mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:11:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je to? - vabe za lisice  (Prebrano 49211 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #15 : sreda, 16.05.2007 : 20:00:14 »

Pa je ta stvar proti steklini nevarna za psa, če jo poje? Glede na to, kako opozarjajo za ljudi (nujen obisk zdravnika)?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sreda, 16.05.2007 : 20:24:43 »

damayanti, daj da te kusnem!  Grin Grin Grin To, da je tole vaba za lisice je bila moja prva misel, ampak ostali niso bili taksnega mnenja. Policaja, ki sta prisla, itak nista imela pojma kaj bi to bilo, niti (po njunih besedah) ne gre za povzrocitev splosne nevarnosti. Za analizo se moram odlocit sama in jo tudi placat - seveda grem takoj jutri zjutraj v akcijo, da ugotovim kje bodo to naredili. Naj bo, lepo prosim, vaba za lisice.  Tongue
Pravzaprav je za to, da sem tole nasla jaz in ne kateri od psov (ceprav Bagi je kos povohala, ampak sem jo avtomatsko potegnila stran), kriv slepec, ki je padel v prazen bazencek, ki ga imamo na zelenici. Zaradi njega sem sla tudi ven, pa tamalo psico sem s seboj vzela. Drugace je tam vedno spuscena, tokrat pa nisem hotela da rine v slepca in sem jo dala na flexi. Niti pomisliti ne upam, da bi imela s seboj se Kajo, ker ona bi 100% pozrla cel kos, preden bi jaz sploh lahko zavpila fuj. Vidite kako se dobro vedno vraca z dobrim? Jaz sem slepca lepo spustila na varno v travo, moji psi pa so zivi in zdravi. Naj tako tudi ostane. Smiley

Hvala za vasa mnenja. Pa cim manj podobnih izkusenj vam zelim. Jaz sem se danes postarala za deset let. Shocked
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : sreda, 16.05.2007 : 20:32:25 »

   Wink  samo da je vse ok. Policaji pa itak... kar se psov tiče( še celo zakonov okrog psov  Roll Eyes) ponavadi nimajo pojma ... nekaj nakracka v tisto beležnico pa , da se reši cuckoljubskovskega folka Grin( vsaj po mojih izkušnjah)...

 
Pa je ta stvar proti steklini nevarna za psa, če jo poje? Glede na to, kako opozarjajo za ljudi (nujen obisk zdravnika)?
vaba je nevarna zgolj za ljudi ,če pride v stik z sluznico ali rano.....
Za psa pa naj ne bi bila.... malce matast je, ko jo prebavi( "baje ... tako vedo povedat nekateri " tazeleni" katerim je pesjan že pomalical  tako zadevo v gmajni. Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #18 : sreda, 16.05.2007 : 20:37:20 »

Tudi jaz pomislim na najslabše, kar v teh časih niti ni čudno. Ampak sedaj  ko je Damayanti omenila vabo cepiva proti steklini pa upam, da je to res to. Ne vem kje sem brala, da naj bi ne bila škodljiva psu, vendar istočasno pa opozorilo, da če pride v stik z njo človek, da mora najhitreje k zdravniku. Zato dvomim, da psu ne bi škodovala. To bi veterinar znal najbolj točno povedati.
l.p.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #19 : sreda, 16.05.2007 : 20:54:56 »

Zato dvomim, da psu ne bi škodovala. To bi veterinar znal najbolj točno povedati.
l.p.
Ne dvomi Wink lisička je prednik naših zverin...
Jaz bi večjo paniko  zagnala, če bi mi pes kakšno  crkovino pomalical( zaradi trakulje) kot pa, da cepivo požre.
 In večjo paniko bi zagnala , če bi pomalical lep kos mesa ,ki bi se " slučajno"  znašel na mojem vrtu.
Človek , ki ti hoče zastrupiti psa ponavadi nastavi strup v takšno " vabo"  za katero je prepričan, da bo domač pesjan  ugriznil..... lepi kotleti, kosi mesa, bedrca, kosi salame, klobase...itd  Prej,  kot pa nekaj  kar čudno izgleda Wink... tako nekako je to v praksi.
( v prejšnjem okolju kjer sem živela  je bil nek tak pacient ,ki so mu šli mački blazno na živce- in je konstantno prakticiral take  vabe.... dokler  ni potem nekega dne napačnega mačka zastrupil in ga je lastnik tistega mačka potem tudi izsledil in nalomil kot marjasca  Smiley)
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #20 : sreda, 16.05.2007 : 21:29:31 »

Jaz sem se danes postarala za deset let. Shocked

O ti starina stara.
Logiran

scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #21 : četrtek, 17.05.2007 : 06:15:21 »

živjo,
Kaja na katerem koncu Slovenije pa stanuješ. Že cel maj sploh pa prejšnji in ta teden vsak dan mečejo vabe za lisice. In to v okolici Celja, Novega mesta, Ivančne gorice, Grosuplja,... Ker vabe mečejo iz letal, je brez problema pristala na vašem vrtu.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : četrtek, 17.05.2007 : 06:36:37 »

Sem iz Trbovelj. lp
Logiran

takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #23 : četrtek, 17.05.2007 : 07:22:05 »

No, mene je včeraj zvečer poklicala gospa, ki je tisto kepo mesa pridno spravila v hladilinik. In tudi policisti so se odzvali korektno, zadevo so odnesli, prijava je podana. Tu gre za javno površino in če se izkaže, da gre res za strup bo prijava proti neznanemu storilcu. Hmmm, saj ne bo nič iz tega, a vsaj vidi se, da okolišani na to odreagiramo in morda si bo drugič ta ..... premislil.
Pred leti smo vedeli, kdo to počne, tokrat sigurno ni on ker se je odselil...
lp in res čim manj takih izkušenj. In sreča da je bila tisto vaba.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #24 : četrtek, 17.05.2007 : 07:31:27 »

To je vaba za vakcinacijo lisic proti steklini. Vaba vsebuje ziv, oslabljen virus stekline.
Tule pa poglej, kako zgleda:http://galerija.foto-narava.com/displayimage.php?album=5&pos=250

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #25 : četrtek, 17.05.2007 : 07:48:47 »

Hvala agnesana. Sem vceraj iskala, ce bi kje na netu nasla sliko, pa nisem imela srece. No, ta moja zadeva izgleda tako kot ta na sliki. Grem pa zdajle na veterino, da vidim kaj mi bodo tam rekli. lp
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #26 : četrtek, 17.05.2007 : 09:03:19 »

Povsem možno bi bilo, da je takšna vaba, saj je bilo objavljeni da jih bodo trosili z letali in če so kje v tvoji bližini kaj trosili, je možno, da je kakšna slučajno zašla.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #27 : četrtek, 17.05.2007 : 09:11:02 »

Veterinar mi je potrdil, da je to definitivno vaba za lisice. Kako izgleda od zunaj se vidi na sliki od agnesane, kako izgleda od znotraj pa lahko vidite na moji sliki:


V srebrnem ovoju (taksnem kot so zapakirane tablete) je roza tekocina. Veterinar mi je dal tudi letak, ki sem ga odnesla na policijo in jih prosila naj si prosim preberejo kar pise na njem, ker sem prepricana, da bi oni morali biti obvesceni o tem, da nekdo nekaj mece z zraka. In da je vaba lahko tudi nevarna za ljudi.

Sem pa vesela, da sem zagnala paniko za "prazen nic".  Smiley Zdaj vsi vedo kako izgleda vaba in upam, da se je ne bodo dotikali, ce jo bodo nasli v gozdu. Pse pa le imejte privezane, vabe so namenjene lisicam in ne nasim ljubljenckom. lp
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #28 : četrtek, 17.05.2007 : 09:16:41 »

Še dobro, da ni bil strup za pse.
Tole za lisice pa še nisem videla.
Zdaj vsaj vem kako izgleda.
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #29 : četrtek, 17.05.2007 : 09:23:33 »

Zdaj pa spet nekaj več vemo. Vaba, kaj? Še dobro, da so izvajalci koga obvestili, da bodo metali iz zraka. Kaja maš pa res srečo Grin, da prileti ravno pred tvojo bajto. Zdaj moram pa še jaz temeljito prečesati moj vrtiček, da se katera od živali ne bo pri meni spotaknila čezenj.
lep dan, monika
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines