pomislila, da je lahko povezava. In ja maltezani imajo vsi dol usesa, ampak nimajo vsi enako trdega hrustanca in komot lahko pride do te napake (ponavljam: napake!)ce se ne pazi. Sicer res ne do tega, da jih ima ko visavc, ampak da so bolj gor kot je dovoljeno pa lahko. Tudi zlati prinasalci imajo usesa dol, pa je druzina od mojega zarocenca dobila psicko z malo trsim hrustancem in ker niso vedli, da se mora masirat jih ima zdaj pol gor pol dol.
In kolikor se spomnim na mojega maltezancka, je kot mladicek imel full mala useska in ne cisto spuscena in so se spuscala postopoma s tezo dlake. Nekaj casa je imel eno bolj spusceno kot drugo in potem ju je imel kot morajo bit.

Se pa strinjam s tabo...do taksnih napak pri maltezanih tezko, da pride pri psih z zelo dobrim rodovnikom.
Prav zaradi tega se nisem odlocila se za enega maltezana. Ko sem ga jaz nabavila nas je bilo zelo malo s taksno pasmo, tako malo, da so ljudje se ustavljali na cesti in iz avtov kricali kaj je to igracka ali resnicen pes... Zdaj pa so se tolko razsirili in na zalost vidis le se malo lepih maltezanov. Vsak drugi ga ima, pa ce je bolj podoben visavcu ali boloncu ali cottonu...njegov je pristen maltezan! Sad
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #85 : torek, 17.05.2005 : 20:13:51 »

Tudi zlati prinasalci imajo usesa dol, pa je druzina od mojega zarocenca dobila psicko z malo trsim hrustancem in ker niso vedli, da se mora masirat jih ima zdaj pol gor pol dol.

Nesmiselno je, da zdaj primerjava ZP ali Briarde z Maltežanom Wink Hrustanec gor, hrustanec dol...Jaz osebno nisem ne videla ne slišala za rodovniškega maltežana z dvignjenimi ušesi! Da ima Maltežan dvignjena ušesa, za mene ni samo huda napaka, ampak sem prepričana, da igra tukaj vlogo "gen nečistokrvnega kužka" Wink S tem želim povedat, da je nekaj sigurno hudo narobe da da take "napake" pride..

Se pa strinjam s tabo...do taksnih napak pri maltezanih tezko, da pride pri psih z zelo dobrim rodovnikom.

Ne samo pri psih z zelo dobrim rodovnikom. Pri Maltežanih z rodovnikom, do te napake ne sem pridet. Ne glede na to koliko naslovov sta oče ali/in mama osvojila ali ne.

Ko sem ga jaz nabavila nas je bilo zelo malo s taksno pasmo, tako malo, da so ljudje se ustavljali na cesti in iz avtov kricali kaj je to igracka ali resnicen pes...

Tudi ko sem jaz dobila mojega zdaj 13 letnega Orija nas je bilo zelo malo Smiley Wink. Tako da vem, kako izgleda to ustavljanje ne cesti Wink

Zdaj pa so se tolko razsirili in na zalost vidis le se malo lepih maltezanov. Vsak drugi ga ima, pa ce je bolj podoben visavcu ali boloncu ali cottonu...njegov je pristen maltezan! Sad

Se strinjam ja! Ta pasma je pri nas dokaj priljubljena, kar so izkoristili razni preprodajalci / reji...in zaradi tega zadnja leta srečuješ popolnoma netipične predstavnike Maltežanov... Angry

LP,
Diana

P.S: Ozzy, te smem vprašat, zaradi česa je tvoj Maltežan umrl? In koliko je bil star?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #86 : torek, 17.05.2005 : 20:29:48 »

Moj je umrl pred 7 leti in je bil star 9 let. Propadla so mu jetra in ledvice. Ni vec mogel drzati seca, dlaka mu je ispadala in tam je dobival crne fleke, da o bolecinah ne govorim. Nisi ga vec mogel prijet, ker ga je vse bolelo. Veterinarji niso dajali upanja na ozdravitev in tako je moral zaspati.
Se sedaj ne vem tocno zakaj je to dobil. Verjetno zaradi nepravilne prehrane. Takrat se pri nas se ni prodajala dobra hrana oziroma tista, ki se je, nisi imel izbire. Tako smo mu dajali eukanuba light ali pa Royal za male pasme. To je imel vedno zraven v dodatni skledcki, drugace pa smo mu kuhali. Tudi veterinarji so takrat bili se veliki zagovorniki kuhanja. Se prav spomnim kako je mama klicala dr. Vidica in mu omenla brikete pa jo je nahrulil: bi vam bilo vsec vsak dan jest eno in isto? Dobival je skoro vedno govedino (takrat se tudi za to ni vedlo, da je prevec mocno meso za psa) z rizem in petersiljevim korenom, da se mu nebi dlaka obarvala. In prav to je bil verjetno vzrok za okvaro notranjih organov in posledicno smrt.
Nekako tako je bilo...zakaj?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #87 : torek, 17.05.2005 : 21:23:02 »

Ne, čisto tako sem te vprašala. Mi je zelo žal za tvojega kužka, da je umrl v bolečinah. Nažalost vem, kako je to... Sad. Ozzy, če te prav razumem, za to kriviš hrano oz. predvsem kuhano hrano? Ker jaz sem namreč nasprotnega mnenja..
Ne razumem, da bi lahko kuhana hrana pripeljala do odpovedi jetr in ledvic? Tudi moj je namreč že 13let na kuhani hrani (no ja, dobiva tudi občasno konzerve), briketov ne je...Smo pred kratkim naredili celotni pregled krvi, in je veterinar rekel, da ima kuža zavidljivo dobre izvide...Ne samo da so v mejah normale, ampak da so naravnost takšni, kakršni si želiš da bi bili...No, hvala Bogu!!!

LP,
Diana

p.s: Upam, da ne bova kregani, ker sva v temi Nega Maltežana, zašle na zdravje  Huh
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #88 : torek, 17.05.2005 : 23:38:36 »

No sej bova nehali o tem, samo povem se zakaj dajem krivdo hrani. Baje da je govedina premocno meso, da bi se ga lahko jedlo vsak dan in da je to povzrocilo propad... vsaj tako mi je rekla studentka prehrane za zivali.
Lahko pa tudi iscem krivca, ker pac ljudje potrebujemo nekaj cesar se oprijeti, pa ga v resnici niti ni...sej ne vem.
Super, da je tvoj kuza pri teh letih se tako zdrav in prav rada bi tega veterancka kje vidla. Se vedno sem nora na maltezane ceprav sem si obljubila, da je bil Tamu moj prvi in zadnji maltezan Smiley
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #89 : sreda, 18.05.2005 : 07:50:32 »

Deteljica, dokler so vsaj podobni bišonom je eno...Ko pa vidiš belega psa, s 30cm plečne glavico in ušesi višavca, lastnik ti pa reče da je Maltežan Shocked, te pa skoraj kap!

Mel, me pa prav resno zanima,  koliko stika si pa imela z bishoni (pa ne glede ali bologneserji ali friseji; da o havaneserjih niti ne govorim).

Ce lahko pripomnim: strinjam se popolnoma, da to, kar pri nas na stirih tacah hodi po svetu in  se prodaja za maltezana, je vse prej kot maltezan.
Ampak oprosti: se manj pa so podobni bologneserjem ali frisejem!
Imamo vsaj to sreco, da je v SLO veliko manj "iznakazenih" bishonov kakor maltezanov.

Le toliko, v vednost!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega maltežanov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines