mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:33:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 269552 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #15 : torek, 16.07.2002 : 13:29:11 »

Sem popolnoma mirna in se smejim, ker res ne poznaš delovnih NO in mi lepo lepšaš dan.
Kaj si mislila pod "tumpaste" pa mi je popolnoma jasno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : torek, 16.07.2002 : 14:20:06 »

Citat
Sem popolnoma mirna in se smejim, ker res ne poznaš delovnih NO in mi lepo lepšaš dan.
Kaj si mislila pod "tumpaste" pa mi je popolnoma jasno.


Dvomim, prej bi rekla, da si penasta od jeze, ker nekdo ne mara NO.  Roll Eyes

Tudi pojma "tumpast" ne razumeš.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #17 : torek, 16.07.2002 : 14:38:34 »


Se opravičujem moji nevednosti....in ker sem se drznila oglasit... ampak - nekak sem mislila, da je tole forum za izmenjavo mnenj in izkušenj...takih in onakih (več glav več ve...čeprav mnenja včasih niso identična lastnim....naučiš se pa lahko marsikej...a ne?!)

No...ko prebiram tele responde mam pač vse bolj občutek, da ne gre samo za "zgoraj-navedeno-deljenje-izkušenj" pač pa tudi za pucanje slabe volje in obračunavanje z drugačemislečimi (.. in to včasih na prav neprijeten način.)

Oki, lejte....hotla sem samo povedat....veliko lahko odnesemo drug od drugega...samo poslušat se mormo...kar pa sevede ne pomeni, da se mormo tud v vsem strinjat, a ne?!

Sam....(mogoče sem naivna, no)...mislim, da se lahko mnjenja izmenjujejo tudi z nekoliko prijaznejšimi toni.Smiley

Lep dan vsem, Breza
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #18 : torek, 16.07.2002 : 15:01:31 »

Breza ne se sekirat, sej med vso to solato tud kej uporabnega najdeš, samo vmes se je treba čez prebit. Pa za slabo voljo pucat je tut u redu, moraš probat enkrat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : torek, 16.07.2002 : 16:13:35 »

Breza, se strinjam. Sploh se mi zdi ta netolerantnost in predvsem vzvišenost izredno čudna.

Moje osebno mnenje je, da je večina uporabnikov na forumu precej novih na tem področju-področju komuniciranja preko forumov, kajti samo tako si lahko razlagam izredno žaljiv ton nekaterih piscev.

Imam tudi občutek, da je kar nekaj oseb, ki svojo nejevoljo nad nevemčem sproščajo na forum; spadajo med ti. board trolls-trolčke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #20 : torek, 16.07.2002 : 18:47:02 »

Ne boš verjela ,tudi jaz ne maram tistih NO, ki so podrti in se komaj premikajo. Ker pa bi ljudje verjetno radi zvedli kaj več ko le to, da čičajo in čakajo, se vrnimo k naslovu teme, pa naj bo čisto vseeno kdo se smeje in kdo peni. Kdo pa je rekel da morajo vsi imeti radi NO.
Logiran
Neli
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 114


« Odgovor #21 : sreda, 17.07.2002 : 09:48:13 »

Moja Neli je najlepši pes na svetu in že vnaprej repliciram vsem tistim, ki boste drugače mislili, da se motite.  Grin Grin Grin

Zdaj pa malo zares;

pasme kot so Nemški ovčar, Rottweiler, Zlati prinašalec, Labradorec, APBT so dokaj pogoste pasem v SLO. In ker je veliko psov, je veliko takih in drugačnih izkušenj.

Po mojem je pri nemški ovčarjih tudi ta problem, da se  mednje pripisujejo tudi mešančki (in teh je veliko in možno je, da med njih sodi tudi moja Neli, saj nima rodovnika) in po teh res ne moreš soditi cele pasme. Prav tako pa tudi ne moreš soditi cele pasme po enem sosedovem psu, ki ima nevem kakšen rodovnik. Vsak pes je svoja osebnost in ima tudi svoje fizične značilnosti.

Zato sem odločno PROTI izjavam v stilu "nisem še srečal normalnega NO" ali "APBT so nevarni psi" ali "labradorci so debeli požrešeži". Pa Nanook, ob tem sem mislil na splošno in niti slučajno ne na tebe.

Sploh pa lahko nepoznavalci določenih pasem sodimo le po njihovem izgledu (eni so nam všeč, drugi nam pač niso), medtem ko lahko po njihovem karakterju sodijo le poznavalci, vzreditelji, kinologi in sodniki. Lahko pa vsak sam sodi o karakterju svojega psa.

Neli je po karakterju točno tak pes, kot sem si jaz predstavljal, da bo. Je zelo prebrisana in komaj čaka, kakšno bo lahko doma ušpičila. Zna zelo dobro povedati, kdaj bi se igrala in kdaj ne. Seveda pa sem na koncu jaz tisti, ki se odloči, ali se bomo igrali ali ne. In je predvsem zelo živahna, vendar tudi ve, kdaj je potrebno dati mir.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #22 : sreda, 17.07.2002 : 11:54:30 »

Neli, se strinjam.
Namrec, ljudje smo velikokrat polni nekih predsodkov (zaradi slabe izkusnje radi posplosimo - vsaj jaz sem to naredila).
No, moj oce tudi vztraja na tem, da je NO najboljsi pes na svetu (vcasih smo ga namrec imeli in je bil res dober pes)....Jaz bi pa to rekla za Zlatkota (ceprav mi vcasih zivce pozre Grin Grin).Pri dobrem vodniku je NO cudovit, socializiran in prijazen pes. Pa saj to velja za vsakega, a ne...Prednosti, ki jih jaz vidim v NO so: ubogljivost, poslušnost, ne potepajo se (to mi je blazno vsec pri njih), zrelost...To je moje  "profesionalno"  Grin Grin mnenje.
Lep pozdravcek vsem skupaj.
Logiran
jani_
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 18.07.2002 : 08:19:13 »

Jest mam pa zdej mladička [Nemški Ovčar], pa se ful igra, sam mamo pr nas ful stopnic..pa morm pazt d ne hod skos dol pa gor po stopnicah....ker je to neki v zvezi s kolki...k bo starejši bo meu pol probleme s kolki[ce bo skos hodu gor pa dol po stopnicah], zato je bols d ga zdej cuvam, pa skos se igra..najhujši je
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #24 : četrtek, 18.07.2002 : 10:03:45 »

Jani_, problem, ki nastane, če NO ne paziš v mladosti (vsaj prvih 6 mesecev), mu dela velike težave v starosti.
Ko kuža skače po stopnicah gor in dol je to zanj prevelika obremenitev, ne na same kolke, ampak na vezi. Vez, ki drži kolk skupaj se nategne in ne opravlja več svoje funkcije. Nategnene vezi pa ni več mogoče sanirati. Zato ti predlagam, da ga sedaj nosiš (dokler boš le lahko - teža) po stopnicah, stopnice pa zagradi, da ne bo prišel do njih. Tudi sprehode ne imejta predolge. Ne pomeni pa to, da sedaj pes ne sme nikamor. Naj se igra in teka kolikor hoče sam, le stopnice in klance mu malo omeji. Tudi tek ob kolesu do 1 leta ni priporočljiv.
Svojo sem do 1 leta pazila, pa vseeno mi je skakla in tekala naokoli. Kolke ima A1/A1, kote pa 106, kar je idealno. Pa je hiperaktivna, a mi je uspelo.
Naj ti ne bodo ure preživete z tvojim NO nikoli predolge.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #25 : petek, 19.07.2002 : 07:24:21 »

Glede stopnic - strinjam se, da jih je potrebno v mladosti omejiti, vseeno pa mislim, da je dobro, da se mladič z njimi seznani - poznam namreč pse, ki niso v mladosti nikoli smeli po stopnicah, sedaj jih pa lastniki nikakor ne morejo pripraviti, da bi hodili po njih Huh.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : sobota, 20.07.2002 : 17:02:00 »

S fantom imava dve leti in pol starega nemškega ovčarja (oz. mešanca, saj Don nima rodovnika). "Čiča in čaka" prav gotovo ni ena izmed njegovih vrlin, prej bi mu pripisala "beži, da te ne dobijo". Je pa to posledica pomanjkljive vzgoje v mladosti, kar pa sem osebno in s fantovo pomočjo nadoknadila pri enem letu starosti. Opišem ga lahko kot izredno učljivega psa (pasjih veščin se je naučil že v skoraj odrasli dobi), vendar občasno malce trmastega. Predvsem kadar razmišlja o tem ali bi prišel na klic ali ne. Ker je imel malo stikov z ostalimi psi, sem mislila, da bodo težave ko sem mu predstavila Kajo, kasneje pa še Vini. Obe je takoj sprejel, lepše ju res ne bi mogel. Res pa je, da tudi nesocializirani psi ponavadi psičk ne napadajo.
Stike s pasjimi samci mu malo težje omogočim, saj v njegovi bližini živijo le potepuški sosedovi psi, večina srednje velikosti, ki pa jih ne mara, saj se sprehajajo mimo njegovega pesjaka in ga jezijo. Ostali psi pa so ali agresivni ali pa jih lastniki kar odnesejo, ko naju zagledajo. :-/  Pa vem, da manjšim od sebe ne bi storil žalega, vendar je malce štorast in bi koga pohodil, kar pri njegovi teži najbrž ne bi bilo prijetno.

S sklepi nima nobenih težav, tudi ritke nima na tleh, o lepoti pa presodite sami.
http://www.mojpes.net/razno/slike/don1.html

Logiran

altervita
gost
« Odgovor #27 : nedelja, 21.07.2002 : 11:16:31 »


Citat

Naj se igra in teka kolikor hoče sam, le stopnice in klance mu malo omeji. Tudi tek ob kolesu do 1 leta ni priporočljiv.
Svojo sem do 1 leta pazila, pa vseeno mi je skakla in tekala naokoli. ...

mene taki podatki vsake toliko spravijo ob živce  Grin Grin Grin, pa panika...a delam prav... Huh

ok, vzpenjanje po čemerkoli (ljudje, kavč,mizica, stol...) ni dobro. Stopnice....ok, moja gre pač tiste tri nizke stopnice iz kleti visokopritlične hiške vsak dan nekajkrat, ostale imamo zabarikadirane , tako, da je omejena na eno nadstropje ko je v hiši. Ampak hiperaktivnost, skoki (ker njo včasih tako razganja da barka ki leži kar preskakuje), to me pa malo skrbi.

Naj jo tudi tu omejim? Ker, ko je zmatrana, gre spančat, potem pa spet barka nadlegovat  Grin. Sicer je moj bokser, ampak nagnjenost k displaziji je pa tudi njihova "vrlina", čeprav so jo že zelo omenjili...
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #28 : nedelja, 21.07.2002 : 14:14:09 »

Naj se igra z Barkom kolikor ji Bark pusti, le pazi, da je ti ne forsiraš (npr. na Smarno goro se ne sme, cel Tivoli tudi se me more prehoditi), kar pa sama hoce pa ji pusti samo ne teka po klancih navzdol, tekanje po stopnicah, skaknje iz kavca (ce se to zdogi enkrat na teden ni nobene panike, ce pa se to 10 krat na dan je pa ze mala panika).
Pa brez panike, vem da pri svojemu psu nikoli nisi dovolj pameten.
Logiran
Dominik
gost
« Odgovor #29 : ponedeljek, 05.08.2002 : 05:19:08 »

HEJ SIMI !
NO je delovna pasma, Stejejo izpiti Sch1,Sch2,Sch3 in vsi IPO programi. Z tvojim C izpitom ne dobis niti vzrejnega dovoljenja.
Mednarodna prvakinja v obrambi ! ??????????
Kje, kdaj, a res, ?
p.s. V Mariboru je bilo WUSV prvenstvo. Kako, da te ni bilo zraven? Odgovor je v izpitu številka 3 ! Tam so pa bili res nekateri pravi prvaki.
Kje se lahko vidi tvoje delo ?

Veliko dela te še čaka, do št.3 pa lep pozdrav !

Dominik


Samo v razmislek: tista psica je imela vse 3 izpite (ISP-A, B, C), poleg tega je bila mednarodna prvakinja v obrambi, udelezevala pa se je tudi veliko tekmovanj po Evropi...

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines