mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:59:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 85880 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #15 : sreda, 09.05.2007 : 08:18:03 »

Me zanima, če imate res svoje pse ves čas na povodcu (mimogrede maja, tudi v gozdu pes ne sme biti spuščen!), ko se tako zavzemate za te kazni.

Jaz imam pse na povodcu dokler hodimo po vasi, ko pridemo do gozda, pa jih spustim. Vedno jih imam na očeh, naš sprehod pa traja okrog 15 minut, tako da gremo samo en manjši krog. Lovci so po mojih izkušnjah globje v gozdu.

Se mi zdi pa butasto, da bi jih imela privezane tudi v gozdu. Je zadnjič mimo tekla srna, videla jo je le "tamala", pa še ta se jo je ustrašila in "zmrznila". Drugi niti ne "šmirgljajo."

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #16 : sreda, 09.05.2007 : 08:20:42 »

No, jaz razmišljam drugače. Zame je gozd življenjski prostor divjih živali in ne psov.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #17 : sreda, 09.05.2007 : 08:27:33 »

Tetemeta

prave roke so zavetišča in društva, ki se ukvarjajo z izgublenimi in zapuščenimi živalmi, vsaj zame.


Ah, no tja pa ne bodo prišle...  Shocked
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #18 : sreda, 09.05.2007 : 08:30:53 »

No, jaz razmišljam drugače. Zame je gozd življenjski prostor divjih živali in ne psov.

Sem pozabila dodati, da je v tem času (od 05. maja naprej) pa itak prepovedano prosto spuščanje psov (razen službenih) v naravi, zaradi nastavljanja pasti s cepivom proti steklini, kar pomeni, da lahko visoko kazen razen policista ali lovca naloži tudi veterinarski inšpektor.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #19 : sreda, 09.05.2007 : 08:34:49 »

No, jaz razmišljam drugače. Zame je gozd življenjski prostor divjih živali in ne psov.

Odvisno od gozda in psa. Če sem v 15 minutah doma, prav globoko v gozd ne morem priti, ne?
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #20 : sreda, 09.05.2007 : 08:36:51 »

Jaz samo želim vsem, ki nimate pse na povodcih, da se vašim psom kdaj kaj ne pripeti! Kdo bo takrat kriv?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #21 : sreda, 09.05.2007 : 08:38:55 »

Če je pes pod kontrolo, kaj se mu lahko zgodi?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #22 : sreda, 09.05.2007 : 08:40:13 »

Sicer pa dovolj debate o tem. Vsak za svojega psa najbolje ve, kaj in kako.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #23 : sreda, 09.05.2007 : 08:40:55 »

Tudi jaz nimam psa non-stop na vrvici. Je starejši že in se mu ne da preveč skakat naokol, je vedno pri meni, tako ga lahko takoj za ovratnico primem, če je treba. Vendar pa zelo uboga. Ob cesti pa je seveda na vrvici, na kakšnem travniku pa ne.
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #24 : sreda, 09.05.2007 : 08:44:33 »

Lahko se mu zgodi marsikaj, kar je bilo že našteto. Dejstvo je, da nihče ne more 100% garantirat zase, kaj šele za svojega psa. Samo moje mnenje, vsak pa počne kot želi. Meni je varnost mojega psa in tudi drugih več vredna in si niti najmanj ne želim, da bi me kdo zaradi tega kaznoval ali celo tožil.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #25 : sreda, 09.05.2007 : 09:04:43 »

Khm, pri nas se pse, ki so v gozdu strelja. To delo opravijo lovci. Pes bojda nima spuščen v gozdu kaj delat. Moji kolegici so ga ustrelili, čeprav je bil le 10 m od nje, potem pa so se zgovarjali, da je divjad preganjal, kar seveda ni bilo res... Ne vem, jaz spuščam svojega le v ograjenih vrtih svojih sorodnikov, prijateljev... ima pa 8m Flexi, tako da mislim, da ima dostikrat (kadar lahko uporabiva teh 8 m) dovolj svobode. Smiley
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #26 : sreda, 09.05.2007 : 09:07:38 »

Uf, ko bi pri nas delili kazni.... mogoče bi se pa kaj spremenilo in bi ljudje vodili svoje kosmatince na povodcih, pa kakce pobirali za njimi... mogoče, nekega dne...

Dog_lover, mogoče pa ta dan niti ni več tako daleč  Wink, jaz sem včeraj od kolega zvedela, da so pri nas v CE imeli policaji na sprehajalni poti ob Savinji eno lepo akcijo in veselo pisali kazni vsem, ki niso imeli psov na povodcu.

lp  Smiley
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #27 : sreda, 09.05.2007 : 09:24:38 »

Ja, je pač tako. Vsak je odgovoren za svoje početje in za psa, ki ga ima. In vsak bo nosil svoj delež krivde v primeru, da se nekaj zgodi (bog ne daj).

Velik uspeh pa že bo, ko bomo lastniki psov spoznali, da imamo vsi nekaj štirinožnega s kosmatimi ušesi in da razlik pri šolanju, spuščanju in ne vem kje še, ne bi smelo biti pogojeno z velikostjo in pasmo psa.

Poglejte si včerajšnjo Piramido, ko so govorili o tej temi. In dokler bo ustvarjalec zakona pred javnostjo zagovarjal pravice in dolžnosti lastnikov pudljev  pred rottweilerji in psi pasme bull, potem itak ne more biti bolje.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #28 : sreda, 09.05.2007 : 09:27:13 »

Zmotilo me je le to, ker je bilo govora o pasmah, ne psih! Vsi vemo kako je z mešanci....  Lips Sealed
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 09.05.2007 : 09:30:32 »

Èe prav razumem to velja za urbana naselja, ne pa za gozd, ne?

Meni se zdi, da pise nekaj v smislu, da mora bit pes na povodcu povsod tam, kjer je za pricakovat vecje stevilo ljudi.

Odvisno od gozda in psa. Èe sem v 15 minutah doma, prav globoko v gozd ne morem priti, ne?

Ma je zadnjic vseeno srna mimo laufala, ane.

A se da to Piramido kje pogledat?

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines