mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:06:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je to? - vabe za lisice  (Prebrano 49227 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : četrtek, 17.05.2007 : 09:26:34 »

Monika, nic nenavadnega menda, da najdes kaj podobnega. Veterinarka pravi, da vsake toliko casa najde kaksno: na terasi, na vrtu... Jaz samo upam, da mi kdaj kaksna ne prileti v glavo. Roll Eyes lp
Logiran

Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #31 : četrtek, 17.05.2007 : 09:29:06 »

Zdaj pa spet nekaj več vemo. Vaba, kaj? Še dobro, da so izvajalci koga obvestili, da bodo metali iz zraka.
Sej so bila obvestila... Samo prebrati jih je treba... Shocked
Ampak moraš pa res imeti "srečo", da prileti zadeva iz zraka ravno na tvoj vrt... Tongue  Roll Eyes
 
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #32 : četrtek, 17.05.2007 : 09:32:57 »

Fajn bi bilo, če bi v naš konec takole nepričakovano priletel kakšen zavitek evrčkov, kajne?  Smiley

Ja, Tetameta bo že res, brati je treba.  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : četrtek, 17.05.2007 : 09:42:16 »

Kaj meni pomenijo obvestila, ce pa nikjer ni bilo slike kako zadeva izgleda. Poleg tega pa sicer zivim blizu gozda, vendar je v moji neposredni blizini (100m) se nekaj his (tudi poleg gozda ali pa v manjsih gozdickih) in se nekaj naselij in nekako nisem pricakovala, da se vabe nastavlja tako blizu. No, tale "moja" je verjetno res malce poletela v vetru in trescila malo predalec. Wink

eh, monika, jaz ocitno ne morem dobiti paketa evrckov. Moram biti zadovoljna kar z vabo..... Tongue
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #34 : četrtek, 17.05.2007 : 09:54:41 »

Si imela pa ras "srečo", od 22.000 letajočih se vab, se najde ena točno poleg tvojega pesjaka. No, dobro, da se je tako izteklo.

Morda pa ne bo odveč ponoviti citat iz obvestila VURS še za vse ostale (ki pa sedaj vemo, kako to izgleda):
Posebno opozorilo:

Psom ni dovoljeno prosto gibanje, pri čemer so izvzeti službeni psi. Po zahtevah Mednarodne zdravstvene organizacije (WHO) je potrebno vsak stik z vsebino vabe obravnavati kot ugriz stekle živali. Če pride vsebina v stik s sluznico ali svežo rano, je potrebno to mesto dobro izprati in umiti z milom ter nemudoma obiskati najbližjo antirabično ambulanto območnega zdravstvenega zavoda.

 
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #35 : četrtek, 17.05.2007 : 10:25:43 »

 Cheesy če se ne motim, se ni noben Kajin pes prosto gibal, se je pa vaba!  Cheesy

Drobtinica, še dobro da vsaj ti bereš obvestila. Če jih boš še večkrat, pa boldano, pa rdeče... objavla, mogoče ne bomo hodili okoli vsi postarani za nekaj deset let  Cheesy

monikab - za everčke pa malo bolj pazijo kam in kako jih mečejo  Cheesy

No, vsaj enkrat konec dober, vse dobro, brez posledic - razen za Kajin image  Cheesy
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #36 : petek, 18.05.2007 : 14:03:16 »

Jaz sem tudi videla obvestilo pri veterinarju, ampak slikce pa niso dali zraven...  Huh
No, sam da zdej vemo, kako zadeva zgleda.
Vidiš, kaja, vse je za nekaj dobro.  Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #37 : sobota, 19.05.2007 : 16:00:55 »

Torej izraz nastavljanje vab dejansko pomeni metanje iz letala Huh In to naj bi metali nad gozdovi? Pa je tolk težko, da pade na tla, da ne ostane kje v krošnji? Uboge veverice Smiley

Lp, Maja
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #38 : ponedeljek, 21.05.2007 : 11:16:30 »

Torej izraz nastavljanje vab dejansko pomeni metanje iz letala Huh In to naj bi metali nad gozdovi? Pa je tolk težko, da pade na tla, da ne ostane kje v krošnji? Uboge veverice Smiley

Lp, Maja

... ja... mogoče jih v zraku nastavijo, in potem padejo na tla točno tam kamor morajo..... se res prašujem, v kirem brlogu živi kaja  Grin
Veverice, ptički v gnezdih.... jao  Roll Eyes

No, dobro da zdej vemo, da nastavljanje=metanje iz letala  Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.05.2007 : 11:22:00 »

Sleepy, kar zafrkavaj se... Tudi v vas konec lahko kaksno prinese. Grin Bo treba celade nabavit, da ti katera ne pade na glavo. Grin Grin Grin
Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.05.2007 : 11:27:05 »

 

pa smo na Sv. Antonu.

Sicer pa ni hec, glede na težo in število vab ter način odlaganja ni nič čudnega in še manj nenavadnega, da pristane na kakšenm nezaželjenem mestu. Tudi padalce smo že pobirali s streh hiš.

Important, vse se je dobro končalo za Kajo in njene mrcine, mi pa sedaj vemo, kako vaba izgleda.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.05.2007 : 11:32:22 »

 Grin Grin Grin Grin Grin

Res, tokrat vse ok   Cheesy Bo pa treba poleg čelad še usta met zaprta... ki teoretično je isto šans, da mi prileti kaj na glavo, al pa v usta ravno v trenutku, ko se na vse pretege derem.... po možnosti na fuuuuul vzgojenega psa, da naj pusti na miru uno svinjarijo....  Grin

Kaja, ti pa vrata od brloga zapiraj, da ne dobiš začimbe na krožnik  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #42 : ponedeljek, 21.05.2007 : 11:36:29 »

Brlog zaprt in zapecaten! Grin
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #43 : torek, 22.05.2007 : 01:09:31 »

Nekako študiram že par dni, da tele zadeve kar mečejo ven iz letala...koliko jih naenkrat dovržejo itd. Me resno skrbi za krošnje in podrast Roll Eyes...ne resno, če je priletelo na Tanjin vrt lahko dejansko prileti še komu na glavo...najbolj ironično bi seveda bilo, če bi kresnilo kako lisičko.

Vsekakor sem vesela, da tale zadeva ni končala na mojem vrtu (ki ga tako ali tako nimam Tongue) ker bi se na smrt skregala s stistim, ki bi trdil, da je tale opeka priletela z neba  Grin

Lp, Maja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #44 : torek, 22.05.2007 : 04:59:32 »

Odvrzejo 20 do 25 vab na kvadratni km - tako pise na letaku.

Zdaj ne vem ali je to tema o vabah ali o mojem vrtu. Ce je o slednjem potem moram povedati, da le-ta privablja "sve i svasta". Vceraj sem najprej nasla gada, ki se je medtem ko sem skakala okrog njega z digitalcem raje odplazil proc. Upam, da za vedno. Od njega namrec nimam nic, se pozirati ni hotel in imam na vseh slikah le travo. Wink Kot da zame ena kaca na dan ni dovolj, sem popoldne nasla se dve, na kateri me je opozoril pes, ki se je drl kot norec. Zasidrali sta se namrec na drva tik ob njegovem pesjaku in se nista pustili motit. Ko sem koncno nasla nekoga dovolj pogumnega, da bi ju preselil, sta izginili. Tudi zanju upam, da sta sledili svojemu sorodniku in da ne bosta prisli nazaj. Po pregledu slik na internetu sem ocenila, da sta moja nova ljubljencka navadna goza. Ce sta se kje v drvah jima priporocoma, da ne lezeta v pesjak. Roll Eyes

http://baguette.moj-album.com/album/585384/?os=7854543
http://baguette.moj-album.com/album/585384/?os=7854540

Pa se ena boljsa slika, da boste vedeli kaj je to!
http://www.derenda.org/PLAZILCI%20URADNA/Elaphe%20longisima/image2.htm

Pa se gad
http://www.derenda.org/PLAZILCI%20URADNA/Gadi/image4.htm
http://www.derenda.org/PLAZILCI%20URADNA/Gadi/image1.htm

in modras:
http://www.derenda.org/PLAZILCI%20URADNA/Modrasi/image1.htm
http://www.derenda.org/PLAZILCI%20URADNA/Modrasi/image3.htm

Upam, da mi ni potrebno razlagati, da pustite kace pri miru (modras in gad sta strupena), da so zascitene in ogrozene zaradi cloveka, da pazite na svoje pse (in otroke) in ob primeru ugriza obiscite veterinarja oz. zdravnika. Ne maram slisat, da je kje kdo ubil kaco samo zato, ker se jih boji, ker so grde ali skodljive.  Angry lp
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines