mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:14:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU  (Prebrano 18470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #15 : četrtek, 13.01.2005 : 07:39:32 »

Jaz imam sebe čisto rada! Pa sem kadilka!  Wink In - ja, tudi moj pes živi z menoj v stanovanju, kjer pač kadim...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #16 : četrtek, 13.01.2005 : 08:02:40 »

Verjetno tudi noben kadilec nima sebe rad Undecided

Se ne strinjam. Sem kadilec, pa vendar imam sebe še kako rad Cheesy. Ne sodite nas kar povprek oz. po svojem mišljenju. Ni nujno, da vedno drži!
Kar pa zadeva samo temo: reci prijatelju, naj se odvadi kaditi v stanovanju. Midva z ženo sva oba kadilca, pa nikoli ne kadiva v avtu, niti se ne kadi v naši hiši. Sicer to nekatere prijatelje kadilce moti, toda midva vztrajava. Prenehala pa sva kaditi najprej zaradi otroka ko se je rodil in sva se kar lepo navadila. Samo malo volje bo potreboval.
Strinjam se z mnenjem, da dim škodi psu ravno tako kot človeku. Verjetno dolgoletno bivanje psa v zakajenem stanovanju gotovo načne njegovo zdravje. Ni nujno, da je to usodno, verjetno pa lahko pospeši kakšno drugo težavo. To je seveda le moje laično mnenje.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #17 : četrtek, 13.01.2005 : 08:03:18 »

Citat
Jaz imam sebe čisto rada! Pa sem kadilka!   In - ja, tudi moj pes živi z menoj v stanovanju, kjer pač kadim...
Ja ker te ima čisto rad in je odvisen od tebe. On pač nima "prava na glasanje".
Saj ti ni treba nehati kaditi, samo če recimo po naravi obzirna do drugih ljudi si lahko tudi do svojega psa in greš kaditi na balkon. Ali pa ga pelješ ven na sprehod in zraven kadiš.
Tako poskrbiš za svoje užitke in ne ogrožaš psa.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #18 : četrtek, 13.01.2005 : 08:40:54 »

Ja, Shait, se strinjam s teboj! Ampak včasih je želja po nikotinu premočna.... Žal!!  sram
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #19 : četrtek, 13.01.2005 : 10:39:50 »

Tudi jaz sem kadilka Grin .  ampak moj pes ni pasivni kadilec prav tako ne moji domači............ grem  pač ven, na vrt, med tem naš pes skače po vrtu jaz pa "raka nafutram" Grin.

Glede lokalov ....... moj pes gre z mano v lokal  ... poleti , ko je možno sedeti zunaj. Pozimi pa tudi jaz ne hodim v zakajene lokale , ker tudi mene moti- dim čeprav sama kadim.

Pizzerije........ moram jim priznati, da so zelo pogumni, tisti , ki  peljejo svojega psa v pizzerijo.  
Jaz si našega ne predstavljam,  naš pes je kronični fehtar, sedaj si pa predstavljajte , da sedi zraven mize me gleda  , ko jaz jem, ali pa še celo nekdo drug pri naslednji  mizi in se slini.   Skrajno neokusno!
Pa ni samo to!  Pes je moj, to pomeni, jaz sem suženj njegovih dlak, blata, ki ga prinese s seboj, in brisanja njegove goflje.
Zakaj bi obremenjevala, ljudi, v njihovi službi, še z čiščenjem za svojim psom. Mislim , da imajo  drugega dela dovolj , brez mojega psa.
Pri nas hodimo na pizo poleti, ko smo vsi lahko zunaj , pa še to se ponavadi vsedemo za mizo , ki je v skrajnem kotu, da, ne obremenjujemo ostalih gostov.
Pozimi pa  naš damster  lepo počaka v avtu  15 minut, med tem jaz popijem kavico in vzamem pize s seboj za domov................... pa še večji  filing je doma pred tv-jem pizzo  boxnit in se potem samo zavalit na kavč z polnim trebuhom. Grin
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #20 : četrtek, 13.01.2005 : 11:17:37 »

JennyK,
zakaj ne kadiš na balkonu, oz zunaj? Jaz sem z bratom naredila kompromis. On kadi na balkonu, vendar je to sedaj njegov "dnevni" prostor in jaz ne morem kar cunj tam sušit pa rožice sadit. Meni je to cool, ker imam sušilca, pa itak sem alergična na cvetni prah.  Grin
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #21 : četrtek, 13.01.2005 : 11:25:41 »

Citat
Pizzerije........ moram jim priznati, da so zelo pogumni, tisti , ki  peljejo svojega psa v pizzerijo.  
Grin Grin Grin
Rečeš : "Fido sedi, pa požiraj slino!"  Grin
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #22 : četrtek, 13.01.2005 : 12:52:52 »

JennyK,
zakaj ne kadiš na balkonu, oz zunaj? Jaz sem z bratom naredila kompromis. On kadi na balkonu, vendar je to sedaj njegov "dnevni" prostor in jaz ne morem kar cunj tam sušit pa rožice sadit. Meni je to cool, ker imam sušilca, pa itak sem alergična na cvetni prah.  Grin

Ah, zakaj ne SAMO zunaj? Ker ga ni čez komot! Imam veliko, zračno in prostorno dnevno sobo. In ko mi zapaše rakova paličica - pač prižgem. Pa da ne bo kdo menil da delam reklamo! Žal pa s tem početjem res nisem uvidevna do fanta in pa Jenny. Vendar pa naj v svoj zagovor napišem, da stalno in redno luftam.

Sicer se pa še kako strinjam s teboj, Damayanti; glede odgovornosti do drugih; tudi ali predvsem do tistih, ki pač ravno ne obožujejo psov. Da je pes MOJ je moja želja in pa predvsem odgovornost.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #23 : četrtek, 13.01.2005 : 13:27:32 »

Če, se kadi v stanovanju se,  pri normalnih ljudeh tudi  "lufta".  Pa dvomim, da kodo piha dim direkt v psa.  Men je včasih tudi premraz iti ven  in grem v kurilnico, pa naš firbec tako ali tako  za menoj plundra, in šnofa, in včasih je celo tako firbčen  da mi direkt pred usta tisto gofljo moli , ker misli , da kaj jem in mu nočem dat, in sem  ene dvakrat pihnila vanj sedaj ko pa vidi , da kadim, gre pa proč.  

Če pa pogledamo  kajenje na splošno........ vsak je svojega telesa in zdravja gospodar, in če smo uvidevni,   se ponavadi odmaknemo od nekadilcov.... ali pa od ozdravljenih kadilcov( te so najhujši!...... bolj  tečni od tistih , ki niso nikoli kadili)
Je pa prednost kajenja  zunaj ta, ( če je mraz) hitreje pokadiš, cunje ti ne smrdijo, stanovanja ti ni treba belit, vsako leto, pa še zavese  niso rjave.
Glede prenehanja, kadit............. to je pa lažje govorit kot naredit, jaz sem že parkrat nehala, potem sem pa močno obremenjevala hladilnik.... Grin, no potem sem pa nazaj začela kadit......... tolk sem pa tud  gorenjka , da rajši 420 sit v dveh dneh  porauham kot da, menjam garderobo.       Konec koncov bo pa sedaj na pomlad  lažje....... se bo otoplilo, pa bomo spet  več v naravi......... s puhovko in kapami ( pa batovci- gumi škornji) je bolj težko tekačirat.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #24 : četrtek, 13.01.2005 : 13:37:14 »

Se ponavljam, pa vseeno: se ne bi mogla bolj strinjati s teboj, Damayanti. Kakor najbrž tudi vsak "normalen" človeček!  Tako je... sicer pa naj itak pripomnim, da midve kljub ne prav poletnim temperaturam "visiva" praktično vsak dan na Šmarni, T.čelu ali podobna varianta. In morda s tem malce pokompenziram zaužiti nikotin!?
Glede "gorenjskosti" pa toliko: sama sem že mogla ne dolgo nazaj menjati garderobo...  Sad  Sad Pa kaj čemo...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : četrtek, 13.01.2005 : 13:50:53 »

Ja ker te ima čisto rad in je odvisen od tebe. On pač nima "prava na glasanje".

Tako je. Revež se mora tudi usesti na ukaz, pa tačke brisat, pa jesti tisti kar mi hočemo da je..Šetkamo jih privezane za vrat..
Res pa je, da zgoraj našteto ni zdravju škodljivo Wink

Klinc, če mi pa paše kadit v istem prostoru z njimi bom kadila Wink Kot je napisal nekdo pred mano, ne piham jim ravno v gofljo, pa tudi prezrači se menda Smiley Tako kot tudi bom, ko bom enkrat na svojem in bom kadila tudi notri.

Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #26 : četrtek, 13.01.2005 : 14:11:20 »

Če, se kadi v stanovanju se,  pri normalnih ljudeh tudi  "lufta".  Pa dvomim, da kodo piha dim direkt v psa.  Men je včasih tudi premraz iti ven  in grem v kurilnico, pa naš firbec tako ali tako  za menoj plundra, in šnofa, in včasih je celo tako firbčen  da mi direkt pred usta tisto gofljo moli , ker misli , da kaj jem in mu nočem dat, in sem  ene dvakrat pihnila vanj sedaj ko pa vidi , da kadim, gre pa proč.  

Če pa pogledamo  kajenje na splošno........ vsak je svojega telesa in zdravja gospodar, in če smo uvidevni,   se ponavadi odmaknemo od nekadilcov.... ali pa od ozdravljenih kadilcov( te so najhujši!...... bolj  tečni od tistih , ki niso nikoli kadili)
Je pa prednost kajenja  zunaj ta, ( če je mraz) hitreje pokadiš, cunje ti ne smrdijo, stanovanja ti ni treba belit, vsako leto, pa še zavese  niso rjave.
Glede prenehanja, kadit............. to je pa lažje govorit kot naredit, jaz sem že parkrat nehala, potem sem pa močno obremenjevala hladilnik.... Grin, no potem sem pa nazaj začela kadit......... tolk sem pa tud  gorenjka , da rajši 420 sit v dveh dneh  porauham kot da, menjam garderobo.       Konec koncov bo pa sedaj na pomlad  lažje....... se bo otoplilo, pa bomo spet  več v naravi......... s puhovko in kapami ( pa batovci- gumi škornji) je bolj težko tekačirat.

LP!
 Grin, ti, ti, ti odvisnica zakajena Grin Grin Grin In nikar ne šimfaj čez nas, ki smo imeli močno voljo in vztrajnost, da smo se odvadili Grin Kako sem se odvadila Undecided, mala malica Cheesy
Zadovoljni smo vsi, moji peseki in jaz...edino moja močnejša polovica malo manj Lips Sealed od kar mora na svojo obvezno nikotinsko dozo hoditi na balkon, tudi v najhujšem mrazu Roll Eyes
LP,Miša
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #27 : četrtek, 13.01.2005 : 14:32:02 »

Citat
Klinc, če mi pa paše kadit v istem prostoru z njimi bom kadila
To je pač tvoja pravica.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #28 : četrtek, 13.01.2005 : 14:39:58 »

Missa:     Ne samo odvisnica Grin Grin Grin, jaz sem še celo taprikrita odvisnica Cool Grin.   Uradno sem nehala kadit, že pred enim letom. Cheesy Cheesy

Neuradno , pa še zmeraj kakega "pricinim", in to  s takim užitkom, da si sploh ne moreš mislit....... to zato ker je naskrivaj. Grin Grin


JennyK :  Jaz sem  lani( konec  decembra) za rojstni dan dobila elektronsko tehtnico, in to od svoje bodoče tašče in tasta Grin Grin Grin      A sem  vse povedala?


Sicer sem  bila vesela  praktičnega darila,  sem pa  takoj malo manj biftka pojedla. Cheesy
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 13.01.2005 : 14:49:10 »

Dobro, če imaš malo stanovanje, potem resnično ni priporočljivo na veliko rauhat notri. Pri nas vsi kadimo in ko pridejo obiski se resnično pozna, da v bajti kadi 10 osebkov. Sploh če malo popijemo he he. Bejbo takrat itak umaknem, Brin pa žura z nami. No, seveda skrbimo za zračenje, poleg tega pa imam čisto brezvezen aparat, ki kao prečiščuje zrak.
Da bi pa na sprehodu kadila? No way he he, takrat se pa tudi jaz rada nadiham svežega zraka. Si predstavljate kako na veliko pušite v hribu navzgor in to v gozdu?!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines