mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:32:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj naj bi tole pomenilo....
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj naj bi tole pomenilo....  (Prebrano 10807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #15 : četrtek, 15.04.2004 : 11:04:28 »

Noli, najprej, ko sem dobila malo, sem tekla po Hill's. Po Hill's zato, ker z njim hranim ze leta svoji macji dami in sta v vrhunski formi, nori, igrivi, predvsem pa zdravi.

No, prinesem Hill's veselo, ji dam.... no way. Niti briketa ni pokusila. Tiste 3 kg sem potem podarila kolegu za njihovo pudlico, ki sicer nic ne je, Hill's je pa pojedla brez problema. Sem imela takrat se Technical tester, to je nekako pojedla, potem sem sla kupiti drugo hrano, so me v eni trgovini "napeli" da je joj...nalozili so mi da je v vrhunskem razredu, kot RC, Nutro, Eukanuba itd... in jaz naivnica verjela in kupila.  Sicer moram reci, da je tisto jedla, toda bolj pocasi.

Potem sem v mali soli izvedela za Biomill, takrat so se pa nase skrbi s prehrano koncale. Jedli smo kot za stavo, polizali posodo, zeleli se itd... Vse do sedaj......

Noli, a ves da ne vem ce ima tale Biomill se kaksen drug okus? Grin Grin Grin Bom se pozanimala in ce bo mozno, menjam okus, ce ne pa kar celo hrano. Porocam. Grin

Lp, Fortuna.

P.S.: Noli, kako pa kaj tvoja kosmatinka?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : četrtek, 15.04.2004 : 11:19:40 »

za Biomill poglej tukajle To je drugace ok hrana, samo Spela jo ni ravno marala - mislim, jo je jedla, ampak ne ravno z uzitkom. Mi smo zdaj na Boschu in smo zadovoljni (vsi - jaz, ker pes je, Spela, ker je dobro in denarnica, ker je cenejsi kot RC Wink ). testrecke od Boscha dobis v BTC-ju, hala A, trgovina Aler. Imajo tudi Nutro in mislim, da Technical... RC pa dobis zraven v Zoo Market Preisu, mislim, da je stacuna pri Trznici (BTC).
porocaj kako gre...
m.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #17 : četrtek, 15.04.2004 : 11:25:04 »

Maja, Biomill stran poznam. Tako slo kot tudi ch. S predstavitvijo sem bila zadovoljna, zato sem se za to hrano tudi odlocila. Pa seveda ker so mi jo toplo svetovali tudi v pasji soli, jaz pa seveda kinologom slepo verjamem in zaupam, da delajo vse v dobro nasih kosmatincev.

Danes popoldne grem na lov za pasjo hrano drugih znamk. Zvecer porocam kaj vse sem privlekla domov. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #18 : četrtek, 15.04.2004 : 11:40:06 »

Moja kokoška je kar v redu  Grin Grin. Mal smo se zredili ampak ni krize.

Le poročaj kako se razvijajo prehranjevalne navade tvoje lepotičke  Grin Grin. Pa en čohec še v mojem imenu.

LP Noli

če ste kaj v Lj. pa nujno sporočite, da se za kak obisk zmenimo. Seveda ko bom zavila kaj proti dolenjski se javim  Grin.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #19 : četrtek, 15.04.2004 : 12:04:22 »

Joooooooj Noli, pa ne mi o tem da ste se zredili... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes medtem ko jaz jokam tule, ker moje ne morem porediti. Grin Grin Grin (Saj se hecam) Ves da me veseli da ste se poredile in predvsem da ste zdrave.

Za Lj javim, velja tudi obratno.  Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #20 : četrtek, 15.04.2004 : 12:52:28 »

Fortuna, jaz mešam brikete s konzervo že nekaj let in so psi prav super. Ampak primešam le eno veliko žlico za kraševca in po eno žličko za terierke in to tako, da so briketki lepo pomazani s konzervo. Upam, da ti bo uspelo najti hrano, ki jo bo tvoja dama z veseljem pojedla.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #21 : četrtek, 15.04.2004 : 14:22:02 »

Evo, posebno porocilo: Grin

v nasem Tukanu sem dobila samo tester Eukanube, ostalih nimajo. Sem pa kupila 1 kg Pro pac-a. Sicer adult, ampak mini chunk. Briketki so tako drobni, kot macji Hill's. Roll Eyes

Ker seveda nisem mogla zdrzati do vecera, sem ji dala na pokusino kar sedaj, s tolazbo----boscka, ker ni zjutraj nic pojedla. Grin No, sem ji nekaj Pro pac-ov primesala med Biomill brikete in sedaj zacudeno brska s snoflo po posodi ces---->ja pa kaj disi, vidim pa nikjer nic. Grin Grin (Briketi so kot drobtinice med tistimi ogrooomnimi prejsnjimi)

Evo, se koncujem raport: nekaj casa je zdrzala ob svoji posodici, no, ce malo bolje pogledam le toliko, da je ven izbrala vse Pro pac brikete.  Shocked Smrklja mala, ze vidim kako me bo hotela izsiljevati z novo hrano. Tongue

Lp, Fortuna.

P.S.: Komaj cakam na jutri, da poskusiva Eukanubo. Cool
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : četrtek, 15.04.2004 : 14:24:30 »

Fortuna, jaz mešam brikete s konzervo že nekaj let in so psi prav super. Ampak primešam le eno veliko žlico za kraševca in po eno žličko za terierke in to tako, da so briketki lepo pomazani s konzervo. Upam, da ti bo uspelo najti hrano, ki jo bo tvoja dama z veseljem pojedla.

Talija, ce se res ne bo nic drugega obneslo, bom tudi jaz poskusila s to metodo. Kar se pa "skodljivosti" le-tega tice: saj ves, za vsako stvar smo ze nekje prebrali da ni dobra, pa so psi se vedno cisto normalni. Mislim, da ena zlica konzerve res ne more narediti ne vem kaksne skode. Se posebej ce tvoji psi to lepo dokazujejo. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #23 : četrtek, 15.04.2004 : 20:08:53 »

Noli, tudi mi smo imeli podoben problem. Ko je bil kuža majhen, ne bi mogla verjet, kakšne količine hrane je pospravil. Lahko pa rečem, da trikrat več, kolikor naj bi! Pa mali ni bil nikoli niti buckast, kaj šele debel!Imel je čudovito linijo! Smiley Potem se je začelo.. Nobena hrana ni bila več dobra, briketov ni niti povohal (pa je dobil vse, kar sem jih našla pri nas!) potem je začel puščati tudi kuhano hrano... Ko je videl, da pripravljam hrano je bil ful vesel, ko pa sem mu jo postavila pred nos, pa me je samo čudno gledal. Mene pa posodo pa mene..Tudi ko smo dobili še enega psa, ni bilo nič bolje. Ta velik je malo premešal, potem pa prepustil posodo malemu. Ta mal je bil čedalje širši, ta velik pa je kar hiral...  Cry
Nedavno nazaj pa je naš kuža začel čudežno jest! Bi ga morala vidit, kako zdaj zmaže celo skledo samih in to suhih briketov! Cheesy
Predvidevamo, da je imel pač neko obdobje (beri nekaj mesecev!! Undecided) ko mu pač ni bilo za hrano. Ne vemo ali je bil iz nam neznanega razloga nesrečen, amogoče zaljubljen. Veva, da ni imel glist, ker sta oba dobivala tablete. Pa tudi drugače je bil kuža poskočen kot vedno.
Je pa še vedno tako, da če so v bližini drugi ljudje ali psi, ga hrana sploh ne zanima. Pojedel bo le kakšno čokoladko ali salamo, vse ostalo lepo izpljuni!  Grin Mali pa je čisto nasprotje, on bi se še prodal za hrano! Grin
Da ne bom predolga_; eni psi pač nikoli ne bodo debeli! Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #24 : sreda, 05.05.2004 : 13:34:01 »

Moj Bučko ima podobne probleme s hrano (z briketi).Vzame iz posodice en briket, potem ga pa meče po sobi in se igra z njim.Briket poberem, mu ga dam v usta, pa ga izpljune.
Jaz mislim, da je to res neko prehodno obdobje in da se bo po končanem obdobju zopet vrnil v staro kožo...včasih je tako rad jedel Sad
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #25 : sreda, 05.05.2004 : 13:49:37 »

Ja, sem pozabila obvestiti:

me zopet jemo kot za stavo. Res da smo zamenjali hrano, toda obdobje, ko smo za vsak briketek leteli v svoj kot in ga tam pol ure jedli, je minilo. (nok nok na les)

Ampak suhci smo pa še vedno. Grin Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #26 : sreda, 05.05.2004 : 13:59:36 »

Super, Fortuna, čestitam...
Jaz mislim, da bo tudi mojega kmalu minilo, in da bo vse po starem. Smiley Wink
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #27 : ponedeljek, 29.08.2005 : 11:40:15 »

No jaz pa imam ravno nasproten problem: moj 4 mesečni berni namreč zelooooooo hitro je: lahko bi rekli, d a vse požre in obroka zmanjka v 30 sekundah. ko je bila hrana namočena, ni bilo problema, sedaj, ko se navajamo na suhe brikete, pa me je kar strah, da se mu bo vse skupaj zaletelo. Pa zdi se mi, da je en velik požeruhec, ker skoz okoli hodi in prosi za hrano (ja, pa dobva tri obroke tako velike, kot šiše na hrani) Kaj predlagate?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #28 : ponedeljek, 29.08.2005 : 12:51:11 »

poskusi najti večje brikete, da se bo zamotil z žvečenjem in bo jedel dalj časa. vsekakor pa ni rešitev povečan obrok, ker se bo preveč zredil (če že ni). bolje manj, kot več.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #29 : ponedeljek, 29.08.2005 : 13:30:55 »

No, pretežak mislim da ni (17 kg pri 4 mesecih), bomo pa poskusili  z večjimi briketi. Hvala za nasvet!javascript:void(0);
Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kaj naj bi tole pomenilo....
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines