mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:01:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj je to? - vabe za lisice  (Prebrano 49212 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #75 : ponedeljek, 26.11.2007 : 21:18:10 »

V Zasavju imajo očitno probleme z odmetavanjem vab in nameto , da bi le te ostale na hribih, ki so pokriti z gozdovi - včasih tudi neprehodnimi, veliko le teh prileti v dolino in na naša dvorišča. Jaz sem v zadnem tednu našla dve na bljižnjem travniku v radiu 15 metrov. Ena je bila takšna kot na Kajini sliki, druga pa je bila že "uporabljena" Sreča je, da moja psička ne mara rib in tudi še ta cele ni pobrala. Lani sem našla tudi eno takšno na istem mestu, po gobcu sta jo valjali kar dve pasji marcini, pa sta bili tako nežni, da nista predrli ovojnice, le vabo sta razdrobili. In na tisti vabi od lani je v angleščini pisalo, da je cepivo proti steklini.
Ja Kaja, po novem v Trbovljah ne bodo nosili čelad le rudarji in motoristi, ampak tudi mi in naši psi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 29.04.2009 : 18:58:39 »

Veterinarska uprava RS bo predvidoma 6. maja 2009 pričela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini, ki bo trajala predvidoma do konca junija 2009.

Psom v tem času ni dovoljeno prosto gibanje. Izvzeti so službeni psi.

Več podatkov s sliko vabe najdete na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1404.
Logiran

Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #77 : sreda, 29.04.2009 : 20:17:52 »

Ojej, spet se bomo "cepili izven plana"  Tongue  Mojim puncam vsako pomlad in jesen uspe najti kakšno "ribjo poslastico" za hišo na travnikih  Tongue .... Pri nas tudi ne znajo odmetavati v gozdove (mogoče, zato, ker to počno, ko burja piha), ampak zadanejo kar na vas Undecided
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : torek, 03.05.2011 : 18:00:48 »

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini
Veterinarska uprava RS bo predvidoma 4. maja 2011 pričela s spomladansko akcijo cepljenja lisic proti steklini, ki jo opravlja predvsem zaradi varovanja ljudi pred to izredno nevarno boleznijo. Akcija bo trajala predvidoma do konca junija 2011. S položenimi vabami nameravajo aktivno zaščititi populacijo lisic v slovenskih gozdovih ter tako preprečiti širjenje bolezni.

Več informacij >>>
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : četrtek, 12.05.2011 : 16:12:17 »

Otrok vabo proti steklini našel na dvorišču
V Gorenji vasi je dveletnik na dvorišču našel vabo proti steklini za lisice in jo dal v usta. Na srečo je ni pregriznil in je cepivo ostalo nedotaknjeno. Na leto Vurs sicer odvrže okoli 900.000 takih vab.

Včeraj zvečer so v Antirabični ambulanti Zavoda za zdravstveno varstvo Kranj obravnavali dveletnega otroka, ki je na domačem dvorišču v Gorenji vasi našel vabo proti steklini in jo dal v usta. Na srečo je ampula v vabi ostala nepoškodovana, mamica je vabo  takoj opazila in pravilno ukrepala. Kot so za 24ur.com sporočili s kranjskega zavoda za zdravstveno varstvo, so otroka preventivno cepili proti steklini, cepljenje pa bodo morali ponoviti še štirikrat.

Ob stiku z vabo takoj obiščite zdravnika

Če najdete vabo, se je ne dotikajte z golimi rokami. Če pride  vsebina vabe v stik s sluznico ali svežo rano, to mesto dobro sperite in umijte z milom. Ker se vsak stik z vabo obravnava kot ugriz stekle živali, nemudoma obiščite najbližjo ambulanto (izbranega zdravnika ali dežurno ambulanto) oziroma ambulanto na območnem zavodu za zdravstveno varstvo, kjer izvedejo postopek zaščite po stiku z vabo ali ugrizom stekle ali na steklino sumljive živali.


http://24ur.com/novice/slovenija/malcek-nasel-cepivo-proti-steklini-in-ga-dal-v-usta.html
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 30.04.2012 : 10:57:05 »

Spomladanska akcija cepljenja lisic proti steklini
Veterinarska uprava RS bo predvidoma 5. maja 2012 pričela z izvajanjem spomladanske akcije cepljenja lisic proti steklini, v kateri bo iz letal odvrženih 460.000 vab. Akcija bo trajala predvidoma do konca junija 2012.

Več informacij >>>
Logiran

Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #81 : sreda, 10.10.2012 : 16:55:20 »

Prosim za nasvet. Prejle sem na vrtu v travi opazila neko plastiko in tik preden sem se zadeve dotaknila, sem ugotovila, da gre za plastični ovoj od cepiva proti steklini za lisice. Psica je očitno pojedla vabo in jo izbruhala (je vidno bruhanje naokrog, ampak ga je zelo malo). Klicala sem na antirabično ambulanto in VURS, vendar nisem dobila nikogar. V zdravstvenem domu pa mi niso znali svetovati. Na kakšen način naj pospravim bruhanje po travi, da ne bo možnosti za okužbo zame ali za druge? Kdaj je psica to pojedla in izbruhala, ne vem. Niti ne vem, ali je vabo pojedla na našem vrtu (danes do tega trenutka drugje kot na vrtu ni bila, bruhanje pa deluje sveže) ali kje drugje. Kaj če je zadevo zaužila danes - bi se jaz lahko okužila preko njene sline? Metala sem ji frizbije in sem tako bila v stiku z njeno slino, možno pa bi bilo celo, da bi frizbi padel na izbruhano vsebino (čeprav dvomim). Nasveti dobrodošli. Jutri bom seveda spet klicala v ambulanto...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #82 : sreda, 10.10.2012 : 16:58:05 »

Pokliči veterino, bi morali biti pristojni za te zadeve.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #83 : sreda, 10.10.2012 : 17:26:02 »

Ha, to mi pa sploh ni padlo na pamet, hvala za idejo. Sem klicala in so mi rekli, naj odstranim z rokavicami in vrečko. Tam in naokrog sem še travo populila, za ziher. Jutri bom pa še na antirabično klicala - za vsak slučaj, če bi se lahko okužila preko kontakta s slino psice. A lahko te ostanke vabe z izbruhano slino vred vržem v 'običajni' smetnjak ali pa je treba to dati med nevarne odpadke?
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #84 : sreda, 10.10.2012 : 20:30:50 »

Zadnjič je en gospod (mislim, da je bil iz VURSa) po radiu rekel, da v ostale odpadke, torej v običajni smetnjak. Daj v dve vrečki, da ne bi še kdo prišel v stik s tem. Jaz bi na tvojem mestu poklicala dežurnega/urgenco. Saj najbrž ni panike, če slina ni prišla v stik z rano ali sluznico, ampak bolj zato, da boš ti bolj mirna.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #85 : sreda, 10.10.2012 : 20:45:16 »

Zadnjič je en gospod (mislim, da je bil iz VURSa) po radiu rekel, da v ostale odpadke, torej v običajni smetnjak. Daj v dve vrečki, da ne bi še kdo prišel v stik s tem. Jaz bi na tvojem mestu poklicala dežurnega/urgenco. Saj najbrž ni panike, če slina ni prišla v stik z rano ali sluznico, ampak bolj zato, da boš ti bolj mirna.
Aha, hvala. Sem dala celo v tri vrečke. Wink Saj ko sem klicala v zdravstveni, so me prevezali na urgenco, vendar mi niso znali kaj več pojasniti. Na veterini pa so mi povedali tako kot ti - najbrž ni panike, glede na to da ni prišlo do stika s kakšno rano oz. sluznico (vsaj ne da bi vedela) in da je bil ovoj že prazen. Jutri bom seveda še na antirabično klicala (danes menda ne delajo). Mi je pa čudno, da ni nekdo ves čas dežuren - če pride do stika s sluznico ali rano, naj bi jih nemudoma poklical, ampak kaj ko se jih ne dobi...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #86 : četrtek, 11.10.2012 : 11:04:37 »

Tako, pa sem cepljena (sledijo še 4 ponovitve). Glede na cel splet okoliščin sva se z zdravnico vendarle odločili, da me zaščitijo. Sicer so možnosti za okužbo v mojem primeru reees majhne, ampak ziher je ziher. Za vsak slučaj grem še Neline igrače in posode spucat, če že ne zaradi drugega pa zaradi boljšega občutka.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #87 : četrtek, 11.10.2012 : 13:56:41 »

A je to cepljenje samoplačniško al ga časti država?

Pa še nekaj me zanima (saj te nočem strašit, samo firbčna sem): kakšni so stranski učinki cepljenja ljudi proti steklini? Pred leti je namreč  znanka farmacevtka rekla, da se ona za živo glavo ne bi dala cepit, pa tudi če bi jo na sprehodu ugriznil povsem neznan pes. Ker da je možnost okužbe minimalna, stranski učinki cepiva pa ne tako zelo. Undecided

Ve mogoče kdo kaj več o tem?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #88 : četrtek, 11.10.2012 : 14:02:46 »

Ne vem, kakšna so novejša cepiva, ampak mojega dragega so cepili v otroštvu, ko ga je ugriznil necepljen pes. Reakcija je bila tako huda (obnašal se je kot stekla žival), da niso ponovili, čeprav bi po programu morali. Ko je mene v otroštvu ugriznil pes, prav tako necepljen, so dohtarji stikali glave, pa smo potem ostali samo na tetanusu ...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #89 : četrtek, 11.10.2012 : 14:27:26 »

Plačala nisem nič.
Kakšnih posebnih stranskih učinkov naj ne bi bilo, sem prav vprašala prej. Pač tako kot pri vsakem drugem cepivu. Možni so, vendar naj načeloma ne bi bilo posebnih težav. Zaenkrat se počutim povsem normalno, samo roka me na mestu vboda malo boli (ampak to me je itak vedno ob cepljenju). Mislim (upam), da ne bo težav. Kaj pa vem kaj je boljše oz. slabše, tveganje je v obeh primerih. Glede cepljenj nasploh sem itak precej skeptična, ampak če pomislim na posledice, če bi slučajno prišlo do okužbe...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kaj je to? - vabe za lisice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines