mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:46:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tezave z jetri?  (Prebrano 18963 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : četrtek, 27.10.2005 : 13:32:53 »

Me veseli, da ste bolje.  Smiley Ste zdaj spet pregledali kri? Koliksno vrednost ALT je imel sedaj? lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #16 : četrtek, 27.10.2005 : 13:39:23 »

Kaja, danes nismo jemali krvi. Bilo smo na UZ in na rentgenu in izločevali bule, srcna in pljucna sranja (ker se vedno kaslja ob vznemirjenju in hoji navzdol). Stvari bomo preverili cez 14 dni.

Pozna mogoce kdo kako primerno jetrno dieto? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : četrtek, 27.10.2005 : 17:25:27 »

Obstajajo hilsove konzerve, ki pa so zelo neokusne. (na splošno so jetrne diete neokusne)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #18 : sobota, 12.11.2005 : 11:24:31 »

Lanabela in Kaja, malo pozno, ampak hvala za nasvete. V torek smo bili spet pri dr. Pavlinovi na kontroli (res sem izjemno vesela, da jo imamo, ker je carica in sem ji nazarensko hvalezna za njeno pomoc in skrb). Raven encimov ni nic padla, se vedno pridno papamo epatosil. Redik se naprej glumi zalostno sovo in papca manj kot prej. Pa driska kot ta glaven. Zmenjeni smo, da se naslednji teden (od 21. 11. naprej) slišimo in zmenimo za biopsijo jeter, da vidimo, kaj se revcku dejansko kuha v jetrcih. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #19 : sobota, 12.11.2005 : 11:32:19 »

Agnes, mi lahko prosim poveš, kaj oz za kaj se uporablja epatosil? Kere "rož'ce" sta pa dobila? Pegasti badelj?

Hvala in lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #20 : sobota, 12.11.2005 : 13:39:05 »

Agnes, mi lahko prosim poveš, kaj oz za kaj se uporablja epatosil? Kere "rož'ce" sta pa dobila? Pegasti badelj?

Epatosil so tablete na bazi rozic, ki naj bi jetra ocistile. Grem poiskat listek iz skatlice in ti napisem 'sestavine'. LP Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sobota, 12.11.2005 : 13:40:12 »

Agnes, me veseli, da ni kaksnih poslabsanj. Smiley Pegasti badelj (hvala Peibie) sem tudi jaz dajala Donu takrat, ko je imel ful povisan jetrni encim (pa kreatin in holesterol). K sreci smo potem ugotovili, da je tezava s scitnico in so bili naslednjic izvidi po cca. 3 mesecih v mejah normale. Tudi z UZ niso nic nasli (razen povecane vranice, kar je pa menda normalno po zasuku zelodca). Gremo pa naslednj mesec se enkrat preverit zadevo.
V glavnem drzim pesti, da boste tudi vi cimprej ugotovili kaj je narobe z Redikom. Potem ko enkrat ves kaj pesti tvojega kozuharja je dosti lazje. Smiley Kiss lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : sobota, 12.11.2005 : 13:44:44 »

Se mi zdi, da se ta zdravila dajejo tudi mackom z levkozo oz. macjim aidsom. lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #23 : torek, 22.11.2005 : 17:31:32 »

Vceraj bili na kontroli: eno jetrno kakanje je ostalo na istem nivoju, drugo se je malo znizalo. Nacrt je zdaj tak, da naso zalostno sovo najprej spravimo k sebi s konzervami za okrevanje (ki so prav cudezne, Redik jih mlati ko ta glaven). Ko zacne normalno jest, se pogovarjamo naprej. Zaenkrat smo prenehali z vsemi tabletkami. Ko se bo spravil k sebi, se bomo menili, kaj naprej. Juhej zaenkrat torej. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #24 : torek, 22.11.2005 : 17:37:45 »

Neza, drzimo pesti zanj! :-)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #25 : torek, 22.11.2005 : 21:47:30 »

Neza, drzimo pesti zanj! :-)

Hvala, Tina. Mi bomo pa sporočali stanje. Upam, da bodo novice dobre. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #26 : ponedeljek, 23.01.2006 : 19:17:14 »

Koncno spet kontrola in porocilo iz nase bolnisnice Franje: vrednost jetrnih encimov ni nic padla. Veterinarka je predlagala, da pogledamo se, ce mu mogoce scitnica ne funkcionira tako, kot naj bi mu. Menda so simptomi pri scitnicnih boleznih dokaj podobni Redikovemu stanju. Upamo in zelimo si, da je tako (ker je potem zdravljenje dokaj enostavno in kratkotrajno brez hujsih posledic za zwau). Ce pa ne, bomo pa res morali v jetrca pokukati. Edina sprememba na UZ je ta, da so se mu spremembe v jetrih skoncentrirale na dve tocki. Kaj to pomeni, ne vem. Konec tedna naj bi vedeli vec, bom porocala. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #27 : četrtek, 26.01.2006 : 18:35:56 »

No, takolele. Njegovo velicanstvo Redik I Prulski sporoca svojim podanikom, da ima okvarjeno scitnico, ki naj bi bila kriva za vecino simptomov, ki smo jih v zadnjih mesecih opazovali. Vec izvemo v ponedeljek, ko bomo obiskali dvorno veterinarko dr. Pavlinovo. Podrobnosti sledijo torej v zacetku naslednjega tedna. Seveda se vedno velja stanje intenzivnega stiskanja pesti in šap. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : četrtek, 26.01.2006 : 20:59:55 »

Brez skrbi, podaniki stiskamo pesti in sape za Redika. Posebej ga pozdravlja tudi nas "scitnicar" Don. Wink lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #29 : nedelja, 29.01.2006 : 09:56:39 »

Brez skrbi, podaniki stiskamo pesti in sape za Redika. Posebej ga pozdravlja tudi nas "scitnicar" Don. Wink lp

Tako je prav (hehe). Hvala, hvala. Bomo javili takoj, ko bo kaj novega. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Tezave z jetri?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines