mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 07:06:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Dober anatomski leksikon v slovenscini
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dober anatomski leksikon v slovenscini  (Prebrano 7303 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« : sreda, 14.04.2004 : 09:50:22 »

A mi lahko nekdo svetuje, kje bi se dalo dobiti / kupiti - anatomski leksikon psa v slovenskem jeziku? Je kdo ze kaj takega videl? Studentje veterine?
Potrebujem namrec izraze, ki jih poznam v tujih jezikih, zdaj pa jih rabim v slovenskem jeziku. Kot primer: Knickrute ali Korkenzieherrute v nemškem jeziku oziroma Corkscrew tail, broken tail v angleškem.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : sreda, 14.04.2004 : 10:09:54 »


No pa če že iščemo slovenske prevode, mene tudi zanima kako bi prevedli strokovno "kinked tail"  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : sreda, 14.04.2004 : 12:29:53 »

Doma imam leksikon veterine, ki je sicer kar uporaben, je pa noter vecinoma izrazoslovje s področja veterinarstva domačih (rejnih) zivali. Izdala ga je Cankarjeva zalozba in ce mislis, da bi ti prisel prav povej! lp
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 14.04.2004 : 12:53:06 »

Kaja - ce najdes notri, kako se pravilno slovensko rece "knickrute" torej, na nek nacin zlomljen rep, ceprav to ni, ampak gre za sprijeta repna vretenca pod razlicnimi koti, ki naredijo rep "trd" in izven pravilne linije nosen rep na dolocenem delu ali ce najdes, kako se rece pravilno - mogoloidnim očem" pri psih, potem je to to Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : sreda, 14.04.2004 : 14:06:05 »

Nic nasla! Undecided
Lahko pobrskas po cobissu, knjiznica veterinarske fakultete: http://cobiss1.izum.si/scripts/cobiss?id=1500542157410464&ukaz=BASE&bno=50696
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #5 : sobota, 11.06.2005 : 19:27:55 »

Knickrute ali Korkenzieherrute v nemškem jeziku oziroma Corkscrew tail, broken tail v angleškem.

prašičji repek. zavit kot odpirač za flaše. broken tail je pa zlomljen rep
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #6 : sobota, 11.06.2005 : 19:30:15 »

to vem od bobtail bokserjev, kjer se je podobno kot je baje pri bostoncih in še kaki pasmi, pojavil tudi tak repek.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #7 : petek, 24.06.2005 : 07:35:06 »

Sicer ne spada ravno konkretno pod to temo, samo se mi zdi brezveze novo zato odpirat, ker ni ravno ogromno nekih lastnikov višavcev tu na forumu. Ampak vseeno bi prosla, če je kdo kdaj kje zasledil kakšno knjigo posebej o trimanju višavcev za razstave?

Jaz sem sicer eno v Tullnu vidla, ampak je bila cisto brezveze, še v mojih dveh klasičnih o višavcih je več o trimanju kot tam, jaz bi pa se rada v stvar malo bolj poglobila. Hvala za odgovore.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : ponedeljek, 27.06.2005 : 22:40:36 »

Hei!

Najbolje da pogledaš na Amazonu, ter v iskalnik vneseš West Highland White Terrier in ti bo ven vrglo ogromno knjig, tudi o negi te pasme. Wink

lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : torek, 28.06.2005 : 08:54:17 »

Ja saj to je problem, na Amazonu ti vrze ogromno knjig o visavcih ven, vendar vse taksne blazno splosne, taksni pa mam ze 2 in se najmanj 10 sem jih prebrala pa se druga od druge razlikujejo zgolj po malenkostih. Pise pa v tej knjigi ki jo mam doma, da obstajajo posebne knjige samo o trimanju visavcev in pripravljanju na razstavo, tega pa ne najdem.
Logiran
Nanook
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : torek, 28.06.2005 : 09:14:26 »

Poglej se na Dogwise.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček (Moderator: Nanook)  |  Tema: Dober anatomski leksikon v slovenscini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines