mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:00:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je to? - vabe za lisice  (Prebrano 49225 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #45 : torek, 22.05.2007 : 05:48:47 »

Upam, da mi ni potrebno razlagati, da pustite kace pri miru (modras in gad sta strupena), da so zascitene in ogrozene zaradi cloveka, da pazite na svoje pse (in otroke) in ob primeru ugriza obiscite veterinarja oz. zdravnika. Ne maram slisat, da je kje kdo ubil kaco samo zato, ker se jih boji, ker so grde ali skodljive. Angry lp
Se strinjam s teboj. Wink
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #46 : torek, 22.05.2007 : 05:50:36 »

Zdaj ne vem ali je to tema o vabah ali o mojem vrtu. Ce je o slednjem potem moram povedati, da le-ta privablja "sve i svasta". Vceraj sem najprej nasla gada, ki se je medtem ko sem skakala okrog njega z digitalcem raje odplazil proc. Upam, da za vedno. Od njega namrec nimam nic, se pozirati ni hotel in imam na vseh slikah le travo. Wink Kot da zame ena kaca na dan ni dovolj, sem popoldne nasla se dve, na kateri me je opozoril pes, ki se je drl kot norec. Zasidrali sta se namrec na drva tik ob njegovem pesjaku in se nista pustili motit. Ko sem koncno nasla nekoga dovolj pogumnega, da bi ju preselil, sta izginili. Tudi zanju upam, da sta sledili svojemu sorodniku in da ne bosta prisli nazaj. Po pregledu slik na internetu sem ocenila, da sta moja nova ljubljencka navadna goza. Ce sta se kje v drvah jima priporocoma, da ne lezeta v pesjak. Roll Eyes

Ja Kaja takemu vrtu, ki ga imaš ti se pa reče "Evropski vrt"Tongue Najdeš svašta na njemu! Grin Cheesy Grin
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #47 : torek, 22.05.2007 : 15:31:34 »

Hja...ne vem kaj je to letos s kačami. Še nikoli v življenju nisem na lastnem vrtu naletela na kačo - no ja, edinole slepec je ene 2x v 23ih letih priracal.  Grin Zadnjič pa hojladrija - pogumni gadec.  Shocked Smo pa spodili lepšim dogodivščinam naproti in upam, da ne bo več letoval pri nas.  Grin
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #48 : torek, 22.05.2007 : 16:00:46 »

Kaja, kačice so očitno iskale teren brez mačk. Saj veš, nižje od vas jih je dosti, Frida, preživeli Mišo, Pišo in Pišek, Gašper pa še kakšna bi se našla. Zato so si za lenarjenje in popoldanski dremež izbrale raje vaša drva. Očitno so to samo znaki, da se boš mogla resno pogovoriti s tvojimi o odprtju zavetišča (beri:pribežališča) vseh mogočih živih bitij.   Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #49 : sreda, 23.05.2007 : 13:07:09 »

Akcija preselitve nezazelenih stanovalcev mojega vrta je bila delno uspesna. Danes nam je uspelo ulovit manjso od obeh kac in jo preselit nekam kjer jih menda primanjkuje in imajo zato tezave z mismi in voluharji. Vecja (danes sem jo koncno videla celo - je daljsa od enega metra Shocked) mi je ze najmanj 5x usla, ampak se ne dam. Slej ko prej jo bomo nekam stlacili in poslali tja kamor je sla njena prijateljica. Wink Ker tukaj res ne more ostat. Ce ne zaradi zdravja nekaterih mojih sostanovalcev, pa zaradi njene varnosti. Donu se utrga ko jo vidi in bojim se, da bi mu zlezla v pesjak. Sad Drzite pesti, da jo ujamem, ker prej ne bom mirno spala. Smiley lp
Logiran

sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #50 : sreda, 23.05.2007 : 13:44:23 »

kaja, si te kar predstavljam, kako loviš prestrašeno kačico in zraven v stilu unega avstralca sama sebi brundaš ''beautifuuul'', ''look at this nice pattern'' itd.  Grin  upam, da bo preselitev uspešna za vse udeležene. poročaj še kaj o teh razburljivih podvigih.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #51 : sreda, 23.05.2007 : 14:34:15 »

Zelo se motis, ce mislis, da res kaj taksnega brundam.  Grin Grin
Malo prej se je spet prisla soncit. Zal pa nisem imela pri sebi svojega pogumnega pomagaca, tako, da je spet pobegnila. Angry
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #52 : sreda, 23.05.2007 : 19:09:29 »

Hehe, Kaja, a te razveselim?  Grin Verjetno si že zbrskala po netu, pa vseeno -  goži zrastejo do 2h metrov  Cheesy pa še hudo grizejo, če jih drezaš. Niso strupeni in smrtno nevarni, te pa lahko fajn kresne, če mu/ji težiš.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #53 : četrtek, 24.05.2007 : 07:16:54 »

pridna, zato pa imam pogumnega pomagaca, ki se kac ne boji in brez tezav prime tudi modrasa ali gada.  Roll Eyes Jaz pa sem tista, ki stoji dva metra stran z zakljem v roki in ga samo usmerja. Grin Grin
Druge kacice danes ni na spregled. Bomo pa se preverjali. Cool lp
Logiran

janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #54 : ponedeljek, 18.06.2007 : 09:25:24 »

daj na analizo,odnesi veterinarju pa naj preveri kaj je.mislim da je tista stvar proti steklnini rdeče barve.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #55 : torek, 19.06.2007 : 18:00:59 »

prosim, ali mi zna kdo povedati kje delajo  analize ''sumljivih zadev''??
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #56 : torek, 19.06.2007 : 18:18:19 »

Center za forenzične preiskave v Ljubljani na Vodovodni ulici. Vendar so te preiskave dokaj drage če grejo na privat zahtevo. Kako imajo urejeno glede tega ne vem, pred časom se je bilo treba telefonsko dogovoriti in potem prinesti vzorce, traja pa tudi kar dolgo ker so prezasedeni...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #57 : torek, 19.06.2007 : 18:26:28 »

hvala!!

drage- koliko ''drage''? Wink
bi rekla, da če gre za kužke ni nič predrago Tongue
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #58 : torek, 19.06.2007 : 18:42:39 »

Cenika ne poznam, seveda za kužke ne šparamo, a vendar. Žal so te preiskave drage zaradi opreme, časa in strokovnosti, običajno gre iz državnega proračuna...
lp
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #59 : sreda, 14.11.2007 : 17:36:01 »

Zanima me, če ste zasledili kako obvestilo, da se ta mesec in naslednji, do 15.12. iz letal mečejo vabe za lisice, za cepljenje proti steklini?? in da ves ta čas psi ne smejo biti spuščeni, da morajo biti na povodcih?

Moja Alessa je danes našla tako vabo, na našem travniku tik ob hiši, seveda jo je napol požrla, koliko te tekočne ji je prišlo v gobček ne vem, mislim da manj kot pol a vseeno me skrbi. Klicala sem na veterinarsko postajo, rekli so, da je psa treba opazovati 10 dni, jaz pa ker sem vabo prijela, sicer samo za rob in se je drugače nisem dotaknila, moram jutri poklicati na ZZV.  Shocked

Pa to ni res. Sem jezna kot ris. Angry
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines