mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 01.05.2024 : 06:35:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kako vidi moj pes?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako vidi moj pes?  (Prebrano 17743 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : nedelja, 11.04.2004 : 09:21:26 »

Rekli boste:a nisi prebrala še nobene knjige o psih??Pa sem,prebrala sem že veliko knjig o psih,tudi doma jih imam nekaj,zanima me pa točno,kako vidi pes(v kakšni obliki,barvi...).Hvala za odgovore!! Tongue
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1 : nedelja, 11.04.2004 : 19:02:23 »

A to sploh točno vejo?  Huh Ker nekje piše, da psi vidijo črno-belo, nekje da vidijo tako kot mi, nekje pa da bvidijo samo določene barve. Shocked
Tudi mene zanima, zato kdor ve kaj več naj pove Roll Eyes
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:27:11 »

Zgleda,da res nihče o tem nič ne ve...Škoda... Cry
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:49:23 »

Alora, jaz imam tako informacijo.

Psi ne vidijo črno belo (to je mit Roll Eyes), ampak vidijo v barvah (sicer ne tako kot mi), ampak ločijo barve med sabo.

Slika, ki naj bi jo dobili pa je nekoliko bolj groba, zato tudi lažje razločijo premikanje.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:52:40 »

Nekje so mi rekli, da psi vidijo ČB, mačke pa barvno Huh... Sam to kar ni za verjet!!!? Undecided

Če gledam Sally se mi zdi, da vidi še kakšno barvo več... ima dve enaki igrači: izbere florestentno... Tongue

Naj nas reši, kakšen profi!!!? Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 12.04.2004 : 11:55:50 »

Kakor je meni znano pes vidi barvno, le v manj odtenkih kot mi, ponoci pa vidi mnogo bolje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #6 : ponedeljek, 12.04.2004 : 15:02:52 »

Psi definitivno vidijo barve, ceprav ne celotnega barvnega spektra (n.pr.: ljudje vidimo roza barvo, v pasjih oceh je to manj intenzivna rdeca). V neki ameriski raziskavi (skoda, da ne najdem vec, ker sem takrat slucajno naletela nanjo) navajajo, da zelo dobro razlocijo barve, ki jih najdemo v mavrici, slaba je le zaznava modrih odtenkov, ki v pasjih oceh niso modri, ampak sivkasti. Crno, belo in sivo vidijo skoraj tako kot ljudje.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #7 : ponedeljek, 12.04.2004 : 17:32:10 »

Moje menje je, da vidijo nekako tako kot ljudje, sicer z ožjim barvnim spektrom in pri dnevni svetlobi slabše kot mi, vendar nas ponoči krepko prekašajo.
Ravno tako je bilo govora, da pes ne vidi 3D. Mislim, da so tudi to teorijo že potolkli.

Včasih je veljalo tudi to, da pes ne vidi, kaj se dogaja na TV. Ja, itak. Preverjeno, zelo dobro lahko sledijo dogajanju na ekranu. Tudi če izklopim zvok, prepoznajo živali na ekranu (to jim je zanimivo).  Grin  Grin Enkrat sta zagnala celo paniko (ob izklopljenem zvoku), ko sem po TV gledala, kako Podenci lovijo zajce. V glavnem, nič nisem videla čez tisti dve glavi z velikimi ušesi, ki sta se sparkirali pred TV in napeto opazovali dogajanje. Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ninci
gost
« Odgovor #8 : ponedeljek, 12.04.2004 : 20:10:16 »

Uvau super da ste odprli to temo! Moj stalno buli v Tv pa sem brala v knjigah da pes pa ja ne vidi Tv-ja pa sem že mislial, da je z mojim kaj narobe. Bog ne daj da preklopim na Animal planet ker buli v ekran kot zmešan vsake toliko časa vstane iz kavča gre do televizorja ga dobro prevoha, nato pa se spet uleže nazaj na svoj prostor in z velikim zanimanjem opazuje dogajanje. Ko gledam kakšpen film pa se mi sploh zdi kot da bere podnapise Grin

LP nina
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.04.2004 : 20:29:42 »

oj nas so lih letos pri etologiji matrali s tem, da psi NE vidijo kaj se dogaja na ekranu (zaradi pač frekvence svetlobe) ampak samo slišijo kaj se dogaja (kakšno kričanje in lajanje al kaj podobnega...

Čeprav se mogoče zdi, da spremljajo dogajanje  Wink

Pa tudi v popolni temi ne vidijo tako ne psi kot mačke Cool, vidijo pa boljše kot mi pri nižjih intenzitetah svetlobe.  Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.04.2004 : 20:54:47 »

Ja, mene so tudi poučili o tem, da psi ne vidijo TV. Pa sem naredila test.
Preden sem dala na npr. Animal planet, sem izklopila zvok. Kljub temu sta v ekran buljila kot blesava in na vsake toliko ovohala ekran točno na tistem mestu, kjer je žival dejansko "stala" oz. bila na sliki.

To se naredila zato, ker sem mislila, da reagirata samo na zvoke, a me je pri tem zmotilo to, da sta ovohavala žival na ekranu in ne "kr neki".
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.04.2004 : 21:05:56 »

Petra, se mi zdi, da bom imela tudi pri etologiji "issues"... Wink Wink Grin Najboljse, ce si usta zalimam.  Lips Sealed Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #12 : torek, 13.04.2004 : 08:18:12 »

Drejči, ne vem kaj naj rečem  Huh

Mogoče pa vidita samo migetanje, pa jim je zanimivo... Huh sej ne, da bom zdej zagrizeno to zatrjevala... Wink

Citat
Petra, se mi zdi, da bom imela tudi pri etologiji "issues"...    Najboljse, ce si usta zalimam.    

Haha  Grin, to bo res najboljše, don`t mess with mr. Valentičič  Grin (najboljše, da ubereš večinsko taktiko) si pač misliš svoje  Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : torek, 13.04.2004 : 08:51:12 »

Tudi jaz sem skoraj 100%,da vidi,kaj se dogaja na TV.Dostikrat se usede predenj in gleda.Noče pa pogledati,ko mu na ekranu kažem drugega psa,se pravi,da dobro vidi,katera žival je na TV.Ponoči pa se mi zdi,da res slabše vidi,ker ko mu vržem flourascentno žogico,jo dostikrat ne ujame,kar se podnevi nikoli ne zgodi. Tongue
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : torek, 13.04.2004 : 09:48:20 »

Petra,
 Smiley  Smiley Hja, strokovnjaki bi me seveda takoj potolkli, ker na področju optike in delovanja oči, nisem ravno doma.
Vem samo, da če sta bila na ekranu človek in žival hkrati, sta vedno ovohavala žival, človeka nikoli. Torej sta morala nekaj razločiti.
Moram pa priznati, da me je rezultat mojega malega testiranja presenetil, ker so mi, tako kot vam, v male možgančke zabili, da pes ne more videti dogajanja na TV.  Grin  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Kako vidi moj pes?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines