mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 11:30:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: sneg
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: sneg  (Prebrano 19554 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rogaja
novinec
*
Sporočil: 4


« : torek, 06.04.2004 : 15:13:26 »

Zanima me, kako rešujete problem sprijetega snega na tačkah in na vratu psa. Imam kokeršpanjelko, ki uživa na snegu, vendar pa postanejo kepe snega prava mora. Ker je ne bi rada postrigla, mi prosim pomagajte!  

[spremenjen naslov; Jana]
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1 : torek, 06.04.2004 : 23:24:00 »


Dokler ne zgleda tako je še vse ok Wink

Kadar je sneg suh, takrat ni problemov, še dlaka se očisti, kadar pa je moker, to pa je druga stvar. Med šapkami ji postrizi dlako, da se ji ne bo sneg prijemal, ker je to zanjo zoprno in ponavadi boleče. Ko se ji naredijo kepice, ji razširi šapke in hoja je težka. Ostajajo tudi taki copatki za v sneg, ki se nataknejo psu na tačke. Kar se pa ostale dlake tiče, jaz sem imel pri  mojem enake probleme. Sem sicer imel v mislih elastično/neoprensko oblačilo, ki se obleče psu, ki ne premoči, je toplo in diha, vendar je to ostalo samo v moji domišliji. Ne vem tudi, koliko bi trpel tisto gor. Roll Eyes
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #2 : sreda, 07.04.2004 : 14:21:31 »

Tudi mi ko smo imeli koker spanjela smo imeli pozimi s tem snegom vedno tezave. Jaz sem se takrat na sprehodu veckrat ustavila in mu malo scistila te kepe snega iz dlake. Ne vem ce bi se obstajal kak boljsi nacin Huh
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #3 : petek, 04.11.2005 : 20:43:16 »

Mislim, da se bo tale tema spet znova zbudila. Hvalabogu imam samo kratkodlake pse in je problem le o mokroti le- teh. Po sprehodu jih vedno dobro sfrotiram z brisačo in dam na toplo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #4 : sobota, 26.11.2005 : 14:48:55 »

sicer ne vem, če to spada ravno sem, toda ne vem, kam naj drugam postavim vprašanje.
sedaj ko je sneg, vse mokro ... a je boljše če je pes v pesjaku ali je lahko spuščen na ograjenem vrtu? mislim, a mu ta druga varianta ne more nič škoditi?
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 26.11.2005 : 15:09:11 »

Predno greva ven na sneg, ji na debelo namazem blazinice s posebno pasjo kremo oz. gelom, pa mislim, da bi ta gel prisel prav tudi tvojemu kokerspanjelu.

Je pa res, da imajo dolgodlaki psi vec problemov s snegom, kot kratkodlagi. Mojo psicko pa rado zebe, ker je kratkodlaka.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #6 : sobota, 26.11.2005 : 15:11:02 »

Je pa res, da imajo dolgodlaki psi vec problemov s snegom, kot kratkodlagi. Mojo psicko pa rado zebe, ker je kratkodlaka.

Se strinjam Wink

Mi sploh ne rabmo kidat, ker Ori na tacah v dlako zbite kepe prinese Grin Grin Grin

Drugače pa Sammy, morda ne bi bilo slabo, da bi blazinice namazala. Sem veliko brala o tem in vsi to hvalijo...
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 26.11.2005 : 15:15:23 »

 Cheesy

ja tale gel, kar prav pride v zimskem casu (tudi poleti, ko je vroče in so blazinice izsusene), ko lepo posipajo sol po cestah,...pa se za sneg je dober da se mu ne naredijo kepe med blazinicami, zelo neprijetno za psa, boleče.. Sad Sad

Logiran
Ginny
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #8 : sobota, 26.11.2005 : 16:24:29 »

Živjo!
Tudi jaz imam koker španjelko in me zanima, kako se reče gelu in kje ga lahko kupšiš. Hvala.
LP
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 26.11.2005 : 16:31:16 »

Tudi jaz imam koker španjelko in me zanima, kako se reče gelu in kje ga lahko kupšiš. Hvala.

Gel se imenuje elaSto pad. Italijanski proizvod, ne vem ce se ga sploh se da dobiti, ker ga imam ze par let. Kupila sem ga pa v Savskem naselju, pri g. Simoncicu. Sigurno ga imajo v vsaki trgovini z malimi zivalmi. Smiley
Logiran
Ginny
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #10 : sobota, 26.11.2005 : 17:02:34 »

Ta gel že imam, vendar se ji med blazinicami še vedno delajo kepe. Ali ti namažeš samo blazinice ali tudi dlako med blazinicami.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #11 : sobota, 26.11.2005 : 17:16:50 »

Kot je bilo že povedano, je najboljše dlako med blazinicami ostriči. To je zelo dobro početi tudi v drugih letnih časih, zaradi samega vozlanja (pride tudi do dlačnih "kep") in drugih težav - npr. zatikanje travnih semen, ki nato prodrejo tudi skozi kožo in povzročajo vnetja in lahko gnojne rane, ki se v skrajnem primeru prenesejo tudi na globlje ležeča tkiva (tudi sklepe). In še drugi problemi.

Skratka: precej je problemov, če se dlaka med blazinicami ne postriže. Sicer pa kuža s postriženo dlako med blazinicami tudi izgleda bolj urejen. Mogoče bi se problem snežnih kep lahko rešilo s kakšno oblekico. Tu ti bo moral več povdati kakšen lastnik dolgodlakega psa.

LP, T
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 26.11.2005 : 17:19:19 »

Namazem ji dlako med blazinicami in blazinice. Med blazinice ponavadi stisnem vec gela, tako da zapolnim prostor, da ne bi prislo prevec snega vmes.

Pravis, da se kljub temu nabira sneg?Res, da nimam izkusenj z dolgodlakimi psi, tako da res ne vem, kaj bi ti v takem primeru pomagalo. Sem mislila, da je gel OK.

Kaj pa strizenje dlake med blazinicami, tako kot so zgoraj ze napisali?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : sobota, 26.11.2005 : 17:20:20 »

Nekateri dlako namažejo tudi z oljem. Baje da pomaga (jaz imam ravno zato kratkodlake pse Grin)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #14 : sobota, 26.11.2005 : 17:58:17 »

Jaz imam dolgodlakga psa, vendar ga za v sneg oblečem, saj je drugače resnično ena sama velika snežna kepa. Wink Je pa res, da se sneg še vseeno sprijemlje na dlako na tačkah, kajti le teh namreč nima oblečenih.

LP,
Diana
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: sneg
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines