mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:53:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Nemški volčji špic
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški volčji špic  (Prebrano 22127 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
doggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« : sreda, 21.04.2004 : 12:21:59 »

Mislim, da tu na forumu ni bilo še nič povedano o tej pasmi, pa me zanimajo izkušnje lastnikov teh lepotcev!

Nekaj sem si že prebrala v opisu pasem, ampak bi rada še kaj več izvedela.

Lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1 : sreda, 21.04.2004 : 13:54:56 »

En link sem našla:

http://www.geocities.com/none_such_poms/PomStandardSLO.htm

Lp

Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #2 : petek, 18.06.2004 : 22:25:55 »

Zdravo,

vse kar te zanima o nemških volčjih špicih si lahko prebereš na:

****
in
***

v kolikor pa imaš kakšna bolj konkretna vprašanja pa mi pošlji meil in ti odgovorim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : petek, 18.06.2004 : 22:36:39 »

travca in doggy, lahko se pogovarjata o nemskih volcjih spicih tudi tukaj. Ne vem, cemu bi bil smisel foruma, ce bi izmenjevali vprasanja, odgovore, nasvete in izkusnje po mailih Undecided
Logiran

travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #4 : petek, 18.06.2004 : 22:48:52 »

Jana se strinjam s tabo, je pa težko odgovarjat kar počez. Če pa dobim konkretna vprašanja bom z veseljem odgovoril tudi na forumu.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #5 : četrtek, 08.07.2004 : 08:37:50 »

Glede na trenutno veliko zanimanje za volčje špice, sva se z ženo odločila, da bova jeseni še enkrat - najbrš zadnjič - parila našo psico 5x šampionko MIO Pržanjsko.

Resne interesente vabiva, da si ogledajo mojo spletno stran: ***

Za vse dodatne informacije me lahko kontaktirate preko foruma, e-maila ali na GSM: ***
_________________
Andrej
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #6 : petek, 29.10.2004 : 22:37:47 »

Vse, ki jih zanimajo nemški špici obveščam, da si predstavitev pasme lahko ogledajo v novemberski številki revije Moj pes.
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #7 : četrtek, 13.01.2005 : 00:22:15 »

Samo še dve psički čakata na nove lastnike !!
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #8 : sreda, 06.07.2005 : 11:01:46 »

Ljubitelji volčjih špicev!

Pri brskanju po forumu sem opazil, da na to temo že dooosti časa ni bilo nič rečeno Cry.
Če bi kdo rad kaj poklepetal ... Cheesy

LP
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #9 : sreda, 06.07.2005 : 16:47:56 »

a je to ista pasma kot keeshond?
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #10 : ponedeljek, 11.07.2005 : 10:53:27 »

Zdravo Sammy!

Wolfspitz in Keeshond sta ista pasma. Na grobo ti rečem, da gre za dve združeni liniji (nemška in nizozemska), zato je standard zelo širok (prim. glej višino). V moji zelo kratki kinološki zgodovini sem opazil, da se izraz Keeshond uporablja v starejših  francoskih knjigah, na nizozemskem (v pogovoru z nizozemci sploh raje uporabi izraz keeshond), franciji, britanskem otočju, ZDA medtem ko se Wolfspitz uporablja v nemško govorečih deželah in pri nas. Še več informacij ti lahko pove travca - iz njegove psarne je tudi moja psička
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : torek, 12.07.2005 : 09:27:58 »

Hvala borgia za odgovor!

Meni je "keeshond" lepši izraz, mogoče zato, ker nemcizma ne maram preveč.
Vsekakor pa so oboji (čeprav so torej eni) lepi psi (se nahaja samojed v njih). Wink
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #12 : torek, 12.07.2005 : 14:47:52 »

Hoj Sammy,

jaz uporabljam oba izraza predvsem, ko se na razstavah pogovarjam z razstavljalci, ki prihajajo iz nemških ali nizozemskih dežel (med nemci in nizozemci se je bila prava ˝vojna˝ za patronat nad pasmo) - še najlepše pa je pogovor z italjani, ki jim je za tuje izraze itak vse ravno. Jaz osebno uporabljam izraz volčji špic pa ne zato ker bi bil nemški prevod ampak ker sem že od malega mahnjen na volkove in njihovo življenje v krdelu.
Spet ti posredujem informacijo:
kot so mi povedali izhaja špic iz baltiškega volka, torej ima genetske korenine dokaj na severu. Povedali so mi še,da sta špic in samojed genetsko zelo blizu - baje, pa da je samojed dosti bolj trmast (sicer sva se s prijateljem, ki ima samojeda že spraševala kaj bi prišlo ven če bi ju mešali).
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #13 : sreda, 13.07.2005 : 17:32:04 »

Pozdravljen-a Borgia! Se malo "uštulim" v vašo temo, ki je kot običajno vse take, ki se nanašajo na ne tako razširjene pasme, bolj dialog med samo posameznimi ljubitelji in poznavalci... (tudi pri ans je tako, samo ad smo tam grozne klepetulje Grin)

Borgio osebno poznam, lepa in prijazna kužika. Povem dogodek, ko sem ji bila "fovš" (kar ponavadi nisem)? Smo čakali na izpit in pride ona z značko, na kateri se sveti napis B-BH... Uf, sem si mislila, frajerka, ti ga že iamš mi pa vsi v znoju...

Koliko pa je kaj teh špicov v SLO?
Logiran
borgia
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 14.07.2005 : 09:11:56 »

Ciao Arieb,

brez skrbi, tudi jaz sem imel moj ˝fovš˝ trenutek ko sem videl kužke z višjim izpitom kako lepo tačkajo poleg svojih vodnikov (niso pa še imeli značk Wink) medtem ko sva se še z Borgio potila ter zavijala levo ko je bilo treba desno in desno ko je bilo treba levo. Grin Huh Huh

Kar se tiče teh špicov, ko sem vzel mojo špičko se je v pogovoru predvidelo, da bi jih lahko bilo v SLO okoli 40-45. Huh Jaz vem za 14.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Nemški volčji špic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines