mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:16:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odpiram temo za Rexa
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpiram temo za Rexa  (Prebrano 16000 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : torek, 15.05.2007 : 17:33:00 »

Brez kakšnega posebnega upanja...

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #1 : torek, 15.05.2007 : 17:53:13 »

Star je pet let, prva tri leta je preživel ne vem kje in kako, za zadnji dve vem. Grehov ima vse polno: poklal je nekaj ovac, sosedovih psov, ugriznil človeka in končal s tovrstno "kariero", ker se je zgodil odvzem. Nisva dolgo skupaj, dan in pol po tem, ko sem ga odpeljala, sploh ni komuniciral. V tem času sem ga malo ogovarjala, tu in tam na hitro pobožala... kolikor je pač dovolil ta velik kuža. Po dnevu in pol se je premislil: sodeluje in tako pridnega psa zlepa ne srečaš. Kar mu rečem, mu je prav. Na misel mu ne pade, da bi se zaganjal ali kakorkoli sploh opazil, da v njegovi bližini živi še kakšen pes. Do ljudi je povsem ok. Oglasi se samo takrat, ko vidi, da se bom odpeljala od doma - takrat glasno protestira, ker bi šel rad z mano. Težko grem na sprehod z njim, ker bi najraje zlezel v naročje (ta mali kuža  Roll Eyes) ali pa neumorno dajal tačko...

Danes se mu je lastnik odpovedal in podpisal, da se strinja z evtanazijo (ali oddajo drugemu skrbniku). V dogovoru z inšpekcijo Rexu lahko poskusim najti dom, kjer bo poskrbljeno za varnost drugih živali in ljudi. Do petka. Jaz ga (žal...) ne morem posvojiti, je pa v resnici zelo nezahteven pes, ki potrebuje močnega vodjo; in to je vse. Saj vem, da je v resnici zelo težko najti prav takšnega skrbnika za prav tega Rexa, ampak poskusim lahko. Res je prijeten kuža in zelo težko mi bo sprejeti kakšno drugačno odločitev kljub njegovi preteklosti. Rex je neumnosti počel zato, ker so mu bile dovoljene. Če je kje kdo, ki ima dobro ograjen vrt in izkušnje... slika sledi.
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #2 : torek, 15.05.2007 : 17:54:37 »

Sem brala o njem. Velikan, ki pa si ga pripravila tako daleč, da se mu bo, ko te zagleda, enkrat prelomil rep.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : torek, 15.05.2007 : 19:19:06 »

Videla sem pesjana. Je res velik, ajme ajme. Ampak tak miren pogled ima, dostojanstven. Pomaha z repkom (khm, no ja, REPOM) zelo prijazno in sledi Smetkinim navodilom. Sam po sebi ni pokvarjen, ni zloben, nevaren je bil le zaradi okolja, kjer ni bilo res nobene prepovedi in dovolj prilik.
Podpiram Smetkino odločitev, da mu poskusi najti dom. In človeka, ki bo "štekal", kakšnega psa je dobil. To je res vse, kar potrebuje. Posvojitelj pa bo dobil dobrega in zvestega prijatelja.

Res najraje daje tačko:

http://www.moj-album.com/slike/76039/ulkXWHPzcfGLUOXP.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/76039/zbCse7BXeX9Cu38P.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/76039/t43VX76Y8UvWmOGq.v.jpg

lp, Katarina
Logiran
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #4 : torek, 15.05.2007 : 19:35:51 »

Res je lep! Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #5 : torek, 15.05.2007 : 19:49:40 »

Torej potrebuje le odgovornega skrbnika, sigurno se bo tale prijazen velikan komu vsedel v srce. Samo, zakaj pa ima na voljo le par dni ? Težko mu bo v parih dnevih najti posvojitelja  Undecided .
l.p.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6 : sreda, 16.05.2007 : 07:17:57 »

Tegale kužka sem pa včeraj ob sprehajanju srečala na drugi strani ograje. Torej, bil je povsem prijazen kuža, ki je prišel skozi ograjo povohat Punčija, nato pa sva šla s Punčijem še malo okoli. Ni rekel prav nobene in je bil prav prijazen videt Kiss. Nobenih znakov groženj ali česa podobnega nisem zaznala Smiley. Takšno sem imela izkušnjo z njim jaz včeraj.
In zdel se mi je prav lep postaven pes. Mu privoščim res en prijazen in razumevanjoč dom. Zagotovo je kdo, ki si takega kužona želi!

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #7 : sreda, 16.05.2007 : 07:56:24 »

Najini "spoznavni trenutki" niso bili ravno obetajoči. Bila sem precej prepričana, da bova še 10 dni težko zmogla.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/FiyJbdqYJVMELzlj.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/HAIPxuLsoIMjLL6v.jpg


Saj nisem napisala, do katerega petka  Tongue. No resno... Rex potrebuje nov dom čimprej. Odločbe niso za hec napisane in že tako včasih.... Kakorkoli, nimam prav dosti časa za poiskat dom psu, ki je "padel" v nov zakon. O tem ne bi debatirala preveč še naprej, bi mu pa iz vsega srca rada čimprej našla nekoga, ki se bo zavedal, da to ni ravno kužek.




Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #8 : sreda, 16.05.2007 : 09:18:11 »

Jap, kužek pa res ni. Je velik pes. Res. Smiley

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #9 : sreda, 16.05.2007 : 09:36:56 »

Kaj pa posvojitev na daljavo? Bi mu to vsaj začasno kaj podaljšalo.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #10 : sreda, 16.05.2007 : 10:42:13 »

Alba, če si pripravljena vsak mesec za tegale "kužija" odšteti 100 € za hrano in poleg tega še enkrat letno cca. 100 € za vsa cepljenja, potem mislim, da ne bo problema za posvojitev na daljavo.
p.s. Smetkinega časa nisem vkalkulirala v ceno, potem bi bila cena bistveno višja
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #11 : sreda, 16.05.2007 : 16:20:42 »

Smetka ali lako tole stran od Rexa prekopiram na društvo študentov, morda pa se najde kdo, ki bi lahko pomagal? Undecided
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #12 : sreda, 16.05.2007 : 19:30:45 »

Ja sama bi zelo težko zmogla to, mogoče, če se jih nabere kakih 5, bi bilo pa celo ureseničljivo.

Ja smetkin čas seveda ni vštet v to  Sad.
Logiran
matejči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 124


« Odgovor #13 : sreda, 16.05.2007 : 19:38:09 »

Alba, sem pripravljena pomagat!  Huh Wink Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : sreda, 16.05.2007 : 19:52:00 »

O čem se menite? Pes rabi nov dom čimprej.
Logiran

Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Odpiram temo za Rexa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines