mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:45:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: trije psi napadli starko
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: trije psi napadli starko  (Prebrano 19994 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« : torek, 27.03.2007 : 10:25:29 »

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,1735,200908

Se mogoče lahko končno kaj naučimo?

lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1 : torek, 27.03.2007 : 10:45:09 »

Mene pa zanima, ce imajo pravico policaji streljati po mili volji.
 
Citat
Poštar se je pred njim sprva branil s kolesom, s katerim si je zakrival telo in odrival psa. Ker pes z napadom ni prenehal, pa je do njega prišel policist in vanj izstrelil naboj.
A to pa se vam zdi normalno?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2 : torek, 27.03.2007 : 10:46:30 »

Mislim, da če pes napada, ima to pravico. Ni mi sicer všeč, še manj pa mi je všeč, da sploh do napada pride, za kar je vsekakor odgovoren lastnik.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #3 : torek, 27.03.2007 : 10:48:45 »

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=31&article_id=13107032709591167&cid=102

Upam, da je odgovor pozitiven.
Včeraj sem na sprehodu s svojim 9 tednikom enega lastnika, ki ima bolj "nabritega" pitka in ponavadi spuščenega,
opozoril, da je po novem zakonu kazen za nepripetega na javni površini 500 €. Ne vem če je zakon že sprejet,
ampak pomagalo pa je. Tip je psa takoj pripel in ves čas vmes ponavlajl "za 500 € se pa ti že nauš sam okol šetal".
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #4 : torek, 27.03.2007 : 10:52:50 »

V prvi vrsti se iz tega lahko naučimo lastniki psov. Ta lastnik ziher ni vedel, da je ograja zrahljana in odmaknjena, kako je skrbel za svoje pse?Huh
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #5 : torek, 27.03.2007 : 11:51:47 »

Citat
Poštar se je pred njim sprva branil s kolesom, s katerim si je zakrival telo in odrival psa. Ker pes z napadom ni prenehal, pa je do njega prišel policist in vanj izstrelil naboj.

Kaj pa bi ti naredila v takem primeru? Psi so od enega napada prešli na drugega. Če bi mene takole napadli, mislim da ne bi imela nič proti uporabi pištole.  Lips Sealed
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : torek, 27.03.2007 : 12:13:29 »

Hmmm.... mah ne vem no. Tole streljanje Roll Eyes... Sej  niso bili nosorogi.
Pa policaj tudi ni bil samo eden, pa poštar je tud kej desca v hlačah al kaj?

Meni je to malo " komsi-komsa"... Tongue Če pa trije desci niso mogli dveh ščenet ukrotit potem pa tud ne vem( zgolj moje razmišljanje).....
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #7 : torek, 27.03.2007 : 12:16:40 »

Menim, da še nihče od nas ni bil napaden od pobesnelih psov, zato težko obsojamo kogarkoli za kakršnokoli dejanje, ki se je tukaj zgodilo, je pa res, da nismo bili zraven in da ne vemo kako napadalna sta bila psa. Mogoče se res ni dalo drugače rešit, a vseeno menim, da je največja krivda na lastniku!!!  Angry
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #8 : torek, 27.03.2007 : 12:22:06 »

NIkogar ne zagovarjam, žal mi je psov. Vendr trdim, da je za njihov nesrečen konec kriv izključno lastnik. Policisti so ukrepali v skladu s svojimi pooblastili, poštar pa tudi ne bo reskiral ugriza. Spuščen, napadalen pes se šteje skoraj enako kot strelno orožje, za uporabo (spust) policijskega psa so enaka pravila, kot za uporabo strelnega orožja, torej... Razmišljam kot so razmišljali vpleteni in razumem njihova dejanja. Ne razumem pa lastnika, zakaj ni poskrbel za varnost svojih psov in kje je bil, ko se je vse to dogajalo, saj se je očitno dogajalo v bližini doma. Ne vem, ne maram brati takih stvari, potem sem žalostna in jezna. Ampak upam le, da bo lastnik plačal za poškodbe in da ga bodo ovadili zaradi povzročitve splošne nevarnosti, kar je imelo za posledice lažje poškodbe in strah tiste gospe in poštarja. Za uboge pse pa je prepozno Cry
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : torek, 27.03.2007 : 12:29:33 »

Mene pa zanima, ce imajo pravico policaji streljati po mili volji.
 A to pa se vam zdi normalno?

Meni se zdi pa to cisto prav. Jaz bi take pse na licu mesta ustrelila. Se potem vsaj ne dogaja to, kar se sedaj dogaja z unimi bulmastifi, ki so ze vec kot 1 leto v zavetiscu (na drzavne stroske!!!) in so se kar zivi Lips Sealed
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : torek, 27.03.2007 : 12:35:07 »

Tudi jaz nikogar ne zagovarjam. Lastnik... ne bi izgubljala besed...more biti res taprav pasji strokovnjak Roll Eyes
Policaji pa tudi.....
Če se pa danes za vsako tako stvar že lahko strelno orožje uporabi....hmmm
Menim, da še nihče od nas ni bil napaden od pobesnelih psov, zato težko obsojamo kogarkoli za kakršnokoli dejanje, ki se je tukaj zgodilo, je pa res, da nismo bili zraven in da ne vemo kako napadalna sta bila psa. Mogoče se res ni dalo drugače rešit, a vseeno menim, da je največja krivda na lastniku!!!  Angry
Ali pa smo to doživeli. In to sredi gozda Wink Sej nočem pametovat... ampak če sem jaz z 50 kilami lahko užgala psa s kolom ko se je zakadil vame( in ni bil ravno majhen cucek)..... a trije desci pa niso mogli... dej dej...

Res ne bi o naših policajih .... sem imela čast pred dobrimi tremi tedni ugotovit koliko poznajo zakone ,ko  so sosedovi mulci čez ograjo pred psico mačko zabrisali in je ta klavrno končala. Vse skup se je zaključilo z prihodom policije, ker jih je  moj sosed( fotr od  vzgojene mularije )klical
 In so naši vrli policisti meni izstavili položnico za 200 eur ker " baje" nisem imela nevarne živali pod kontrolo.... na lastnem ograjenem vrtu... halo .....


Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #11 : torek, 27.03.2007 : 12:35:40 »

bina, si prepričana, da so še vedno v zavetišču? V katerem pa? Jaz po tistem, ko so napadli še oskrbnico v zavetišču nisem zasledila nobene novice o njih.
Vse ostalo pa naj bi se reševalo po bolj humani poti, tak je tudi namen novega zakona, namreč delalo naj bi se na odgovornosti lastnikov psov,ne pa da nastradajo psi, ki niso bili deležni prave vzgoje in pozornosti. Ni malo kruto streljati živa bitja le zato, ker si nekdo ni vzel dovolj časa za njih in sedaj počnejo samo to, kar pač znajo in kar jim veleva nagon? Hmmmm. To ni rešitev! Pobijati zaradi lastne neodgovornosti.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #12 : torek, 27.03.2007 : 12:37:58 »

žal mi je psov.
Sej...vsem je vedno žal psov...bogibogi kužiji...res...Napadeni ljudje se pa nikomur ne smilijo?  Huh

Meni se zdi pa to cisto prav. Jaz bi take pse na licu mesta ustrelila. Se potem vsaj ne dogaja to, kar se sedaj dogaja z unimi bulmastifi, ki so ze vec kot 1 leto v zavetiscu (na drzavne stroske!!!) in so se kar zivi Lips Sealed
Se strinjam...in še kar naprej napadajo ljudi...in kdo pravi, da jih ne bodo še kdaj...

Ni malo kruto streljati živa bitja le zato, ker si nekdo ni vzel dovolj časa za njih in sedaj počnejo samo to, kar pač znajo in kar jim veleva nagon? Hmmmm. To ni rešitev! Pobijati zaradi lastne neodgovornosti.
Kaj bi pa ti naredila? meni se v takem primeru streljanje zdi (na žalost) najmanj slaba rešitev...
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #13 : torek, 27.03.2007 : 12:38:38 »

 Angry Angry kriza no, kaj naj rečem ... ostane človek kar brez besed. Saj pravim, odvisno kako se je tam vse skupaj odvijalo....pač vsak pove svoje mnenje in če imaš tako slabe izkušnje, potem res nimaš kaj pozitivnega rečt na tako stvar....  Undecided
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #14 : torek, 27.03.2007 : 12:39:17 »

Jaz se strinjam z Bino. Očitno ni šlo drugače. Si lahko samo predstavljam, kakšen strah sta morala doživeti starka in poštar. Sta verjetno lahko le hvaležna policistu, da ju je rešil. Lahko bi se marsikaj hujšega zgodilo...
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: trije psi napadli starko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines