mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:44:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU  (Prebrano 18466 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #30 : četrtek, 13.01.2005 : 15:49:12 »

Dobro, če imaš malo stanovanje, potem resnično ni priporočljivo na veliko rauhat notri. Pri nas vsi kadimo in ko pridejo obiski se resnično pozna, da v bajti kadi 10 osebkov. Sploh če malo popijemo he he. Bejbo takrat itak umaknem, Brin pa žura z nami. No, seveda skrbimo za zračenje, poleg tega pa imam čisto brezvezen aparat, ki kao prečiščuje zrak.
Da bi pa na sprehodu kadila? No way he he, takrat se pa tudi jaz rada nadiham svežega zraka. Si predstavljate kako na veliko pušite v hribu navzgor in to v gozdu?!
Midva tudi oba kadiva, pa Bučka najraje umaknem, če ga pa kdaj slučajno ne, me pa sam opozori, ko začne kihati. Mene kar malo skrbi, da mu ne bi kaj škodilo, zato ga res najraje umaknem.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : četrtek, 13.01.2005 : 16:27:39 »

Vi nesrecni kadilci...luftajte pa bo! Grin Grin

Missa, cestitke ob pametni odlocitvi. Jaz v soboto (15. januarja) praznujem tri leta brez cigaret in sem prav vesela, da mi je uspelo. Tudi Kaja malo lazje diha! Grin Wink Namesto cigaret pa kupujem bikovke zanjo! Wink

Damayanti, prisezem, da jaz nisem prav nic tecna, ce kdo kadi. Ce kdo pride na kavo lahko kamot pricini kaksno v kuhinji, tudi, ce so psi zraven. V Trbovljah imamo pa itak tako krasen zrak, da je vcasih bolj zdravo malo cigaretnega dima potegnit, kot pa na balkon stopit! Grin lp
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #32 : četrtek, 13.01.2005 : 16:59:50 »

V Trbovljah imamo pa itak tako krasen zrak, da je vcasih bolj zdravo malo cigaretnega dima potegnit, kot pa na balkon stopit! Grin lp

 Grin Grin Grin Grin
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #33 : četrtek, 13.01.2005 : 17:38:33 »

Jaz imam sebe čisto rada! Pa sem kadilka!  Wink In - ja, tudi moj pes živi z menoj v stanovanju, kjer pač kadim...
Saj je bilo mišljeno tako, da če s psom delimo vse dobro lahko še kaj slabega, pa tudi ne bo konec sveta. Samo vsi pa vemo, da ne enim ne drugim cigaretni dim ne koristi...
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #34 : četrtek, 13.01.2005 : 21:06:53 »

Missa, cestitke ob pametni odlocitvi. Jaz v soboto (15. januarja) praznujem tri leta brez cigaret in sem prav vesela, da mi je uspelo. Tudi Kaja malo lazje diha! Grin Wink Namesto cigaret pa kupujem bikovke zanjo! Wink

LP!
Kaja vse čestitke za cela tri leta Cheesy
Jaz sem 12 let kadila kot turk. Ne vem zakaj se tako reče, v Turčiji nisem videla niti enega turka, ki bi kadil.
Sedaj pa že 18 let ne kadim. No, če sem iskrena, sem dve leti vmes spet malo pricinala, zaradi neke ekstremno butaste situacije. Nikoli pa nisem kadila v avtomobilu, v prostoru kjer smo spali ter na pasjih sprehodih! Cheesy
Moje mnenje je, da je tudi pes lahko posredni kadilec in ima zaradi tega dihalne težave.
LP,Miša
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #35 : petek, 14.01.2005 : 00:02:25 »

Tudi midva kadiva, vendar poleti na balkonu, pozimi pa bolj prakticiramo zračenje. V avtu, dvigalu... - mi pa sploh na misel ne pride, saj tega preprosto sama ne prenesem.
Priznam pa, da sem imela res slabo vest, ko sem na kavču zraven Gine prižgala cigaret, pa je najprej nekajkrat kihnila, malo posmrkala, potem pa prav z užaljenim pogledom odšla v drug prostor. Huh
Sem mislila da je ena redkih, ki ne prenese cigaretnega dima...
Citat
V Trbovljah imamo pa itak tako krasen zrak, da je vcasih bolj zdravo malo cigaretnega dima potegnit, kot pa na balkon stopit!  lp
Angry - se popolnoma strinjam s tabo, samo v tem primeru ste vidve s Sally's nugget vseeno malo na boljšem kot jaz  Huh - če ne odnese vse ravno v vaš hrib?
Da ne pozabim: Kaja - čestitam!
Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #36 : petek, 14.01.2005 : 09:24:14 »

Midva tudi oba kadiva, pa Bučka najraje umaknem, če ga pa kdaj slučajno ne, me pa sam opozori, ko začne kihati. Mene kar malo skrbi, da mu ne bi kaj škodilo, zato ga res najraje umaknem.

Kako bistro. A da tebi tudi škodi , ti pa ni še prišo na misel? Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #37 : petek, 14.01.2005 : 09:26:05 »

Tudi midva kadiva, vendar poleti na balkonu, pozimi pa bolj prakticiramo zračenje. V avtu, dvigalu... - mi pa sploh na misel ne pride, saj tega preprosto sama ne prenesem.
Priznam pa, da sem imela res slabo vest, ko sem na kavču zraven Gine prižgala cigaret, pa je najprej nekajkrat kihnila, malo posmrkala, potem pa prav z užaljenim pogledom odšla v drug prostor. Huh

Lp

ja kakšna škoda pol zračit..če si že investirate v cigarete , dajte jih pol vsaj izkoristit do zadnjega atoma....
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #38 : petek, 14.01.2005 : 09:44:07 »

Kako bistro. A da tebi tudi škodi , ti pa ni še prišo na misel? Grin

Ni bistro, to vem, tebi je to še lažje reči, ker ne kadiš in zato si tudi bolj bistra od vseh nas kadilcev. Soliti pamet je lahko.  Roll Eyes
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #39 : petek, 14.01.2005 : 10:03:31 »

Kako bistro. A da tebi tudi škodi , ti pa ni še prišo na misel? Grin

Mislim, da je ta tema namenjena predvsem vprašanju, ali cigaretni dim škodi psu - ne človeku. Wink. Na pse smo kar malo pozabili, ko se je razvila debata  o kajenju.
Večina kadilcev se nas prav dobro zaveda, da s kajenjem škodujemo svojemu zdravju, vendar je to naša odločitev. Strinjam se z vsemi, ki ne prenesejo cigaretnega dima in se jim tudi umaknem. Tudi me ne moti zakon o prepovedi kajenja na javnih mestih, sestankih ipd. Nekadilci imate pravico dihati čist zrak. Imam pa teh dobronamernih nasvetov o opustitvi kajenja že poln kufer Huh Huh Huh. Mislim, da sem dovolj star in dovolj zrel, da vem kaj delam. Mislim, da se s tem strinja tudi večina drugih kadilcev.
Seveda pa čestitam vsem, ki ste kajenje opustili. Kapo dol Smiley.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #40 : petek, 14.01.2005 : 10:09:55 »

Se strinjam z Luko. Tema se je ponovno oddaljila od bistva in samo še malo manjka, pa se bomo/boste/bodo spet kregali med sabo. Tokrat kadilci  in nekadilci.

Če imamo še kaj za napisati v zvezi s škodljivostjo cigaretnega dima živalim, morda celo kakšen konkreten primer, go ahead, če pa ne, pa zaključimo, da mi ne bo žal da sem sploh dala temo ponovno med aktualno.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #41 : petek, 14.01.2005 : 10:12:30 »

Mislim, da je ta tema namenjena predvsem vprašanju, ali cigaretni dim škodi psu - ne človeku. Wink. Na pse smo kar malo pozabili, ko se je razvila debata  o kajenju.

Seveda pa čestitam vsem, ki ste kajenje opustili. Kapo dol Smiley.

Tako je! Temo sem odprla zato, da se pogovarjamo kako cigaretni dim škodi PSU, ne človeku.

Seveda tudi jaz čestitam vsem, ki ste nehali kaditi-gladim se po bradi po stari balkanski navadi.  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : petek, 14.01.2005 : 15:35:21 »

gina, imam sreco, ja! Smo malo skriti za hribom, tako, da nam cementarne ni treba vohat. Ko je dolina se v megli je pri nas ze soncek, pri Sally pa sploh! Sicer pa Gina, hisa pod Alesevo je naprodaj, zacnita sparat. Bi bila prav vesela kaksnih pasjih sosedov! Cheesy

Citat
Tema se je ponovno oddaljila od bistva in samo še malo manjka, pa se bomo/boste/bodo spet kregali med sabo. Tokrat kadilci  in nekadilci.

Tema se je res oddaljila od bistva. Ampak (vsaj jaz) nisem imela nobenega namena koga v kaj prepricevat ali pa se s kom kregat. Zaradi mene lahko kadite kolikor vam pase! Wink Zase sem pac vesela, da mi je uspelo nehat! Smiley lp
Logiran

čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #43 : petek, 14.01.2005 : 21:00:46 »

No js sem pa začela kadit konec 7 razreda-.
Nehala sem takrat, ko sem šla na obisk dedanu ( ki je bil na intenzivni negi), sama kost in koža, rumeni zobje in roke, ni mogel govorit, kapaciteta pljuč je zlo slaba, vsako leto ima hude pljučnice, hodit niti ne more, ker mu zmanjkuje zraka( dim se naloži v stene žil in to je potem taka fina mast, ki ne prepušča dosti krvi, v krvi je pa kisik in tako mu počasi odmirajo organi)

OK, sicer ima doma napravo, s katero 2x ali 3x vdihuje kisik, ampak kvalitete življenje pač ni! In v takem stanju je že približno 10 let, letos je bil star 61 let!

Tudi on je nehal kadit- ko je bil prvič na intenzivni.
In kaj pravi kadilcem- naj tisto govno kar stran vržejo, da tega sploh ne rabi....

Drug deda tudi kadi, kljub raku na grlu in izsušeni sluznici na grlu (posledica obsevanja). Ampak, ko vidi našega mrhuna si pa le ne prižge čika.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #44 : petek, 14.01.2005 : 21:33:09 »

Jaz sem tudi začela kaditi nekje konec sedmega, bolj resno od osmega razreda naprej. In sem kadila  cca 10 let kot turk. Škatla na dan je bila.... veliko premalo. Grin

No, takrat še nisem imela živali v stanovanju. Najprej so prišle v stanovanje 3 muce. NIKOLI nisem cigareta prižgala notri, vedno sem hodila ven. Tudi pri -15, kot je že ena pred mano rekla. Sicer mi je šlo včasih pošteno na živce da sem morala ven, saj sem prej kadila tudi notri, ampak sem se nekako prisilila in je šlo.

No, sedaj imam dve mački in psico poleg sebe skoraj na vsakem koraku notri. Redna kadilka nisem, si pa teden pred novim letom skoraj vsako leto privoščim cca teden do dva kajenja. Najprej si rečem seveda samo za tahude žurke do novega leta Grin, potem ko se pa končno navadim na čike, si privoščim pa še en teden intenzivnega kajenja. Roll Eyes Seveda zunaj, na mrazu. Bunda, kapa, rokavic ne maram ker smrdijo in to je to. Grin Tudi letos smo to prakticirali in sedaj smo ponovno na odvajanju.  Roll EyesGrin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: PES V ZAKAJENEM PROSTORU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines