mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:22:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kazen za sprehod brez povodca  (Prebrano 85963 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #345 : ponedeljek, 08.09.2008 : 09:47:46 »

Se strinjam, na razstavah naj bodo vsi psi privezani ali v boksih.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #346 : ponedeljek, 08.09.2008 : 10:07:52 »

Pa je rekla Saška da se je ta ista psica že zaganjala v Brino, tako da je morala Brino postaviti na zadnje noge in jo fejst držat, da ni mogla nič šnavcerki. Pa vsi vemo kaj bi se zgodilo, če bi jo Brina dobila-na koncu bi bila spet cela polemika o tem kako je pitbull pasma nevarna in kako je šnavcerka boščkana!
No, da ne bo kdo mislil, da imam celo zver doma, hehe.. Brina reagira samo v primeru, da drugi pes reagira prvi, torej če se zažene renčeč in lajajoč v njo, kar se dostikrat zgodi tu v Kosezah, kjer ljudje povodca ne poznajo Smiley Takrat jo primem za ovratnico, dvignem in umaknem stran. Drugače pa pse popolnoma ignorira, tudi take ki priletijo zraven in jo grejo povohat. Če ne renči in ne laja, ni panike, takrat bolj jaz ratam jezna in mene prime, da bi koga ugriznila Smiley
Logiran
Eva D.
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 205


« Odgovor #347 : ponedeljek, 08.09.2008 : 10:10:57 »

Citat
Kaj pa če jih ima tvoj 40, je umirjen, mogoče malo v letih, pa nasproti dirja 6kg pes, kaže zobe in ga kar vidiš kako bo skočil v tvojega?

Takih primerov sem bila tudi sama deležna s svojo prejšno psičko! Zato pa sem zdaj mnenja, da so mali, vsiljivi, nesocializirani, neubogljivi cucki, veliko bolj nadležni! In ravno take največkrat vidim na sprehodu (seveda prosto sprehajajoče se), ki se zaganjajo v naju z Endotom... in če le lahko, ga z nogo odrinem proč od naju - pa samo čakam, kdaj mi bo kakšen lastnik zatežil, češ da s kakšno pravico "brcam" njihove "uboge" pse - pol mi bo pa "zavrelo", pa jih bo poslušal še in še  Angry...

Citat
Nevem, a se mora psom, ki rinejo v druge in niso na povodcu res kaj hudega zgoditi, da bodo lastniki na sprehod hodili s privezanim psom.
Itak, edino to jih bo pošteno in enkrat za vselej izučilo! Naša se je na stara leta zelo umirila in zaradi bolečin v kolkih ni prenašala, da bi ji kakšen pes skakal po hrbtu! Enkrat je enega pošteno stresla, ker naju je nadlegoval celih 10min, lastnika pa od nikoder! Nekajkrat sem ga poskušala še odgnati, pa je Kara samo še bolj popenla, ko je zazlišala besedo: "Mrš!". Kar naenkrat pa ga je zagrabla za vrat in tako močno stresala, da sem mislila, da bo kar konec z njim. Pa sem hitro zategnila povodec proti sebi in tako zakričala, da se je zgleda ustrašila in psa spustila! Nakar se prikaže lastnik in mi zateži zakaj sprehajam tako napadalnega psa brez nagobčnika  Huh, pa sem mu sam hladnokrvno odvrnila, da zakaj pa on sprehaja neobvladljivega psa brez povodca in če ve kakšne kazni so za to  Angry... Še danes, ko se srečamo na sprehodu, je njegov pes pripet...  

Tak da je res edini recept za to, da bodo ljudje pripenjali svoje pse, visoka denarna kazen, ali pa fizične poškodbe na njihovih nadležnih psih! Morda se sliši kruto, ampak tako pač je  Sad!

lp
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #348 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:00:01 »

Ko berem to temo ne morem kaj,da ne bi pomislila na to, kakšno srečo imam, da živim v okolju kjer ni takih psov. Večinoma so vsi na vrvicah, če pa niso, jih lastniki pripnejo, ko vidijo, da se bližaš s pripetim psom. Morda ima nekaj zaslug tudi pasma, ki jo imam ( bullterrier) ampak nimam težav s spuščenimi in nadležnimi psi. Edino v času gonitve vem, da bosta zagotovo prišla 2 psa in taborila pred blokom, ker prihajata že leta in leta in ju že dobro poznam.

Se pa tudi mene ljudje ogibajo in vlečejo svoje otroke stran. Pa mi je ljubše to, kot pa siljenje v psa, kot se mi je dogajalo s španjelko, ki ni marala otrok. Moj pes je vedno pod nazorom, za njim pobiram kakce in nimam nikaršnih problemov. Očitno sem ena srečna duša!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #349 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:04:22 »

Mene pa zanima, zakaj lastniki nesocializiranih psov, ki se ne znajdejo v družbi drugih psov najraje od vsega rinejo na najbolj obljudene pasje sprahajalne poti. In potem jokcajo, ko srečajo spuščenega psa - celo če jih ta niti ne pogleda ne.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #350 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:07:29 »

Lanabela, mislim da zato, ker se povečini niti ne zavedajo, da je z njihovimi psi kaj narobe. Predvsem velja to, za male bevskače, ker ljudje ne vidijo problema v tem, da se 4 kilogramski cucek zaganja v ljudi in pse, prav nasprotno, še fajn se jim zdi, kako je njihov mali pogumen.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #351 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:17:32 »

Se strinjam s tino.g, rada bi pa povedala še nekaj o velikih psih: nekateri se jih pač bojimo, sori, iz takšnih in drugačnih razlogov. Ma vse bi blo kul, če bi lastnik bil zraven/blizu in psa, velikega ali majhnega, suhega ali debelega, prijaznega ali tečnega, privezal, ko vidi, da gre kdo nasproti (pa naj si bo pes ali maček ali človek ali kdorkoli že).
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #352 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:24:36 »

Ravno zadnič sva šli z Glu (je pri ta kratkotačnih, čeprav ima 15kg) ob Ljubljanici in slišim od daleč en globok lajež. No, preden sem pogruntala kaj je, sta prot nama laufala dva psa - en črn in en rjav (na pasme se ne spoznam), bila sta pa meni velika do pasu. Psa sta med laježem laufala proti nama, tip se je pa drl za njima v prazno. En je potem vohal Glu pri repu, drugi pa pri smrčku.
Je zarenčala in ker nista odnehala, je ostro zalajala in skočila proti prvemu in sta se pobrala.
Saj nista nič hotla, samo sta RESNIČNO grozno izgledala dva ogromna psa v laježu proti nama, dobro da se Glu hitro postavi zase, tisti ki je zalajala nanj je naredil tako dobro ''O šit, ups, pejva rajš stran'' faco Grin

Mislim, če že imaš dva ogromna psa spuščena, moraš imet odploklic naštudiran v nulo! Sploh sredi mesta! Psa sta se pomojem želela samo igrat, samo da dva ogromna psa rineta v ljudi in živali... Bi tipu kej rekla, pa je bil ene 200m proč, midve sva pa potem obrnili da jih ne bi še enkrat srečevali.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #353 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:28:37 »

Mene pa zanima, zakaj lastniki nesocializiranih psov, ki se ne znajdejo v družbi drugih psov najraje od vsega rinejo na najbolj obljudene pasje sprahajalne poti. In potem jokcajo, ko sreèajo spušèenega psa - celo èe jih ta niti ne pogleda ne.

kje pa lahko človek socializira svojega posvojenca, ki se še ne zna obnašat tako kot je treba? hodiš v šolo, delaš doma razne vaje, hodiš postopoma v mesto, Tivoli, na Grad... in potem ti prekriža pot nekdo s spuščenim psom, ki nadleguje tvojega, ga zaradi neprimerne reakcije tvojega psa, ki je privezan, po možnosti še ugrizne... in potem si spet na začetku! nimamo vsi psov, ki so dobro socializirani, nas je pa kar nekaj, ki delamo na tem, da bi svojim posvojencem omogočili kvalitetno življenje in ponovno postopno vključitev v "normalno" okolje! pa zakon imamo - ki pravi, da morajo biti psi privezani! pa ni nas veliko, ki bi noreli, če nas spuščeni psi pustijo pri miru.
pa mi je poplnoma vseeno, če mi teži mali ali velik pes (ne delam razlik glede na pasmo, barvo, obliko...) je pa res, da če mala 3kg velika spuščena žival napade ovčarja, se le ta lahko brani - obratno je veliko težje... ni pa zato nič manj narobe Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #354 : ponedeljek, 08.09.2008 : 11:42:03 »

Jaz načeloma nimam proti psom, ki so spušečeni in gredo brez pardona lepo poleg mimo lastnika in se ne zmenijo za mimoidoče pse.

Problematični so spuščeni, ki pridejo in silijo v mojo psico. Namreč če je samček je ok, pri samički pa res ne vem kako bo, ker je Alba dominantna.

Lanabela tvoje so vzgojene, se spomnim enkrat, ko sta s sinom in 3 psicami prišla k gradu Jablje. Ko so šle psice ven iz avta, sem mislila, da bodo prišle k nama z Albo, pa se sploh niso zmenile za naju, ampak so šibnile proti vodi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #355 : ponedeljek, 08.09.2008 : 12:05:03 »

Psi, ki so vedno na povodcih (vštevši fleksije) se sploh ne morejo pravilno socializirati. Celo, če jim lastniki občasno omogočijo strogo nadzorovana, načrtovana in vedno  pozitivna in netravmatična srečanja ne. Sama sem imela z zdajšnjo pubertetnico pravzaprav še največ težav s tem, kje najti kakšnega hudega odraslega psa, ki bi se ga lastnik upal spustiti (brez vmešavanja) skupaj z mladičko. Tudi bevskasti zoprneži so bili v času odraščanja zelo zaželeni.  No nekaj se jih je vseeno našlo, končni rezultat zaenkrat zgleda, da sploh ne bo slab.

Če pa dobiš odraslega psa, ki ni socializiran in je po možnosti še od prej travmatiziran je pa situacija seveda drugačna. Tam pač delaš odvisno od vsakega posameznega primera. Ko sem imela tako psico nekoč davno, sem imela s seboj flaško s kisom - če je bil kakšen pes preveč vsiljiv, sem ga brez vsakega razburjanja in kričanja  pošpricala po glavi in ga je minilo vsako veselje do repenčenja (jaz pa sem dobila dodatne bonus točke pri psici).

Alba, če takrat v bližini ne bi bilo vode, bi te vseeno prišle pogledat. Polarce morajo nujno pozdraviti. Ampak gredo stran, če vidijo, da psu ni za družbo. Drugi jih pa res ne zanimajo prav preveč.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #356 : ponedeljek, 08.09.2008 : 12:14:42 »

Rada bi dodala še to, da moja na raznih pasjih srečanjih, kjer je zagrajen prostor teka naokoli kot sama želi. Na zadnjem takem srečanju je bilo prisotnih še kakih 20 drugih psov, po večini samičk, pa ni bilo nobenega renčanja, spopadov. Prav zabavno jih je bilo videti. Alba je bilo važno samo da dirka koli s psi.
Tako da po vsej verjetnosti (pa najbrž ne velja za vse pse) različno reagirajo, ko so pripeti, kot takrat, ko so odpeti. Imam tudi en tak primer - ko prijateljica vozi svojega huskyja k meni in če je na povodcu, ima probleme priti mimo sosedovega spuščenega psa. Če jim husky uide in šibne k nam, pa ta isti spuščen sosedov pes nanj sploh ne reagira.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #357 : ponedeljek, 08.09.2008 : 12:33:08 »

Rada bi dodala še to, da moja na raznih pasjih srečanjih, kjer je zagrajen prostor teka naokoli kot sama želi. Na zadnjem takem srečanju je bilo prisotnih še kakih 20 drugih psov, po večini samičk, pa ni bilo nobenega renčanja, spopadov. Prav zabavno jih je bilo videti. Alba je bilo važno samo da dirka koli s psi.
Res je in prav lepo je videti Albo izpuščeno Cheesy Prava faconka je in res nobenega kregarije ni med psicami ni. Res prav zanimivo jih jevideti toliko psov oz. povečini psičke in vse na kupu in nobenega renčanja. Velika je razlika ali je pes na povodcu ali ni.

lp
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #358 : ponedeljek, 08.09.2008 : 21:06:47 »

Mene pa zanima, zakaj lastniki nesocializiranih psov, ki se ne znajdejo v družbi drugih psov najraje od vsega rinejo na najbolj obljudene pasje sprahajalne poti.
Zase lahko povem, da zato rinem na najbolj obljudene sprehajalne poti, ker nimam druge izbire.
Kdor živi v Piranu, ve, da so vse potke že odkrite in da jih je prekleto malo. Kraja, kjer bi psa lahko normalno spustil, pa praktično ni. Na eni strani Bernardin (psi), na drugi Fiesa (psi), zgoraj gozd(psi), spodaj pa morje  Grin
Kot sem rekla - pozno zvečer ali zgodaj zjutraj.
Žal pa nimam posebnih nagnjen lazit sredi noči po neosvetljenih poteh, prav tako mi ni v interesu vstajat ob štirih zjutraj, po tem, ko sem šla ob dveh ponoči spat Tongue

Z Gajo samo niti ni problemov, tudi če bi kak pes prišel preblizu, jo lahko še vedno potegnem v naročje, če jo napade.
Žal pa z dvema na sprehodu te možnosti nimam, niti ne morem Paxxa vlačit po naročju, sploh pri njegovi teži.
Socializirat...hm ja...bi bilo fajn...če ne bi imela psa, ki se ustraši vsakega poka, presenečenja,...in če bi imela psa, ki se ne zažene za mačko, samo da jo zavoha na 100 m...in če bi imela psa, ki mu je vseeno, če ga psi naskakujejo, mu težijo, šavsajo po njem ali pa kar tako malo skačejo po njem Tongue Če bi imela psa, ki ga ni groza, ko se približa neznan pes...ali pijan človek...
Vseeno moram povedat, da sva naredila ogromen napredek v tem letu in pol - in če je zdaj tako, si predstavljajte, kako je bilo takrat  Roll Eyes

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #359 : ponedeljek, 08.09.2008 : 21:20:46 »

Nyssa, skoda, ker nimas morskih psov. Bi vsi (razen biologov) leteli stran, pa se komot je za sprehajat. Wink Grin Grin Grin
Sicer pa nesocializiran pes na povodcu na obmocju, kjer so sami socializirani psi, sploh ni bavbav, saj so vendar vsi ostali socializirani, ane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kazen za sprehod brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines