mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 20:28:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Staro Angleški Bulldog
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Staro Angleški Bulldog  (Prebrano 13681 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« : torek, 22.07.2003 : 19:11:44 »

Pozdrav!!!
Imam eno vprašanje;
Ali mogoče kdo ve če ima kdo v Sloveniji staroangleškega Bulldoga?
Mogoče kdo pozna to pasmo ali kaj več ve o njej?
Hvala
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #1 : sreda, 23.07.2003 : 19:17:08 »


Hehe, ce vtipkas "olde english bulldogge" pa dobis nekaj povsem drugega  Grin Grin Grin In najbrz je to tisto kar Biby isce.  Bulldog in pol. Ta prava "bikovska" roba.  Wink Baje pa da imajo v Ameriki "probleme" z wanabe vzreditelji, ki sami po svoje krizajo pasme, ki so v preteklosti prispevale k nastanku teh pravih "buldozerjev" in svoje stvaritve tudi prodajajo pod tem imenom.  Olde English Bulldogge danes ni vec krizanec, je ustaljena pasma.
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #2 : sreda, 23.07.2003 : 19:37:54 »

Bravo Tomo! Grin
To iščem ja. Zanima me če imajo to pasmo sploh v Evropi al je samo v Ameriki. A niso hudi a??? Pravi bulldog oz. pes in pol?!
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #3 : sreda, 23.07.2003 : 21:11:28 »

Katere pasme pa so "zmešali" skupaj "v" stato angleškega buldoga?A o tej pasmi govorijo kot o "buldogu starega tipa?
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #4 : nedelja, 25.01.2004 : 04:30:26 »

To so T.i. Leawitova linija psi. Ta človek je v sedemdesetih z univerzo v Ohiu začel z vzrejo psov, ki jih je našel predvsem med American bulldogi in pit-bulli. Želel je oživit psa ki ga je srečeval na starih angleških lesorezih in v starih knjigah. Uspelo mu je kar dobro, vendar so njegovo delo kasneje prevzeli predvsem taki, ki jim Tomo zgoraj pravi wanabeeji. In fant je po 20 letih vse skupaj pustil vnemar. Nekaj od sledilcev ideji je seveda resnih, ampak pasma sama zaradi poplave novih psem tipa bull, ki jih producirajo prav takšni, ki so vzeli lepo misel in jo spridili, ima slabe šanse za preživetje. In tudi redki dobri vzreditelji bijejo težak boj, z malo upanja na zmago (razen če se vsi wanabeeji nehajo ukvarjat s pasmo, kar pa je pri tolikšnem številu neodvisnih pasemskih org. kot jih ima amerika, povsem nemogoče za pričakovat -mogoče jih bo rešilo to, da je v postopku sprejemanja v AKC pasma American bulldog, predlog sta dala pa dva bivša sodnika največje (profitne) rodovniške organizacije ABA, ki se nagibata k temu, da bi se za standard psa upošteval stari standard angleškega buldoga, ki ga je leta 1865 spisal "buldogar" Samuel Wickens in, ki ga je za osnovo vzel prav Leawitt.
Je pa res, da ti redki odlični vzreditelji sem in tja prispevajo kako živalco v gensko banko American Bulldogov, to je res zdrava lnija in tudi v celinski evropi predvsem pa v angliji je kar nekaj vzrediteljev te linije, ki se hoče imenovati pasma...bomo videli kako jim bo šlo. Za začetek so se organizirali v evropi v OEBE (Olde English Bulldogge Europe ) & OEBA (Ameriški klub).
Logiran
FIDO
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #5 : ponedeljek, 26.01.2004 : 11:02:05 »

Živjo!

No izbral si si kar dobro pasmo. Je pa kar res kar je AM Bully napisal.
Trenutno je na celinski Evropi samo ena družina, ki ima pravega OEB in sicer v Franciji. Poskušajo tudi nakateri v Skandinaviji. Najbolj razširjen j e v UK in pa seveda v Ameriki. Jaz sem z nekaterimi tudi kontaktiral  (Steve Barnet-om). Na linku si lahko prebereš njegov zadnji odgovor, ki mi ga je poslal, zraven pa imaš tudi telefone: ****
Pojdi na link www**
kjer boš imel ostale povezave in tudi forum.

Eden izmed boljših je www**
Poišči tudi bullpen psarno. Vse imaš na zgoraj omenjenih povezavah.

Steve Barnet bo imel mladiče čez tri do štiri mesece vendar bo treba po njih čez mejo.

Naj te pa opozorim, da je to delovni buldog in tudi zelo aktiven z vsemi značilnostmi, ki jih imajo bull psi in je karakterno bolj zahteven od angleškega buldoga.


Lep pozdrav, FIDO.

P.S.

Poglej si tudi ***
Logiran
FIDO
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #6 : ponedeljek, 26.01.2004 : 13:03:06 »

Hej hej!

Se ti opravičujem, strani, ki sem ti jih dal so za**. Toliko že gledam ti dve pasmi, da na koncu vse pomešam. Evo zdaj pa ti dajem prave linke. **je bil prvi v Evropi.

Lahko pogleadš link kjer so na voljo mladiči: ***

Ostale strani zanimive zate so pa verjetno bolj evropske čeprav ne bi bilo nič narobe, da si več prebereš o Leavittu:

www.liefkensrode.be
http://members.lycos.nl/eastsidebulldogs/
http://nijakowski.sylvain.tripod.com/index.htm


Ko si že spraševal katere pasme so v OEB: 50% predstavlja Angleški buldog, ostalo polovico pa so v enakem deležu (1/6) APBT, Ameriški buldog in Bulmastif.

Če te bo še kaj zanimalo boš pa že vprašal.

Srečno, FIDO
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #7 : ponedeljek, 26.01.2004 : 13:20:33 »

Sam toliko bi dodal, da je v celinski evropi več kot ena psarna.
Liefkensrode jih imajo in uvažajo. ***** jih ima trenutno dva, ki ju tudi šola, bo pa tudi vzrejal. Čehi imajo nekaj, Luksemburg tudi. Zanimivo da je bil Heipp, ki živi ob meji s Francijo, v Saarbrucknu, prvi, ki je francozom pokazal, da imajo doma delovne pse.

Še nekaj bi opozoril vse, ki bi se namenili kupovati tega psa oz katerokoli redko pasmo:
Če vam vzreditelj s pogodbo 100% ne jamči najmanj eno leto za zdravje psa, ter pa zamenjavo psa, če bi ob slikanju pokazali na slabe kolke ali komolce, psa ne kupujte. Ljudje ki se ukvarjajo z redkimi pasmami iz resničnega ljubiteljstva, so večinoma tudi premožni ljudje, ki si svoj kruh služijo z drugim delom tako, da si zlahka privoščijo take garancije dat. Pa tudi ne nasedajte cenam nad 1200 evrov. 1200 evrov je že polleten mladič, ki je zelo obetaven. Puppy kvaliteta psov pa je nekje okoli 800-1000 evrov, odvisno od tega koliko se zdi vzreditlju tisto leglo obetavno.

Pa še nekaj za v izogib "nategu": razen osebnega kontakta in miljona mailov ki si jih boste izmenjali z vzreditelji, vam priporočam, da jih povprašate tudi po "konkurentih". Tisti ki se združujejo in sodelujejo med seboj, so pravgotovo najboljša izbira. Dobro preglejte rodovnike psov. Psica in (VECINOMA, za razliko od FCI pasem) samec, morata biti pri vzreditelju doma. Če sta v psarni vsaj dve generaciji prednikov toliko bolje. Tu, se žal ne morete skoraj nič zanesti na rodovnike, je isti šmorn kot pri preprodajalcih. Če plačaš dobiš od katerekoli ameriške organizacije.
Predvsem pa naj se vam ne mudi. To bo najboljša naložba v psa: da si čas vzamete. Jaz sem dve leti iskal (Ameriškega, ne OEB-ja), recimo.

FIDO:si lastnik ali "le" oboževalec ?  Cheesy
Logiran
FIDO
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.01.2004 : 13:50:00 »

Živjo!

Ja ja, maš prav saj sem se takoj popravil. Viktor iz Danske jih tudi vzreja njegov link je http://www.geocities.com/coolio_dk_2000/. Imajo jih tudi že v švici psarna Bluemoon. Prejšnje linke sem pa navedel že prej. Jaz ga žal še nimam ampak ga bom pa verjetno imel. Kdaj, ne vem ker se dogovarjam z enim iz USA. Počas lepo, ker se nočem "nasrat" na kar si že sam opozoril. Ne vem, če poznaš ampak trenutno mislim, da je zelo kul pes tudi Dorset Old Tyme Buldogge. Zelo delaven, temperamenten, dober z otroki, odporen na bolezni. Lahko si ga pogledaš na linkih v mojem prvem postu.

Kdaj pa ti dobiš svojega Ameriškega junaka. Ne vem če veš, ampak v Italiji je een zelo dober vzreditelj AB, delovna linija. S kje ga dobiš ti?

Lepo se imejte, FIDO
Logiran
AM_Bully
gost
« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.01.2004 : 14:44:14 »

Ja, če misliš na "MyAmericanBulldog" italjana, sem na AB temi link pustil. Strašno lepega samca ma enega.
Zase imam sedaj eno psico nagledano (pa ne povem kje, da mi jo kdo na spiha.. Grin Grin Cool vse ob času) iz evrope. Sem tudi k tem italijanu malo potipal...mogoče, ne vem...
V glavnem nekje v par mesecih pride, lahko pa že ta mesec, tako odprte opcije imam. Sedaj bo kar nekaj zelo zanimivih legel, tako da...hehe, zbirčen sem. Saj, v bistvu ko prestopiš neke bariere pa se z vzreditelji začneš menit, je v bistvu lažje, pa tudi vidiš, da je vseeno kar pestra izbira psov. Pasma živi. Definitivno.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #10 : nedelja, 18.11.2007 : 22:51:23 »

Evo enega lusnega starega angleza..... posneto danes popoldan, zal z mobitelom, tako da slike niso najboljse. Je pa Butch ena velika scrkljana mazica!  Cheesy

http://christina.moj-album.com/slike/116429/fDkDSsY7t7b81guo.v.jpg

http://christina.moj-album.com/slike/116429/xKvxGbqR4F7wlwhg.v.jpg

Logiran
Submat50
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #11 : petek, 28.12.2018 : 13:45:38 »

Pozdravljeni,

Zadnji prispevki so že relativno stari, zato sprašujem ali ima to pasmo že kdo v Sloveniji.

lp

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Staro Angleški Bulldog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines