mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:02:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: strah pred ljudmi!!!!!!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: strah pred ljudmi!!!!!!  (Prebrano 6692 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« : sreda, 11.04.2007 : 17:14:45 »

moja psica se zelo zelo boji ljudi.enkrat sem bila pred trgovino in je šlo toliko ljudi mimo da mi je pobegnila in stekla čez cesto na srečo ni bilo nobenega avta.čez ene 30 metrov sm jo ulovila saj sem jo privabila s pribolškom... upam da mi boste povedali kaj narediti......prosim


Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #1 : sreda, 11.04.2007 : 19:25:15 »

Lunca*, koliko pa je stara psička? A si imela psičko na povodcu? Kaj pa obiski, se jih tudi boji?

Napiši kaj več, kako reagira ko srečata 1 človeka, več ljudi.. Je to strah samo pred množico ljudi ali tudi pred posamezniki.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #2 : sreda, 11.04.2007 : 19:28:12 »

hey!

To pa zna bit kar problem, a hodita kam v šolo?
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #3 : sreda, 11.04.2007 : 19:30:26 »

Poglej še v že odprto temo : Lajanje na ljudi
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #4 : sreda, 11.04.2007 : 19:40:13 »

Se boji nasplošno vseh ljudi ali se boji samo tistih ki pristopijo k njej?
lp
T.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #5 : sreda, 11.04.2007 : 19:43:43 »

Jaz imam tudi podobne probleme, ampak gre... Podnevi se moj ne boji nikogar, zvečer pa je povsem druga zgodba... Ko vidi koga je na preži, na ''skupino'' pa laja in se skrije za mene, ampak tudi to odpravljamo....

lp
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #6 : sreda, 11.04.2007 : 23:05:26 »

Če se še js lahko pridružim vprašanju kaj naredit.Posvojili smo mlado psičko,ki je zgubljeno begala naokrog,bila shirana,pretepena in polna klopov.Doma imamo še eno psičko,katero pozna in se je je navadila,na nas tudi.Ko pa zunaj zagleda človeka začne cvilit,da rep med noge in zbeži kakor jo nesejo tačke.Ali je možno da bo ta strah ostal?Kako naj ji pokažemo,da niso vsi ljudje do nje zlobni? sram
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #7 : četrtek, 12.04.2007 : 07:01:45 »

Uf, tukaj se pa lahko razpisem... Eno malo srcico imamo, ki se je prav panicno bala ljudi, tako da sploh ni zaznavala nicesar okoli sebe, ampak je samo bezala, vlekla stran...

Nasvet? Cimmanj stresa! Ce se boji ljudi, je ne silite v situacije, kjer je veliko ljudi. Mi je cisto jasno, da je treba na poti ven kdaj koga srecati, ni je pa treba peljati kam, kjer je veliko ljudi - vsaj dokler se boji, ne.

lunca*, ce vzame zunaj priboljsek, je to ze ogromno! Poskusi v gneci (za zacetek manjsi) njeno pozornost preusmeriti na priboljsek - ce ne gre takoj, najprej ko srecata enega cloveka, ki se ga boji, sele nato, ko je vec ljudi v blizini.

labradorka, tebe pa caka se nekaj dela, ampak vse se da. Nasa je tudi popolnoma begala ob srecanju z ljudmi, pa je zdaj veliko bolje. Po enem letu to se ni 100%, ampak je pa veliko bolje! To, da imate se eno psicko, je super, nasa malcica se veliko bolje pocuti, ce je njena "velika sestrica" ob njej.

Kako se lotiti zadeve... Domacih se ne boji. Kako je z obiski? Poskusite ji postopama predstavljati prijazne ljudi. Zmeni se s kaksno prijateljico (naj bo za zacetek zenska, prestraseni psi se moskih bolj bojijo), naj pride na obisk (ce se ljudi boji samo zunaj, se zmenite za srecanje zunaj, lahko tudi na vrtu, ce ga imate). Ne poznam celotne situacije, predvidevam pa, da se bo vasa mladicka ob taki priloznosti skrila. Naj ne sili vanjo, nikakor naj se ne sklanja nad njo. Naj bo prijateljica taksna, ki je mladicka ne pozna, starejsa psicka, ki naj bo za zacetek prisotna, pa (ce imas kaksno prijateljico, ki ima psa, se toliko bolje). Naj da prijateljica starejsi psicki priboljsek, mlajso pa pusti cisto pri miru, dokler sama ne pride k njej. Na tak nacin ji lahko postopoma (res pocasi, kuzica verjetno rabi veliko casa, da pozabi na vse svoje strahove) predstavljas cimvec razlicnih ljudi. Okolje, kjer se srecujete, naj bo cimbolj mirno in, ce se le da, na samem, dokler ne bo tam popolnoma sproscena.

Pocasi se dalec pride Smiley Ce so jo tepli, umaknite vse mozne palice, ne zamahujte z rokami v njeni blizini, ne skacite (spet, ne poznam celotne situacije, ampak naso je zagrabila popolna panika, ko sem privlekla ven kolebnico in skakala, pa smo ugotovili, da se boji nog).

Drugace pa, napisita obe se kaj vec - kako se vajini psicki obnasata do obiskov, ob srecanju s clovekom s psom, ob srecanju s clovekom brez psa, kako reagirata na manjso skupino ljudi, ki je pri miru, kako na premikajoco...

Vsak strah se da premagati, samo ugotoviti je treba, v kaksnih situacijah se psicka ne boji, kaj ji ne povzroca stresa, in poskusiti nestresne situacije zdruziti s stresnimi, tako da ji pokazete, da ji nihce ne bo nic naredil. Pri nasi je ob vecjem strahu dovolj ze, ce jo vzamemo v narocje, ker se tam pocuti varno, seveda pa to ni recept, res, napisita se kaj vec.



Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #8 : četrtek, 12.04.2007 : 08:43:20 »

Èe se še js lahko pridružim vprašanju kaj naredit.Posvojili smo mlado psièko,ki je zgubljeno begala naokrog,bila shirana,pretepena in polna klopov.Doma imamo še eno psièko,katero pozna in se je je navadila,na nas tudi.Ko pa zunaj zagleda èloveka zaène cvilit,da rep med noge in zbeži kakor jo nesejo taèke.Ali je možno da bo ta strah ostal?Kako naj ji pokažemo,da niso vsi ljudje do nje zlobni? sram
Se pridružujem luncici pri nasvetu. Čim več pozitivnih izkušenj in ljudje naj ne rinejo vanjo. Naj sama pristopi k človeku. Pomembno je pa še, da je ne tolažiš, ko ima napad strahu, ker ji s tem sporočaš, da je prav da se boji. Ubistvu hvališ njen strah. Ko jo je strah enostavno ignoriraj, delaj se kot da nič ni. Sicer vem, da je prvi instinkt tolažiti in pocrkljati... Sicer morda to že veš, samo vseeno povem...
lp
T.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #9 : četrtek, 12.04.2007 : 22:04:59 »

Ja hvala za odgovore in pomoč.Zelo smo potrpežljivi s tole našo Bonnie,drugače pa je prav prikupna mešanka črne barve in ima oči kot dva gumbka.Hotela sem pripet njeno sliko na odgovor pa je nisem znala. >:(Drugače pa se tale punca zelo hitro uči in dojema,v dveh tednih se nas je že čisto privadila in maha z repkom ko pridemo domov.Ko pride kdo od obiskov se ponavadi skrije v kot in da rep med noge,smo jo slišali pa tudi renčati,verjetno od strahu.Ko zagleda človeka na cesti odskoči nazaj ali pa stoji in budno spremlja mimoidočega.Poskusila sem tudi že s prijateljico,ki jo je držala za povodec in po 5minutah se ji je že pustila božati,ampak se je res trudila na vso moč.

Ne morem si predstavljati kakšno življenje je imela prej,ker se boji kovinske ovratnice,pri jedi se vedno ozira naokrog da ji ne bo kdo kaj vzel.Ni navajena jest briketov.Ima pa tudi lepe trenutke,recimo danes smo ji dali kost iz svinjske kože za zobke i je v momentu stekla v spalnico in jo skrila pod blazino in pižame,nato pa blazimo zvlekla čez kost. ;DPižama je imela "zelo prijeten" vonj po mrhovini.In ne moremo je odvaditi grizenja njene košare za spanje,ker je že celo pojedla ::)No to je nekaj takih pripetljajev,zdaj pa bom nehala.LP
Logiran
lunca*
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #10 : sreda, 18.04.2007 : 12:12:59 »

aja..moja luna je stara 11mesecev.imela sem jo na povdcu seveda samo je lezla nazajmedd moje noge in ovratnica se ji je kar snela.ko pride kakšen neznanec na obisk začne lajati nato se malo umiri.


ja luna hodi v šolo.sedaj ni bila že 3-krat ker je imela menstruacijo.

boji se skoraj vseh ljudi,razen tiste ki imajo pse....ps.luna se zelo dobro razume s psi.  hvala za pomoč.lp urša
Logiran
tamala.irena
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.01.2011 : 19:52:39 »

tudi moja psička se boji marsikoga od ljudi,a ni nekega vzorca, opazila sem da se moških bolj boji,le če je prisoten še kak drug kuža pa se ne boji nikogar, moja mala schitchu-jka, da je še tako velik kuža je takoj navdušena, če pa dobim obisk predusem moški, je takoj pod kavčem in zelo traja da zleze ven. za praznike sva bili pri družinskih prijateljih, in gazdo hiše ki ga že pozna od malega beži kot od hudiča, in ni mi več jasno kaj narediti.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: strah pred ljudmi!!!!!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines